Top 100 firme — Construcții, Cluj după marjă netă în 2021
4.492 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 97 %, iar liderul atinge 46.622,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IMOINVEST SA▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 46.622,1 %▲ 305 % | ▲ 305 % | 964,1 K RON | |
| 2 | 2.SAVU RACING SRL▲ 3.693 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 26.516,9 %— | — | 530,3 K RON | |
| 3 | 3.DERMALIFE GYM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 16.213,1 %— | — | — | 2 mil. RON |
| 4 | 4.LCS IMOBILIAR SA▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9.144,8 %▲ 910 % | ▲ 910 % | 8,8 mil. RON | |
| 5 | 5.R.D.B IMMO S.R.L.▲ 4.090 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7.863 %— | — | 94,4 K RON | |
| 6 | 6.TRUSTUL DE INSTALATII MONTAJ SI CONSTRUCTII SA▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5.783,4 %▲ 1.293,5 % | ▲ 1.293,5 % | 20 mil. RON | |
| 7 | 7.EGBER PROPERTIES SRL▲ 3.961 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5.760,8 %— | — | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.GSF TOP CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 4.482 %— | — | 31,4 K RON | |
| 9 | 9.TRANSIESTATE IMOBILIAR SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3.733,7 %— | — | 459,7 K RON | |
| 10 | 10.ONE MEAT SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1.839,4 %— | — | 391,5 K RON | |
| 11 | 11.HP INSTAL SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.664,5 %▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 30 K RON | |
| 12 | 12.HALL CONSTRUCT SIN S.R.L.▲ 4.055 | Sat Sănduleşti, Comuna Sănduleşti, Cluj | 1.584,1 %— | — | 321 K RON | |
| 13 | 13.MURESAN CONSTRUCT SRL▲ 567 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.535,5 %▲ 2.474,2 % | ▲ 2.474,2 % | 431,5 K RON | |
| 14 | 14.ZORILOR CONSTRUCT INVEST SRL▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.493,6 %▲ 241,6 % | ▲ 241,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 15 | 15.AS HABITAT DOI SRL▲ 2.497 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.352,5 %▲ 36.159,8 % | ▲ 36.159,8 % | 432,9 K RON | |
| 16 | 16.ALVIS CAPITAL SRL▲ 26 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.031,1 %▲ 746,6 % | ▲ 746,6 % | 356,8 K RON | |
| 17 | 17.MARCUROM IMPORT EXPORT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 972,6 %— | — | 40,3 K RON | |
| 18 | 18.LONDONEZ C&P SRLnou | Sat Urisor, Comuna Caseiu, Cluj | 850,2 %— | — | 68 K RON | |
| 19 | 19.TEXTILA ROMAT SA▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 730,7 %▼ 67,1 % | ▼ 67,1 % | 339,9 K RON | |
| 20 | 20.AQUAGAZ SRL▲ 10 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 653,1 %▲ 190,8 % | ▲ 190,8 % | 51,2 K RON | |
| 21 | 21.MULTI AMENAJARI SRL▲ 2.116 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 548,7 %▲ 5.464,9 % | ▲ 5.464,9 % | 797,7 K RON | |
| 22 | 22.RICH CLUB INVESTMENTS S.R.L.▲ 3.265 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 431,7 %— | — | 179,6 K RON | |
| 23 | 23.KBIT SRL▲ 3.532 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 427,6 %— | — | 1,2 mil. RON | |
| 24 | 24.BUILDOLOGY SRL▲ 3.564 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 409,9 %— | — | 165,6 K RON | |
| 25 | 25.EXPLO CAM SRL▲ 3.451 | Municipiul Dej, Cluj | 360 %— | — | 45,4 K RON | |
| 26 | 26.PROTECTIM COM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 332,5 %— | — | 500,4 K RON | |
| 27 | 27.BRV PRO SISTEM S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 287,7 %— | — | — | 31 K RON |
| 28 | 28.INTER VEGA IMPEX SRL▲ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 276,7 %▲ 168,3 % | ▲ 168,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 29 | 29.SARCOMEX EXIM SRL▲ 937 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 272,9 %▲ 586,4 % | ▲ 586,4 % | 598,3 K RON | |
| 30 | 30.IMPULS CONECT SRL▲ 3.494 | Sat Jucu de Sus, Comuna Jucu, Cluj | 247,4 %— | — | 2,6 mil. RON | |
| 31 | 31.HEXAGON DESIGNS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 234,8 %— | — | 1,7 mil. RON | |
| 32 | 32.TIVTIM IMOBILIARE SRL▲ 3.614 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 234,3 %— | — | 152,3 K RON | |
| 33 | 33.ECOENERGY PLUS SRL▲ 3.544 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 199 %— | — | 40,5 K RON | |
| 34 | 34.DP FIRST INVEST S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 186,4 %— | — | 477,4 K RON | |
| 35 | 35.ROVENTIKA INVEST SRL▲ 3.879 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 176,1 %— | — | 113,7 K RON | |
| 36 | 36.RET CONSTRUCTII SRL▲ 312 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 156 %▲ 105,3 % | ▲ 105,3 % | 393,2 K RON | |
| 37 | 37.TRANSILVANIA INVESTMENTS SRL▲ 3.029 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 153,5 %— | — | 282,8 K RON | |
| 38 | 38.ACO BUILD & MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 146,9 %— | — | 68,2 K RON | |
