Top 100 firme — Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil, București după marjă netă în 2011
215 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,8 %, iar liderul atinge 10.651,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.HAN PROROAD SA▲ 172 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10.651,7 %— | — | 7,9 mil. RON | |
| 2 | 2.PROODEFTIKI SA GRECIA SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 97,9 %— | — | — | 3 mil. RON |
| 3 | 3.MARA EXIGENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 93,5 %— | — | — | 97,2 K RON |
| 4 | 4.ANDAN TOTAL CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 86,3 %— | — | 158,4 K RON | |
| 5 | 5.CONSIRUT PROIECT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 77,2 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 30,8 K RON | |
| 6 | 6.AUTOMOBILE H.R.C. SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 73,8 %— | — | 24,4 K RON | |
| 7 | 7.QUARK EXE SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 68,6 %▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 131,5 K RON | |
| 8 | 8.COSMARA MANAGEMENT COMPANY SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 62,7 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 148,6 K RON | |
| 9 | 9.X-WAY INFRASTRUCTURE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 60,1 %— | — | — | 114,4 K RON |
| 10 | 10.EDAROM 2002 SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 59,4 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 11 | 11.DIA TRANS CONSTRUCT SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 59,2 %▲ 147 % | ▲ 147 % | 43,7 K RON | |
| 12 | 12.FRAY DALMYT CO SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 50,9 %— | — | 147,5 K RON | |
| 13 | 13.ABAC PROIECT CONSTRUCT SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 46,6 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 3,5 K RON | |
| 14 | 14.CORONA 94 CONTRANS SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 39,4 %▲ 42 % | ▲ 42 % | 194,3 K RON | |
| 15 | 15.ASCENTA DOM CONSTRUCT SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 38,5 %▲ 97,5 % | ▲ 97,5 % | 129,5 K RON | |
| 16 | 16.AUTOCARGO - 2000 SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 36,1 %▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 72,9 K RON | |
| 17 | 17.DUMAVA SEMNALIZARE SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 35,2 %▲ 87,7 % | ▲ 87,7 % | 7,5 mil. RON | |
| 18 | 18.BAUTECH CONCEPT TRUST SRL▲ 62 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 34 %▲ 993,9 % | ▲ 993,9 % | 466,2 K RON | |
| 19 | 19.UNION CONSTRUCTION & ENGINEERING SRL▲ 58 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 31,9 %▲ 808 % | ▲ 808 % | 100,9 K RON | |
| 20 | 20.KIAT GROUP CONSTRUCT SRL▲ 50 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 28,2 %▲ 359,3 % | ▲ 359,3 % | 7,7 mil. RON | |
| 21 | 21.ALCRIST COM IMPEX SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 25,6 %▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 31 K RON | |
| 22 | 22.TRAFFIC MANAGEMENT SOLUTION SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 23,6 %▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 25,1 K RON | |
| 23 | 23.MILENIUM CONSTRUCT & TRADING SRL▲ 157 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 23 %— | — | 153,1 K RON | |
| 24 | 24.ARCASUL SRL▲ 49 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 22,9 %▲ 403,5 % | ▲ 403,5 % | 59,2 K RON | |
| 25 | 25.ROMAIRPORT SRL ROMA SUCURSALA BUCURESTI▲ 44 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 21,1 %▲ 225 % | ▲ 225 % | 36,5 mil. RON | |
| 26 | 26.BEST ROAD SEMNALIZARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 21,1 %— | — | — | 71,6 K RON |
| 27 | 27.VIA CARPATIA CONSULT SRL▲ 80 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 20,7 %▲ 2.482,5 % | ▲ 2.482,5 % | 363,2 K RON | |
| 28 | 28.CONDEM PARTNER SRL▲ 126 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19 %— | — | 263,3 K RON | |
| 29 | 29.VERSYS SV SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 17,2 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 201,9 K RON | |
| 30 | 30.AXA M.T. PROTECT SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,1 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 31 | 31.CGA INFRASTRUCTURE SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 16,7 %▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 166,1 K RON | |
| 32 | 32.KL PROFESSIONAL TEAM BUSINESS SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16,3 %▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 36,7 K RON | |
