Top 100 firme — Construcții, Botoșani după marjă netă în 2013
309 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 10,3 %, iar liderul atinge 95,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TIBIUS MONTAJ CONSTRUCT SRLnou | Sat Sauceniţa, Comuna Văculeşti, Botoşani | 95,6 %— | — | — | 3,5 K RON |
| 2 | 2.MAXIM SPECIAL CONSTRUCT SRLnou | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 95,3 %— | — | — | 40,4 K RON |
| 3 | 3.CONPRES IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 87,1 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 64 K RON | |
| 4 | 4.DAM CONSTRUCT SRL▲ 8 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 85,2 %▲ 32 % | ▲ 32 % | 2,7 K RON | |
| 5 | 5.EDIL DRAGON DESIGN SRL▲ 32 | Sat Joldeşti, Comuna Vorona, Botoşani | 83,7 %▲ 259,9 % | ▲ 259,9 % | 186,7 K RON | |
| 6 | 6.CELEBRITY REFLECTION SRLnou | Sat Durneşti, Comuna Ungureni, Botoşani | 79,7 %— | — | — | 106,7 K RON |
| 7 | 7.CODIN SA▲ 295 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 78,3 %— | — | 93 K RON | |
| 8 | 8.ALFA DEVELOPMENT SRL= | Municipiul Botoşani, Botoşani | 77,6 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 9 | 9.MINARII CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Mândreşti, Comuna Vlădeni, Botoşani | 76,4 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 29,8 K RON | |
| 10 | 10.LES MAÎTRES MACONS SRL▲ 68 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 71,7 %▲ 954,4 % | ▲ 954,4 % | 2,7 K RON | |
| 11 | 11.LOZNA CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 69,2 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 16,4 K RON | |
| 12 | 12.DOVA & ADRIANA PROIECT SRL▲ 2 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 67,6 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 44,7 K RON | |
| 13 | 13.ASTICOS BEST CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 67,2 %— | — | — | 190,9 K RON |
| 14 | 14.DIADECOR SRL▲ 21 | Sat Stăuceni, Comuna Stăuceni, Botoşani | 65,7 %▲ 169,8 % | ▲ 169,8 % | 105,3 K RON | |
| 15 | 15.BOMBARDIER CONSTRUCT SRL▲ 277 | Sat Mileanca, Comuna Mileanca, Botoşani | 63,7 %— | — | 43,8 K RON | |
| 16 | 16.COLAROM COMPANY SRL▲ 266 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 63,7 %— | — | 111 K RON | |
| 17 | 17.PENTIUR SRL▼ 14 | Sat Băiceni, Comuna Curteşti, Botoşani | 61,8 %▼ 22,7 % | ▼ 22,7 % | 73,6 K RON | |
| 18 | 18.TEHNIC PRO INVEST SRL▲ 77 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 61,2 %▲ 1.393,4 % | ▲ 1.393,4 % | 10,7 K RON | |
| 19 | 19.DOVA INVEST SRL▲ 185 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 60,5 %— | — | 67 K RON | |
| 20 | 20.IZOSTAL CONSTRUCT SRL▼ 18 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 58,9 %▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | 11,3 K RON | |
| 21 | 21.VILCONS SRL▲ 212 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 58,8 %— | — | 32,9 K RON | |
| 22 | 22.DIOASTERIA SRLnou | Sat Tocileni, Comuna Stăuceni, Botoşani | 58,6 %— | — | — | 32,2 K RON |
| 23 | 23.DYGIADRO ELECTRO IMPIANTI SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 57,3 %— | — | — | 50,6 K RON |
| 24 | 24.ELSAVE SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 57,1 %— | — | 2,2 K RON | |
| 25 | 25.LEXIS SYSTEM SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 54,4 %— | — | 35,7 K RON | |
| 26 | 26.STANDARD GARANT SRL▲ 227 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 51,6 %— | — | 28,7 K RON | |
