Top 100 firme — Construcții, București după marjă netă în 2019
9.587 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 159,9 %, iar liderul atinge 273.185,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LEBDIS AON SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 273.185,2 %— | — | 683 K RON | |
| 2 | 2.PIF ART DESIGN SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 257.064 %— | — | — | 449,9 K RON |
| 3 | 3.NSN PALLADY RESIDENCE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 145.127,8 %— | — | — | 580,5 K RON |
| 4 | 4.ARKADE DEVELOPMENT S.A.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 77.446,1 %— | — | — | 2,5 mil. RON |
| 5 | 5.INSTAL CON STAR SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 55.646,3 %— | — | 166,9 K RON | |
| 6 | 6.NSN TOP BUILDINGS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 46.871,6 %— | — | — | 468,7 K RON |
| 7 | 7.ORTIZ CONSTRUCCIONES Y PROYECTOS SA MADRID SUCURSALA BUCUREŞTInou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 45.421,1 %▲ 9.151,5 % | ▲ 9.151,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 8 | 8.VICTORIA VENTURES S.R.L.▲ 8.528 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 31.858,2 %— | — | 223,3 K RON | |
| 9 | 9.EUROHOLDING LAND SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 27.373,8 %— | — | 10,2 mil. RON | |
| 10 | 10.H4L DEVELOPMENT S.A.▲ 8.277 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 25.471 %— | — | 70,6 mil. RON | |
| 11 | 11.HAND BUILDING & DEVELOPMENT SRL▲ 8.596 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 23.725,3 %— | — | 71,2 K RON | |
| 12 | 12.CLEOPATRA EXPRESS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16.178,4 %— | — | 60,7 K RON | |
| 13 | 13.BUCHAREST LOGISTIC PARK S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13.312 %— | — | — | 296,1 K RON |
| 14 | 14.EUROCONSULTING INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13.187,1 %— | — | 8,2 K RON | |
| 15 | 15.CN EDIFICII SI AMENAJARI S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11.305 %— | — | — | 282,6 K RON |
| 16 | 16.MOBITELCO SRL▲ 8.365 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10.516,3 %— | — | 8,2 mil. RON | |
| 17 | 17.IPSILANTI INVEST SRL▲ 4.721 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7.443,3 %▲ 52.354,6 % | ▲ 52.354,6 % | 2,8 mil. RON | |
| 18 | 18.ZENITH GLOBAL INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6.834,8 %— | — | 1,5 mil. RON | |
| 19 | 19.LEMON GRUP SB SRL▲ 7.365 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6.084,2 %— | — | 534,2 K RON | |
| 20 | 20.PRICETON MURES SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6.036,1 %— | — | 2,9 mil. RON | |
| 21 | 21.IDEAL CAVE SRL▲ 8.523 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3.423,2 %— | — | 50,7 K RON | |
| 22 | 22.ARGE INFRASTRUCTURA S.R.L.▲ 92 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2.855,4 %▲ 2.059,7 % | ▲ 2.059,7 % | 19,7 mil. RON | |
| 23 | 23.IANCULUI REZIDENTIAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2.785,2 %— | — | — | 281,3 K RON |
| 24 | 24.EUROCONSTRUCT SRL▲ 1.270 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2.236,8 %▲ 3.184,6 % | ▲ 3.184,6 % | 188 K RON | |
| 25 | 25.CONTUR SECA SRL▲ 8.179 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2.080,9 %— | — | 30,8 K RON | |
| 26 | 26.A & T CHIC DESIGN SRL▲ 679 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1.749,4 %▲ 1.994,9 % | ▲ 1.994,9 % | 3,1 mil. RON | |
| 27 | 27.TEIPO EXIM CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.709,9 %— | — | 14,9 K RON | |
| 28 | 28.DOMUS CONSTRUCTION GRUP SRL▲ 8.519 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.649,1 %— | — | 291,6 K RON | |
| 29 | 29.RENEWABLE HOLDING MANAGEMENT S.A.▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.633,1 %▲ 111,3 % | ▲ 111,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 30 | 30.SMART HOUSE CONCEPT SRL▲ 6.015 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.610,2 %▲ 63.543,9 % | ▲ 63.543,9 % | 19,6 mil. RON | |
| 31 | 31.HBC ASSET SRL▲ 8.236 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1.581,1 %— | — | 1,5 mil. RON | |
| 32 | 32.PONELM SRL▲ 1.371 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.466 %▲ 2.132,1 % | ▲ 2.132,1 % | 24,6 mil. RON | |
| 33 | 33.SOLDIERS FIELD ESTATES SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.439,3 %— | — | — | 85,2 K RON |
| 34 | 34.CLASSIC DOME SRL▲ 8.557 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1.358,8 %— | — | 5 mil. RON | |
| 35 | 35.VASION NICO INTEGRAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 495 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.284,6 %▲ 1.343,2 % | ▲ 1.343,2 % | 64,2 K RON | |
| 36 | 36.AMERICANA 2000 IMPORT EXPORT SRL▲ 2.787 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1.172,2 %▲ 2.935,3 % | ▲ 2.935,3 % | 6 mil. RON | |
| 37 | 37.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO BUCURESTI SA▲ 31 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1.170 %▲ 308,3 % | ▲ 308,3 % | 662,5 K RON | |
| 38 | 38.VECTOR CONSTRUCT SRL▲ 6.868 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1.162,4 %— | — | 29,3 K RON | |
