Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Brăila după marjă netă în 2022
118 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 4,4 %, iar liderul atinge 102,4 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.LUCLAS IFN SRL▲ 36 | Municipiul Brăila, Brăila | 102,4 %▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 11 K RON | |
| 2 | 2.GHISERASIG AGENT DE ASIGURARE SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 96,1 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 47,6 K RON | |
| 3 | 3.BURSOV CONSULTING SRL▲ 11 | Sat Berteştii de Jos, Comuna Berteştii de Jos, Brăila | 93,5 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 73,4 K RON | |
| 4 | 4.STIO INVESTMENTS S.R.L.= | Municipiul Brăila, Brăila | 93,1 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 15 K RON | |
| 5 | 5.VERIDIC CONSULTING SRL▲ 28 | Municipiul Brăila, Brăila | 93 %▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 10,5 K RON | |
| 6 | 6.MDMIRITP AGENT AUXILIAR S.R.L.nou | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 92,5 %— | — | — | 4,4 K RON |
| 7 | 7.ADVANCE CONSULTING AGENT DE ASIGURARE S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 91,6 %— | — | — | 66,7 K RON |
| 8 | 8.SIMAZ HELP ASIG S.R.L.▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 91,6 %▲ 4 % | ▲ 4 % | 7,4 K RON | |
| 9 | 9.GAMARPET ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 90,1 %— | — | — | 152,4 K RON |
| 10 | 10.VIA ASIG ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 87 %— | — | — | 77,3 K RON |
| 11 | 11.ELMIREILA SRL▲ 10 | Municipiul Brăila, Brăila | 86,3 %▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 69,1 K RON | |
| 12 | 12.RALLYOVMAR AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 26 | Municipiul Brăila, Brăila | 85,8 %▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 11,5 K RON | |
| 13 | 13.FILIGRAM COM SRL▼ 2 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 83,1 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 164,5 K RON | |
| 14 | 14.STOIABRA AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 82,1 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 257,6 K RON | |
| 15 | 15.CONCREDYUSS SRL▲ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 81,6 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 26,4 K RON | |
| 16 | 16.ECPATEHNIC EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 81,1 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 69,4 K RON | |
| 17 | 17.AYRAM ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.nou | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 80,2 %— | — | — | 15 K RON |
| 18 | 18.NAPC CONSULTING S.R.L.▼ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 79,7 %▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 21,6 K RON | |
| 19 | 19.RODIULJUR ASIG SRL▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 78,2 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 114,6 K RON | |
| 20 | 20.GESTASIG SRL▲ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 76,9 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 65,8 K RON | |
| 21 | 21.ZDFINSURANCE AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 74 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 229,3 K RON | |
| 22 | 22.ERUNA GOLD SRL▲ 20 | Municipiul Brăila, Brăila | 73,3 %▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 49,4 K RON | |
| 23 | 23.RADU CONFINANCE S.R.L.▼ 17 | Municipiul Brăila, Brăila | 70,7 %▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 194,9 K RON | |
| 24 | 24.TRYSOREL SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 66,1 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 424,1 K RON | |
| 25 | 25.MOVFINASIG AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 65,4 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 92,1 K RON | |
| 26 | 26.ROBERT 18'S M-ASIGUR.RO SRL▼ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 62,1 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 358 K RON | |
| 27 | 27.MALORYSO SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 61,8 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 222,6 K RON | |
| 28 | 28.CARLOXADI CONSULTING SRL▼ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 61,2 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 25,3 K RON | |
| 29 | 29.R&D AMANET CREDIT S.R.L.nou | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 61,1 %— | — | — | 25,7 K RON |
| 30 | 30.PRIMAVCONS AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 33 | Municipiul Brăila, Brăila | 60,7 %▲ 94,3 % | ▲ 94,3 % | 40,1 K RON | |
| 31 | 31.ASCHALIM CONSULT SRL▲ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 60,7 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 41,7 K RON | |
| 32 | 32.DFC CONSTATĂRI EVALUĂRI DAUNE SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 60,3 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 70,1 K RON | |
