Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Brăila după marjă netă în 2010
673 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 14,1 %, iar liderul atinge 61.300 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FERMA ENERGO ROMANU SRLnou | Sat Romanu, Comuna Romanu, Brăila | 61.300 %— | — | — | 2,5 K RON |
| 2 | 2.FERM LACAUNNE SRLnou | Sat Romanu, Comuna Romanu, Brăila | 59.050 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 3 | 3.TRAPENDY AGRO SRLnou | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 98,7 %— | — | — | 25,9 K RON |
| 4 | 4.IRON STILL SRL▲ 7 | Municipiul Brăila, Brăila | 81,8 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 33,8 K RON | |
| 5 | 5.BELLA BAGNO SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 78,5 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 228,2 K RON | |
| 6 | 6.CONFBORO SRL▲ 1 | Municipiul Brăila, Brăila | 77,7 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 89,9 K RON | |
| 7 | 7.HOGAVED SERV SRL▲ 25 | Municipiul Brăila, Brăila | 71 %▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 8,4 K RON | |
| 8 | 8.DIFIN CLASIC PREST SRLnou | Sat Ciocile, Comuna Ciocile, Brăila | 69,2 %— | — | — | 15,6 K RON |
| 9 | 9.NAVRIV SRL▲ 73 | Municipiul Brăila, Brăila | 69,1 %▲ 261,9 % | ▲ 261,9 % | 495,4 K RON | |
| 10 | 10.BRATCO STAR SRL▼ 2 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 68,8 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 183,7 K RON | |
| 11 | 11.MECANAD SRLnou | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 68 %— | — | — | 52,1 K RON |
| 12 | 12.ARTEEMETALLI SRL= | Municipiul Brăila, Brăila | 68 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 40,3 K RON | |
| 13 | 13.GRAND RISPARMIO IMPEX SRL▲ 11 | Sat Cazasu, Comuna Cazasu, Brăila | 67,8 %▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 43,7 K RON | |
| 14 | 14.ARHISERV SRL▼ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 67,6 %▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 60,3 K RON | |
| 15 | 15.LUNIPON SRL▲ 616 | Municipiul Brăila, Brăila | 65,1 %— | — | 11,6 K RON | |
| 16 | 16.FILMETAL SRL▼ 14 | Municipiul Brăila, Brăila | 63,9 %▼ 54,9 % | ▼ 54,9 % | 91,9 K RON | |
| 17 | 17.GOMAN IMPEX SRL▲ 441 | Municipiul Brăila, Brăila | 63,2 %— | — | 14,3 K RON | |
| 18 | 18.PRICONS AGRICULTURE SRL▲ 52 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 59,6 %▲ 181,8 % | ▲ 181,8 % | 118,7 K RON | |
| 19 | 19.FEROSTIL SRL▲ 2 | Municipiul Brăila, Brăila | 58,3 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 14,6 K RON | |
| 20 | 20.TOTALNAV SRL▲ 21 | Municipiul Brăila, Brăila | 53,8 %▲ 74,2 % | ▲ 74,2 % | 28,6 K RON | |
| 21 | 21.BOGDY PRODCOM SRL▲ 147 | Municipiul Brăila, Brăila | 50 %▲ 643,5 % | ▲ 643,5 % | 4,4 K RON | |
| 22 | 22.YRYNIC IMPEX SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 49,5 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 19,3 K RON | |
| 23 | 23.MIRTON SRL▲ 17 | Municipiul Brăila, Brăila | 47 %▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 60,9 K RON | |
| 24 | 24.VIDEL COM SRL▲ 6 | Municipiul Brăila, Brăila | 44,6 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 11,4 K RON | |
| 25 | 25.ANARELI SERV SRL▲ 455 | Sat Plopu, Oraş Ianca, Brăila | 43,9 %— | — | 78,6 K RON | |
| 26 | 26.ECHIPAMENTE AUTO SERV SRL▲ 88 | Municipiul Brăila, Brăila | 43,7 %▲ 232,3 % | ▲ 232,3 % | 22,4 K RON | |
| 27 | 27.AFTODOR SRL▼ 7 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 43,3 %▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 120,4 K RON | |
| 28 | 28.MODLIFT SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 40,8 %— | — | — | 1,8 K RON |
| 29 | 29.DECOCRAFT PROIECT SRL▲ 665 | Municipiul Brăila, Brăila | 40 %— | — | 37,1 K RON | |
| 30 | 30.SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA UNIREA▲ 591 | Municipiul Brăila, Brăila | 40 %— | — | 72,3 K RON | |
| 31 | 31.TEOCAM IMPEX SRL▲ 627 | Municipiul Brăila, Brăila | 38,9 %— | — | 76,6 K RON | |
