Top 100 firme — Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil, București după marjă netă în 2015
236 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 9,8 %, iar liderul atinge 168.848,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SWIETELSKY - BOEGL SRL▲ 235 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 168.848,4 %— | — | 3,1 mil. RON | |
| 2 | 2.ELEVOLUTION - ENGENHARIA, S.A. PORTUGALIA SUCURSALA BUCUREŞTI= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7.138,3 %▼ 81,1 % | ▼ 81,1 % | 3,1 mil. RON | |
| 3 | 3.ELISA PROCONSTRUCT SRL▲ 141 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 1.254 %— | — | 21,3 K RON | |
| 4 | 4.ATT-E CONSTRUCT SRL▲ 220 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 664,6 %— | — | 79,7 K RON | |
| 5 | 5.LENA CONSTRUCTII ROMANIA SRL▲ 232 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 566,3 %— | — | 53,5 K RON | |
| 6 | 6.TARMAK GENERAL CONTRACTOR SRL▲ 114 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 174 %▲ 21.919 % | ▲ 21.919 % | 485,4 K RON | |
| 7 | 7.ALPHA CONSTRUCT ST SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 97 %— | — | — | 679 RON |
| 8 | 8.EZA TOTAL CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 94,5 %— | — | — | 30,3 K RON |
| 9 | 9.ZEN URBAN CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 94,1 %— | — | — | 197,6 K RON |
| 10 | 10.DVM CONTRACTORS SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 93,3 %— | — | — | 30,3 K RON |
| 11 | 11.DEKA VILLE SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 91,1 %— | — | — | 4,6 K RON |
| 12 | 12.MARA EXIGENT SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 91,1 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 255,2 K RON | |
| 13 | 13.CONSIRUT PROIECT SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 85,4 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 16,2 K RON | |
| 14 | 14."AVI TOTAL GRUP" SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 79,3 %▼ 8 % | ▼ 8 % | 178,4 K RON | |
| 15 | 15.ROMARC GENERAL PRESTATOR SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 77,9 %▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 87,1 K RON | |
| 16 | 16.PORRO STRUKTOR SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 77,7 %— | — | — | 55,5 K RON |
| 17 | 17.ASFALT - C.C.P. - S.P.A. TORINO SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 77,5 %— | — | — | 63,8 K RON |
| 18 | 18.VANSIP CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 73,7 %— | — | — | 208,2 K RON |
| 19 | 19.DELUXE SMART BUILDING CONSTRUCT SRL▲ 134 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 70,5 %— | — | 79 K RON | |
| 20 | 20.ABAC PROIECT CONSTRUCT SRL▲ 39 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 66,5 %▲ 416,6 % | ▲ 416,6 % | 29,9 K RON | |
| 21 | 21.K.M.L. CONSULTANTA SRL▲ 168 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 65,6 %— | — | 148,5 K RON | |
| 22 | 22.TENDEX ENGINEERING SRL▼ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 64,3 %▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | 60,2 K RON | |
| 23 | 23.GENERAL PROD LEADER SRL▲ 187 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 64,1 %— | — | 323,1 K RON | |
| 24 | 24.L & H ROAD CONSTRUCT SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 63,7 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 6,4 K RON | |
| 25 | 25.EURORUT GENERAL SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 63,3 %▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 7,1 K RON | |
| 26 | 26.KTMC KONSTRUCTII CONSULTING S.R.L.▼ 21 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 62,4 %▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 80,6 K RON | |
| 27 | 27.COSMARA MANAGEMENT COMPANY SRL▲ 54 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 60,6 %▲ 975,5 % | ▲ 975,5 % | 81,9 K RON | |
| 28 | 28.DRUM SERVICE CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 54,3 %— | — | — | 131 K RON |
| 29 | 29.DRUPAS CONSTRUCTII SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 54,2 %— | — | — | 613,4 K RON |
| 30 | 30.ALYBY CONSTRUCTIONS SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 51,3 %▼ 35,8 % | ▼ 35,8 % | 104,7 K RON | |
| 31 | 31.EUROCERAD INTERNATIONAL SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 51,2 %▼ 11 % | ▼ 11 % | 856,7 K RON | |
| 32 | 32.CARA CONSTRUCT INVEST SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 50,8 %▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 109,2 K RON | |
