Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Buzău după marjă netă în 2023
1.185 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 55,5 %, iar liderul atinge 5.128,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PROTECT PRESTARI SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 5.128,8 %— | — | 15,5 K RON | |
| 2 | 2.LUXMUEB ART SRL▲ 1.108 | Sat Smeeni, Comuna Smeeni, Buzău | 3.720 %— | — | 5,8 K RON | |
| 3 | 3.SERONA EL SOL SRL▲ 1.097 | Municipiul Buzău, Buzău | 1.328,8 %— | — | 54,5 K RON | |
| 4 | 4.BOIERAŞ DE GREBĂNU S.R.L.▲ 271 | Sat Grebănu, Comuna Grebănu, Buzău | 1.123,5 %▲ 3.739,5 % | ▲ 3.739,5 % | 82 K RON | |
| 5 | 5.NEO LUX DESIGN SRL▲ 1.009 | Municipiul Buzău, Buzău | 991,9 %— | — | 1,9 mil. RON | |
| 6 | 6.DANI MIH MOB SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 655,8 %— | — | 187,2 K RON | |
| 7 | 7.NIKMOB SAnou | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 643,5 %— | — | 652,6 K RON | |
| 8 | 8.DUCTIL STEEL SA▲ 1.107 | Municipiul Buzău, Buzău | 582,1 %— | — | 282,1 K RON | |
| 9 | 9.ERICKEV HIDRAULIC S.R.L.nou | Sat Lunca Jariştei, Comuna Siriu, Buzău | 502,7 %— | — | — | 68,8 K RON |
| 10 | 10.INFOSYSTEM CREATIV CONSULTING SRL▲ 6 | Sat Izvoru Dulce, Comuna Beceni, Buzău | 122,1 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 510,3 K RON | |
| 11 | 11.LUXURY WOOD FURNITURE S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 117,6 %— | — | — | 45,4 K RON |
| 12 | 12.ONLY TEXTIL BROAD INVEST S.R.L.nou | Sat Gherăseni, Comuna Gherăseni, Buzău | 100,1 %— | — | — | 7,5 K RON |
| 13 | 13.ELASYS EXPLORER SRL▲ 8 | Municipiul Buzău, Buzău | 97 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 14 | 14.BETMAR TDE S.R.L.nou | Sat Colibaşi, Comuna Râmnicelu, Buzău | 94,9 %— | — | — | 14,2 K RON |
| 15 | 15.SENAR INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 92,9 %— | — | 628,8 K RON | |
| 16 | 16.DIVERS VALMOND PROSPER S.R.L.▲ 31 | Sat Măguricea, Comuna Pănătău, Buzău | 90,5 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 17 | 17.PABLITO INDUSTRY S.R.L.nou | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 90,5 %— | — | — | 205,4 K RON |
| 18 | 18.OPENTEX FASHION S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 87,4 %— | — | — | 997,2 K RON |
| 19 | 19.WORKCONF MADESIGN S.R.L.nou | Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 86,9 %— | — | — | 343,2 K RON |
| 20 | 20.VEGANET SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 86,8 %— | — | 79,5 K RON | |
| 21 | 21.ZYRATECH POWER LINK S.R.L.nou | Sat Sudiţi, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 86 %— | — | — | 72,2 K RON |
| 22 | 22.SCANDO SRL▲ 73 | Municipiul Buzău, Buzău | 85 %▲ 37 % | ▲ 37 % | 1,2 mil. RON | |
| 23 | 23.MOSCOVICI ELEGANT 91 SNC▲ 1.072 | Municipiul Buzău, Buzău | 85 %— | — | 6,2 K RON | |
| 24 | 24.GDI BIOLEMN SA S.R.L.nou | Sat Topliceni, Comuna Topliceni, Buzău | 84,5 %— | — | — | 205,4 K RON |
| 25 | 25.ENE AGRO VITICOL POMICOL S.R.L.▲ 483 | Sat Finţeşti, Comuna Năeni, Buzău | 84,3 %▲ 596,7 % | ▲ 596,7 % | 843 RON | |
| 26 | 26.AMC WERTHER SUPLIMENTS S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 84 %— | — | 420 RON | |
| 27 | 27.SOARE CONFEX SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Chiojdu, Comuna Chiojdu, Buzău | 84 %— | — | — | 714 RON |
| 28 | 28.DB YOUNG TEAM PROSPER S.R.L.nou | Sat Măguricea, Comuna Pănătău, Buzău | 83,7 %— | — | — | 524,7 K RON |
| 29 | 29.OSTAR LEMN SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 83,7 %— | — | 1 K RON | |
| 30 | 30.RĂCNETUL BUZĂULUI SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 82,6 %▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 31,9 K RON | |
| 31 | 31.AGRILAM NATURAL PRODUCT S.R.L.▼ 4 | Sat Dascăleşti, Comuna Puieşti, Buzău | 82,5 %▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 167,8 K RON | |
| 32 | 32.ERAL-RAD INTERNAŢIONAL S.R.L.▲ 395 | Municipiul Buzău, Buzău | 81,5 %▲ 397,7 % | ▲ 397,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 33 | 33.CLOSCA CU PUII DE AUR S.R.L.▲ 236 | Sat Şarânga, Comuna Pietroasele, Buzău | 80,9 %▲ 171,5 % | ▲ 171,5 % | 4,8 K RON | |
| 34 | 34.VEL IMPEX '94 SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 80,4 %— | — | — | 62,1 K RON |
| 35 | 35.MAZZARO EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 80,3 %— | — | — | 148,8 K RON |
| 36 | 36.VÂND SICRIE S.R.L.nou | Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 77,8 %— | — | — | 232,8 K RON |
| 37 | 37.MABEL FASHION SRL▲ 27 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 76,9 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 459,6 K RON | |
| 38 | 38.BLACKSMITH HORSES S.R.L.▲ 45 | Sat Săhăteni, Comuna Săhăteni, Buzău | 76,7 %▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 500,7 K RON | |
