Top 100 firme — Transport și depozitare, Călărași după marjă netă în 2008
315 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 4,8 %, iar liderul atinge 91,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GEOMAR SERV SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 91,7 %— | — | — | 15,9 K RON |
| 2 | 2.PIPEREA TRANS SRL | Sat Roseţi, Comuna Roseţi, Călăraşi | 78,9 %— | — | — | 134 K RON |
| 3 | 3.LIX TRANS COM SRL | Sat Crivăţ, Comuna Crivăţ, Călăraşi | 72 %— | — | — | 4 K RON |
| 4 | 4.TRANS EUROTUR SRL | Sat Radovanu, Comuna Radovanu, Călăraşi | 63,1 %— | — | — | 59,3 K RON |
| 5 | 5.ECONLOGISTIC GRUP SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 57,1 %— | — | — | 8,2 K RON |
| 6 | 6.TRANS ELECTRO SRL | Sat Pădurişu, Comuna Frumuşani, Călăraşi | 52,7 %— | — | — | 44 K RON |
| 7 | 7.ENGINE BODY SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 50,8 %— | — | — | 5,3 K RON |
| 8 | 8.AGRO-APICOM-TRANS SRL | Sat Radovanu, Comuna Radovanu, Călăraşi | 50,3 %— | — | — | 11 K RON |
| 9 | 9.GIC TRANS SRL | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 50,2 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 10 | 10.COTEA TRANS SRL | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 47,4 %— | — | — | 22,4 K RON |
| 11 | 11.VOLANUL SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 47,3 %— | — | — | 11,3 K RON |
| 12 | 12.MADCOM TRANS SRL | Sat Luica, Comuna Luica, Călăraşi | 45,6 %— | — | — | 367,7 K RON |
| 13 | 13.DANA & ŞTEF TRANS SRL | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 43,5 %— | — | — | 767 RON |
| 14 | 14.CLAMAR LUZ SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 43,1 %— | — | — | 7,2 K RON |
| 15 | 15.CONCORD TRANS SRL | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 42,7 %— | — | — | 7,1 K RON |
| 16 | 16.PETRAS SERV SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 42,7 %— | — | — | 42,2 K RON |
| 17 | 17.VULCAN TRANS PREST SRL | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 42,3 %— | — | — | 342,9 K RON |
| 18 | 18.LILI ANGI SRL | Sat Stancea, Comuna Spanţov, Călăraşi | 42 %— | — | — | 358,8 K RON |
| 19 | 19.LOZAN SRL | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 40,8 %— | — | — | 43 K RON |
| 20 | 20.MYC AGRO SRL | Sat Dor Mărunt, Comuna Dor Mărunt, Călăraşi | 39,7 %— | — | — | 13,3 K RON |
| 21 | 21.TRANS DEEA 99 SRL | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 39,4 %— | — | — | 14,7 K RON |
| 22 | 22.HASKY SRL | Sat Perişoru, Comuna Perişoru, Călăraşi | 36,3 %— | — | — | 848 RON |
| 23 | 23.NICOTRANS PREST SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 35 %— | — | — | 117,7 K RON |
| 24 | 24.DANUT SI MADALINA SRL | Sat Nucetu, Comuna Lupşanu, Călăraşi | 32,7 %— | — | — | 38 K RON |
| 25 | 25.LUKA TRANSCOM SRL | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 32,4 %— | — | — | 35,4 K RON |
| 26 | 26.FLAS TRANS SRL | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 31,4 %— | — | — | 19,7 K RON |
| 27 | 27.CAT COURIER SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 31,4 %— | — | — | 85,2 K RON |
| 28 | 28.TRANSAUR SRL | Loc. Fundulea, Oraş Fundulea, Călăraşi | 30,3 %— | — | — | 51,9 K RON |
| 29 | 29.METAL SERV PREST SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 27,9 %— | — | — | 88,5 K RON |
| 30 | 30.ILI TRANS SRL | Sat Clăteşti, Comuna Mitreni, Călăraşi | 27 %— | — | — | 11,1 K RON |
| 31 | 31.BILL SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 27 %— | — | — | 108,5 K RON |
| 32 | 32.ANELCO TRANS SRL | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Călăraşi | 26,6 %— | — | — | 25,1 K RON |
| 33 | 33.GERANI TRANS SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 26,5 %— | — | — | 25 K RON |
| 34 | 34.ANDREMAR BUSINESS & TURISM S.R.L. | Sat Cuneşti, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 25,9 %— | — | — | 2 K RON |
| 35 | 35.FLORTRANS SRL | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 25,6 %— | — | — | 34,7 K RON |
| 36 | 36.ALECU TRANSCOM SRL | Sat Radovanu, Comuna Radovanu, Călăraşi | 24,1 %— | — | — | 74,5 K RON |
