Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Brăila după marjă netă în 2025
112 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -34 %, iar liderul atinge 124,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CASA DE SCHIMB VALUTAR LIVERTI SRL▲ 99 | Municipiul Brăila, Brăila | 124,5 %— | — | 330,9 K RON | |
| 2 | 2.SALERIASIG S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 100 %— | — | 3,1 K RON | |
| 3 | 3.SIMAZ HELP ASIG S.R.L.= | Municipiul Brăila, Brăila | 80,2 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 9,8 K RON | |
| 4 | 4.STOIABRA AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 80 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 260,2 K RON | |
| 5 | 5.PHINS ASSIST SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 72,5 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 190,7 K RON | |
| 6 | 6.ASCHALIM CONSULT SRL▲ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 71,5 %▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 23,2 K RON | |
| 7 | 7.MOVFINASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 70,6 %▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 103,5 K RON | |
| 8 | 8.VIA ASIG ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 62,7 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 73,6 K RON | |
| 9 | 9.ECPATEHNIC EXPERT S.R.L.▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 61 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 50,4 K RON | |
| 10 | 10.DEMARDIRO AGENT DE ASIGURĂRI SRL▲ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 60,7 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 68,2 K RON | |
| 11 | 11.IVENTASIG S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 60,5 %— | — | — | 11,8 K RON |
| 12 | 12.MDMIRITP AGENT AUXILIAR S.R.L.▼ 2 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 59,1 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 1,9 K RON | |
| 13 | 13.FILIGRAM COM SRL▼ 2 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 57,3 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 91,9 K RON | |
| 14 | 14.DAIRON CONCEPT S.R.L.▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 53,8 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 155,3 K RON | |
| 15 | 15.IMPEX PATRICIANA SRL▼ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 52,7 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 135,8 K RON | |
| 16 | 16.MALORYSO SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 51 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 210,1 K RON | |
| 17 | 17.CORBU FINANCE S.R.L.▼ 1 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Brăila | 46,9 %▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 112,2 K RON | |
| 18 | 18.DAMAGE SUPPORT S.R.L.▲ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 46,3 %▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 94,6 K RON | |
| 19 | 19.ALESSO CONFORT S.R.L.▼ 17 | Municipiul Brăila, Brăila | 45,1 %▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 2,1 K RON | |
| 20 | 20.COSVATMA CONSULT SRL▲ 43 | Municipiul Brăila, Brăila | 44 %▲ 154,9 % | ▲ 154,9 % | 29,9 K RON | |
| 21 | 21.GESTASIG SRL▲ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 43,5 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 36,5 K RON | |
| 22 | 22.PRIMAVCONS AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 43,3 %▲ 2 % | ▲ 2 % | 31,8 K RON | |
| 23 | 23.VERIDIC CONSULTING SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 42,5 %— | — | 4,9 K RON | |
| 24 | 24.DEMI PROSPER ASIG SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 42,3 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 59,4 K RON | |
| 25 | 25.CON SORT PROD IFN SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 40,2 %— | — | 3,6 K RON | |
| 26 | 26.VENTOX IFN SRL▼ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 40,2 %▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 667,9 K RON | |
| 27 | 27.AMBRAGOLD SRL▲ 29 | Municipiul Brăila, Brăila | 40,1 %▲ 82,2 % | ▲ 82,2 % | 113,4 K RON | |
| 28 | 28.IRIMICRIST ASIG SRL▲ 57 | Municipiul Brăila, Brăila | 39,9 %▲ 2.274,4 % | ▲ 2.274,4 % | 15,3 K RON | |
| 29 | 29.MARIAN CHIBU CONSTATĂRI S.R.L.▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 39,7 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 60,4 K RON | |
| 30 | 30.ENDRACHI SRL▲ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 39,2 %▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 44,1 K RON | |
| 31 | 31.VLAD DANIEL IFN SRL▲ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 38,6 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 852,6 K RON | |
| 32 | 32.GOLDBERRY SRL▼ 18 | Municipiul Brăila, Brăila | 38,3 %▼ 32,7 % | ▼ 32,7 % | 146 K RON | |