| 39 | 39.CUSTOM TUNING ENTERPRISE S.R.L.nou | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 76,5 %— | — | — | 50,1 K RON |
| 40 | 40.FIX UTIL - SERVICII INDUSTRIALE S.R.L.▲ 9 | Municipiul Buzău, Buzău | 76,4 %▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 3,1 K RON | |
| 41 | 41.FOCUS KEYCONTROL SRL▲ 1.062 | Municipiul Buzău, Buzău | 76,3 %— | — | 25,6 K RON | |
| 42 | 42.LAURENȚIU SERVICES FARRIERS HORSES S.R.L.▲ 63 | Sat Vipereşti, Comuna Vipereşti, Buzău | 75,9 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 390,4 K RON | |
| 43 | 43.MUSAT PROD SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 75,8 %▼ 14 % | ▼ 14 % | 26,9 K RON | |
| 44 | 44.EST COPTER AGRICOLE S.R.L.▲ 55 | Sat Mihăileşti, Comuna Mihăileşti, Buzău | 75,3 %▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 45 | 45.IN TREND TAILORING BRAND S.R.L.▲ 623 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 75,1 %▲ 1.455,3 % | ▲ 1.455,3 % | 76,2 K RON | |
| 46 | 46.TEHNO IVAN CONCEPT SRL▲ 382 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 74,2 %▲ 353,6 % | ▲ 353,6 % | 442,2 K RON | |
| 47 | 47.FITPLAST SRL▲ 915 | Municipiul Buzău, Buzău | 73,9 %— | — | 356,1 K RON | |
| 48 | 48.8 TEAM AUTOGRAPH S.R.L.▼ 19 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 73,3 %▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 82,2 K RON | |
| 49 | 49.FIXTREND IMPACT SRL▲ 73 | Municipiul Buzău, Buzău | 73,2 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 50 | 50.APOLLO TEXTIL SRL▲ 24 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 72,5 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 299,5 K RON | |
| 51 | 51.SERVIS PROJECT SRL▲ 937 | Municipiul Buzău, Buzău | 71,7 %— | — | 886 RON | |
| 52 | 52.L&G HOME BIOFACTORY S.R.L.▲ 988 | Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău | 71 %— | — | 4,5 K RON | |
| 53 | 53.EXTRAL MOBILIER TRUST S.R.L.▲ 18 | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 70,8 %▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 54,2 K RON | |
| 54 | 54.AVATEX SRL▼ 26 | Sat Gura Câlnăului, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 70,7 %▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 45,9 K RON | |
| 55 | 55.METAL WORK PIESĂ CNC S.R.L.▲ 26 | Municipiul Buzău, Buzău | 70,7 %▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 272,2 K RON | |
| 56 | 56.ȘTEFAN PROD FACTORY S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 70,2 %— | — | — | 190 K RON |
| 57 | 57.LEGUME FRUCTE DISTRIBUŢIE SRL▲ 6 | Sat Lipia, Comuna Merei, Buzău | 69 %▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 115,6 K RON | |
| 58 | 58.ELICOIDA SRL▲ 139 | Sat Cărpiniştea, Comuna Beceni, Buzău | 68,4 %▲ 78,9 % | ▲ 78,9 % | 947,2 K RON | |
| 59 | 59.MGB THE LUCKY ONES S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 67,6 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 60 | 60.DIZOM DOMOTIC SRL▼ 12 | Sat Cândeşti, Comuna Verneşti, Buzău | 67,5 %▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 102,6 K RON | |
| 61 | 61.RICAVIO IMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 67,4 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 103,5 K RON | |
| 62 | 62.DICI AQUASIF PRODCOM S.R.L.▲ 51 | Sat Unguriu, Comuna Unguriu, Buzău | 67,4 %▲ 20,2 % | ▲ 20,2 % | 7,8 K RON | |
| 63 | 63.GOMAR 2005 SRL▲ 198 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 67,2 %▲ 121,1 % | ▲ 121,1 % | 5,1 K RON | |
| 64 | 64.TOMSIL SRL▼ 18 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 67,2 %▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 34,6 K RON | |
| 65 | 65.PRIMOPAN FELICI SRL▲ 638 | Sat Greceanca, Comuna Breaza, Buzău | 67 %▲ 1.621,6 % | ▲ 1.621,6 % | 114,9 K RON | |
| 66 | 66.MARINADOR PROD SRL▲ 431 | Sat Costeşti, Comuna Costeşti, Buzău | 66,8 %▲ 430,7 % | ▲ 430,7 % | 417,3 K RON | |
| 67 | 67.CNC METAL START PRODUCTION S.R.L.▼ 25 | Municipiul Buzău, Buzău | 66,4 %▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 24,8 K RON | |
| 68 | 68.STEEL FOR YOU CREATIV S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 66,3 %— | — | — | 124,8 K RON |
| 69 | 69.M-PRO PROSPER INVEST S.R.L.▲ 1.004 | Sat Sibiciu de Jos, Comuna Pănătău, Buzău | 66,2 %— | — | 37,7 K RON | |
| 70 | 70.OLTEANU MOISE SNC▼ 16 | Sat Ziduri, Comuna Ziduri, Buzău | 65,4 %▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 2,8 K RON | |
| 71 | 71.COSBO SOUND ONE SRL▲ 163 | Municipiul Buzău, Buzău | 65,2 %▲ 96 % | ▲ 96 % | 79,2 K RON | |
| 72 | 72.STR INDUCTIV ALEX WATT S.R.L.▼ 35 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 64,1 %▼ 29 % | ▼ 29 % | 73,6 K RON | |
| 73 | 73.AGRO GEOMAR BARBU SRL▼ 22 | Sat Caragele, Comuna Luciu, Buzău | 64 %▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 644,4 K RON | |