| 33 | 33.TOTAL STRADA SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 16 %▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 34 | 34.SAGA CONSTRUCT CORPORATION SRL▲ 115 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 14,8 %— | — | 146,3 K RON | |
| 35 | 35.KRISTAL PISCINE SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 14,1 %▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 72 K RON | |
| 36 | 36.ANDUNA SERVIMOB SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,6 %▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 2,7 mil. RON | |
| 37 | 37.VVTC EURO-CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13,3 %▲ 4.493,1 % | ▲ 4.493,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 38 | 38.CYES CARPAŢI SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13 %— | — | — | 51,5 K RON |
| 39 | 39.DELTA ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI MONTAJ 93 S.R.L.▼ 16 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,2 %▼ 55,3 % | ▼ 55,3 % | 49,8 mil. RON | |
| 40 | 40.DRUM REP 2004 SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,1 %— | — | 28,5 K RON | |
| 41 | 41.STRADA LUX SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,8 %— | — | 212,5 K RON | |
| 42 | 42.FARUL CONSTRUCT '90 SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 11,5 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 150,5 K RON | |
| 43 | 43.GLOBALTECH GENERAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 11,1 %— | — | 22,7 K RON | |
| 44 | 44.TEHNIC SERV CONSTRUCT SRL▲ 108 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 10,7 %— | — | 26,2 K RON | |
| 45 | 45.EURO CONSTRUCT TRADING 98 SRL▼ 25 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,7 %▼ 64,6 % | ▼ 64,6 % | 37,9 mil. RON | |
| 46 | 46.FIZIC CONS.INVEST SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,9 %▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 661,1 K RON | |
| 47 | 47.OFFICE CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 8,8 %— | — | 150,1 K RON | |
| 48 | 48.PREMIER LEADER CONSTRUCT SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,5 %▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 329,5 K RON | |
| 49 | 49.RUTAR CONSTRUCT SRL▲ 129 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 8,1 %— | — | 143,7 K RON | |
| 50 | 50.STRADEM CONSTRUCT SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 7,9 %▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 816,1 K RON | |
| 51 | 51.MESSE CONSTRUCT SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,6 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 836,9 K RON | |
| 52 | 52.LIVGEO SMART SRL▲ 44 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,5 %▲ 371,7 % | ▲ 371,7 % | 189,2 K RON | |
| 53 | 53.CONCEPT BEAUTY DISTRIBUTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6,8 %— | — | 205,9 K RON | |
| 54 | 54.TUMACO IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,7 %▼ 17 % | ▼ 17 % | 314,4 K RON | |
| 55 | 55.DIMAR SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,6 %▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 4,8 mil. RON | |
| 56 | 56.ROAD TECHNOLOGY SRL▲ 61 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,5 %▲ 2.411,5 % | ▲ 2.411,5 % | 737,6 K RON | |
| 57 | 57.ALEXANDER HIDRO PROJECTS SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,4 %▼ 60,7 % | ▼ 60,7 % | 218,4 K RON | |
| 58 | 58.A & C CONSTRUCT 2001 SRL▼ 45 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,2 %▼ 85,4 % | ▼ 85,4 % | 14,1 K RON | |
| 59 | 59.NEMAR EDIL-CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,1 %▲ 164,2 % | ▲ 164,2 % | 2 mil. RON | |
| 60 | 60.KIMMY STIL IMPORT SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,8 %▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 34,9 K RON | |
| 61 | 61.CGS CONSOLIDAMENTI ROMÂNIA S.R.L.▲ 75 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 5,7 %— | — | 416,7 K RON | |
| 62 | 62.AEDILLIA CONSTRUCT 90 SRL▼ 35 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 5,7 %▼ 76,7 % | ▼ 76,7 % | 374,6 K RON | |
| 63 | 63.BITUNOVA Romania SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 5,6 %▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 64 | 64.CO GER CONSTRUCTII SRL▲ 51 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,4 %▲ 1.119,4 % | ▲ 1.119,4 % | 62,4 K RON | |
| 65 | 65.BIMARO ACTIV SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,2 %— | — | — | 215,9 K RON |
| 66 | 66.B & D ACTIV IDEAL CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,1 %▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | 54,1 K RON | |
