Top 100 firme — IT și comunicații, Cluj după marjă netă în 2008
1.225 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 65,2 %, iar liderul atinge 19.192,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PROVOPRESS SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 19.192,9 %— | — | — | 2,7 K RON |
| 2 | 2.INTERNET XCONX SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 182,9 %— | — | — | 91,4 K RON |
| 3 | 3.MEDICAL VISION CORPORATION SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 120,5 %— | — | — | 31,8 K RON |
| 4 | 4.TRANSILVANIA SOFTWARE RECRUITMENT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 114,4 %— | — | — | 376,7 K RON |
| 5 | 5.DIMA INVEST SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 103,5 %— | — | — | 345,6 K RON |
| 6 | 6.SPS IT CONSULTING SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %— | — | — | 28,1 K RON |
| 7 | 7.CS SOLUTII SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,3 %— | — | — | 9,1 K RON |
| 8 | 8.FORTECH QA SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,2 %— | — | — | 375,3 K RON |
| 9 | 9.NEAREST SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96 %— | — | — | 34,5 K RON |
| 10 | 10.PIRANIA COM SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 93,7 %— | — | — | 6,7 K RON |
| 11 | 11.TEHNOLOGIE ENTERPRISES SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 93,5 %— | — | — | 300,8 K RON |
| 12 | 12.DAMACOM SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 93,1 %— | — | — | 240,8 K RON |
| 13 | 13.SERVICE & SOFT SRL | Municipiul Gherla, Cluj | 92 %— | — | — | 315,7 K RON |
| 14 | 14.SOFT MANAGER SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 91,7 %— | — | — | 87,3 K RON |
| 15 | 15.SIANTECH SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 90,6 %— | — | — | 310,3 K RON |
| 16 | 16.EXTEND INT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 90,4 %— | — | — | 201,8 K RON |
| 17 | 17.NETROM HOLDING SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 89,5 %— | — | — | 154,9 K RON |
| 18 | 18.4 IT SOFT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 89,4 %— | — | — | 5,7 K RON |
| 19 | 19.RUXAL SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 89,2 %— | — | — | 44,4 K RON |
| 20 | 20.MASTER SERV SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 88,5 %— | — | — | 13,3 K RON |
| 21 | 21.AGILION SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 87,9 %— | — | — | 241,1 K RON |
| 22 | 22.OPIS GROUP SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 87,4 %— | — | — | 3,6 K RON |
| 23 | 23.TIN MEDIA SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 86,8 %— | — | — | 78,4 K RON |
| 24 | 24.GRANECO SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 86,8 %— | — | — | 54,6 K RON |
| 25 | 25.ALGORITHM SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 86 %— | — | — | 40,3 K RON |
| 26 | 26.TRIADE EDITURA SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 85,5 %— | — | — | 25,7 K RON |
| 27 | 27.MARSOFT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 84,5 %— | — | — | 63,3 K RON |
| 28 | 28.ADVANCED TECHNOLOGY SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 84,5 %— | — | — | 329,6 K RON |
| 29 | 29.CLAS EXPERT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 84,4 %— | — | — | 43,8 K RON |
| 30 | 30.DATAJOB PRODIMPEX SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 84,4 %— | — | — | 15,1 K RON |
| 31 | 31.HOUSE & NATURE VISION S.R.L. | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 84,2 %— | — | — | 15,9 K RON |
| 32 | 32.L SOFT CONSULT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 83,5 %— | — | — | 204,5 K RON |
| 33 | 33.APL SOFTTRONIC SRL | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 83,3 %— | — | — | 1,9 K RON |
| 34 | 34.INFOCONT IMPORT EXPORT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 83 %— | — | — | 18,8 K RON |
| 35 | 35.IKONODULA SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 82,4 %— | — | — | 29,7 K RON |
| 36 | 36.A PLUS SOFT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 82 %— | — | — | 150,7 K RON |
| 37 | 37.MDM FINANCIAL GROUP SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 81,1 %— | — | — | 105,9 K RON |
| 38 | 38.EBC SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 81 %— | — | — | 435,6 K RON |
| 39 | 39.MED SYS SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 80,7 %— | — | — | 22,9 K RON |
| 40 | 40.KARSTICUM COMPUTING SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 80,5 %— | — | — | 8,9 K RON |
| 41 | 41.C INFO SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 80,2 %— | — | — | 21,7 K RON |
| 42 | 42.KONSULTEX PREST SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 79,7 %— | — | — | 18,9 K RON |
| 43 | 43.IMK CONSULTING SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 79,2 %— | — | — | 35,6 K RON |
| 44 | 44.IDEALSOFT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 78,9 %— | — | — | 139,4 K RON |
| 45 | 45.TELETRANSILVANIA SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 78,6 %— | — | — | 3,3 K RON |
| 46 | 46.INFO TEST SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 78,4 %— | — | — | 4,4 K RON |
| 47 | 47.FORSITYA 2 IMPEX SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 78 %— | — | — | 702 RON |
| 48 | 48.CERBERUS COMPANY SOFT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,6 %— | — | — | 101,2 K RON |
| 49 | 49.PM SERV SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,4 %— | — | — | 13,5 K RON |
| 50 | 50.R&A CONSULT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,2 %— | — | — | 48,6 K RON |
| 51 | 51.INTRALINK SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,2 %— | — | — | 8,3 K RON |
| 52 | 52.ENPES PRODUSE ELECTRONICE SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76,8 %— | — | — | 9,8 K RON |
| 53 | 53.GRDV TELECOM SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76,6 %— | — | — | 38,8 K RON |
| 54 | 54.TOTAL TV SRL | Municipiul Dej, Cluj | 76,2 %— | — | — | 82,1 K RON |
| 55 | 55.ZAMOLXIS INTERACTIV SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76,1 %— | — | — | 15,1 K RON |
| 56 | 56.INTUM SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76 %— | — | — | 45,4 K RON |
| 57 | 57.ASCENSIS EDITURA SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 75,9 %— | — | — | 87,5 K RON |
| 58 | 58.SERATEL PRESTSERV SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 75,7 %— | — | — | 252,7 K RON |
| 59 | 59.PROCOM EXPERT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 75,6 %— | — | — | 39 K RON |