| 74 | 74.STILART SRL▲ 1.043 | Municipiul Buzău, Buzău | 63,4 %— | — | 52,5 K RON | |
| 75 | 75.IGC RAFINERYOIL S.R.L.▲ 72 | Municipiul Buzău, Buzău | 62,9 %▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 236,1 K RON | |
| 76 | 76.GERIOMAR FOOD EXPERT S.R.L.▲ 359 | Sat Greceanca, Comuna Breaza, Buzău | 62,5 %▲ 294 % | ▲ 294 % | 109,7 K RON | |
| 77 | 77.AGROTREND SRL▲ 5 | Sat Săgeata, Comuna Săgeata, Buzău | 62 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 425,4 K RON | |
| 78 | 78.RAILWAY ALBASTRU SRL▼ 34 | Municipiul Buzău, Buzău | 61,1 %▼ 29 % | ▼ 29 % | 67,2 K RON | |
| 79 | 79.METHAMORPHOSIS 7 S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 60,7 %— | — | — | 2,5 K RON |
| 80 | 80.CIMPOAIE BOGDAN DENTAL S.R.L.= | Loc. Nehoiu, Oraş Nehoiu, Buzău | 60,2 %▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 21,7 K RON | |
| 81 | 81.IRIS LAB PROJECT S.R.L.nou | Sat Mlăjet, Oraş Nehoiu, Buzău | 59,7 %— | — | — | 68,4 K RON |
| 82 | 82.PAD FOOD TOPPING S.R.L.▲ 28 | Sat Albeşti, Comuna Smeeni, Buzău | 59,6 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 178,1 K RON | |
| 83 | 83.PROTECT ALEX BRAND S.R.L.▼ 6 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 59,3 %▼ 14 % | ▼ 14 % | 257,9 K RON | |
| 84 | 84.PATRICK NANA FASHIONS S.R.L.▲ 24 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 59,1 %0,0% | 0,0% | 37,5 K RON | |
| 85 | 85.FRESH FOOD KITCHEN S.R.L.▲ 233 | Municipiul Buzău, Buzău | 58,7 %▲ 132,3 % | ▲ 132,3 % | 152,6 K RON | |
| 86 | 86.PRIAMEX METAL PROD S.R.L.▲ 117 | Sat Scurteşti, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 58,2 %▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 87 | 87.PREST SERV AGRO SANDU S.R.L.▲ 9 | Sat Padina, Comuna Padina, Buzău | 57,9 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 220,7 K RON | |
| 88 | 88.CONEX AGRICOLA SERVICES SRLnou | Sat Coconari, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 57,7 %— | — | 3,5 K RON | |
| 89 | 89.GEO PLANT SERV SRL▲ 199 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 57,5 %▲ 109,9 % | ▲ 109,9 % | 144,2 K RON | |
| 90 | 90.MARUNTIS GHEORGHE SNC▼ 34 | Municipiul Buzău, Buzău | 57,3 %▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 36,9 K RON | |
| 91 | 91.PRO WELD L & D SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Vadu Paşii, Comuna Vadu Paşii, Buzău | 57,2 %— | — | — | 292,9 K RON |
| 92 | 92.TEHNIC EUROPREST FOREST S.R.L.nou | Sat Pîrscov, Comuna Pîrscov, Buzău | 57,1 %— | — | — | 542 RON |
| 93 | 93.LUSTHAM ACTIV S.R.L.▲ 999 | Sat Brăeşti, Comuna Brăeşti, Buzău | 56,3 %— | — | 13,2 K RON | |
| 94 | 94.TOTALSUD SRL▲ 972 | Municipiul Buzău, Buzău | 55,9 %— | — | 50,1 K RON | |
| 95 | 95.ALPHA MDN SRL▲ 415 | Municipiul Buzău, Buzău | 55,9 %▲ 363,9 % | ▲ 363,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 96 | 96.CORYMARIO DONUT SRL▼ 58 | Sat Lopătari, Comuna Lopătari, Buzău | 55,9 %▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 2,3 K RON | |
| 97 | 97.CASA DE VINURI PETRU ŞI ANDREAS SRL▲ 919 | Sat Ulmeni, Comuna Ulmeni, Buzău | 55,9 %— | — | 2,7 K RON | |
| 98 | 98.REAL MET SRL▼ 38 | Municipiul Buzău, Buzău | 55,7 %▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 243,9 K RON | |
| 99 | 99.MARVI WOOD HOUSE S.R.L.▲ 810 | Sat Stâlpu, Comuna Stâlpu, Buzău | 55,6 %— | — | 84,5 K RON | |
| 100 | 100.ALEXA BELLE GLASS SRL▼ 24 | Municipiul Buzău, Buzău | 55,5 %▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 46 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Buzău
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
7 firme · 2,9 mld. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
18 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 3020
Fabricarea materialului rulant
2 firme · 647,7 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
79 firme · 524,4 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
3 firme · 501,2 mil. RON
CAEN 2311
Fabricarea sticlei plate
1 firme · 461 mil. RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
1 firme · 400,3 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
6 firme · 379,4 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
14 firme · 374,4 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
4 firme · 325,2 mil. RON
CAEN 1106
Fabricarea malțului
1 firme · 308,9 mil. RON
CAEN 2540
Fabricarea armamentului și muniției
3 firme · 198 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
135 firme · 189 mil. RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 171,5 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
15 firme · 150,9 mil. RON
CAEN 2399
Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
2 firme · 144,6 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