| 39 | 39.IMOBIL CONCRET SRL▲ 207 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 136,5 %▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 118,3 K RON | |
| 40 | 40.ANVJ DESIGN CONSTRUCT S.R.L.▲ 2.276 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 133,5 %▲ 1.841 % | ▲ 1.841 % | 439,2 K RON | |
| 41 | 41.TUSCO IMOBILIARE S.A.▲ 3.015 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 132,5 %— | — | 2,1 mil. RON | |
| 42 | 42.THE DRILLINGS MANUFACTURE COMPANY SRL▲ 3.593 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 127,4 %— | — | 24,8 K RON | |
| 43 | 43.LT CONSTRUCTII INSTALATII SRL▲ 3.578 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 119,1 %— | — | 23,6 K RON | |
| 44 | 44.A.C.I. BISTRITA S.A.▲ 2.348 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 116,7 %▲ 1.979,3 % | ▲ 1.979,3 % | 181,3 K RON | |
| 45 | 45.KEMNA BAU ANDREAE GMBH & CO KG PINNEBERG GERMANIA SUCURSALA CLUJ NAPOCA SRL▲ 3.119 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 113,5 %— | — | 145,7 K RON | |
| 46 | 46.GRUP 4 INSTALATII SA▲ 486 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 109,6 %▲ 77,5 % | ▲ 77,5 % | 12,4 mil. RON | |
| 47 | 47.BEA & MAGDA SRL▲ 1.750 | Sat Palatca, Comuna Palatca, Cluj | 109,3 %▲ 550,3 % | ▲ 550,3 % | 3,2 mil. RON | |
| 48 | 48.AMABET CONSTRUCT SRL▲ 2.979 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 107,9 %— | — | 105,8 K RON | |
| 49 | 49.SUNY CONSTRUCT SRL▼ 25 | Sat Vaida-Cămăraş, Comuna Căianu, Cluj | 107,5 %▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | 133,3 K RON | |
| 50 | 50.ELECTRIC THUNDER S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 104,6 %— | — | 509,9 K RON | |
| 51 | 51.ALV PLUS S.R.L.▲ 984 | Sat Ciucea, Comuna Ciucea, Cluj | 102,8 %▲ 171 % | ▲ 171 % | 31,9 K RON | |
| 52 | 52.ELTIN INSTAL SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 100,9 %— | — | 49,5 K RON | |
| 53 | 53.MARIAN AUTOMATIZARI ELECTRONICA SOFTWARE SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 100 %0,0% | 0,0% | 2,4 K RON | |
| 54 | 54.CROSS CONSULTING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 100 %— | — | — | 81,5 K RON |
| 55 | 55.DISINGSOR S.R.L.nou | Municipiul Dej, Cluj | 100 %— | — | — | 48 K RON |
| 56 | 56.MKY ALLCARS S.R.L.▲ 1 | Sat Vaida-Cămăraş, Comuna Căianu, Cluj | 100 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 4,7 K RON | |
| 57 | 57.SOLCREDO RESTAURANT S.R.L.▲ 920 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 99 %▲ 151 % | ▲ 151 % | 79,8 K RON | |
| 58 | 58.ALL CONSTRUCT AG S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 98,9 %— | — | — | 4 mil. RON |
| 59 | 59.CIF PROMOTING S.R.L.nou | Sat Poieni, Comuna Poieni, Cluj | 98,9 %— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 60 | 60.CHR & ABR CONSTRUCTION GROUP S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 98,6 %— | — | — | 74 K RON |
| 61 | 61.INF BUILDING SRL▼ 3 | Sat Mintiu Gherlii, Comuna Mintiu Gherlii, Cluj | 98,6 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 44,4 K RON | |
| 62 | 62.PROTUBE SRL▲ 4.045 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 98,5 %— | — | 337,3 K RON | |
| 63 | 63.FLOANCUTA CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 98,4 %— | — | — | 292,2 K RON |
| 64 | 64.GOIKOMIN SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 98,3 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 691,1 K RON | |
| 65 | 65.BOLCRIS SRL▲ 169 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 98,1 %▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 13,3 K RON | |
| 66 | 66.HARSHAD INTERNATIONAL LIMITED SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 98 %— | — | — | 3,3 mil. RON |
| 67 | 67.LIFT EXPERT SOLUTION S.R.L.▲ 63 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 97,4 %▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 291,2 K RON | |
| 68 | 68.VOLTVISION SRL▲ 288 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97,3 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 31,5 K RON | |
| 69 | 69.ROOFLINE EXPERT S.R.L.▲ 681 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 97,2 %▲ 94,5 % | ▲ 94,5 % | 405,2 K RON | |
| 70 | 70.CDM CON ACC SRLnou | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 97,1 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 91 K RON | |
| 71 | 71.SEBATY MONTAGGI S.R.L.nou | Municipiul Turda, Cluj | 97,1 %— | — | — | 267,1 K RON |
| 72 | 72.RECON SPORT CONSTRUCTION S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97,1 %— | — | — | 971 RON |
| 73 | 73.PREMISO INSTAL S.R.L.nou | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 97,1 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 74 | 74.SPEEDINSTAL SRL▼ 2 | Sat Ghirisu Român, Comuna Mociu, Cluj | 97,1 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 17,4 K RON | |
| 75 | 75.RUBIO NG CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 97,1 %— | — | — | 8,2 K RON |
| 76 | 76.GELMATISCONS S.R.L.nou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 97,1 %— | — | 30,6 K RON | |
