Top 100 firme — Construcții, Cluj după marjă netă în 2016
3.004 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 93,2 %, iar liderul atinge 34.492,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AGROMEC UNU SAnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34.492,5 %▲ 958.026,1 % | ▲ 958.026,1 % | 8,8 mil. RON | |
| 2 | 2.IMOTECH CONSTRUCT SRL▲ 2.046 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 25.440,7 %— | — | 38,2 K RON | |
| 3 | 3.C&D INVCONS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 18.422 %— | — | 99,5 K RON | |
| 4 | 4.W U C INVEST SRL▲ 2.489 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6.382,3 %— | — | 3,2 mil. RON | |
| 5 | 5.ALVIS CAPITAL SRL▲ 72 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3.886 %▲ 4.060,6 % | ▲ 4.060,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 6 | 6.JAPIT REAL ESTATE SRL▲ 2.708 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3.866,8 %— | — | 4,1 mil. RON | |
| 7 | 7.GAD REAL ESTATE SRL▲ 2.557 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2.747 %— | — | 5,9 mil. RON | |
| 8 | 8.TRANSILVA INVEST SA▲ 2.634 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2.060,4 %— | — | 609,5 K RON | |
| 9 | 9.VECTOR CAPITAL SRL▲ 2.563 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.241,2 %— | — | 545,3 K RON | |
| 10 | 10.TEXTILA ROMAT SA▲ 2.654 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1.020,4 %— | — | 500,2 K RON | |
| 11 | 11.MULTI AMENAJARI SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 858,7 %— | — | 36,3 K RON | |
| 12 | 12.LCS IMOBILIAR SA▲ 2.649 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 766,2 %— | — | 3,8 mil. RON | |
| 13 | 13.GEKO & TI SRL▲ 488 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 741,3 %▲ 1.477,6 % | ▲ 1.477,6 % | 86,7 K RON | |
| 14 | 14.MONOLIT CONSTRUCTII IMPORT EXPORT SRL▲ 2.642 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 517,3 %— | — | 59,5 K RON | |
| 15 | 15.BENTIANA SRL▲ 1.833 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 467,9 %▲ 203.321,7 % | ▲ 203.321,7 % | 384,6 K RON | |
| 16 | 16.CEDA IMOBILIARE SRL▲ 2.702 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 440,4 %— | — | 348,7 K RON | |
| 17 | 17.CST QUALITY CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 427,1 %— | — | 21,9 K RON | |
| 18 | 18.SPAXIA SRL▲ 1.392 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 414,8 %▲ 5.775,1 % | ▲ 5.775,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 19 | 19.RAI CONSTRUCT SRL▲ 2.440 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 400,6 %— | — | 119,9 K RON | |
| 20 | 20.GIA GALEFLAV SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 397,6 %▲ 88,7 % | ▲ 88,7 % | 14,9 K RON | |
| 21 | 21.SZD ELECTRO SRL▲ 2.125 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 307,9 %— | — | 3,5 mil. RON | |
| 22 | 22.HEBEN SERV SRL▲ 2.257 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 225,9 %— | — | 168,5 K RON | |
| 23 | 23.DIGITAL ELECTRIC SERV SRL▲ 213 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 221,6 %▲ 201,9 % | ▲ 201,9 % | 48,4 K RON | |
| 24 | 24.VDM INVEST S.R.L.▼ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 214,9 %▼ 91,1 % | ▼ 91,1 % | 58,6 K RON | |
| 25 | 25.GEROMED DELTA S.A.▲ 1.369 | Municipiul Gherla, Cluj | 209,2 %▲ 2.688,9 % | ▲ 2.688,9 % | 207 K RON | |
| 26 | 26.REM SERV SRL▲ 158 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 172,3 %▲ 119,6 % | ▲ 119,6 % | 106,4 K RON | |
| 27 | 27.CONARH DESIGN SRL▲ 450 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 144,8 %▲ 197,7 % | ▲ 197,7 % | 474,6 K RON | |
| 28 | 28.PANNON INWEST SRL▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 132,4 %▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 185 K RON | |
| 29 | 29.CIH MANAGEMENT SRL▲ 203 | Sat Măguri-Răcătău, Comuna Măguri-Răcătău, Cluj | 121,1 %▲ 64,2 % | ▲ 64,2 % | 105,9 K RON | |
| 30 | 30.IF CONSTRUCT SRL▲ 517 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 109,8 %▲ 154,1 % | ▲ 154,1 % | 28 K RON | |
| 31 | 31.ESCAVOSIM SRL▲ 2.656 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Cluj | 107,7 %— | — | 27,5 K RON | |
| 32 | 32.EVO INVEST GRUP SRL▲ 683 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 100,5 %▲ 210,9 % | ▲ 210,9 % | 34,9 K RON | |
| 33 | 33.FRITILANIA SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 100 %0,0% | 0,0% | 88 K RON | |
| 34 | 34.ONLINE SERVICE CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 100 %— | — | 44,9 K RON | |
| 35 | 35.AUTONOMUS CONSTRUCT S.R.L.▲ 158 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 99,7 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 128,6 K RON | |
| 36 | 36.GEGE S.R.L.nou | Sat Aschileu Mic, Comuna Aschileu, Cluj | 99 %— | — | — | 64,4 K RON |