| 33 | 33.MILENIUM CONSTRUCT & TRADING SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 46,8 %▲ 863,4 % | ▲ 863,4 % | 285,4 K RON | |
| 34 | 34.ALCRIST COM IMPEX SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 45,6 %▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 75,5 K RON | |
| 35 | 35.GC CONSTRUCTII SRL= | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 45,5 %▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 267,2 K RON | |
| 36 | 36.MCA UTILCONTRANS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 44,6 %— | — | — | 14,7 K RON |
| 37 | 37.TIT LOIAL CONSTRUCT SRL▼ 29 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 43,1 %▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | 32,9 K RON | |
| 38 | 38.PROCONSULTING & MANAGEMENT GRUP SRL▲ 46 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 42,8 %▲ 711,2 % | ▲ 711,2 % | 234,4 K RON | |
| 39 | 39.CRIBO STAR SRL▲ 117 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 42,5 %— | — | 252,8 K RON | |
| 40 | 40.ROCKDEDAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 42,4 %— | — | 42,3 K RON | |
| 41 | 41.DRUPOMID SRL▲ 151 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 40,9 %— | — | 77,6 K RON | |
| 42 | 42.BEST WAY CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 40,8 %— | — | — | 421,8 K RON |
| 43 | 43.ANDAL CONSTRUCT SRL▼ 31 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 40,3 %▼ 51,3 % | ▼ 51,3 % | 21 K RON | |
| 44 | 44.TURNER CONSTRUCT SRL▲ 88 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 36,9 %▲ 20.394,4 % | ▲ 20.394,4 % | 8,5 mil. RON | |
| 45 | 45.ANDY LUXURY CONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 36 %— | — | — | 2,1 mil. RON |
| 46 | 46.LUXOR DESIGN CONSTRUCT SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 35,3 %▲ 323,1 % | ▲ 323,1 % | 92,1 K RON | |
| 47 | 47.INSCUT BUCURESTI SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 33,4 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 48 | 48.CIVIL & ROAD DEVELOPMENT AT SRL▼ 27 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 31,3 %▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | 220,6 K RON | |
| 49 | 49.VINCENNES CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 31 %— | — | 9,3 K RON | |
| 50 | 50.ARCASUL SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 30,2 %▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 82,4 K RON | |
| 51 | 51.STRADA LUX SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29,7 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 789,9 K RON | |
| 52 | 52.AUSTAL S.R.L.▲ 65 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 29,6 %▲ 2.947,4 % | ▲ 2.947,4 % | 164,7 K RON | |
| 53 | 53.AVI 2000 SRL▲ 122 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 29,4 %— | — | 391,2 K RON | |
| 54 | 54.RUTAR CONSTRUCT SRL▲ 42 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 28,8 %▲ 804,4 % | ▲ 804,4 % | 97,2 K RON | |
| 55 | 55.ŞTEF EDIL CDP SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 28,6 %▲ 57 % | ▲ 57 % | 4,4 mil. RON | |
| 56 | 56.SOFVI CONSTRUCT INSTAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 26 %— | — | — | 270,2 K RON |
| 57 | 57.EUROSEMN EXPERT GROUP SRL▲ 42 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 24,8 %▲ 801,5 % | ▲ 801,5 % | 133,7 K RON | |
| 58 | 58.SOLEL BONEH INTERNATIONAL ROMANIA SRL▲ 109 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 24,5 %— | — | 8,7 mil. RON | |
| 59 | 59.F.C. - CONSTRUCT '97 SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 24,2 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 864,6 K RON | |
| 60 | 60.SORIKON INSTAL SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 24,2 %▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 61 | 61.A.T. & D GRUP 2000 SRL▲ 123 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 23,7 %— | — | 123,9 K RON | |
| 62 | 62.INFRA SYSTEM PROIECT SRL▲ 86 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 23 %— | — | 523,7 K RON | |
| 63 | 63.EN ELECTRIC PROIECT OFFICE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 22,3 %▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 4 mil. RON | |
| 64 | 64.VAL EDIL SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 22,2 %▲ 401,4 % | ▲ 401,4 % | 729,5 K RON | |
| 65 | 65.FLOR & C.D. S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 22 %— | — | — | 798,3 K RON |
| 66 | 66.VIA CARPATIA CONSULT SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 21,8 %▲ 189,8 % | ▲ 189,8 % | 886 K RON | |
| 67 | 67.FORMA CONSTRUCT SRL▲ 105 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21,5 %— | — | 220,8 K RON | |
