Top 100 firme — IT și comunicații, Cluj după marjă netă în 2020
2.676 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 96 %, iar liderul atinge 291.334,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SKYLINE SOFT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 291.334,5 %— | — | — | 5,8 mil. RON |
| 2 | 2.CODEVALLEY SRLnou | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 193.530,4 %— | — | — | 133,5 K RON |
| 3 | 3.TRILULILU SA▲ 826 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.388,9 %▲ 2.042,1 % | ▲ 2.042,1 % | 70 K RON | |
| 4 | 4.TRUE STORY S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 506,1 %— | — | — | 212,6 K RON |
| 5 | 5.ELEKTRONISCHE ARCHIV VERSCHLUSSELUNG SRL▲ 2.372 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 448,9 %— | — | 215,8 K RON | |
| 6 | 6.EDITURA POLIS SRL▲ 1.410 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 427,4 %▲ 1.526,8 % | ▲ 1.526,8 % | 54,5 K RON | |
| 7 | 7.RAWM ARCHITECTURE S.R.L.▲ 2.383 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 242,7 %— | — | 18,5 K RON | |
| 8 | 8.CLEARCLOUD SOFTWARE SRL▲ 886 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 241,8 %▲ 292,7 % | ▲ 292,7 % | 503,2 K RON | |
| 9 | 9.TEDIX EDU S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 219,5 %— | — | — | 1,3 K RON |
| 10 | 10.MULTIPLUS CONSULTING SRL▲ 2.374 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 213,5 %— | — | 59,1 K RON | |
| 11 | 11.CERTCORE SRL▲ 2.209 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 189,7 %— | — | 94,7 K RON | |
| 12 | 12.BRIT SOFT SRL▼ 1 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 151 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 15,5 K RON | |
| 13 | 13.GFI TEMASOFT SRL▲ 632 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 128,8 %▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 111,5 K RON | |
| 14 | 14.READY INVESTMENT GROUP SRL▲ 2.061 | Municipiul Dej, Cluj | 125,7 %— | — | 20,1 K RON | |
| 15 | 15.LAIF COMPUTATION S.R.L.▲ 1.847 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 121,8 %▲ 2.168,3 % | ▲ 2.168,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 16 | 16.SEE FISCAL CONSULTING SRL▲ 1.062 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 120,6 %▲ 145,3 % | ▲ 145,3 % | 113,7 K RON | |
| 17 | 17.PREMIUM MEDIA VISION S.R.L.▲ 2.229 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 120,3 %— | — | 44,2 K RON | |
| 18 | 18.DIGITAL PICTURES SRL▲ 304 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 120,1 %▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 20,1 K RON | |
| 19 | 19.KANGAROO INVEST S.R.L.▲ 199 | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 115,4 %▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 13,1 K RON | |
| 20 | 20.FOCUS TELEMATIC SRL▲ 454 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 113,5 %▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 27,9 K RON | |
| 21 | 21.BUMB & CO SRL▲ 1.070 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 112,3 %▲ 131,3 % | ▲ 131,3 % | 45,2 K RON | |
| 22 | 22.IOME INTERNATIONAL SRL▼ 19 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 111 %▼ 80,6 % | ▼ 80,6 % | 380,1 K RON | |
| 23 | 23.INFORMATICA S.R.L.▲ 2.108 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 109,5 %— | — | 126,9 K RON | |
| 24 | 24.BCR INDUSTRIES SRL▲ 617 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 107,2 %▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 152,8 K RON | |
| 25 | 25.ONLINE MANAGEMENT SERVICES SRL▲ 2.301 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 107 %— | — | 37,8 K RON | |
| 26 | 26.KLOSYS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 106,8 %— | — | — | 113,2 K RON |
| 27 | 27.DAIUCONT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 104,9 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 54,6 K RON | |
| 28 | 28.G & RAD CORPORATION SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 103,7 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 129,9 K RON | |
| 29 | 29.UNTERBURGAU SRL▲ 117 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 102,8 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 39 K RON | |
| 30 | 30.NAPOCA DESIGN SRL▲ 308 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 102,8 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 156,5 K RON | |
| 31 | 31.WEBCENTER CONCEPT S.R.L.▲ 24 | Sat Borşa, Comuna Borşa, Cluj | 102 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 77 K RON | |
| 32 | 32.PROTECH INNOVATION SRL▲ 2.089 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 101,6 %— | — | 84,4 K RON | |
| 33 | 33.ADELINA SOFT SRL▲ 222 | Municipiul Dej, Cluj | 100,5 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 818,5 K RON | |
| 34 | 34.AI HEALTH PLUS S.R.L.▲ 502 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 100 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 29 RON | |
| 35 | 35.PAYMENT TECH S.R.L.▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 99,9 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 2,9 mil. RON | |
| 36 | 36.DIGICRAFT SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 99,2 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 169,8 K RON | |