| 37 | 37.BEYFIN ROMANIA SRL▲ 2.324 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 98,6 %— | — | 3,2 mil. RON | |
| 38 | 38.DENI & ANTONIA CONSTRUCT SRLnou | Sat Vechea, Comuna Chinteni, Cluj | 97,9 %— | — | — | 214,8 K RON |
| 39 | 39.ZANIDA BPA SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97,1 %— | — | — | 389,9 K RON |
| 40 | 40.SANEMUR INSTAL SRL▲ 2.657 | Municipiul Turda, Cluj | 97,1 %— | — | 923 RON | |
| 41 | 41.TREDICI IMOBILIARE SRL▼ 29 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 1,4 K RON | |
| 42 | 42.LUCA & ALEX SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %0,0% | 0,0% | 9,8 K RON | |
| 43 | 43.ALMIRE SRL▼ 4 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 97 %▲ 0 % | ▲ 0 % | 13,4 K RON | |
| 44 | 44.ACOGES INSTAL SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 97 %— | — | — | 177,4 K RON |
| 45 | 45.TOTH ALL CONSTRUCT SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 97 %— | — | 194 RON | |
| 46 | 46.DANY CONSTRUCT SRL▲ 2.490 | Sat Vişea, Comuna Jucu, Cluj | 97 %— | — | 7 K RON | |
| 47 | 47.AUTO BENFRA SRL▲ 797 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %▲ 269,7 % | ▲ 269,7 % | 6,9 K RON | |
| 48 | 48.RO DEVELOPMENT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %— | — | 133,1 K RON | |
| 49 | 49.VASIRAM CONSTRUCT SRL▼ 19 | Sat Tritenii de Jos, Comuna Tritenii de Jos, Cluj | 97 %0,0% | 0,0% | 6,8 K RON | |
| 50 | 50.ABM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %— | — | 3,3 K RON | |
| 51 | 51.LUPU CENTER SRL-Dnou | Sat Berindu, Comuna Sinpaul, Cluj | 97 %— | — | — | 1,9 K RON |
| 52 | 52.TENCUIELI GHIŢĂ SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %— | — | — | 169,8 K RON |
| 53 | 53.TENCUIELI ANDREI SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %— | — | — | 169,8 K RON |
| 54 | 54.ADIONA COM SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %— | — | 35,1 K RON | |
| 55 | 55.IONAS CONSTRUCȚII SRL▲ 30 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 97 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 400,1 K RON | |
| 56 | 56.ROBINSTALCONSTRUCT SRL-D▼ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %0,0% | 0,0% | 50,6 K RON | |
| 57 | 57.ANTS CONSULT SRL▲ 103 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 3,2 K RON | |
| 58 | 58.AGNY SOLUTION SRL▲ 569 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 97 %▲ 161,5 % | ▲ 161,5 % | 207,8 K RON | |
| 59 | 59.PAULA & LUCA SRLnou | Sat Moldoveneşti, Comuna Moldoveneşti, Cluj | 96,9 %— | — | 602 RON | |
| 60 | 60.GAMA PRO INSTAL SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 96,8 %— | — | — | 42,6 K RON |
| 61 | 61.MILENIUM ART CONSTRUCT S.R.L.▲ 340 | Sat Băişoara, Comuna Băişoara, Cluj | 96,7 %▲ 75,1 % | ▲ 75,1 % | 19,9 K RON | |
| 62 | 62.RAUL UNIVERSAL SRL-Dnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,7 %— | — | — | 28 K RON |
| 63 | 63.ARPI FAST FINISAJE S.R.L.nou | Municipiul Turda, Cluj | 96,6 %— | — | — | 33,8 K RON |
| 64 | 64.KAPA BUILDING SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,6 %— | — | — | 46,4 K RON |
| 65 | 65.BRAND VAS CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 96,6 %— | — | — | 17,9 K RON |
| 66 | 66.NIKPROL SRL▲ 1.908 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,5 %— | — | 386 RON | |
| 67 | 67.MATBEN CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Fizeşu Gherlii, Comuna Fizeşu Gherlii, Cluj | 96,5 %— | — | — | 19,6 K RON |
| 68 | 68.EXIM TERRA SERV SRL▲ 1.987 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,4 %— | — | 90,2 K RON | |
| 69 | 69.ILDARN TOPOEXPERT SRLnou | Sat Lacu, Comuna Geaca, Cluj | 96,4 %— | — | — | 18,5 K RON |
| 70 | 70.IMPETUS DST GROUP SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,4 %— | — | — | 65,4 K RON |
| 71 | 71.NEW AGE INVEST SRLnou | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 96,4 %— | — | — | 143,1 K RON |
| 72 | 72.ELECTROCONSTRUCȚIA ELCO CLUJ S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 96,3 %— | — | — | 43,4 K RON |
| 73 | 73.MAN POWER SOLUTIONS SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 96,3 %— | — | — | 210,7 K RON |
| 74 | 74.IULGO SRL▲ 114 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 96,2 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 208,1 K RON | |
| 75 | 75.DACIANDAN PREST SRL-Dnou | Sat Caseiu, Comuna Caseiu, Cluj | 96,2 %— | — | — | 45,6 K RON |
| 76 | 76.GUMIMAR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Gherla, Cluj | 96,2 %— | — | — | 24,9 K RON |
| 77 | 77.IANIS CONSTRUCT SRL▼ 27 | Sat Caseiu, Comuna Caseiu, Cluj | 96,2 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 36,3 K RON | |
| 78 | 78.MMA VEST CONSTRUCT SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 96,1 %— | — | — | 52,6 K RON |
| 79 | 79.KIMODAN & ELEKTRA SRL▲ 184 | Municipiul Turda, Cluj | 95,9 %▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 9,7 K RON | |