| 60 | 60.GLOBUS NET SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 75,5 %— | — | — | 39,7 K RON |
| 61 | 61.CYBER STUDIO SRL | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 75,4 %— | — | — | 2 K RON |
| 62 | 62.CORAL & CO SRL | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 75,3 %— | — | — | 27,1 K RON |
| 63 | 63.INDESIGN SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 75 %— | — | — | 23,6 K RON |
| 64 | 64.PERSEUS SRL | Sat Popeşti, Comuna Baciu, Cluj | 74,8 %— | — | — | 10,6 K RON |
| 65 | 65.INFORMNET SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 74,7 %— | — | — | 39,8 K RON |
| 66 | 66.DATAPROTECT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 74,7 %— | — | — | 95,8 K RON |
| 67 | 67.IMAGO CLUB SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 74,6 %— | — | — | 110,1 K RON |
| 68 | 68.CLARDATA INNOVATIONS S.R.L. | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 74,2 %— | — | — | 89,7 K RON |
| 69 | 69.SIMPLIFY IT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 73,7 %— | — | — | 63,8 K RON |
| 70 | 70.ROJCO SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 72,9 %— | — | — | 5,7 K RON |
| 71 | 71.DLHSOFT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 72,5 %— | — | — | 179,6 K RON |
| 72 | 72.REC PLAY FILMS SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 72,5 %— | — | — | 89,1 K RON |
| 73 | 73.CELLBIT SRL | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 72,1 %— | — | — | 53 K RON |
| 74 | 74.REC & ROLL SRL | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 71,8 %— | — | — | 36,9 K RON |
| 75 | 75.LANDMAN CONSULTING SERVICES SRL | Municipiul Dej, Cluj | 71,4 %— | — | — | 66 K RON |
| 76 | 76.BNW SYSTEMS PRODUCTIE SERVICII IMPEX SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 71,4 %— | — | — | 109,9 K RON |
| 77 | 77.IPSOFT SRL | Municipiul Dej, Cluj | 71,3 %— | — | — | 46,7 K RON |
| 78 | 78.A D C CONSULT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 71,3 %— | — | — | 18,2 K RON |
| 79 | 79.MDB CONSULTING SRL | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Cluj | 70,6 %— | — | — | 27 K RON |
| 80 | 80.POWER MAGIC SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 70 %— | — | — | 144,3 K RON |
| 81 | 81.DAFO SOFT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 69,2 %— | — | — | 42,6 K RON |
| 82 | 82.BICONSULT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 69,1 %— | — | — | 8,1 K RON |
| 83 | 83.BARAT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 68,8 %— | — | — | 25,9 K RON |
| 84 | 84.ROAD SOFTWARE SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 68,4 %— | — | — | 64,8 K RON |
| 85 | 85.WINSOFT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 68,1 %— | — | — | 165,3 K RON |
| 86 | 86.INFOCONSULT SRL | Comuna Floreşti, Cluj | 68 %— | — | — | 37,4 K RON |
| 87 | 87.MINDSCAPE SOFTWARE SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 67,8 %— | — | — | 143,1 K RON |
| 88 | 88.ZETA PUBLISHING SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 67,6 %— | — | — | 36,6 K RON |
| 89 | 89.PAFNUTIE SRL | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 67,6 %— | — | — | 59,5 K RON |
| 90 | 90.DIGITAL STUDIO SRL | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 67,6 %— | — | — | 87,4 K RON |
| 91 | 91.ALINAE SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 67,6 %— | — | — | 9,6 K RON |
| 92 | 92.GREEN DEVELOPMENTS SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 67,3 %— | — | — | 177,4 K RON |
| 93 | 93.EBC INFORMATION SERVICE SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,5 %— | — | — | 522,1 K RON |
| 94 | 94.SMART WORKS SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,1 %— | — | — | 578 RON |
| 95 | 95.INNOREG SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,1 %— | — | — | 39,7 K RON |
| 96 | 96.ADVANSOFT R & D SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,1 %— | — | — | 112,1 K RON |
| 97 | 97.NEOTECH SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 65,5 %— | — | — | 50,2 K RON |
| 98 | 98.CRISOFT SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 65,3 %— | — | — | 148,6 K RON |
| 99 | 99.RAMINFO SRL | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 65,2 %— | — | — | 10,4 K RON |
| 100 | 100.TOTAL TELECOM SRL | Municipiul Dej, Cluj | 65,2 %— | — | — | 61,5 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Cluj
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
1.399 firme · 8,1 mld. RON
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
2.434 firme · 3,3 mld. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
183 firme · 664,2 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
114 firme · 521,6 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
50 firme · 366,1 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
16 firme · 196,3 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
288 firme · 141,8 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
256 firme · 127,1 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
107 firme · 120,3 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
125 firme · 75 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
26 firme · 71,9 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
160 firme · 59,4 mil. RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
53 firme · 51,1 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
83 firme · 42,3 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
50 firme · 27 mil. RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
29 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
48 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
50 firme · 12,9 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
51 firme · 11 mil. RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
24 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
31 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
13 firme · 7 mil. RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
13 firme · 5 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
11 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
5 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
8 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
11 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
16 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5914
Proiecția de filme cinematografice
6 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
15 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
4 firme · 986,1 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
4 firme · 728 K RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
2 firme · 4,1 K RON