Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Brăila după marjă netă în 2016
628 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 27,3 %, iar liderul atinge 6.464,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MEGARON SA▲ 601 | Municipiul Brăila, Brăila | 6.464,8 %— | — | 51,2 K RON | |
| 2 | 2.BECKBUR SRL-Dnou | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 1.727,5 %— | — | — | 2,8 K RON |
| 3 | 3.IBRALHOFF INVESTMENTS SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 1.662,1 %— | — | — | 12,8 K RON |
| 4 | 4.MERSIC FACTORY SRL▲ 608 | Municipiul Brăila, Brăila | 391,4 %— | — | 54 K RON | |
| 5 | 5.DONIE BLĂNURI DE LUX SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 308,2 %— | — | — | 97 K RON |
| 6 | 6.MOARA DOM SRLnou | Sat Jirlău, Comuna Jirlău, Brăila | 277,2 %— | — | 15,2 K RON | |
| 7 | 7.LINCAGET AGRO SRL▲ 494 | Sat Silistea, Comuna Silistea, Brăila | 236,9 %— | — | 5,3 K RON | |
| 8 | 8.BUNICARN IMPEX SRL▲ 489 | Municipiul Brăila, Brăila | 227,6 %— | — | 1,1 K RON | |
| 9 | 9.AGRIVERDE SRL▲ 572 | Sat Scorţaru Nou, Comuna Scortaru Nou, Brăila | 191,3 %— | — | 33 K RON | |
| 10 | 10.GALBENU LACTATE SRL▲ 569 | Sat Galbenu, Comuna Galbenu, Brăila | 121,8 %— | — | 463,1 K RON | |
| 11 | 11.BREDA COM SRL▲ 532 | Municipiul Brăila, Brăila | 99,4 %— | — | 13,9 K RON | |
| 12 | 12.HOGAVED SERV SRL▼ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 95 %▼ 0 % | ▼ 0 % | 35,3 K RON | |
| 13 | 13.ALPIPAN FOOD SRL▲ 610 | Municipiul Brăila, Brăila | 92,7 %— | — | 104,9 K RON | |
| 14 | 14.ARLIAN CONS SRL▲ 49 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 86,7 %▲ 136,4 % | ▲ 136,4 % | 107,3 K RON | |
| 15 | 15.GEPANDRU MOB S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 84,9 %— | — | — | 302,5 K RON |
| 16 | 16.REBEL CONF SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 77,8 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 20,5 K RON | |
| 17 | 17.LIMPIANTO SERV SRLnou | Sat Baldovineşti, Comuna Vădeni, Brăila | 77,6 %— | — | — | 212 K RON |
| 18 | 18.DILEDIK NAV SRLnou | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 75,6 %— | — | — | 198,7 K RON |
| 19 | 19.ADYFER SERV SRL▲ 605 | Sat Vultureni, Comuna Cireşu, Brăila | 75,5 %— | — | 25,6 K RON | |
| 20 | 20.TUIOMAR PREST SRL▲ 255 | Sat Urleasca, Comuna Traian, Brăila | 72,8 %▲ 1.387,7 % | ▲ 1.387,7 % | 79,4 K RON | |
| 21 | 21.LIFORPANE SRL▲ 468 | Municipiul Brăila, Brăila | 72,2 %— | — | 2,3 K RON | |
| 22 | 22.ORLI ROMANIA SRL▲ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 64,8 %▲ 26,5 % | ▲ 26,5 % | 40,5 K RON | |
| 23 | 23.SILMAR SERVICE SRL▲ 6 | Sat Vărsătura, Comuna Chiscani, Brăila | 63,7 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 508,9 K RON | |
| 24 | 24.STEEL SERVICE & PROCESSING SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 63,3 %— | — | — | 114 K RON |
| 25 | 25.APAN SELECTION S.R.L.▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 63,2 %▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 3,1 K RON | |
| 26 | 26.ROCADMET INVEST SRL▲ 9 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 62,8 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 94,8 K RON | |
| 27 | 27.ONESOVIAL GLASS SOLUTIONS SRLnou | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 60,6 %— | — | — | 3,8 K RON |
| 28 | 28.SEED CAPITAL SRL▼ 10 | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 60,6 %▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 115,1 K RON | |
| 29 | 29.MIAVIPIR SRL▲ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 59,3 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 26,8 K RON | |
| 30 | 30.LA PATISERUL DUMITRU SRL▲ 23 | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 57,5 %▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 35,5 K RON | |
| 31 | 31.ADRIADO SRLnou | Sat Râmnicelu, Comuna Râmnicelu, Brăila | 55,8 %— | — | 35,4 K RON | |
| 32 | 32.LORTINAV SRLnou | Sat Vărsătura, Comuna Chiscani, Brăila | 55,3 %— | — | — | 88,5 K RON |
| 33 | 33.CUNILOSI SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 54,9 %— | — | — | 21,3 K RON |
| 34 | 34.ADAMECOLAND S.R.L.▲ 69 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 54,8 %▲ 125,2 % | ▲ 125,2 % | 83,8 K RON | |
| 35 | 35.ENCODER SRL▲ 60 | Municipiul Brăila, Brăila | 54,8 %▲ 109,3 % | ▲ 109,3 % | 64,5 K RON | |
| 36 | 36.CONFSILATEX SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 52,9 %— | — | — | 31,4 K RON |
| 37 | 37.CICERO SRL▲ 15 | Municipiul Brăila, Brăila | 52,6 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 11,5 K RON | |
| 38 | 38.JAYMAR STYLE SRL▼ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 51,8 %▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 24,8 K RON | |
| 39 | 39.STELLARHOME S.R.L.▼ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 51,4 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 11,3 K RON | |