| 37 | 37.OCARINA NET SRL▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 99,2 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 222,6 K RON | |
| 38 | 38.KYO PREMIUM SRL▲ 570 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 99,1 %▲ 31 % | ▲ 31 % | 271,6 K RON | |
| 39 | 39.STIPRODUCTS S.R.L.▲ 164 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 99 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 95,1 K RON | |
| 40 | 40.SWORDFISH CONSULTANCY S.R.L.nou | Sat Panticeu, Comuna Panticeu, Cluj | 98,9 %— | — | — | 4,6 mil. RON |
| 41 | 41.CAPTURE MEDIA S.R.L.nou | Sat Panticeu, Comuna Panticeu, Cluj | 98,9 %— | — | — | 4,6 mil. RON |
| 42 | 42.BEMESOFT S.R.L.▲ 28 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 98,6 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 102,6 K RON | |
| 43 | 43.RAISING PROJECTS S.R.L.▲ 466 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 98,6 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 72,1 K RON | |
| 44 | 44.NAYAN ROKEY S.R.L.▲ 349 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 98,3 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 267,9 K RON | |
| 45 | 45.ITHUBA S.R.L.▲ 150 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 98,3 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 136,9 K RON | |
| 46 | 46.CASA DE CONSULTANŢĂ TRANSILVANIA SRL▲ 320 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97,7 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 290,9 K RON | |
| 47 | 47.SAVIT SOLUTIONS S.R.L.▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97,4 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 590,1 K RON | |
| 48 | 48.SIMEA CONSULTING S.R.L.▲ 39 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97,1 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 830,2 K RON | |
| 49 | 49.DIANAS HELPDESK S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97,1 %— | — | — | 54,1 K RON |
| 50 | 50.EDITURA TEOGNOST SRL▲ 2.336 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %— | — | 1,2 K RON | |
| 51 | 51.MXV IT SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %— | — | — | 13,6 K RON |
| 52 | 52.YUP DEVELOPMENT S.R.L.▲ 869 | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 97 %▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 22,9 K RON | |
| 53 | 53.N13 VENTURES MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %— | — | — | 14,9 K RON |
| 54 | 54.GLOSUST S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %— | — | — | 13,2 K RON |
| 55 | 55.PC WORKNET SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 97 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 56 | 56.ECOLOGIC MEDIA SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 97 %— | — | 970 RON | |
| 57 | 57.MRV IT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 1,4 K RON | |
| 58 | 58.DODEV PRO S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 97 %— | — | — | 2,2 K RON |
| 59 | 59.OROS PUBLISHING SRL▲ 1.196 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 97 %▲ 169,8 % | ▲ 169,8 % | 107,6 K RON | |
| 60 | 60.PHENOMENON GAMES SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 8,2 K RON | |
| 61 | 61.EVO ANALYTICS SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 97 %— | — | — | 45,8 K RON |
| 62 | 62.FBYTE SMART SOFTWARE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,9 %— | — | — | 246 K RON |
| 63 | 63.REION SOFTWARE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,9 %— | — | — | 5,2 K RON |
| 64 | 64.DRAGONGLASS SOFTWARE S.R.L.▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,9 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 265,2 K RON | |
| 65 | 65.CCS STAR SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 96,9 %— | — | — | 106,3 K RON |
| 66 | 66.RF YNACONT SERV S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,9 %— | — | — | 25,3 K RON |
| 67 | 67.GEOMOLEAN STUDIOS S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,8 %— | — | — | 20,9 K RON |
| 68 | 68.CLOUDPUSH TECH S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,8 %— | — | — | 60,7 K RON |
| 69 | 69.INOVATIVE PAPER S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,8 %— | — | — | 288,5 K RON |
| 70 | 70.TRUCONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,8 %— | — | — | 19,8 K RON |
| 71 | 71.CHEAP TEA SOFTWARE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,8 %— | — | — | 238,1 K RON |
| 72 | 72.ITALIAN WINE TOUR S.R.L.▲ 127 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,7 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 586,5 K RON | |
| 73 | 73.GLIDERSOFT SRL-D▲ 607 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,7 %▲ 34 % | ▲ 34 % | 85,5 K RON | |
| 74 | 74.INFO ALCOR PRESTSERV SRL▲ 47 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,7 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 27,5 K RON | |
| 75 | 75.ULTRA INSTINCT SOFTWARE S.R.L.▲ 290 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,7 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 131,2 K RON | |
| 76 | 76.OMU DEUS SI ASOCIATII S.R.L.nou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 96,7 %— | — | — | 38,5 K RON |
| 77 | 77.NAQUADA SOFTWARE SRL▲ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,7 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 281,7 K RON | |