| 33 | 33.MARIAN CHIBU CONSTATĂRI S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 59,9 %— | — | — | 54,2 K RON |
| 34 | 34.OPEVA ASIG COMPANY SRL▲ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 59,3 %▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 91,5 K RON | |
| 35 | 35.CMF CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 59 %— | — | — | 89 K RON |
| 36 | 36.PREDACONST AGENT ASIGURARE S.R.L.▲ 22 | Municipiul Brăila, Brăila | 57,5 %▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 15,2 K RON | |
| 37 | 37.DEMI PROSPER ASIG SRL▼ 18 | Municipiul Brăila, Brăila | 57,4 %▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 75,7 K RON | |
| 38 | 38.CORBU FINANCE S.R.L.▼ 28 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Brăila | 56,3 %▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 98,1 K RON | |
| 39 | 39.THOT ASIGUR SRL▲ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 52,4 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 298,4 K RON | |
| 40 | 40.ZUVERLASSIG AGENT DE ASIGURARE SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 51,7 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 58,4 K RON | |
| 41 | 41.ESTIMASIG GRUP SRL▲ 41 | Municipiul Brăila, Brăila | 51,3 %▲ 270,6 % | ▲ 270,6 % | 55,1 K RON | |
| 42 | 42.DS CONS ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 50,3 %— | — | — | 22,3 K RON |
| 43 | 43.TACEASIL CONSULT SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 50 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 166,4 K RON | |
| 44 | 44.GOLDBERRY SRL▼ 12 | Municipiul Brăila, Brăila | 49,5 %▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 144,2 K RON | |
| 45 | 45.TIME SPACE GOLD S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 49,3 %— | — | — | 164,6 K RON |
| 46 | 46.FASTBAC SRL▲ 39 | Municipiul Brăila, Brăila | 47,1 %▲ 261,5 % | ▲ 261,5 % | 19 K RON | |
| 47 | 47.VENTURIA IFN SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 46,1 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 375,1 K RON | |
| 48 | 48.FLOELI ADVISOR S.R.L.▼ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 45,3 %▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 27,7 K RON | |
| 49 | 49.NITA ALLFINANZ S.R.L.▼ 41 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 44,7 %▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | 1,3 K RON | |
| 50 | 50.NEOXIGOLD SRL▲ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 44,5 %▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 984,9 K RON | |
| 51 | 51.VENRIAGI SRL▲ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 44,4 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 326,4 K RON | |
| 52 | 52.VENTOX IFN SRL▲ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 43,7 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 125 K RON | |
| 53 | 53.KIRSCHNER PREST S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 43,1 %— | — | — | 1,2 K RON |
| 54 | 54.AMBRAGOLD SRL▲ 18 | Municipiul Brăila, Brăila | 42,8 %▲ 72,4 % | ▲ 72,4 % | 77,8 K RON | |
| 55 | 55.AXMACO INVEST SRL▼ 38 | Municipiul Brăila, Brăila | 41,8 %▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 64,5 K RON | |
| 56 | 56.NELRALGI ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▲ 23 | Municipiul Brăila, Brăila | 41,5 %▲ 192,7 % | ▲ 192,7 % | 118,6 K RON | |
| 57 | 57.ENDRACHI SRL▼ 28 | Municipiul Brăila, Brăila | 40,5 %▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 34,5 K RON | |
| 58 | 58.SERV CONSULT SRL▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 39,9 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 2 mil. RON | |
| 59 | 59.ANCLATE ASIG SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 39 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 115 K RON | |
| 60 | 60.SC CAMANRO ASIG SRL▼ 21 | Municipiul Brăila, Brăila | 38,6 %▼ 32,6 % | ▼ 32,6 % | 102,4 K RON | |
| 61 | 61.VENTURIA IMPEX IFN SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 38,1 %▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 133,4 K RON | |
| 62 | 62.ASIMAN SRL▲ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 37,7 %▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 172,9 K RON | |
| 63 | 63.VITUDMIR CONSULTING SRL▼ 51 | Municipiul Brăila, Brăila | 37,4 %▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | 79,6 K RON | |
| 64 | 64.VLAD DANIEL IFN SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 37,1 %▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 567,9 K RON | |
| 65 | 65.DANFINANCE IFN SRL▼ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 36,8 %▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 95,8 K RON | |
| 66 | 66.AVANTAJ TEAM SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 35,2 %— | — | — | 317 RON |
| 67 | 67.PRELUSMAR COMPANY SRL▲ 20 | Municipiul Brăila, Brăila | 34,4 %▲ 173,3 % | ▲ 173,3 % | 46,7 K RON | |