| 37 | 37.GO TRANS SRL | Sat Chiselet, Comuna Chiselet, Călăraşi | 23,6 %— | — | — | 22,5 K RON |
| 38 | 38.ANA TRANSCOM OZON SRL | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Călăraşi | 23,1 %— | — | — | 15,2 K RON |
| 39 | 39.LIX TRANS SRL | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 22,9 %— | — | — | 83,2 K RON |
| 40 | 40.GET TRANS SRL | Sat Mânăstirea, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 22,8 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 41 | 41.AMR BEST CONSULTING SRL | Sat Cuneşti, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 22,5 %— | — | — | 11,6 K RON |
| 42 | 42.IDU TRANS SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 22,4 %— | — | — | 10,5 K RON |
| 43 | 43.GIROMAX SRL | Sat Săruleşti-Gară, Comuna Săruleşti, Călăraşi | 22,1 %— | — | — | 3,1 K RON |
| 44 | 44.VIC AGRO TRANS SRL | Sat Dragoş Vodă, Comuna Dragoş Vodă, Călăraşi | 20,7 %— | — | — | 30,6 K RON |
| 45 | 45.GESANI SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 20,6 %— | — | — | 7,9 K RON |
| 46 | 46.IMPEX LUCIAN SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 20,3 %— | — | — | 9,8 K RON |
| 47 | 47.VLAD TRANSCOM SRL | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 20,1 %— | — | — | 3,9 K RON |
| 48 | 48.DEEA 2005 SRL | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 19,4 %— | — | — | 19,9 K RON |
| 49 | 49.AVA TRANS SRL | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 18,9 %— | — | — | 134,7 K RON |
| 50 | 50.BIMAG TRANS SRL | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 18,8 %— | — | — | 7,8 K RON |
| 51 | 51.AUTOTRANSMETAL SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 18,7 %— | — | — | 67,9 K RON |
| 52 | 52.IONEL TRANS SRL | Sat Crivăţ, Comuna Crivăţ, Călăraşi | 18,5 %— | — | — | 13,9 K RON |
| 53 | 53.DENSIT SRL | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 18,4 %— | — | — | 2 mil. RON |
| 54 | 54.MICRO TRANS SRL | Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călăraşi | 17,8 %— | — | — | 10,5 K RON |
| 55 | 55.NICOLAS COMPANY SRL | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 17,7 %— | — | — | 520,5 K RON |
| 56 | 56.FLORANS SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17,3 %— | — | — | 24 K RON |
| 57 | 57.SILDOVICA SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 17 %— | — | — | 61,9 K RON |
| 58 | 58.STEFAN TRANS SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 16,2 %— | — | — | 25,8 K RON |
| 59 | 59.GOGOR TRANS SRL | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 16 %— | — | — | 27,2 K RON |
| 60 | 60.OCTAVIAN TRANS SRL | Sat Gruiu, Oraş Budeşti, Călăraşi | 14,9 %— | — | — | 68,5 K RON |
| 61 | 61.AGRO IMPORT-EXPORT SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 14,7 %— | — | — | 40,8 K RON |
| 62 | 62.MILICĂ TRANS COM SRL | Sat Borcea, Comuna Borcea, Călăraşi | 13,7 %— | — | — | 11,5 K RON |
| 63 | 63.PEKIN SRL | Sat Mitreni, Comuna Mitreni, Călăraşi | 12,9 %— | — | — | 39,9 K RON |
| 64 | 64.TRANS GRECU SRL | Sat Crivăţ, Comuna Crivăţ, Călăraşi | 12,6 %— | — | — | 19,3 K RON |
| 65 | 65.TRANS S.D.G. SRL | Sat Crivăţ, Comuna Crivăţ, Călăraşi | 12,4 %— | — | — | 21,9 K RON |
| 66 | 66.CRYSEB SRL | Sat Sultana, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 12,4 %— | — | — | 18,6 K RON |
| 67 | 67.GO-GO TRANS GENERAL SRL | Sat Mânăstirea, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 11,4 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 68 | 68.TRANS DOR PAUL SRL | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Călăraşi | 11,1 %— | — | — | 9,4 K RON |
| 69 | 69.AGIGER PROD COM IMPEX SRL | Sat Fundeni, Comuna Fundeni, Călăraşi | 11 %— | — | — | 9,8 K RON |
| 70 | 70.HG HARITESCU GRUP S.R.L. | Sat Drajna Nouă, Comuna Dragalina, Călăraşi | 10,8 %— | — | — | 7,4 K RON |
| 71 | 71.VST GROUP SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10,8 %— | — | — | 47,3 K RON |
| 72 | 72.FOCUS CURIER SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 10,4 %— | — | — | 31,8 K RON |
