Top 100 firme — Transport și depozitare, Călărași după marjă netă în 2018
338 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 16,4 %, iar liderul atinge 312,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NELTON VAL TRANS SRL▲ 297 | Comuna Gradiştea, Călăraşi | 312,8 %— | — | 39,4 K RON | |
| 2 | 2.ELYTHEN SRL▲ 38 | Sat Ceacu, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 235,4 %▲ 561,9 % | ▲ 561,9 % | 8,5 K RON | |
| 3 | 3.MARI SI LAURA SRL▲ 265 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 141 %— | — | 286,6 K RON | |
| 4 | 4.NINEL & AUREL TRANS SRL▲ 277 | Sat Roseţi, Comuna Roseţi, Călăraşi | 114 %— | — | 129,3 K RON | |
| 5 | 5.TRANS PETCU SRL▲ 10 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 97,2 %▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 245 RON | |
| 6 | 6.ANDRA GAB TRANS SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 97 %— | — | 18,1 K RON | |
| 7 | 7.MARNI BUS LOGISTICS&TRAVEL S.R.L.nou | Sat Mânăstirea, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 97 %— | — | — | 1,3 K RON |
| 8 | 8.FEROCHAIN SUPPLY S.R.L.nou | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 96,2 %— | — | — | 85,8 K RON |
| 9 | 9.VEMAR TRANSPERS S.R.L.-D.nou | Sat Stancea, Comuna Spanţov, Călăraşi | 95,5 %— | — | — | 210,3 K RON |
| 10 | 10.NIMAR TRANS DIVERS SRL▲ 31 | Sat Sănduliţa, Comuna Săruleşti, Călăraşi | 91,4 %▲ 160,5 % | ▲ 160,5 % | 161,1 K RON | |
| 11 | 11.M&I CARUSSO SPEED S.R.L.nou | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 85,2 %— | — | — | 47,7 K RON |
| 12 | 12.T & Z COM SRL▲ 4 | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Călăraşi | 84,7 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 12,1 K RON | |
| 13 | 13.MAYA TRANSPORT SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 83,6 %— | — | 143 K RON | |
| 14 | 14.BOG MAR SRL▼ 8 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 82,4 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 96,7 K RON | |
| 15 | 15.GUȚĂ TRANSMAR GAM S.R.L.nou | Sat Aprozi, Oraş Budeşti, Călăraşi | 82,2 %— | — | — | 19 K RON |
| 16 | 16.SOFIMAR TRANS SRL▼ 11 | Sat Valea Roşie, Comuna Mitreni, Călăraşi | 74,3 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 15,3 K RON | |
| 17 | 17.ANDREDANY SUPERLINE S.R.L.nou | Sat Pădurişu, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 74,2 %— | — | — | 34 K RON |
| 18 | 18.AMIR EVE TRANS GRUP S.R.L.nou | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 68,2 %— | — | — | 140,8 K RON |
| 19 | 19.ADITAXI COM SRL▲ 265 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 64,7 %— | — | 5,9 K RON | |
| 20 | 20.ALYMAR AGRO IMPEX SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 64,3 %— | — | — | 1,5 mil. RON |
| 21 | 21.SOTAM SA▲ 67 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 64,2 %▲ 251,8 % | ▲ 251,8 % | 46,6 K RON | |
| 22 | 22.MMS SYSTEM AUTOSERVICE S.R.L.nou | Sat Frumuşani, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 63,7 %— | — | — | 16,3 K RON |
| 23 | 23.MONDAN CON TRANS S.R.L.nou | Sat Valea Argovei, Comuna Valea Argovei, Călăraşi | 63,6 %— | — | — | 9,8 K RON |
| 24 | 24.PESCĂRUŞ SHIPPING SRL▲ 13 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 60,6 %▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 89,9 K RON | |
| 25 | 25.MOROIU IONUŢ TRANSPORT SRL▲ 216 | Sat Gurbăneşti, Comuna Gurbăneşti, Călăraşi | 59,9 %— | — | 12,3 K RON | |
| 26 | 26.GENERAL ADVERTISING MARKETING S.R.L.nou | Sat Fundeni, Comuna Fundeni, Călăraşi | 59,8 %— | — | — | 6,9 K RON |
| 27 | 27.TRANSCEREAL LOGISTIC SRL▲ 1 | Sat Drajna Nouă, Comuna Dragalina, Călăraşi | 57,5 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 117,8 K RON | |