| 78 | 78.CODINGARTISTRY S.R.L.▼ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,6 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 63,1 K RON | |
| 79 | 79.EIG PRELUCRARE DATE SRL▼ 5 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 96,6 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 57,7 K RON | |
| 80 | 80.ACCUMATIC SOFT DEV S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,6 %— | — | — | 26,3 K RON |
| 81 | 81.MEDIA RICU SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,6 %— | — | 95 K RON | |
| 82 | 82.FLOATING DOTS S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 96,5 %— | — | — | 55,6 K RON |
| 83 | 83.INNOWEB DEV S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,5 %— | — | — | 1 mil. RON |
| 84 | 84.GREEN CODE ACADEMY S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,5 %— | — | — | 174,5 K RON |
| 85 | 85.DEV STUDIO WEB S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,5 %— | — | — | 3,9 K RON |
| 86 | 86.MICRO WEB SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 96,5 %— | — | — | 70,2 K RON |
| 87 | 87.LOGIFLEX SERVICES S.R.L.▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,4 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 255,5 K RON | |
| 88 | 88.NETMARKET SRL▲ 377 | Municipiul Dej, Cluj | 96,4 %▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 582,7 K RON | |
| 89 | 89.SOFTWARE ENGINEERING INNOVATION S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,4 %— | — | — | 402,4 K RON |
| 90 | 90.NEW HEIGHTS SOFTWARE S.R.L.▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,4 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 116,4 K RON | |
| 91 | 91.INEOVOX SOLUTIONS SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,3 %▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 328,6 K RON | |
| 92 | 92.CODE YELLOW S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,3 %— | — | — | 145,4 K RON |
| 93 | 93.THINKSTRETTO IT S.R.L.▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,3 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 517,5 K RON | |
| 94 | 94.DEVFORFUN SRL▼ 23 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,3 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 85,1 K RON | |
| 95 | 95.REFLEXY SOFTBITE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,2 %— | — | — | 24,6 K RON |
| 96 | 96.MASTER SERV SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,2 %— | — | 16,8 K RON | |
| 97 | 97.AUSON SOUND PRODUCTION S.R.L.▼ 37 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,1 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 66,8 K RON | |
| 98 | 98.THE BIG BYTE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,1 %— | — | — | 54 K RON |
| 99 | 99.TOPITMGS S.R.L.nou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 96,1 %— | — | — | 194,3 K RON |
| 100 | 100.SERVYOU HIGHTECH DEVELOPMENT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96 %— | — | — | 115,6 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Cluj
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
1.399 firme · 8,1 mld. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
2.434 firme · 3,3 mld. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
183 firme · 664,2 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
114 firme · 521,6 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
50 firme · 366,1 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
16 firme · 196,3 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
288 firme · 141,8 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
256 firme · 127,1 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
107 firme · 120,3 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
125 firme · 75 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
26 firme · 71,9 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
160 firme · 59,4 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
53 firme · 51,1 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
83 firme · 42,3 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
50 firme · 27 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
29 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
48 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
50 firme · 12,9 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
51 firme · 11 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
24 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
31 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
13 firme · 7 mil. RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
13 firme · 5 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
11 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
5 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
8 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
11 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
16 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
6 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
15 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
4 firme · 986,1 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
4 firme · 728 K RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
2 firme · 4,1 K RON