| 32 | 32.POINTAX SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 38,7 %— | — | — | 45,6 K RON |
| 33 | 33.METDA - CONF SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 36 %— | — | 329,6 K RON | |
| 34 | 34.VICIAFABA PREST SRLnou | Sat Tătaru, Comuna Dudeşti, Brăila | 35,5 %— | — | — | 20,8 K RON |
| 35 | 35.EBEN-EZER PROD SRL▲ 86 | Sat Gropeni, Comuna Gropeni, Brăila | 34,6 %▲ 177 % | ▲ 177 % | 7,8 K RON | |
| 36 | 36.SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA ARTA POPULARA▲ 645 | Municipiul Brăila, Brăila | 34,5 %— | — | 67 K RON | |
| 37 | 37.TRIONIM SRL▲ 587 | Sat Dudescu, Comuna Zăvoaia, Brăila | 34,4 %— | — | 8 K RON | |
| 38 | 38.GAIA INVESTIMENTI SRLnou | Sat Movila Miresii, Comuna Movila Miresii, Brăila | 34,2 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 1 mil. RON | |
| 39 | 39.FAGADUIALA SERV COM SRL▲ 274 | Sat Scărlăteşti, Comuna Cireşu, Brăila | 33 %▲ 4.748,5 % | ▲ 4.748,5 % | 49,6 K RON | |
| 40 | 40.TRANSTEHNIC SRL▲ 27 | Municipiul Brăila, Brăila | 32,2 %▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 338,1 K RON | |
| 41 | 41.CRI RODI PRESTSERV SRL▲ 381 | Municipiul Brăila, Brăila | 32 %— | — | 4,5 K RON | |
| 42 | 42.ORLI ROMANIA SRL▲ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 31,2 %▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 32,1 K RON | |
| 43 | 43.CINA LACT SRL▲ 138 | Municipiul Brăila, Brăila | 30,5 %▲ 403,5 % | ▲ 403,5 % | 136,1 K RON | |
| 44 | 44.ALMIS DISTRIBUTION SRL▲ 640 | Municipiul Brăila, Brăila | 29,3 %— | — | 82,7 K RON | |
| 45 | 45.BOGVAL COM SRL▲ 591 | Sat Cireşu, Comuna Cireşu, Brăila | 28,7 %— | — | 2,4 K RON | |
| 46 | 46.N.R.A.PROD TRANS SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 28,7 %— | — | 18,2 K RON | |
| 47 | 47.RATALEBA CONSTRUCT SRL▲ 491 | Municipiul Brăila, Brăila | 28,6 %— | — | 26,5 K RON | |
| 48 | 48.STANIDAM PREST SRL▲ 31 | Municipiul Brăila, Brăila | 28,6 %▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 29,9 K RON | |
| 49 | 49.RAVCOAGRI SERV SRL▼ 34 | Sat Bărăganul, Comuna Bărăganul, Brăila | 28,3 %▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | 24,8 K RON | |
| 50 | 50.AGRIDED COM SRL▲ 491 | Sat Deduleşti, Comuna Mircea Vodă, Brăila | 28,2 %— | — | 263,4 K RON | |
| 51 | 51.GREMONT COM SRL▲ 94 | Municipiul Brăila, Brăila | 25,9 %▲ 195,3 % | ▲ 195,3 % | 4,3 K RON | |
| 52 | 52.COMEXIM BULEVARD SRL▼ 8 | Municipiul Brăila, Brăila | 25,7 %▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 362,5 K RON | |
| 53 | 53.BEBANI SRL▲ 353 | Sat Chiscani, Comuna Chiscani, Brăila | 25,2 %— | — | 71,6 K RON | |
| 54 | 54.OXIPLASMA CUT SRL▲ 400 | Municipiul Brăila, Brăila | 24,8 %— | — | 649,6 K RON | |
| 55 | 55.INCUB FARM SRL▲ 181 | Municipiul Brăila, Brăila | 24,7 %▲ 735,5 % | ▲ 735,5 % | 36,2 K RON | |
| 56 | 56.GIZEM IMPEX SRL▼ 13 | Municipiul Brăila, Brăila | 24 %▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 21 K RON | |
| 57 | 57.SORIFAN SRL▲ 9 | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 23,9 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 142 K RON | |
| 58 | 58.PANTOFUL DE AUR SRL▲ 108 | Municipiul Brăila, Brăila | 23,1 %▲ 233,3 % | ▲ 233,3 % | 6,5 K RON | |
| 59 | 59.STECADA CONSULTING SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 23,1 %— | — | 42,9 K RON | |
| 60 | 60.TAU SERVICE SRL▼ 42 | Municipiul Brăila, Brăila | 22,2 %▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | 15,4 K RON | |
| 61 | 61.RALLY B.M. COM SRL▲ 36 | Municipiul Brăila, Brăila | 22,1 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 33,4 K RON | |
| 62 | 62.AGROMILC SRL▲ 26 | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 21,6 %▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 18,2 K RON | |
| 63 | 63.DRANIFLOR PROD SRL▲ 6 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 21,6 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 47,1 K RON | |