| 33 | 33.VENTURIA IFN SRL▼ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 36,9 %▼ 25 % | ▼ 25 % | 661,2 K RON | |
| 34 | 34.AXMACO INVEST SRL▲ 10 | Municipiul Brăila, Brăila | 36,4 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 48,1 K RON | |
| 35 | 35.CB OFICIAL AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 25 | Municipiul Brăila, Brăila | 36,3 %▲ 98,1 % | ▲ 98,1 % | 7,8 K RON | |
| 36 | 36.TIME SPACE GOLD S.R.L.▼ 10 | Municipiul Brăila, Brăila | 35,5 %▼ 18 % | ▼ 18 % | 428,4 K RON | |
| 37 | 37.BEST ASIG AUTO S.R.L.▲ 17 | Municipiul Brăila, Brăila | 34,9 %▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 41,2 K RON | |
| 38 | 38.FLOELI ADVISOR S.R.L.▲ 57 | Municipiul Brăila, Brăila | 29,6 %— | — | 19,6 K RON | |
| 39 | 39.DANFINANCE IFN SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 28,4 %▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 70,8 K RON | |
| 40 | 40.SC KLASSURANCE AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 9 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 28,4 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 24,3 K RON | |
| 41 | 41.ADVANCE CONSULTING AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 40 | Municipiul Brăila, Brăila | 27,7 %▼ 63,7 % | ▼ 63,7 % | 20,7 K RON | |
| 42 | 42.OPEVA ASIG COMPANY SRL▲ 28 | Municipiul Brăila, Brăila | 27,7 %▲ 86 % | ▲ 86 % | 47,4 K RON | |
| 43 | 43.SMART ASSISTENT INVESTMENT S.R.L.▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 27,3 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 36,4 K RON | |
| 44 | 44.TRYSOREL SRL▲ 31 | Municipiul Brăila, Brăila | 27,2 %▲ 101,3 % | ▲ 101,3 % | 97,3 K RON | |
| 45 | 45.MONEYVLAD SRL▼ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 26,9 %▼ 31 % | ▼ 31 % | 836,4 K RON | |
| 46 | 46.NEOXIGOLD SRL▲ 22 | Municipiul Brăila, Brăila | 26,9 %▲ 79,6 % | ▲ 79,6 % | 400,1 K RON | |
| 47 | 47.GITAFF CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 26,8 %▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 27,5 K RON | |
| 48 | 48.ASIMAN SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 24,7 %▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 181 K RON | |
| 49 | 49.THOT ASIGUR SRL▲ 20 | Municipiul Brăila, Brăila | 24,5 %▲ 64 % | ▲ 64 % | 145,2 K RON | |
| 50 | 50.POWER CREDIT TEAM S.R.L.▼ 21 | Sat Muchea, Comuna Silistea, Brăila | 23,1 %▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | 4 K RON | |
| 51 | 51.SERV CONSULT SRL▲ 27 | Municipiul Brăila, Brăila | 23 %▲ 97,4 % | ▲ 97,4 % | 520,3 K RON | |
| 52 | 52.ESTIMASIG GRUP SRL▼ 33 | Municipiul Brăila, Brăila | 21,3 %▼ 56,8 % | ▼ 56,8 % | 25,5 K RON | |
| 53 | 53.TACEASIL CONSULT SRL▲ 19 | Municipiul Brăila, Brăila | 21,2 %▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 59,5 K RON | |
| 54 | 54.LUCAS IFN SRL▲ 51 | Municipiul Brăila, Brăila | 21,2 %— | — | 103,3 K RON | |
| 55 | 55.LIPAMA S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 19,1 %— | — | — | 6,9 K RON |
| 56 | 56.SLASHASIG SRL▲ 27 | Municipiul Brăila, Brăila | 18 %▲ 258,4 % | ▲ 258,4 % | 13,8 K RON | |
| 57 | 57.REMARGI FIN EXPERT SRL▲ 17 | Municipiul Brăila, Brăila | 17,1 %▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 216,1 K RON | |
| 58 | 58.STEFROS NDP S.R.L.▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 16,6 %▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | 4,4 mil. RON | |
| 59 | 59.ADMADING SRL▲ 34 | Municipiul Brăila, Brăila | 16,6 %— | — | 15,5 K RON | |
| 60 | 60.BĂLĂŞOIU BOGDAN ŞI IOANA AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 46 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 16,3 %— | — | 5,3 K RON | |
| 61 | 61.FRIGINOS SRL▲ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 15,7 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 432,1 K RON | |
| 62 | 62.AVINS ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▼ 41 | Sat Baldovineşti, Comuna Vădeni, Brăila | 14,9 %▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | 27,5 K RON | |
| 63 | 63.DS CONS ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▲ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 14,9 %▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 15,9 K RON | |
| 64 | 64.ANCLATE ASIG SRL▲ 25 | Municipiul Brăila, Brăila | 14,6 %— | — | 52,7 K RON | |
| 65 | 65.LUCLAS IFN SRL▼ 22 | Municipiul Brăila, Brăila | 13,9 %▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 150,6 K RON | |
| 66 | 66.HOTTINGTON SRL▲ 28 | Municipiul Brăila, Brăila | 13,8 %— | — | 20,3 K RON | |
| 67 | 67.TECUSIN GOLD S.R.L.▼ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 13 %▼ 45,7 % | ▼ 45,7 % | 55,7 K RON | |
| 68 | 68.CONSIG SRL▲ 19 | Municipiul Brăila, Brăila | 12,8 %▲ 2.572,9 % | ▲ 2.572,9 % | 667 K RON | |
