Top 100 firme — Construcții, București după marjă netă în 2018
8.801 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 156,2 %, iar liderul atinge 3.105.985,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.G.V.M. ROMANIA SA▲ 8.362 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3.105.985,7 %— | — | 2,6 mil. RON | |
| 2 | 2.ATLANTIS PROCONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.277.720 %— | — | 127,8 K RON | |
| 3 | 3.M&M EUROINVEST CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 627.876,3 %— | — | — | 2,5 mil. RON |
| 4 | 4.GEORGESCURESIDENCE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 226.949,7 %— | — | — | 762,6 K RON |
| 5 | 5.I.N.M. COM GRUP SRL▲ 793 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 224.814,8 %▲ 290.433,4 % | ▲ 290.433,4 % | 928,5 K RON | |
| 6 | 6.INSTALATII CARPATI SA▲ 8.432 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 93.653,9 %— | — | 1,6 mil. RON | |
| 7 | 7.CONBAN SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 43.438,4 %— | — | 8,7 mil. RON | |
| 8 | 8.BIP FRONT 87 SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 25.319,4 %▼ 78,8 % | ▼ 78,8 % | 6,3 mil. RON | |
| 9 | 9.IMOBILIARE24 DIGITAL SOLUTIONS SRL▲ 6.582 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 22.844,7 %— | — | 378,5 K RON | |
| 10 | 10.CEFIN REAL ESTATE KAPPA SRL▲ 8.439 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20.184,4 %— | — | 2,4 mil. RON | |
| 11 | 11.C&D INVEST PROVIDER SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 14.535,7 %— | — | — | 184,9 K RON |
| 12 | 12.BUSINESS CONSTRUCT GENERAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 13.452,6 %— | — | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.LENA CONSTRUCTII ROMANIA SRL▲ 8.430 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13.240,7 %— | — | 53,4 K RON | |
| 14 | 14.CRIS INSTAL COMPANY SRL▲ 7.822 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 9.073,3 %— | — | 499 K RON | |
| 15 | 15.WEST MASTER CONSTRUCT SRL▲ 1.754 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 8.719,9 %▲ 16.362 % | ▲ 16.362 % | 348,8 K RON | |
| 16 | 16.OPTICABLES TELECOMUNICATII SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8.228,4 %— | — | 1,2 mil. RON | |
| 17 | 17.CIVIL & ROAD DEVELOPMENT AT SRL▲ 8.048 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7.453,7 %— | — | 1,9 mil. RON | |
| 18 | 18.GEADEL CONSULTING SRL▲ 40 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7.032,7 %▲ 1.767 % | ▲ 1.767 % | 5,6 mil. RON | |
| 19 | 19.SONORIZARI AUDIO SRL▲ 290 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6.601 %▲ 6.883 % | ▲ 6.883 % | 132 K RON | |
| 20 | 20.ODYSSEY INVESTMENTS RO SRL▲ 4.041 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5.808,6 %▲ 37.716,7 % | ▲ 37.716,7 % | 341,7 K RON | |
| 21 | 21.VIRTUŢII RESIDENCE SRL▲ 6.628 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5.128,9 %— | — | 2,2 mil. RON | |
| 22 | 22.IMOBILIARA BOSIANU SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4.166,3 %— | — | — | 2,3 mil. RON |
| 23 | 23.FLASH TRADING HOUSE SRL▲ 81 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3.644,6 %▲ 2.701,8 % | ▲ 2.701,8 % | 23,5 mil. RON | |
| 24 | 24.VOX BUSINESS SRL▲ 8.218 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3.549,5 %— | — | 7,1 K RON | |
| 25 | 25.CG TANGO SRL▲ 7.924 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3.490,3 %— | — | 235,6 K RON | |
| 26 | 26.AKLUM INVESTITII SRL▲ 1.299 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3.443,2 %▲ 5.378,5 % | ▲ 5.378,5 % | 929,7 K RON | |
| 27 | 27.ROMFAŢADE CONSTRUCT GLASS SRL▲ 7.135 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2.774,7 %— | — | 358 K RON | |
| 28 | 28.COMPLEX REZIDENTIAL SISESTI SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2.520 %— | — | — | 23,4 mil. RON |
| 29 | 29.GREEK HOME DEVELOPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.662,7 %— | — | 209,6 K RON | |