| 28 | 28.VLACIU SRL▲ 176 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 55,6 %▲ 7.728,2 % | ▲ 7.728,2 % | 2,2 mil. RON | |
| 29 | 29.IOS DUMA TRANS S.R.L.nou | Sat Alexandru Odobescu, Comuna Alexandru Odobescu, Călăraşi | 54,9 %— | — | — | 50,4 K RON |
| 30 | 30.MADCOM TRANS SRL▼ 8 | Sat Luica, Comuna Luica, Călăraşi | 54,8 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 31 | 31.LILI ANGI SRL▼ 12 | Sat Stancea, Comuna Spanţov, Călăraşi | 52,8 %▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 287,7 K RON | |
| 32 | 32.VECTOR FREIGHT S.R.L.nou | Sat Belciugatele, Comuna Belciugatele, Călăraşi | 52,6 %— | — | — | 154,3 K RON |
| 33 | 33.TRANSCOM MARY SRL▲ 5 | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 51,7 %▲ 41 % | ▲ 41 % | 90,1 K RON | |
| 34 | 34.MALEMIANA SRL▼ 4 | Sat Tonea, Comuna Modelu, Călăraşi | 50,7 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 21 K RON | |
| 35 | 35.DRAGAN SRL▼ 12 | Sat Răzvani, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 48,5 %▼ 12 % | ▼ 12 % | 7,7 K RON | |
| 36 | 36.LA GUGUŢĂ PIK SRL▼ 12 | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 47,4 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 103,6 K RON | |
| 37 | 37.BUCUR SI FII TRANSFER SRLnou | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 47,3 %— | — | 56,1 K RON | |
| 38 | 38.BABOI TRANS SRL▼ 4 | Sat Cuneşti, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 47 %▲ 16 % | ▲ 16 % | 75,8 K RON | |
| 39 | 39.IDEAL MOVE CARS S.R.L.nou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 45,4 %— | — | — | 26,3 K RON |
| 40 | 40.ELECTRIC PROIECT SRL▲ 4 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 44,8 %▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 167,6 K RON | |
| 41 | 41.AGRISPIC TRANS SRL▲ 237 | Sat Sănduliţa, Comuna Săruleşti, Călăraşi | 44,3 %— | — | 130,2 K RON | |
| 42 | 42.AUTO VAMPIRU SRL▼ 9 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 43,7 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 64,1 K RON | |
| 43 | 43.RELONE TRANSPORT SRL▲ 229 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Călăraşi | 42,1 %— | — | 26,9 K RON | |
| 44 | 44.GEO TRANS SRL▲ 18 | Sat Roseţi, Comuna Roseţi, Călăraşi | 40,7 %▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 56,9 K RON | |
| 45 | 45.MIHAI FLORIAN TRANSPORTURI SRL▼ 43 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 39 %▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | 8,2 K RON | |
| 46 | 46.LUCA ŞTEF TRANS SRL▼ 15 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 38,9 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 146,3 K RON | |
| 47 | 47.FLORANS SRL▼ 45 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 38,4 %▼ 60,4 % | ▼ 60,4 % | 794 RON | |
| 48 | 48.JOHNY & HANNY TRANS SRL▼ 34 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 38,1 %▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 373,3 K RON | |
| 49 | 49.ŢIFREA PREST SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 37,9 %— | — | — | 5,1 K RON |
| 50 | 50.EUROTRANS BOB SRL▲ 44 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 37,5 %▲ 117,3 % | ▲ 117,3 % | 29,4 K RON | |
| 51 | 51.AUTOTRANSMETAL SRL= | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 36,5 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 157,3 K RON | |
| 52 | 52.CASAN TRANS LOGISTIC SRL▲ 85 | Sat Tonea, Comuna Modelu, Călăraşi | 36,1 %▲ 323,5 % | ▲ 323,5 % | 103,3 K RON | |
| 53 | 53.CRISMAD IMPEX SRL▲ 11 | Sat Spanţov, Comuna Spanţov, Călăraşi | 36 %▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 63,2 K RON | |
| 54 | 54.ARIANA FRIGO TRANS SRL▼ 36 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 34,8 %▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 252,6 K RON | |