| 68 | 68.DEOVERUM CONSTRUCTII SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 21,4 %— | — | — | 171 K RON |
| 69 | 69.ECOPAV GAF SRL▲ 93 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 20,8 %— | — | 35,9 K RON | |
| 70 | 70.PREMIER LEADER CONSTRUCT SRL▲ 101 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,6 %— | — | 182,5 K RON | |
| 71 | 71.TRAF CONSTRUCT SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20,6 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 169,6 K RON | |
| 72 | 72.DREMCO INTERNATIONAL GROUP SRL▼ 43 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20,3 %▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | 58 K RON | |
| 73 | 73.MILD ABENDSTERN GMBH SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 20,1 %— | — | 17,5 K RON | |
| 74 | 74.TRANSIV TOTAL CONSTRUCȚII SRL▲ 76 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19,8 %— | — | 345,7 K RON | |
| 75 | 75.OHLA ZS SA BRNO SUCURSALA BUCURESTI▲ 105 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 19,4 %— | — | 2,6 mil. RON | |
| 76 | 76.CITYROUTE INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 19,3 %— | — | — | 119,1 K RON |
| 77 | 77.TUMACO IMPEX SRL▼ 32 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 18,7 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 78 | 78.ROD DESIGN CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18,2 %— | — | — | 24,2 K RON |
| 79 | 79.TAKTIK SISTEM SRL▼ 14 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 18,1 %▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 928,7 K RON | |
| 80 | 80.ALDESA CONSTRUCCIONES SA MADRID SUCURSALA BUCURESTI▲ 133 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17,8 %— | — | 20,9 mil. RON | |
| 81 | 81.ETERNO CONSTRUCT & DESIGN SRL-Dnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 17 %— | — | — | 14,1 K RON |
| 82 | 82.REMAX INTERCON SRL▼ 55 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,9 %▼ 60,8 % | ▼ 60,8 % | 70,6 K RON | |
| 83 | 83.ALEXANDER HIDRO PROJECTS SRL▲ 155 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16,6 %— | — | 1,2 mil. RON | |
| 84 | 84.ROAD MIX TECHNOLOGY SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 16 %▲ 215,2 % | ▲ 215,2 % | 3,6 mil. RON | |
| 85 | 85.MARBI CONS PROIECT SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,6 %▲ 736 % | ▲ 736 % | 137,6 K RON | |
| 86 | 86.INNOVACIONES TÉCNICAS Y RECURSOS CONSTRUCTIVOS S.A. VALENCIA SUCURSALA BUCURESTI▲ 104 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 14,6 %— | — | 6,9 mil. RON | |
| 87 | 87.SC PRES EDIL GENERAL SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 14,1 %▲ 1.208,3 % | ▲ 1.208,3 % | 376,9 K RON | |
| 88 | 88.ANTREPRIZA DE CONSTRUCŢII DRUMURI ŞI AUTOSTRĂZI S.R.L.▼ 32 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 14,1 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 4,1 mil. RON | |
| 89 | 89.DUMAVA SEMNALIZARE SRL▼ 35 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13,6 %▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 90 | 90.NEW MERIT ENTERPRISE SRL▼ 29 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 13,3 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 159 RON | |
| 91 | 91.GAMA CONS PROIECT SRL▲ 103 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,8 %— | — | 15,7 K RON | |
| 92 | 92.LIKUD RO SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,8 %▲ 102,9 % | ▲ 102,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 93 | 93.DUAL GENERAL CONSTRUCT SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,7 %▲ 584,4 % | ▲ 584,4 % | 1,6 mil. RON | |
| 94 | 94.DAM EXPERT CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,5 %— | — | — | 134,6 K RON |
| 95 | 95.V.R.M. DRUM CONSTRUCT SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,9 %▲ 80,2 % | ▲ 80,2 % | 37,2 K RON | |
| 96 | 96.PORR BAU GMBH VIENA - SUCURSALA BUCURESTI▲ 64 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 10,9 %— | — | 9 mil. RON | |
| 97 | 97.CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A.▼ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,4 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 242,6 K RON | |
| 98 | 98.ARGE INFRASTRUCTURA S.R.L.▲ 124 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 10,3 %— | — | 2,6 mil. RON | |
| 99 | 99.MODUS CF S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 9,9 %— | — | — | 7,4 K RON |
| 100 | 100.AEDILLIA CONSTRUCT 90 SRL▲ 119 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,8 %— | — | 242,6 K RON |