| 39 | 39.SERVICE CLIMATIZOARE APARATE FRIGORIFICE SRL▲ 8.604 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.156,4 %— | — | 43,9 K RON | |
| 40 | 40.PIRPERFON INVEST SRL▲ 2.488 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1.155,3 %▲ 2.544,9 % | ▲ 2.544,9 % | 730,2 K RON | |
| 41 | 41.ELITE METAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.152 %— | — | 92 K RON | |
| 42 | 42.BUY & SELL CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.126,1 %— | — | — | 133,4 K RON |
| 43 | 43.COREAL ESTATE RESIDENCE INVEST SRL▲ 6.787 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.079,9 %— | — | 4,1 mil. RON | |
| 44 | 44.CITR GROUP RE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.058,6 %— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 45 | 45.ROAD MIX TECHNOLOGY SRL▲ 7.974 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.057,8 %— | — | 515,9 K RON | |
| 46 | 46.ROMAIRPORT SRL ROMA SUCURSALA BUCURESTI▲ 8.526 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.017,9 %— | — | 1,1 mil. RON | |
| 47 | 47.RISANAMENTO SRL▲ 7.844 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.003 %— | — | 131,7 K RON | |
| 48 | 48.GALLERIA SHOPPING CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 961,2 %— | — | — | 100,5 K RON |
| 49 | 49.MANNA INTERNATIONAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 934,3 %— | — | — | 4 mil. RON |
| 50 | 50.HARD CAMARAD SRL▲ 7.391 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 916,6 %— | — | 52,5 K RON | |
| 51 | 51.OLYMPIA REAL ESTATE S.R.L.▼ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 890,5 %▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 127,8 K RON | |
| 52 | 52.GRAND PERLEA RESIDENCE SRL▲ 8.140 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 855,8 %— | — | 705,6 K RON | |
| 53 | 53.SPC ZETA PROPERTY DEVELOPMENT COMPANY SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 775,2 %— | — | — | 6,2 mil. RON |
| 54 | 54.PRIMO BUSINESS OFFICE SRL▲ 2.771 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 737 %▲ 1.809,9 % | ▲ 1.809,9 % | 193,5 K RON | |
| 55 | 55.RED EXPERTS UNIT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 681,9 %— | — | — | 171,8 K RON |
| 56 | 56.MIORIŢA IMOBILIARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 666,3 %— | — | — | 2 mil. RON |
| 57 | 57.RECOROM DOROBANTI SA▲ 8.285 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 636,5 %— | — | 400,6 K RON | |
| 58 | 58.VIRTUŢII RESIDENCE SRL▼ 37 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 613,4 %▼ 88 % | ▼ 88 % | 593,6 K RON | |
| 59 | 59.PROD CONSTRUCTII IO & CO '98 SRL▲ 7.884 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 602,5 %— | — | 136,7 K RON | |
| 60 | 60.PRIMAVARA REZIDENTIAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 558,7 %— | — | 449,8 K RON | |
| 61 | 61.PREMIER GLOBAL LAND INVESTMENT SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 502,3 %▲ 76 % | ▲ 76 % | 912,8 K RON | |
| 62 | 62.HAWKSVALE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 501,3 %— | — | — | 692,4 K RON |
| 63 | 63.PREMIUM DEVELOPER SRL▲ 6.649 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 485,8 %— | — | 1,6 mil. RON | |
| 64 | 64.DOME BATIS SRL▲ 4.745 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 480,8 %▲ 3.438 % | ▲ 3.438 % | 572,5 K RON | |
| 65 | 65.NOVAFEMME S.R.L.▲ 8.408 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 446,1 %— | — | 213,2 K RON | |
| 66 | 66.ADAM EUROPE S.R.L.▲ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 441,3 %▲ 113,9 % | ▲ 113,9 % | 4,1 mil. RON | |
| 67 | 67.SEMA BUSINESS THREE SRL▲ 5.210 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 440,2 %▲ 4.977,2 % | ▲ 4.977,2 % | 57,3 mil. RON | |
| 68 | 68.CONREP SA▲ 1.776 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 424,8 %▲ 654 % | ▲ 654 % | 3 mil. RON | |
| 69 | 69.ROSETTI ESTATES SRL▲ 8.580 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 381,2 %— | — | 358,3 K RON | |
| 70 | 70.ROZA PROD SRL▲ 8.468 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 378,9 %— | — | 206,3 K RON | |
| 71 | 71.SIMCO SA▲ 6.934 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 359,3 %— | — | 4 mil. RON | |
| 72 | 72.DECOTREND PROJECT S.R.L.▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 354,7 %▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 184,6 K RON | |
| 73 | 73.GIAMPY COM SRL▲ 7.441 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 338,7 %— | — | 226,6 K RON | |
| 74 | 74.MAYRA CONSTRUCT S.R.L.▲ 5.014 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 330,8 %▲ 3.090,1 % | ▲ 3.090,1 % | 790,8 K RON | |
| 75 | 75.ALDASALVA GRUP INVEST SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 315,3 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 137,8 K RON | |
| 76 | 76.KETIZA REAL ESTATE SRL▼ 29 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 314,8 %▼ 51,3 % | ▼ 51,3 % | 382,6 K RON | |
| 77 | 77.EUROIMPACT NETWORK S.R.L.▼ 28 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 306,4 %▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 110,4 K RON | |