| 30 | 30.ROMAF SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1.400,8 %▲ 266,1 % | ▲ 266,1 % | 387,2 K RON | |
| 31 | 31.DOMOSTATIKI SA ATENA SUCURSALA BUCURESTI▲ 6.213 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1.389,8 %— | — | 1,5 mil. RON | |
| 32 | 32.ROMSEF IDEAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1.297,2 %— | — | 1,9 mil. RON | |
| 33 | 33.SIMART ARHITECTURE S.A.▲ 3.844 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1.240,4 %▲ 6.876,4 % | ▲ 6.876,4 % | 23,6 mil. RON | |
| 34 | 34.OLYMPIA REAL ESTATE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.214,3 %— | — | — | 68 K RON |
| 35 | 35.IBIZA CONSTRUCT 2000 SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1.182,7 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 36 | 36.DAVID MM GRUP SRL▲ 1.809 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1.100,1 %▲ 2.046,5 % | ▲ 2.046,5 % | 21,9 K RON | |
| 37 | 37.PIATRA GLOBE SRL▲ 6.945 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1.097,9 %— | — | 923,5 K RON | |
| 38 | 38.ROMINPLOT SRL▲ 6.125 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.006 %— | — | 332 K RON | |
| 39 | 39.ELDAPO SRL▲ 8.106 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 958,2 %— | — | 3,2 mil. RON | |
| 40 | 40.AZVIMAC CONSTRUCTIE SRL▲ 3.476 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 935 %▲ 4.115,6 % | ▲ 4.115,6 % | 2,9 mil. RON | |
| 41 | 41.HANO&ALIA CONSTRUCT SRL▲ 7.580 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 918,1 %— | — | 619,7 K RON | |
| 42 | 42.RENEWABLE HOLDING MANAGEMENT S.A.▲ 3.409 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 773,1 %▲ 3.243,6 % | ▲ 3.243,6 % | 923,2 K RON | |
| 43 | 43.DEZVOLTARE URBANA SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 723,1 %— | — | 90,6 K RON | |
| 44 | 44.GREEN IMOBILIAR PROJECT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 711,4 %— | — | — | 410,1 K RON |
| 45 | 45.WORKING ELEMENTS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 704,3 %— | — | — | 225,4 K RON |
| 46 | 46.GETRONIC GRUP SERVICE SRL▲ 7.698 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 672,6 %— | — | 135 K RON | |
| 47 | 47.KETIZA REAL ESTATE SRL▲ 7.181 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 645,9 %— | — | 1 mil. RON | |
| 48 | 48.MONDO LAND SRL▲ 6.954 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 645,1 %— | — | 121,9 K RON | |
| 49 | 49.EUROIMPACT NETWORK S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 604,5 %— | — | — | 14,1 K RON |
| 50 | 50.AQUA - MONTAJ SRL▲ 7.302 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 601,4 %— | — | 886,8 K RON | |
| 51 | 51.SHR INSTAL SRL▲ 2.525 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 593 %▲ 1.503,9 % | ▲ 1.503,9 % | 604,5 K RON | |
| 52 | 52.AUTOTEST CONSULTING SRL▲ 35 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 588,2 %▲ 235,5 % | ▲ 235,5 % | 910,2 K RON | |
| 53 | 53.EUROPOLIS ORHIDEEA B.C. SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 584,3 %— | — | 28,9 mil. RON | |
| 54 | 54.GENI CONS IEZER SRL▲ 2.816 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 530,3 %▲ 1.568,5 % | ▲ 1.568,5 % | 47,7 K RON | |
| 55 | 55.AMG CONFORT CONSTRUCT SRL▲ 1.905 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 520,2 %▲ 968,4 % | ▲ 968,4 % | 965,7 K RON | |
| 56 | 56.ECOSUN DEVELOPMENT SRL▲ 8.131 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 517 %— | — | 26,9 K RON | |
| 57 | 57.ADVANCED HOLDING FOUR SRL▲ 7.544 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 492,7 %— | — | 1,8 mil. RON | |
| 58 | 58.DECOTREND PROJECT S.R.L.▲ 2.332 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 467,8 %▲ 1.072,5 % | ▲ 1.072,5 % | 182,9 K RON | |
| 59 | 59.CASA SCANTA SRL▲ 68 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 433,1 %▲ 298,8 % | ▲ 298,8 % | 92,7 K RON | |