| 67 | 67.TEHNOLOGICA RADION SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4 %▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 23,5 mil. RON | |
| 68 | 68.ROBSON CONSTRUCT SRL▲ 11 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,7 %▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 478 K RON | |
| 69 | 69.RSAGAD IQT PRINT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,5 %— | — | 13,5 K RON | |
| 70 | 70.APOLODOR EDILITARE NORD SRL▼ 29 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3 %▼ 81 % | ▼ 81 % | 175,5 K RON | |
| 71 | 71.MAX BOEGL ROMANIA SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,9 %▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | 5,9 mil. RON | |
| 72 | 72.SPERANTA SERV CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,6 %— | — | 68,4 K RON | |
| 73 | 73.ACROPOLA ACM CONSTRUCT SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,6 %▼ 79,9 % | ▼ 79,9 % | 9,5 K RON | |
| 74 | 74.MISTIC CONCEPT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,5 %— | — | — | 25 K RON |
| 75 | 75.ELTECO CONSTRUCT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,5 %▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 19,7 K RON | |
| 76 | 76.DUAL GENERAL CONSTRUCT SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,4 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 364,8 K RON | |
| 77 | 77.SEA ESTERO CONSTRUCT SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,4 %▼ 35 % | ▼ 35 % | 16,1 K RON | |
| 78 | 78.SHAPIR STRUCTURES SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,2 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 79 | 79.MARCATIN SA▲ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,2 %▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 53,3 K RON | |
| 80 | 80.TRAF CONSTRUCT SRL▼ 62 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 2,1 %▼ 93,4 % | ▼ 93,4 % | 53,3 K RON | |
| 81 | 81.PROVIDER INVESTMENTS SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2 %▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 834 RON | |
| 82 | 82.SWIETELSKY - BOEGL SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2 %— | — | 491,1 K RON | |
| 83 | 83.TACT GRUP SRL▲ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,8 %▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 347,9 K RON | |
| 84 | 84.HOLDEM C&D CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,8 %— | — | — | 148,4 K RON |
| 85 | 85.BOEMIA CONSTRUCT INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,8 %— | — | — | 148,4 K RON |
| 86 | 86.PROGRES CONSTRUCT SRL▲ 67 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,7 %— | — | 2,1 K RON | |
| 87 | 87.CONSTRUCT PLUS TEAM SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,6 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 529,1 K RON | |
| 88 | 88.COSMOGOLF SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,6 %— | — | 7 K RON | |
| 89 | 89.SOCIETATEA DE CONSTRUCTII IN TRANSPORTURI BUCURESTI SA▲ 40 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1,4 %▲ 6.950 % | ▲ 6.950 % | 1,5 mil. RON | |
| 90 | 90.STRACO GRUP SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1,1 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 4,2 mil. RON | |
| 91 | 91.ROMCONCORD TEHNIC SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1,1 %▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 146 K RON | |
| 92 | 92.DANUBE PROJECT MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,1 %— | — | — | 8,2 K RON |
| 93 | 93.SORIKON INSTAL SRL▲ 54 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 1 %— | — | 23,2 K RON | |
| 94 | 94.CONSTRUCTII FEROVIARE CFB S.A.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1 %▼ 19 % | ▼ 19 % | 31,3 K RON | |
| 95 | 95.ANTREPRIZA DE CONSTRUCŢII DRUMURI ŞI AUTOSTRĂZI S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1 %▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 156,2 K RON | |
| 96 | 96.CCCF-DRUMURI ŞI PODURI TIMIŞOARA SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,9 %▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | 722,4 K RON | |
| 97 | 97.VIAROM CONSTRUCT SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0,9 %▲ 388,9 % | ▲ 388,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 98 | 98.CELAROM SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 0,9 %▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 103,3 K RON | |
| 99 | 99.TANSTRA SRL▲ 21 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,8 %▲ 256,5 % | ▲ 256,5 % | 3,7 K RON | |
| 100 | 100.WINCI INC S.R.L.▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,8 %▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 301,9 K RON |