| 80 | 80.CLAR INSTAL GAZ SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 95,7 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 11,4 K RON | |
| 81 | 81.NELPIN SCAV SRL▲ 329 | Municipiul Turda, Cluj | 95,6 %▲ 74,8 % | ▲ 74,8 % | 14,2 K RON | |
| 82 | 82.BUILDING EMPIRE SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 95,6 %— | — | — | 191,1 K RON |
| 83 | 83.SAUBERSCHNEE SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 95,5 %— | — | — | 8,7 K RON |
| 84 | 84.ONESTO BPA SRL▼ 48 | Sat Baciu, Comuna Baciu, Cluj | 95,3 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 252,6 K RON | |
| 85 | 85.PROFESIONAL IRON SRL▲ 56 | Municipiul Turda, Cluj | 95,2 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 141,4 K RON | |
| 86 | 86.AZTEC RADER INSTAL SRL▼ 41 | Municipiul Gherla, Cluj | 95,2 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 33 K RON | |
| 87 | 87.TRAVELMATE SRL▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 95,2 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 30,8 K RON | |
| 88 | 88.VERTICAL SERV SRL▼ 42 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 95 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 46,1 K RON | |
| 89 | 89.SUVLARA INSTAL CONSTRUCT SRL▼ 33 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 94,9 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 189,6 K RON | |
| 90 | 90.MARIAN AUTOMATIZARI ELECTRONICA SOFTWARE SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 94,9 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 4,6 K RON | |
| 91 | 91.B L INSTALATII SRL▲ 94 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 94,9 %▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 12,5 K RON | |
| 92 | 92.CBN CONSTRUCT SRL▲ 33 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 94,8 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 134,2 K RON | |
| 93 | 93.CAMPABAU SRLnou | Sat Muntele Rece, Comuna Măguri-Răcătău, Cluj | 94,8 %— | — | — | 127,9 K RON |
| 94 | 94.KLEPSIDRO BPA SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 94,5 %— | — | — | 196,8 K RON |
| 95 | 95.LOLOBRIGID PRODCOM SRLnou | Comuna Floreşti, Cluj | 94,4 %— | — | 31,4 K RON | |
| 96 | 96.MIHĂȘAN DESIGN CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 94,2 %— | — | — | 4,2 K RON |
| 97 | 97.LDC IMPEX SRL-Dnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 94 %— | — | — | 9,4 K RON |
| 98 | 98.TNR IMOB SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 93,9 %— | — | — | 28,6 K RON |
| 99 | 99.ECOSLY SRL▼ 25 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 93,7 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 7,1 K RON | |
| 100 | 100.REAL INVEST LUK SRL▲ 110 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 93,2 %▲ 23 % | ▲ 23 % | 133 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Cluj
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
154 firme · 3,4 mld. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
640 firme · 3,2 mld. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
641 firme · 2,5 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.879 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
700 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
301 firme · 493,2 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
42 firme · 474,9 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
49 firme · 428,5 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
404 firme · 317,3 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
48 firme · 283,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
245 firme · 235,2 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
260 firme · 192,7 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
233 firme · 127,2 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
38 firme · 124,4 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
31 firme · 96,1 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
204 firme · 73,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
64 firme · 52,2 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
83 firme · 28 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
8 firme · 27,8 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
62 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
43 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
18 firme · 16,7 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
4 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
16 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
20 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
3 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
7 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
7 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
4 firme · 1,2 mil. RON