| 60 | 60.PLAN 21 SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 385,1 %— | — | — | 562,1 K RON |
| 61 | 61.SPC LAMBDA PROPERTY DEVELOPMENT COMPANY SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 309,6 %— | — | — | 221,4 K RON |
| 62 | 62.TESARO CONSTRUCTII BUCURESTI SRL▲ 6.657 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 308,3 %— | — | 2,2 mil. RON | |
| 63 | 63.DUAL INVESTMENT REAL ESTATE SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 302,5 %▼ 38,2 % | ▼ 38,2 % | 358,7 K RON | |
| 64 | 64.DREMCO INTERNATIONAL GROUP SRL▲ 6.218 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 299,6 %— | — | 59,9 K RON | |
| 65 | 65.AG IMOBCONSTRUCT 005 SRL▲ 8.106 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 298 %— | — | 105,4 K RON | |
| 66 | 66.LIVING 97 SRL▲ 419 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 292,7 %▲ 229,4 % | ▲ 229,4 % | 1,7 mil. RON | |
| 67 | 67.CONST CONTROL IMPEX SRL▲ 6.488 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 287,9 %— | — | 1,6 K RON | |
| 68 | 68.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO BUCURESTI SA▲ 1.762 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 286,5 %▲ 455,6 % | ▲ 455,6 % | 151,1 K RON | |
| 69 | 69.PREMIER GLOBAL LAND INVESTMENT SRL▲ 6.480 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 285,4 %— | — | 748,1 K RON | |
| 70 | 70.MAN CONSTRUCT CAMP SRL▲ 4.026 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 276,6 %▲ 1.752,7 % | ▲ 1.752,7 % | 539,1 K RON | |
| 71 | 71.COMPAGNIA ITALIANA SRL▲ 5.900 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 270,9 %— | — | 262,8 K RON | |
| 72 | 72.REAL CONSTRUCTION COMPANIES GROUP SRL▲ 7.644 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 270,5 %— | — | 2 mil. RON | |
| 73 | 73.DZ FUNDENI PARTNERS SRL▲ 3.368 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 269,1 %▲ 1.056,9 % | ▲ 1.056,9 % | 11,2 K RON | |
| 74 | 74.ALDASALVA GRUP INVEST SRL▲ 7.709 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 265,4 %— | — | 162,5 K RON | |
| 75 | 75.TIBRA INTERNATIONAL BUSINESS SRL▲ 3.427 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 254,9 %▲ 1.035,4 % | ▲ 1.035,4 % | 2,5 K RON | |
| 76 | 76.CONSOL CON SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 253,3 %— | — | 17,9 K RON | |
| 77 | 77.UNIVERSAL EXIM SRL▲ 3.013 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 243 %▲ 748,9 % | ▲ 748,9 % | 175,1 K RON | |
| 78 | 78.ONE UNITED PROPERTIES S.A.▲ 481 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 237,5 %▲ 177,2 % | ▲ 177,2 % | 44,3 mil. RON | |
| 79 | 79.OPTIM INVEST CONSTRUCT SRL▲ 6.024 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 235,4 %— | — | 228,5 K RON | |
| 80 | 80.TOP PROJECT INVEST SRL▲ 7.726 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 234,8 %— | — | 47,6 K RON | |
| 81 | 81.GLOBAL BUSINESS ADMINISTRATION S.R.L.▲ 8.352 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 234,4 %— | — | 3,6 mil. RON | |
| 82 | 82.GOLD DEVELOPMENT INVEST SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 233,1 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 187,6 K RON | |
| 83 | 83.LAND MARK INVEST GRUP SRL▲ 5.598 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 228,7 %▲ 22.323,5 % | ▲ 22.323,5 % | 1,4 mil. RON | |
| 84 | 84.CALIFORNIA CONSULTING ENTERPRISE SRL▲ 3.202 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 228,5 %▲ 787,5 % | ▲ 787,5 % | 625,9 K RON | |
| 85 | 85.FERRARIOWORK SRL▲ 4.235 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 221,8 %▲ 1.681,9 % | ▲ 1.681,9 % | 590,8 K RON | |
| 86 | 86.ADAM EUROPE S.R.L.▼ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 206,3 %▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 2 mil. RON | |
| 87 | 87.LOUW ESTATE S.R.L.▲ 8.030 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 189,6 %— | — | 691,9 K RON | |
| 88 | 88.BLUE PARK INVESTMENT SRL▲ 2.732 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 186,9 %▲ 471,6 % | ▲ 471,6 % | 469,7 K RON | |