5 firme · 129,5 mil. RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
1 firme · 113,6 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
48 firme · 102,8 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
39 firme · 89,9 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
51 firme · 84,3 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
12 firme · 80,5 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
7 firme · 75 mil. RON
CAEN 2453
Turnarea metalelor neferoase ușoare
2 firme · 74,9 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
16 firme · 57,3 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
20 firme · 53 mil. RON
CAEN 2891
Fabricarea utilajelor pentru metalurgie
2 firme · 52,9 mil. RON
CAEN 2522
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
2 firme · 49,1 mil. RON
CAEN 1086
Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
1 firme · 46,6 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
15 firme · 45,8 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
7 firme · 38,5 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
14 firme · 34,4 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
31 firme · 34,4 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
14 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
5 firme · 31,1 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
20 firme · 30,5 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
31 firme · 28,2 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
16 firme · 26,7 mil. RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
4 firme · 24,2 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
1 firme · 23,5 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
29 firme · 21,5 mil. RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
2 firme · 20,3 mil. RON
CAEN 2711
Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
1 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 2814
Fabricarea de articole de robinetărie
3 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
35 firme · 19,1 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
7 firme · 16,9 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
4 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
21 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
12 firme · 15,4 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
12 firme · 15,1 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
15 firme · 14,3 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
8 firme · 13,6 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
31 firme · 13,4 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
5 firme · 13 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
8 firme · 11,5 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
3 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
13 firme · 9 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
2 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
8 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
28 firme · 8,6 mil. RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
10 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
8 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
6 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
2 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
5 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
2 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 2821
Fabricarea cuptoarelor, furnalelor și arzătoarelor
1 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
13 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
13 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
1 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 2030
Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
4 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
2 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
10 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 2015
Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase
2 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
4 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 2893
Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor și tutunului
1 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
3 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 2892
Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
2 firme · 4 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
5 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
3 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2012
Fabricarea coloranților și a pigmenților
2 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
2 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
8 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 2454
Turnarea altor metale neferoase