| 55 | 55.GECO TAXI SRL▲ 236 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 34,4 %— | — | 14,3 K RON | |
| 56 | 56.TRANS SERVICE SRL▲ 7 | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 33,6 %▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 49 K RON | |
| 57 | 57.DAY TRANS COM SRL▼ 44 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 33 %▼ 55,5 % | ▼ 55,5 % | 95,5 K RON | |
| 58 | 58.RAFALEX SPEED SRL▲ 10 | Sat Alexandru Odobescu, Comuna Alexandru Odobescu, Călăraşi | 32,3 %▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 314,1 K RON | |
| 59 | 59.TRUSCA EDIL CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 30,8 %— | — | — | 923 RON |
| 60 | 60.KELU TRANSPORT SRL▲ 74 | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 29,4 %▲ 208,8 % | ▲ 208,8 % | 143,1 K RON | |
| 61 | 61.BEBE COMTRANS SRL▲ 92 | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 29,1 %▲ 482,4 % | ▲ 482,4 % | 537,5 K RON | |
| 62 | 62.PREDA TRANSPORT LOGISTIC SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 28,2 %— | — | 8,6 K RON | |
| 63 | 63.INTER TRANS BOG & MAD S.R.L.nou | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 27,7 %— | — | — | 15,5 K RON |
| 64 | 64.AGROTRANS GRUP SRL▲ 40 | Sat Clăteşti, Comuna Mitreni, Călăraşi | 27,1 %▲ 89,3 % | ▲ 89,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 65 | 65.ANDREMAR BUSINESS & TURISM S.R.L.▲ 77 | Sat Cuneşti, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 26,9 %▲ 279,2 % | ▲ 279,2 % | 7,7 K RON | |
| 66 | 66.VALMEX SRL▼ 11 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 26,5 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 3,8 K RON | |
| 67 | 67.SEVALE MIR TRANS SRL▼ 28 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 26,3 %▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 34,8 K RON | |
| 68 | 68.ALEXCRIS TRANS SRL▲ 41 | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Călăraşi | 26,2 %▲ 91,7 % | ▲ 91,7 % | 62,2 K RON | |
| 69 | 69.RECOLAND TRANS S.R.L.nou | Sat Gâldău, Comuna Jegălia, Călăraşi | 25,8 %— | — | — | 27 K RON |
| 70 | 70.CUCU SRL▼ 9 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 25,8 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 6,5 K RON | |
| 71 | 71.TRANS RUTIER RAM SRL▲ 36 | Sat Crivăţ, Comuna Crivăţ, Călăraşi | 25,2 %▲ 79,2 % | ▲ 79,2 % | 166,7 K RON | |
| 72 | 72.EDI SI ELY SRL▼ 1 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 24,8 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 16,1 K RON | |
| 73 | 73.TRANSKIT CARGO LINE S.R.L.nou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 24,2 %— | — | — | 84,8 K RON |
| 74 | 74.BENEGET SRL▼ 27 | Sat Vlad Ţepeş, Comuna Vlad Ţepeş, Călăraşi | 24,1 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 28,9 K RON | |
| 75 | 75.TALISMAN SRL▼ 33 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 23,5 %▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 29,3 K RON | |
| 76 | 76.DANUT SI MADALINA SRL▲ 59 | Sat Nucetu, Comuna Lupşanu, Călăraşi | 23,3 %▲ 154,5 % | ▲ 154,5 % | 85,1 K RON | |
| 77 | 77.TONY SPEDITION EXPRESS SRL▲ 99 | Sat Postăvari, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 22,8 %▲ 659,3 % | ▲ 659,3 % | 22,3 K RON | |
| 78 | 78.INTER TRANS HARY SRL▲ 40 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 22,7 %▲ 83,1 % | ▲ 83,1 % | 389,8 K RON | |
| 79 | 79.INTENS SRL▲ 104 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 20,8 %▲ 757,6 % | ▲ 757,6 % | 29,3 K RON | |
| 80 | 80.AUTO BLT INTERNAŢIONAL SRL▼ 21 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 20,8 %▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 33,3 K RON | |
| 81 | 81.CARGOVIC MAR SRL▲ 35 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 20,8 %▲ 65,6 % | ▲ 65,6 % | 10,6 K RON | |