| 89 | 89.TRAINIC CONSTRUCT SRL▲ 6.470 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 183,7 %— | — | 112,8 K RON | |
| 90 | 90.BMA PROACTIV CONSULTING SRL▲ 6.183 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 180,2 %— | — | 604,3 K RON | |
| 91 | 91.BYBLOS INVESTMENT SRL▲ 8.042 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 177,8 %— | — | 116,7 K RON | |
| 92 | 92.IMOBIL ONE STEF SRL▲ 5.023 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 174,9 %▲ 3.527,8 % | ▲ 3.527,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 93 | 93.KAMPARO INVESTMENT SRL▲ 6.236 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 171,4 %— | — | 24,5 mil. RON | |
| 94 | 94.RACE - Refrigeration & Air Conditioning Engineering S.A. MATOSINHOS SUCURSALA BUCURESTI▲ 1.384 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 168,8 %▲ 183,4 % | ▲ 183,4 % | 3,7 mil. RON | |
| 95 | 95.EXPERT EXTREME SOLUTIONS SRL▲ 6.262 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 168,3 %— | — | 19,3 K RON | |
| 96 | 96.EXCLUSIV CONSTRUCT SRL▲ 3.399 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 168,1 %▲ 647,9 % | ▲ 647,9 % | 351,8 K RON | |
| 97 | 97.RESIN CONSTRUCTION DESIGN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 165,3 %— | — | — | 19,5 K RON |
| 98 | 98.NINEL IMPEX SRL▲ 7.951 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 161,4 %— | — | 4,7 K RON | |
| 99 | 99.UMY AQUA SRL▲ 32 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 156,5 %▲ 53 % | ▲ 53 % | 19,9 K RON | |
| 100 | 100.COLAS RAIL FRANTA SUCURSALA BUCURESTI ROMANIA▲ 7.876 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 156,2 %— | — | 719,5 K RON |
Codurile CAEN din construcții — București
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.875 firme · 17,9 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
3.691 firme · 10 mld. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
1.554 firme · 6,7 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
314 firme · 5,6 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
2.047 firme · 4,4 mld. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
1.823 firme · 3,8 mld. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
125 firme · 3,5 mld. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
36 firme · 2,2 mld. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
128 firme · 1,7 mld. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
539 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
607 firme · 520 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
65 firme · 496,5 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
146 firme · 477,8 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
329 firme · 349,3 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
53 firme · 294,7 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
57 firme · 251,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
234 firme · 226,1 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
73 firme · 149,1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
67 firme · 135,2 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
290 firme · 134,2 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
8 firme · 109,2 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
119 firme · 106,3 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
124 firme · 103,7 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
36 firme · 72,8 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
6 firme · 66,4 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
56 firme · 33,5 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
18 firme · 27,2 mil. RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
7 firme · 25,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
18 firme · 11,8 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
11 firme · 2,9 mil. RON