| 69 | 69.SINERGIC INSURANCE SRL▲ 38 | Municipiul Brăila, Brăila | 12 %— | — | 4,7 K RON | |
| 70 | 70.INETWORK AMANET STORE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 11,9 %▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 317,4 K RON | |
| 71 | 71.TREVISO SRL▼ 20 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,5 %▼ 61,4 % | ▼ 61,4 % | 17,9 K RON | |
| 72 | 72.MITASSIST COMPANY SRL▲ 29 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,2 %— | — | 15 K RON | |
| 73 | 73.VOTAR SRL▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 10,1 %▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 27,2 K RON | |
| 74 | 74.PRELUSMAR COMPANY SRL▼ 36 | Municipiul Brăila, Brăila | 9,4 %▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | 12,1 K RON | |
| 75 | 75.MONEY TO BUY S.R.L.▼ 13 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 8,8 %▼ 49,7 % | ▼ 49,7 % | 218,3 K RON | |
| 76 | 76.RALLYOVMAR AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 28 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,5 %▼ 73 % | ▼ 73 % | 1,3 K RON | |
| 77 | 77.MER KA BA 639 S.R.L.▼ 32 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,8 %▼ 77,6 % | ▼ 77,6 % | 3,9 K RON | |
| 78 | 78.TYAEM COM SRL▼ 37 | Municipiul Brăila, Brăila | 5,9 %▼ 81,3 % | ▼ 81,3 % | 25,1 K RON | |
| 79 | 79.STIO INVESTMENTS S.R.L.▲ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 5,6 %— | — | 979 RON | |
| 80 | 80.RIONACOS SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 5,6 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 33,7 K RON | |
| 81 | 81.KGOASIG SRL▲ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,9 %— | — | 8,2 K RON | |
| 82 | 82.SEBASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 22 | Sat Romanu, Comuna Romanu, Brăila | 4,9 %— | — | 7,3 K RON | |
| 83 | 83.AUTO VENTURA SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 4,7 %— | — | 18 K RON | |
| 84 | 84.GAMARPET ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▼ 42 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,5 %▼ 85,8 % | ▼ 85,8 % | 7,3 K RON | |
| 85 | 85.VALLINSURANCE SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,5 %▼ 52,6 % | ▼ 52,6 % | 1,5 K RON | |
| 86 | 86.VITUDMIR CONSULTING SRL▼ 53 | Municipiul Brăila, Brăila | 4,4 %▼ 88,7 % | ▼ 88,7 % | 14,4 K RON | |
| 87 | 87.NELRALGI ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▲ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,7 %— | — | 8,2 K RON | |
| 88 | 88.STARTAB AS AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 27 | Municipiul Brăila, Brăila | 2,6 %▼ 85,6 % | ▼ 85,6 % | 1,2 K RON | |
| 89 | 89.NYMAGYSLE SRL▼ 8 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 2,4 %▼ 66 % | ▼ 66 % | 316 RON | |
| 90 | 90.KOMANTSU TRADE SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 1,9 %▲ 927,8 % | ▲ 927,8 % | 4,1 K RON | |
| 91 | 91.SC CAMANRO ASIG SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 1 %— | — | 2,3 K RON | |
| 92 | 92.GVI AUTO ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▼ 6 | Sat Victoria, Comuna Victoria, Brăila | 0,9 %▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 1,5 K RON | |
| 93 | 93.GABIAND PAN S.R.L.nou | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 0,4 %— | — | — | 154 RON |
| 94 | 94.RALUPIS TRADE SRL▲ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | -1,5 %— | — | -3 K RON | |
| 95 | 95.MUSTANG BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▲ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | -2,8 %— | — | -1,9 K RON | |
| 96 | 96.IGIDAM CONSULT SRL▼ 5 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | -2,8 %— | — | -25 K RON | |
| 97 | 97.BELFASIG SRL▼ 24 | Municipiul Brăila, Brăila | -11,2 %▼ 176,7 % | ▼ 176,7 % | -1,8 K RON | |
| 98 | 98.CASA DOOMNEASCA AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 19 | Municipiul Brăila, Brăila | -14,4 %▼ 230 % | ▼ 230 % | -15 K RON | |
| 99 | 99.DELTA LEASING IFN SA▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | -19,5 %— | — | -69,1 K RON | |
| 100 | 100.DOCAHU AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 53 | Municipiul Brăila, Brăila | -34 %▼ 220,2 % | ▼ 220,2 % | -18,4 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Brăila
CAEN 6492
Alte activități de creditare
36 firme · 50,2 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
65 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
23 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
3 firme · 438,7 K RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 354,5 K RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
3 firme · 265,9 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
2 firme · 0 RON