| 78 | 78.ROMTEST SERVICE SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 288,3 %— | — | — | 37,7 K RON |
| 79 | 79.MSH ACTIV ISA SRL▲ 7.860 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 274,7 %— | — | 395,1 K RON | |
| 80 | 80.INSIGNIA PROPERTIES SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 271,2 %— | — | 1,1 mil. RON | |
| 81 | 81.CONSTRUCT H.P. MARIO SRL▲ 536 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 255,4 %▲ 197,1 % | ▲ 197,1 % | 2,2 mil. RON | |
| 82 | 82.T & T CONSULT SRL▲ 7.867 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 252,8 %— | — | 256,3 K RON | |
| 83 | 83.METROPOLIS REAL ESTATE DEVELOPERS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 251,8 %▼ 94,1 % | ▼ 94,1 % | 405,7 K RON | |
| 84 | 84.DELEA VECHE 24 OFFICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 247 %— | — | 12,7 mil. RON | |
| 85 | 85.COFIM IMOB-INVEST SRL▲ 5.835 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 240,9 %▲ 6.744,3 % | ▲ 6.744,3 % | 88,6 K RON | |
| 86 | 86.IDEAL RENTIMOB SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 217,1 %▲ 196,2 % | ▲ 196,2 % | 2,8 mil. RON | |
| 87 | 87.ELCOR INSTAL SRL▲ 8.040 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 210,3 %— | — | 226,4 K RON | |
| 88 | 88.RADO RESIDENCE SRL▲ 1.692 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 202,6 %▲ 251,5 % | ▲ 251,5 % | 222,4 K RON | |
| 89 | 89.CLASSIC DOME MANAGEMENT & INVESTMENTS SRL▲ 7.825 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 195,2 %— | — | 2 mil. RON | |
| 90 | 90.LUNCA CENTER SRL▲ 7.576 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 191,4 %— | — | 95,7 K RON | |
| 91 | 91.RIO CHICO S.R.L.▲ 865 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 191,3 %▲ 151,8 % | ▲ 151,8 % | 227,1 K RON | |
| 92 | 92.DUMAVA SEMNALIZARE SRL▲ 8.582 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 190,6 %— | — | 1,6 mil. RON | |
| 93 | 93.CECRIS CONS PROFESIONAL SRL▲ 7.000 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 186,2 %— | — | 15,6 K RON | |
| 94 | 94.SIMETRIC BUILD SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 185,4 %— | — | 377,3 K RON | |
| 95 | 95.FELIX DEVELOPMENT SRL▲ 7.306 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 185,3 %— | — | 7,1 mil. RON | |
| 96 | 96.STRATUM CONSTRUCT RO SRL▲ 140 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 181,7 %▲ 88 % | ▲ 88 % | 95 K RON | |
| 97 | 97.SIGUR INDUSTRIAL CONSTRUCT SRL▲ 6.037 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 165,7 %▲ 8.713,8 % | ▲ 8.713,8 % | 997 K RON | |
| 98 | 98.GLOBAL VISION SRL▲ 2.018 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 165,1 %▲ 223,9 % | ▲ 223,9 % | 7 mil. RON | |
| 99 | 99.ANPA INVEST SRL▲ 3.932 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 160,5 %▲ 623,1 % | ▲ 623,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 100 | 100.CONSULT IMOBILIARE NORD SRL▲ 313 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 159,9 %▲ 72,8 % | ▲ 72,8 % | 845,3 K RON |
Codurile CAEN din construcții — București
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.875 firme · 17,9 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
3.691 firme · 10 mld. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
1.554 firme · 6,7 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
314 firme · 5,6 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
2.047 firme · 4,4 mld. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
1.823 firme · 3,8 mld. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
125 firme · 3,5 mld. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
36 firme · 2,2 mld. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
128 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
539 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
607 firme · 520 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
65 firme · 496,5 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
146 firme · 477,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
329 firme · 349,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
53 firme · 294,7 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
57 firme · 251,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
234 firme · 226,1 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
73 firme · 149,1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
67 firme · 135,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
290 firme · 134,2 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
8 firme · 109,2 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
119 firme · 106,3 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
124 firme · 103,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
36 firme · 72,8 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
6 firme · 66,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
56 firme · 33,5 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
18 firme · 27,2 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
7 firme · 25,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
18 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
11 firme · 2,9 mil. RON