| 77 | 77.VLC CONSTRUCT IMOBIL S.R.L.▲ 10 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 97,1 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 188,7 K RON | |
| 78 | 78.DON & GBY CONSTRUCTII SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 97,1 %— | — | 279,5 K RON | |
| 79 | 79.SAMUEL SOL DECO S.R.L.▲ 1.882 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 97,1 %▲ 623,3 % | ▲ 623,3 % | 134,8 K RON | |
| 80 | 80.HIGHVOLT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97,1 %— | — | 4,1 K RON | |
| 81 | 81.DISING CONSTRUCT SRL▲ 421 | Municipiul Dej, Cluj | 97,1 %▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 7 K RON | |
| 82 | 82.GAIA-GINECOLOGIE ESTETICA SI MEDICINA REGENERATIVA S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97,1 %— | — | — | 1,9 K RON |
| 83 | 83.RUSCONSTRUCT RCI S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %— | — | 718 RON | |
| 84 | 84.KUNFA BUSINESS S.R.L.nou | Sat Gheorghieni, Comuna Feleacu, Cluj | 97 %— | — | — | 47,2 K RON |
| 85 | 85.DAN TERMOSERVICE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %— | — | — | 3,6 K RON |
| 86 | 86.BINECUVANTAREA CASEI S.R.L.▲ 127 | Sat Dretea, Comuna Mănăstireni, Cluj | 97 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 27,6 K RON | |
| 87 | 87.DUDU HYPERCON S.R.L.▲ 233 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 97 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 7,9 K RON | |
| 88 | 88.ISRA COMIMPEX SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 97 %— | — | 10,3 K RON | |
| 89 | 89.FLOOR ASSIST S.R.L.▲ 385 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 97 %▲ 46,7 % | ▲ 46,7 % | 7,1 K RON | |
| 90 | 90.LEOMAR TOTAL S.R.L.▼ 14 | Sat Cojocna, Comuna Cojocna, Cluj | 97 %0,0% | 0,0% | 34,4 K RON | |
| 91 | 91.JOKER & SOPHIA CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 97 %— | — | — | 43 K RON |
| 92 | 92.BOMBA INVEST CONSTRUCT S.R.L.▼ 24 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 102,5 K RON | |
| 93 | 93.ERVIN CONSTRUCTII INSTALATII SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %— | — | — | 10,8 K RON |
| 94 | 94.ELECTROREPERE SRL▲ 76 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 2,8 K RON | |
| 95 | 95.MIRCEA & DORI INSTAL SRL▲ 3.868 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 97 %— | — | 3,3 K RON | |
| 96 | 96.MYD SHOP SRLnou | Sat Mărgău, Comuna Mărgău, Cluj | 97 %— | — | 5,3 K RON | |
| 97 | 97.TIB FUNERAR CONSTRUCT SRLnou | Sat Cojocna, Comuna Cojocna, Cluj | 97 %— | — | 5,8 K RON | |
| 98 | 98.SODEM2NIC SRL▲ 47 | Sat Valea Grosilor, Comuna Vad, Cluj | 97 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 2,4 K RON | |
| 99 | 99.IMEL CONSTRUCT SRL▲ 3.642 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 97 %— | — | 53,8 K RON | |
| 100 | 100.SOMCUTEAN CONSTRUCT S.R.L.▼ 35 | Municipiul Dej, Cluj | 97 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 4,9 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Cluj
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
154 firme · 3,4 mld. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
640 firme · 3,2 mld. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
641 firme · 2,5 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.879 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
700 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
301 firme · 493,2 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
42 firme · 474,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
49 firme · 428,5 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
404 firme · 317,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
48 firme · 283,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
245 firme · 235,2 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
260 firme · 192,7 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
233 firme · 127,2 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
38 firme · 124,4 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
31 firme · 96,1 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
204 firme · 73,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
64 firme · 52,2 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
83 firme · 28 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
8 firme · 27,8 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
62 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
43 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
18 firme · 16,7 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
4 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
16 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
20 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
3 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
7 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
7 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
4 firme · 1,2 mil. RON