| 40 | 40.ADSILPO PLAST SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 49,4 %— | — | — | 104,7 K RON |
| 41 | 41.METAPONTO SERVICE SRL▼ 39 | Sat Scortaru Vechi, Comuna Tudor Vladimirescu, Brăila | 47,6 %▼ 92,4 % | ▼ 92,4 % | 19,9 K RON | |
| 42 | 42.STANCIU SRL▲ 27 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 47,2 %▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 30,1 K RON | |
| 43 | 43.GRANIT ARTIFICII SRL▲ 48 | Municipiul Brăila, Brăila | 46,4 %▲ 70,8 % | ▲ 70,8 % | 30,5 K RON | |
| 44 | 44.GEFER IMPEX SRL▲ 208 | Sat Vultureni, Comuna Cireşu, Brăila | 46 %▲ 636,5 % | ▲ 636,5 % | 114 K RON | |
| 45 | 45.NAVRIV SRL▲ 29 | Municipiul Brăila, Brăila | 45 %▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | 407,3 K RON | |
| 46 | 46.MIRE ŞI MIREASĂ SRL▲ 46 | Municipiul Brăila, Brăila | 44,8 %▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | 79,5 K RON | |
| 47 | 47.BRAILANO SRL▲ 195 | Municipiul Brăila, Brăila | 44,5 %▲ 501,8 % | ▲ 501,8 % | 39,7 K RON | |
| 48 | 48.GORDENA IMPEX SRL▲ 67 | Municipiul Brăila, Brăila | 44 %▲ 101,7 % | ▲ 101,7 % | 35,4 K RON | |
| 49 | 49.GRAND RISPARMIO IMPEX SRL▲ 5 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 43,8 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 367,8 K RON | |
| 50 | 50.STENAV SRL▼ 5 | Municipiul Brăila, Brăila | 43,5 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 665,3 K RON | |
| 51 | 51.PETROFANI SRL▲ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 42,7 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 60,3 K RON | |
| 52 | 52.PANUZGEO SRLnou | Sat Salcia Tudor, Comuna Salcia Tudor, Brăila | 42,7 %— | — | 512 RON | |
| 53 | 53.IGNIFUG SRL▲ 165 | Municipiul Brăila, Brăila | 42,6 %▲ 336,3 % | ▲ 336,3 % | 89,7 K RON | |
| 54 | 54.AZELMOS SRL▼ 31 | Sat Gulianca, Comuna Salcia Tudor, Brăila | 42,4 %▼ 38,7 % | ▼ 38,7 % | 55,4 K RON | |
| 55 | 55.ANDERDAN COM SRL▼ 17 | Municipiul Brăila, Brăila | 42,4 %▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 22,9 K RON | |
| 56 | 56.GREENTAS SRL▼ 51 | Municipiul Brăila, Brăila | 42,1 %▼ 79,9 % | ▼ 79,9 % | 22,6 K RON | |
| 57 | 57.ALESTE MONT SRL▲ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 41,7 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 414,5 K RON | |
| 58 | 58.NAUMOF SERV SRL▲ 126 | Sat Vultureni, Comuna Cireşu, Brăila | 40,8 %▲ 209,6 % | ▲ 209,6 % | 13,8 K RON | |
| 59 | 59.PAVAJ CONS SRL▲ 213 | Municipiul Brăila, Brăila | 40,7 %▲ 700 % | ▲ 700 % | 125,8 K RON | |
| 60 | 60.ADROROF PREST SRL▲ 80 | Municipiul Brăila, Brăila | 40,4 %▲ 119,7 % | ▲ 119,7 % | 79,7 K RON | |
| 61 | 61.PRĂJITURICA MINUNE SRL-D▲ 199 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 40 %▲ 610,7 % | ▲ 610,7 % | 112 K RON | |
| 62 | 62.PASALFRE SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 39,8 %— | — | — | 33,1 K RON |
| 63 | 63.METDA - CONF SRL▲ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 39,6 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 518,7 K RON | |
| 64 | 64.FIVESET AGRO SRL▼ 38 | Sat Viziru, Comuna Viziru, Brăila | 39,4 %▼ 39,2 % | ▼ 39,2 % | 39,9 K RON | |
| 65 | 65.BUNEA ZINC SRL▲ 500 | Municipiul Brăila, Brăila | 39,1 %— | — | 12,1 K RON | |
| 66 | 66.ECONATURA SRL▲ 365 | Municipiul Brăila, Brăila | 38,1 %— | — | 48,7 K RON | |
| 67 | 67.DOMINO SRL▲ 77 | Municipiul Brăila, Brăila | 37,5 %▲ 109,4 % | ▲ 109,4 % | 167,4 K RON | |
| 68 | 68.ART SONEVA SRL▲ 366 | Municipiul Brăila, Brăila | 37,3 %— | — | 331,8 K RON | |
| 69 | 69.CAPIONI PREST SRL▼ 32 | Municipiul Brăila, Brăila | 36,1 %▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 26,6 K RON | |
| 70 | 70.ANDPEL IMPEX SRL▲ 20 | Municipiul Brăila, Brăila | 36 %▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 76,5 K RON | |
| 71 | 71.PLASMOND IMPEX SRL▲ 17 | Municipiul Brăila, Brăila | 36 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 44,5 K RON | |
| 72 | 72.NILEDA SRL▲ 409 | Municipiul Brăila, Brăila | 35,8 %— | — | 20,1 K RON | |
| 73 | 73.NACUDAR COM SRL▲ 525 | Municipiul Brăila, Brăila | 35,8 %— | — | 5,8 K RON | |
| 74 | 74.SORPASSO TRADE SRL▲ 13 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 35,3 %▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 21,2 K RON | |
| 75 | 75.NYMAGYSLE SRLnou | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 35 %— | — | — | 67,3 K RON |
| 76 | 76.CINA PROD SRL▲ 217 | Municipiul Brăila, Brăila | 34,8 %▲ 737,3 % | ▲ 737,3 % | 76,4 K RON | |
| 77 | 77.STANIDAM PREST SRL▼ 37 | Municipiul Brăila, Brăila | 32,9 %▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 68,8 K RON | |
| 78 | 78.CAELSOFT PROD SRL▼ 23 | Municipiul Brăila, Brăila | 32,6 %▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 47 K RON | |
| 79 | 79.GIVELNAV PREST SRL▼ 4 | Municipiul Brăila, Brăila | 32,1 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 80 | 80.STILWELL SHYP SRL▲ 59 | Municipiul Brăila, Brăila | 31,2 %▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 179,8 K RON | |