| 68 | 68.DEMARDIRO AGENT DE ASIGURĂRI SRL▲ 18 | Municipiul Brăila, Brăila | 32,8 %▲ 155,5 % | ▲ 155,5 % | 14,4 K RON | |
| 69 | 69.IMPEX PATRICIANA SRL▼ 23 | Municipiul Brăila, Brăila | 32,7 %▼ 32,4 % | ▼ 32,4 % | 49,9 K RON | |
| 70 | 70.TECUSIN GOLD S.R.L.▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 32,5 %▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 121,7 K RON | |
| 71 | 71.SLASHASIG SRL▼ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 31,7 %▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 38 K RON | |
| 72 | 72.VOTAR SRL▲ 25 | Municipiul Brăila, Brăila | 31 %▲ 7.465,9 % | ▲ 7.465,9 % | 79,5 K RON | |
| 73 | 73.MAGNETIC OPTIM S.R.L.▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 27,5 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 8,8 K RON | |
| 74 | 74.REMARGI FIN EXPERT SRL▼ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 26 %▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 283,5 K RON | |
| 75 | 75.MONEYVLAD SRL▼ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 25,2 %▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 326,5 K RON | |
| 76 | 76.MUSTANG BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 22,3 %▲ 50 % | ▲ 50 % | 14,3 K RON | |
| 77 | 77.FRIGINOS SRL▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 22,1 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 496 K RON | |
| 78 | 78.STEFROS NDP S.R.L.▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 21,9 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 1 mil. RON | |
| 79 | 79.TREVISO SRL▲ 22 | Municipiul Brăila, Brăila | 21 %— | — | 41 K RON | |
| 80 | 80.COSVATMA CONSULT SRL▼ 33 | Municipiul Brăila, Brăila | 20,9 %▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | 11 K RON | |
| 81 | 81.MONEY TO BUY S.R.L.▲ 2 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 20,9 %▲ 52 % | ▲ 52 % | 586,7 K RON | |
| 82 | 82.SC KLASSURANCE AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 33 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 19,1 %▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | 14,2 K RON | |
| 83 | 83.CONSIG SRL▼ 9 | Municipiul Brăila, Brăila | 19 %▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 984,6 K RON | |
| 84 | 84.SINERGIC INSURANCE SRL▼ 60 | Municipiul Brăila, Brăila | 18,8 %▼ 72,6 % | ▼ 72,6 % | 8,9 K RON | |
| 85 | 85.GITAFF CONSULTING AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 18,4 %— | — | 9,5 K RON | |
| 86 | 86.INETWORK AMANET STORE S.R.L.▼ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 18,4 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 489,4 K RON | |
| 87 | 87.RALUPIS TRADE SRL▼ 39 | Municipiul Brăila, Brăila | 17,4 %▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | 25,6 K RON | |
| 88 | 88.CB OFICIAL AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 45 | Municipiul Brăila, Brăila | 16,9 %▼ 68,2 % | ▼ 68,2 % | 3,4 K RON | |
| 89 | 89.CASA DOOMNEASCA AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 16,8 %▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 17,2 K RON | |
| 90 | 90.LEMASCHI CONSULTING SRL▲ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 16,6 %— | — | 2,1 K RON | |
| 91 | 91.CREDIMOB SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 16,2 %▲ 83 % | ▲ 83 % | 88,9 K RON | |
| 92 | 92.DOCAHU AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 26 | Municipiul Brăila, Brăila | 12,7 %▼ 55 % | ▼ 55 % | 7,4 K RON | |
| 93 | 93.RIONACOS SRL▲ 11 | Municipiul Brăila, Brăila | 12,3 %— | — | 30,5 K RON | |
| 94 | 94.TYAEM COM SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 11 %▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 36,1 K RON | |
| 95 | 95.NYMAGYSLE SRL▼ 3 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 10,9 %▲ 94,6 % | ▲ 94,6 % | 2,6 K RON | |
| 96 | 96.GVI AUTO ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▲ 4 | Sat Victoria, Comuna Victoria, Brăila | 9,8 %— | — | 17,1 K RON | |
| 97 | 97.DAMAGE SUPPORT S.R.L.▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 9,2 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 8,2 K RON | |
| 98 | 98.SMART ASSISTENT INVESTMENT S.R.L.▼ 82 | Municipiul Brăila, Brăila | 8,2 %▼ 88,8 % | ▼ 88,8 % | 3 K RON | |
| 99 | 99.ADMADING SRL▼ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 7,1 %— | — | 4,8 K RON | |
| 100 | 100.IGIDAM CONSULT SRL▼ 24 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 4,4 %▼ 73,1 % | ▼ 73,1 % | 39,7 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Brăila
CAEN 6492
Alte activități de creditare
36 firme · 50,2 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
65 firme · 15,8 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
23 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
3 firme · 438,7 K RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 354,5 K RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
3 firme · 265,9 K RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
2 firme · 0 RON