| 64 | 64.REBEL CONF SRL▲ 439 | Municipiul Brăila, Brăila | 21,5 %— | — | 5,4 K RON | |
| 65 | 65.TEXBRA SRL▲ 599 | Municipiul Brăila, Brăila | 21,2 %— | — | 298,7 K RON | |
| 66 | 66.NACUDAR COM SRL▲ 490 | Municipiul Brăila, Brăila | 21 %— | — | 7,3 K RON | |
| 67 | 67.MADEZIT SERV SRL▲ 381 | Municipiul Brăila, Brăila | 20,5 %— | — | 3,2 K RON | |
| 68 | 68.PANCHIVI COMPROD SRL▼ 22 | Municipiul Brăila, Brăila | 20,3 %▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 6,6 K RON | |
| 69 | 69.IDROLEX SRL▲ 284 | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 20,2 %▲ 16.708,3 % | ▲ 16.708,3 % | 43,4 K RON | |
| 70 | 70.MIOFAN AGROTRANS SRL▲ 141 | Loc. Ianca, Oraş Ianca, Brăila | 20,1 %▲ 400 % | ▲ 400 % | 1,1 mil. RON | |
| 71 | 71.NICAROC SRL▲ 426 | Municipiul Brăila, Brăila | 20 %— | — | 18,1 K RON | |
| 72 | 72.GORTRANS SRL▲ 362 | Sat Tichileşti, Comuna Tichileşti, Brăila | 19,8 %— | — | 14,3 K RON | |
| 73 | 73.EN - VAS PROD SRL▲ 313 | Municipiul Brăila, Brăila | 19,4 %— | — | 11,3 K RON | |
| 74 | 74.BUNEA ZINC SRL▼ 40 | Municipiul Brăila, Brăila | 19,4 %▼ 57,2 % | ▼ 57,2 % | 22,2 K RON | |
| 75 | 75.SERVNAVAL SRL▲ 154 | Municipiul Brăila, Brăila | 19,2 %▲ 505,7 % | ▲ 505,7 % | 582,1 K RON | |
| 76 | 76.PETROFANI SRL▲ 54 | Municipiul Brăila, Brăila | 19 %▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | 13,3 K RON | |
| 77 | 77.STEAM TRADING SRL▲ 32 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 19 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 63,5 K RON | |
| 78 | 78.STINGATOR SERV SRL▲ 120 | Municipiul Brăila, Brăila | 18,8 %▲ 292,3 % | ▲ 292,3 % | 39,9 K RON | |
| 79 | 79.ESTUAR SRL▲ 92 | Municipiul Brăila, Brăila | 17,4 %▲ 161,1 % | ▲ 161,1 % | 117,3 K RON | |
| 80 | 80.GENMUR PLAST SRL▲ 406 | Municipiul Brăila, Brăila | 17,3 %— | — | 80,4 K RON | |
| 81 | 81.ZENIDA PROD SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 17,3 %— | — | — | 24,8 K RON |
| 82 | 82.DANKETER IMPEX SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 17,2 %— | — | — | 289,7 K RON |
| 83 | 83.TEN COMPROD SRL▲ 16 | Municipiul Brăila, Brăila | 16,9 %▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 961,2 K RON | |
| 84 | 84.SALMAX TRADE SRL▲ 9 | Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila | 16,8 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 161,4 K RON | |
| 85 | 85.KITROM SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 16,1 %— | — | — | 1 K RON |
| 86 | 86.GIEFF FASIHON SRL▲ 26 | Municipiul Brăila, Brăila | 16 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 495,5 K RON | |
| 87 | 87.LARIPLODAN SERV SRLnou | Sat Plopu, Oraş Ianca, Brăila | 15,9 %— | — | — | 3,3 K RON |
| 88 | 88.TEHNONAV - SANTIER NAVAL DE CONSTRUCTII SI REPARATII NAVE SA▼ 50 | Municipiul Brăila, Brăila | 15,8 %▼ 52,8 % | ▼ 52,8 % | 379 K RON | |
| 89 | 89.CENTRIMAX SRL▼ 44 | Municipiul Brăila, Brăila | 15,7 %▼ 47,8 % | ▼ 47,8 % | 18 K RON | |
| 90 | 90.GENERAL TEHNIC SRL▲ 326 | Municipiul Brăila, Brăila | 15,5 %— | — | 121,3 K RON | |
| 91 | 91.TEHNOSET SRL▼ 33 | Municipiul Brăila, Brăila | 15,4 %▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 102,1 K RON | |
| 92 | 92.FAN CONSTRUCT SRL▲ 328 | Municipiul Brăila, Brăila | 15,4 %— | — | 226 K RON | |
| 93 | 93.MOARA SFINTU GHEORGHE SRL▲ 131 | Sat Vultureni, Comuna Cireşu, Brăila | 15,2 %▲ 354,3 % | ▲ 354,3 % | 1,2 K RON | |
| 94 | 94.GORDENA IMPEX SRL▼ 58 | Municipiul Brăila, Brăila | 15,1 %▼ 60,8 % | ▼ 60,8 % | 13,1 K RON | |
| 95 | 95.MLADIMAR SRL▲ 299 | Municipiul Brăila, Brăila | 15 %— | — | 16,7 K RON | |
| 96 | 96.UMBERTO STYLE SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 14,8 %— | — | — | 7,1 K RON |
| 97 | 97.MADRINAV SRLnou | Sat Lacu Sărat, Comuna Chiscani, Brăila | 14,5 %— | — | — | 21,8 K RON |
| 98 | 98.ELUR IMPEX SRL▲ 25 | Municipiul Brăila, Brăila | 14,2 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 207,6 K RON | |