| 81 | 81.MISS MYM FASHION SRL▼ 23 | Municipiul Brăila, Brăila | 31,1 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 131,6 K RON | |
| 82 | 82.LORACOM SRL▲ 444 | Municipiul Brăila, Brăila | 30,2 %— | — | 20,9 K RON | |
| 83 | 83.BRATCO STAR SRL▲ 110 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 30,2 %▲ 138,6 % | ▲ 138,6 % | 29,8 K RON | |
| 84 | 84.HERIDINES SRL▼ 67 | Municipiul Brăila, Brăila | 30,2 %▼ 63,7 % | ▼ 63,7 % | 5,4 K RON | |
| 85 | 85.YXUR DESIGN MET SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 29,8 %— | — | 30,7 K RON | |
| 86 | 86.ARHISAVE SRL▲ 42 | Municipiul Brăila, Brăila | 29,6 %▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 72,4 K RON | |
| 87 | 87.IMBSERE SRL▲ 235 | Municipiul Brăila, Brăila | 29,2 %▲ 968,9 % | ▲ 968,9 % | 56 K RON | |
| 88 | 88.BIPRES SRL▼ 42 | Municipiul Brăila, Brăila | 28,8 %▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 61,3 K RON | |
| 89 | 89.CHROMO OPTIC SRL▲ 68 | Municipiul Brăila, Brăila | 28,7 %▲ 81,2 % | ▲ 81,2 % | 88,6 K RON | |
| 90 | 90.VIODIVA PROD SRL▲ 93 | Sat Traian, Comuna Traian, Brăila | 28,6 %▲ 116,4 % | ▲ 116,4 % | 30 K RON | |
| 91 | 91.AQUARIO SRL▼ 27 | Municipiul Brăila, Brăila | 28,6 %▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 61,3 K RON | |
| 92 | 92.SILOVIVMAR SRL▼ 51 | Sat Plopu, Oraş Ianca, Brăila | 28,5 %▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 12,8 K RON | |
| 93 | 93.BOBIN MIXT COM SRL▲ 323 | Municipiul Brăila, Brăila | 28,3 %▲ 28.230 % | ▲ 28.230 % | 11,7 K RON | |
| 94 | 94.STUDIO IVOAUR DENT SRL▲ 416 | Municipiul Brăila, Brăila | 28 %— | — | 23 K RON | |
| 95 | 95.WEAUTOMATE PRO S.R.L.▼ 27 | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 27,9 %▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 953 RON | |
| 96 | 96.DANUBIANA SRL▲ 195 | Municipiul Brăila, Brăila | 27,6 %▲ 558 % | ▲ 558 % | 2,4 mil. RON | |
| 97 | 97.TINSECU FARM SRL▲ 200 | Loc. Făurei, Oraş Făurei, Brăila | 27,6 %▲ 617,5 % | ▲ 617,5 % | 95,1 K RON | |
| 98 | 98.IOVAZAM SRL▼ 26 | Sat Mircea Vodă, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 27,5 %▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 114,3 K RON | |
| 99 | 99.PORVALMON SRL▲ 101 | Municipiul Brăila, Brăila | 27,3 %▲ 129,1 % | ▲ 129,1 % | 1,4 K RON | |
| 100 | 100.DUDULEA PROD SRL▲ 20 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 27,3 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 123,3 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Brăila
CAEN 1012
Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
2 firme · 247,6 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
64 firme · 203 mil. RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
3 firme · 169,1 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
15 firme · 83,7 mil. RON
CAEN 3011
Construcția de nave și structuri plutitoare
27 firme · 80,4 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
38 firme · 62 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
16 firme · 59,2 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
33 firme · 53,1 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
4 firme · 49,2 mil. RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
4 firme · 41,8 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
47 firme · 40,4 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
18 firme · 37,5 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
4 firme · 36,4 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
18 firme · 31,2 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
19 firme · 25,3 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
12 firme · 24,3 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
3 firme · 23,9 mil. RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
1 firme · 22,5 mil. RON
CAEN 1920
Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului
1 firme · 21,8 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
22 firme · 20,4 mil. RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
8 firme · 19,1 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
2 firme · 16,8 mil. RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
5 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 2442
Metalurgia aluminiului
1 firme · 16,1 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
8 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
2 firme · 15,4 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
11 firme · 12 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
8 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
21 firme · 11 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
15 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 2830
Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere
2 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
9 firme · 9,9 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
7 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 2892
Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
3 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 2891
Fabricarea utilajelor pentru metalurgie
1 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
1 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
14 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
26 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
7 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 2420
Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
1 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
5 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
4 firme · 6 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
17 firme · 6 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
8 firme · 6 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
4 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
11 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
11 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
3 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
4 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
8 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
1 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
1 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 1394
Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
1 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
2 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
19 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
3 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
6 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
7 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
2 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
3 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
1 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
4 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
5 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
3 firme · 1 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
3 firme · 965,4 K RON
CAEN 2813
Fabricarea de pompe și compresoare
1 firme · 943,1 K RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
2 firme · 913,5 K RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
8 firme · 862,5 K RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
2 firme · 824,7 K RON
CAEN 2011
Fabricarea gazelor industriale
1 firme · 749,8 K RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
4 firme · 640,3 K RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
5 firme · 592,4 K RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
1 firme · 535,5 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
2 firme · 464,4 K RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
5 firme · 452,6 K RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
2 firme · 427,4 K RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
3 firme · 407,9 K RON
CAEN 1811
Tipărirea ziarelor
3 firme · 370,9 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
2 firme · 341,5 K RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
3 firme · 314,5 K RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
1 firme · 309 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 305,9 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
1 firme · 229,3 K RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
1 firme · 210,5 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 177,5 K RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
5 firme · 159,9 K RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 144,6 K RON
CAEN 1725
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 143 K RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
1 firme · 125,3 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
2 firme · 108,8 K RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 104,6 K RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
1 firme · 52,4 K RON
CAEN 2110
Fabricarea produselor farmaceutice de bază
1 firme · 35 K RON
CAEN 1391
Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
1 firme · 34,7 K RON
CAEN 1420
Fabricarea articolelor din blană
3 firme · 33,6 K RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
2 firme · 17,2 K RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
1 firme · 9,7 K RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
1 firme · 7,1 K RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
1 firme · 2,4 K RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
1 firme · 0 RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 0 RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
1 firme · 0 RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
1 firme · 0 RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1 firme · 0 RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
1 firme · 0 RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
1 firme · 0 RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
1 firme · 0 RON