| 82 | 82.COSTRANS SRL▲ 104 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 20 %▲ 835,1 % | ▲ 835,1 % | 122 K RON | |
| 83 | 83.LOCAL RAI LIGHT S.R.L.▼ 82 | Sat Goştilele, Oraş Fundulea, Călăraşi | 20 %▼ 79,4 % | ▼ 79,4 % | 2,1 K RON | |
| 84 | 84.STEFAN TRANS SRL▲ 54 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 20 %▲ 137,1 % | ▲ 137,1 % | 19,1 K RON | |
| 85 | 85.DOBRE INTERN TRANS S.R.L.nou | Sat Ştefăneşti, Comuna Ileana, Călăraşi | 19,6 %— | — | — | 15,5 K RON |
| 86 | 86.LUKA TRANSCOM SRL▼ 30 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 19,3 %▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 115,3 K RON | |
| 87 | 87.OCTAVIAN TRANS SRL▼ 33 | Sat Gruiu, Oraş Budeşti, Călăraşi | 19,2 %▼ 31 % | ▼ 31 % | 319,3 K RON | |
| 88 | 88.MARINUŞ TRANS SRL▼ 68 | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 19,2 %▼ 69,4 % | ▼ 69,4 % | 18,2 K RON | |
| 89 | 89.ATEOS ALTERNATIVE SOLUTIONS SRL-D▲ 11 | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 19,1 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 197,8 K RON | |
| 90 | 90.RAULA RO SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 18,9 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 33,8 K RON | |
| 91 | 91.ERIC TOTAL TRANSPORT SRL▼ 56 | Sat Curcani, Comuna Curcani, Călăraşi | 18,6 %▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | 180,4 K RON | |
| 92 | 92.ALEX TRANS IMPEX SRL▲ 66 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 18 %▲ 287,9 % | ▲ 287,9 % | 21,3 K RON | |
| 93 | 93.TRANS ALEX SRLnou | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 17,7 %— | — | 5,3 K RON | |
| 94 | 94.TISA CONF TRADE SRL▲ 102 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,3 %▲ 1.223,7 % | ▲ 1.223,7 % | 101,3 K RON | |
| 95 | 95.CAT COURIER SRL▼ 49 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,1 %▼ 44,2 % | ▼ 44,2 % | 248,2 K RON | |
| 96 | 96.VASCA METAL TRANS SRL▼ 19 | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 17 %▼ 21 % | ▼ 21 % | 45 K RON | |
| 97 | 97.LOZAN SRL▲ 127 | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 16,7 %— | — | 4,6 K RON | |
| 98 | 98.MARIAN VÎLSAN TRANS S.R.L.nou | Sat Tonea, Comuna Modelu, Călăraşi | 16,7 %— | — | — | 39,1 K RON |
| 99 | 99.TRANS FOREST GRUP S.R.L.nou | Sat Radovanu, Comuna Radovanu, Călăraşi | 16,5 %— | — | — | 27,8 K RON |
| 100 | 100.ERCOS PROD COM SRL▲ 114 | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 16,4 %▲ 5.760,7 % | ▲ 5.760,7 % | 241,6 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Călărași
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
388 firme · 582,9 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
9 firme · 107,1 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
9 firme · 43,2 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
39 firme · 34,7 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
5 firme · 33,1 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
42 firme · 21,5 mil. RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
3 firme · 16,6 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
2 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
11 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
14 firme · 824,9 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
5 firme · 821,1 K RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
3 firme · 662,7 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 473,8 K RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
6 firme · 301,9 K RON
CAEN 5121
Transporturi aeriene de marfă
1 firme · 121 K RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 113,4 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 0 RON