| 99 | 99.HIDROSERV SRL▲ 108 | Municipiul Brăila, Brăila | 14,1 %▲ 231,2 % | ▲ 231,2 % | 19,1 K RON | |
| 100 | 100.ALTON-CONFECTION SRL▲ 446 | Municipiul Brăila, Brăila | 14,1 %— | — | 188,9 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Brăila
CAEN 1012
Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
2 firme · 247,6 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
64 firme · 203 mil. RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
3 firme · 169,1 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
15 firme · 83,7 mil. RON
CAEN 3011
Construcția de nave și structuri plutitoare
27 firme · 80,4 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
38 firme · 62 mil. RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
16 firme · 59,2 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
33 firme · 53,1 mil. RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
4 firme · 49,2 mil. RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
4 firme · 41,8 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
47 firme · 40,4 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
18 firme · 37,5 mil. RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
4 firme · 36,4 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
18 firme · 31,2 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
19 firme · 25,3 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
12 firme · 24,3 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
3 firme · 23,9 mil. RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
1 firme · 22,5 mil. RON
CAEN 1920
Fabricarea produselor obținute din prelucrarea țițeiului
1 firme · 21,8 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
22 firme · 20,4 mil. RON
CAEN 3315
Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
8 firme · 19,1 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
2 firme · 16,8 mil. RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
5 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 2442
Metalurgia aluminiului
1 firme · 16,1 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
8 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
2 firme · 15,4 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
11 firme · 12 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
8 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
21 firme · 11 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
15 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 2830
Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere
2 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
9 firme · 9,9 mil. RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
7 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 2892
Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
3 firme · 9,6 mil. RON
CAEN 2891
Fabricarea utilajelor pentru metalurgie
1 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
1 firme · 8,3 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
14 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
26 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
7 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 2420
Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
1 firme · 6,8 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
5 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
4 firme · 6 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
17 firme · 6 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
8 firme · 6 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
4 firme · 5,8 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
11 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
11 firme · 5,6 mil. RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
3 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
4 firme · 4,7 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
8 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
1 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