2 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 2529
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
3 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 2212
Fabricarea altor produse din cauciuc
2 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
1 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
2 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
4 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 3103
Fabricarea de saltele și somiere
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 2315
Fabricarea de sticlărie tehnică
2 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1725
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
1 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
17 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 2720
Fabricarea de acumulatori și baterii
2 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 2732
Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice
1 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1062
Fabricarea amidonului și a produselor din amidon
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 2451
Turnarea fontei
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
8 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
4 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
1 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
5 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
2 firme · 924,4 K RON
CAEN 2362
Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
1 firme · 896,6 K RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
1 firme · 775,2 K RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
6 firme · 688 K RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
2 firme · 668,5 K RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
2 firme · 511,4 K RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 499,1 K RON
CAEN 1103
Fabricarea cidrului și a altor vinuri din fructe
1 firme · 477,1 K RON
CAEN 1627
Finisarea articolelor din lemn
1 firme · 424,8 K RON
CAEN 2313
Fabricarea articolelor din sticlă
6 firme · 390,1 K RON
CAEN 1420
Fabricarea articolelor din blană
1 firme · 351,9 K RON
CAEN 1820
Reproducerea înregistrărilor
1 firme · 335,1 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
3 firme · 312,6 K RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
1 firme · 278,3 K RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
1 firme · 267,6 K RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 259 K RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
1 firme · 234,1 K RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
2 firme · 226,4 K RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
2 firme · 217,1 K RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
1 firme · 193,6 K RON
CAEN 3012
Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
1 firme · 180,3 K RON
CAEN 3316
Repararea și întreținerea aeronavelor și navelor spațiale
1 firme · 176,3 K RON
CAEN 2660
Fabricarea de echipamente pentru radiologie, electrodiagnostic și electroterapie
1 firme · 166,9 K RON
CAEN 2225
Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
1 firme · 154,7 K RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
2 firme · 146,4 K RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
5 firme · 136 K RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
1 firme · 114 K RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
3 firme · 106,7 K RON
CAEN 1811
Tipărirea ziarelor
2 firme · 86,6 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
1 firme · 86 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
1 firme · 85 K RON
CAEN 2849
Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
1 firme · 67,4 K RON
CAEN 1920
Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului
1 firme · 30 K RON
CAEN 2812
Fabricarea de motoare hidraulice
1 firme · 23,3 K RON
CAEN 1424
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
1 firme · 13 K RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 9,2 K RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
2 firme · 8 K RON
CAEN 2011
Fabricarea gazelor industriale
1 firme · 7,4 K RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
2 firme · 2,9 K RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
2 firme · 630 RON
CAEN 2365
Fabricarea produselor din azbociment
1 firme · 0 RON
CAEN 2752
Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
1 firme · 0 RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
1 firme · 0 RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
1 firme · 0 RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
1 firme · 0 RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
1 firme · 0 RON
CAEN 2120
Fabricarea preparatelor farmaceutice
2 firme · 0 RON