| 73 | 73.GABRIEL SERV SRL | Sat Tonea, Comuna Modelu, Călăraşi | 10,1 %— | — | — | 39,4 K RON |
| 74 | 74.VAL COS TRANS 65 SRL | Loc. Budeşti, Oraş Budeşti, Călăraşi | 9,5 %— | — | — | 11,9 K RON |
| 75 | 75.ENE COM SRL | Sat Nana, Comuna Nana, Călăraşi | 9,4 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 76 | 76.MERT MARIA SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 9,3 %— | — | — | 4,4 K RON |
| 77 | 77.GRECU TRANS SRL | Sat Crivăţ, Comuna Crivăţ, Călăraşi | 8,9 %— | — | — | 56,3 K RON |
| 78 | 78.MIT TOM SERV SRL | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 8,8 %— | — | — | 2,5 K RON |
| 79 | 79.ROCAR DUMITRU PETRE SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,6 %— | — | — | 15,2 K RON |
| 80 | 80.MĂDĂLINA TOUR TRANS SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,6 %— | — | — | 9,5 K RON |
| 81 | 81.G.N.L. 95 SRL | Sat Luica, Comuna Luica, Călăraşi | 8,5 %— | — | — | 11,2 K RON |
| 82 | 82.ZMC TRADING SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 8,1 %— | — | — | 312,1 K RON |
| 83 | 83.EMI SRL | Sat Săruleşti, Comuna Săruleşti, Călăraşi | 7,4 %— | — | — | 34,9 K RON |
| 84 | 84.TRANSPERS MARI SRL | Sat Coconi, Comuna Mânăstirea, Călăraşi | 6,3 %— | — | — | 61,4 K RON |
| 85 | 85.AMI TRANS SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 6,2 %— | — | — | 28,2 K RON |
| 86 | 86.BABOI TRANS SRL | Sat Cuneşti, Comuna Gradiştea, Călăraşi | 6 %— | — | — | 956 RON |
| 87 | 87.ECOCHIM P.C. SRL | Comuna Lehliu, Călăraşi | 5,9 %— | — | — | 23,8 K RON |
| 88 | 88.GE.S.E. TRANS SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,9 %— | — | — | 48,1 K RON |
| 89 | 89.NEOTRANS SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,9 %— | — | — | 8,2 K RON |
| 90 | 90.DINAMIC JOB SRL | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 5,6 %— | — | — | 7,9 K RON |
| 91 | 91.LANDO PREST SRL | Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, Călăraşi | 5,5 %— | — | — | 12,9 K RON |
| 92 | 92.GIVENI SRL | Sat Plevna, Comuna Lupşanu, Călăraşi | 5,4 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 93 | 93.TRANS ROM DAVID SRL | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 5,3 %— | — | — | 29,5 K RON |
| 94 | 94.FOXLAND SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 5,2 %— | — | — | 33,5 K RON |
| 95 | 95.DABO TRANS SRL | Sat Cuza Vodă, Comuna Cuza Vodă, Călăraşi | 5,2 %— | — | — | 21,7 K RON |
| 96 | 96.BUFFALO SRL | Sat Luptători, Comuna Frăsinet, Călăraşi | 5,2 %— | — | — | 29,8 K RON |
| 97 | 97.STARS CEREALTRANS SRL | Sat Dragalina, Comuna Dragalina, Călăraşi | 5,1 %— | — | — | 47 K RON |
| 98 | 98.BRAND LIDER SRL | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 4,9 %— | — | — | 8,1 K RON |
| 99 | 99.GIGI TRANS SRL | Sat Radovanu, Comuna Radovanu, Călăraşi | 4,9 %— | — | — | 5,4 K RON |
| 100 | 100.PRESTSERVALEX SRL | Sat Modelu, Comuna Modelu, Călăraşi | 4,8 %— | — | — | 3,9 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Călărași
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
388 firme · 582,9 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
9 firme · 107,1 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
9 firme · 43,2 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
39 firme · 34,7 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
5 firme · 33,1 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
42 firme · 21,5 mil. RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
3 firme · 16,6 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
2 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
11 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
14 firme · 824,9 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
5 firme · 821,1 K RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
3 firme · 662,7 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 473,8 K RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
6 firme · 301,9 K RON
CAEN 5121
Transporturi aeriene de marfă
1 firme · 121 K RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 113,4 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 0 RON