1 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 1394
Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
1 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
2 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
19 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
3 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
6 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
7 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
2 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
3 firme · 2,5 mil. RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
1 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
4 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 1414
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
5 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
3 firme · 1 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
3 firme · 965,4 K RON
CAEN 2813
Fabricarea de pompe și compresoare
1 firme · 943,1 K RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
2 firme · 913,5 K RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
8 firme · 862,5 K RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
2 firme · 824,7 K RON
CAEN 2011
Fabricarea gazelor industriale
1 firme · 749,8 K RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
4 firme · 640,3 K RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
5 firme · 592,4 K RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
1 firme · 535,5 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
2 firme · 464,4 K RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
5 firme · 452,6 K RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
2 firme · 427,4 K RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
3 firme · 407,9 K RON
CAEN 1811
Tipărirea ziarelor
3 firme · 370,9 K RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
2 firme · 341,5 K RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
3 firme · 314,5 K RON
CAEN 2815
Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
1 firme · 309 K RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
2 firme · 305,9 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
1 firme · 229,3 K RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
1 firme · 210,5 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 177,5 K RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
5 firme · 159,9 K RON
CAEN 1729
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 144,6 K RON
CAEN 1725
Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
1 firme · 143 K RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
1 firme · 125,3 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
2 firme · 108,8 K RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
1 firme · 104,6 K RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
1 firme · 52,4 K RON
CAEN 2110
Fabricarea produselor farmaceutice de bază
1 firme · 35 K RON
CAEN 1391
Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
1 firme · 34,7 K RON
CAEN 1420
Fabricarea articolelor din blană
3 firme · 33,6 K RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
2 firme · 17,2 K RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
1 firme · 9,7 K RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
1 firme · 7,1 K RON
CAEN 2410
Producția de metale feroase sub forme primare și de feroaliaje
1 firme · 2,4 K RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
1 firme · 0 RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 0 RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
1 firme · 0 RON
CAEN 2059
Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
1 firme · 0 RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
1 firme · 0 RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
1 firme · 0 RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
1 firme · 0 RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
1 firme · 0 RON