| 27 | 27.TCM MAD-FAB CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 50,5 %— | — | — | 382,1 K RON |
| 28 | 28.VENT INSTAL SRL▼ 9 | Sat Mănăstirea Doamnei, Comuna Curteşti, Botoşani | 47,9 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 428,1 K RON | |
| 29 | 29.GEOPET CONS SRL▲ 264 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 47,6 %— | — | 3,8 K RON | |
| 30 | 30.ROMI STAR CONSTRUCT SRL▲ 172 | Sat Tocileni, Comuna Stăuceni, Botoşani | 46 %— | — | 7,2 K RON | |
| 31 | 31.ALCESA SRL▼ 16 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 44,9 %▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 10,9 K RON | |
| 32 | 32.HYDROGEN POWER S.R.L.▲ 29 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 44,2 %▲ 350,1 % | ▲ 350,1 % | 73,9 K RON | |
| 33 | 33.CBC HALE SRL▲ 233 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 43,6 %— | — | 161,6 K RON | |
| 34 | 34.CEMGE TRONIC SRL▲ 62 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 43,6 %▲ 996 % | ▲ 996 % | 1,2 K RON | |
| 35 | 35.MARIDOR SRL▲ 58 | Sat Truşeşti, Comuna Truşeşti, Botoşani | 41,8 %▲ 891,2 % | ▲ 891,2 % | 74,6 K RON | |
| 36 | 36.PROSIST SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,9 %▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 25,6 K RON | |
| 37 | 37.PROAGRO VEGETAL S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,7 %— | — | — | 7,5 K RON |
| 38 | 38.INSTALEXPERT MOLDOVA SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 40,4 %— | — | — | 21,6 K RON |
| 39 | 39.FÂNTÂNI UTILAJE CONSTRUCŢII SRL▲ 20 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 39,5 %▲ 250,4 % | ▲ 250,4 % | 27,5 K RON | |
| 40 | 40.LUCRUL BUN SRL▲ 41 | Sat Cândeşti, Comuna Cândeşti, Botoşani | 39,3 %▲ 545,7 % | ▲ 545,7 % | 4,8 K RON | |
| 41 | 41.CONDOR SAnou | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 39,1 %— | — | 18,5 K RON | |
| 42 | 42.MIRONCONSTRUCT BUILDING SRLnou | Sat Răuseni, Comuna Răuseni, Botoşani | 36,2 %— | — | — | 7,4 K RON |
| 43 | 43.SABARI BUILDING CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 34,1 %— | — | — | 70,1 K RON |
| 44 | 44.INSTAL FRANCE SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 34 %— | — | — | 15,9 K RON |
| 45 | 45.EDILIZIA MANI D'ORO SRLnou | Sat Cristineşti, Comuna Cristineşti, Botoşani | 33,7 %— | — | — | 29,9 K RON |
| 46 | 46.EDIL CONSTRUCZIONE SRL▲ 160 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 33,2 %— | — | 367,9 K RON | |
| 47 | 47.UTILCOMVEX SRL▲ 162 | Loc. Bucecea, Oraş Bucecea, Botoşani | 31,9 %— | — | 20,2 K RON | |
| 48 | 48.FABYSYM BUILDING SRL▼ 26 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 31,3 %▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 66,7 K RON | |
| 49 | 49.TERMIC FRANCE INVEST SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 31,2 %— | — | — | 125,8 K RON |
| 50 | 50.EDILGABRY COSTRUZIONI SRL▼ 25 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 31 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 9,5 K RON | |
| 51 | 51.SPIRU MAR SRL▲ 7 | Sat Tocileni, Comuna Stăuceni, Botoşani | 30,6 %▲ 151,9 % | ▲ 151,9 % | 42,5 K RON | |
| 52 | 52.SCORPION SRL▲ 64 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 29,1 %▲ 1.134,3 % | ▲ 1.134,3 % | 707,9 K RON | |
| 53 | 53.TOPOMAR SRL▲ 166 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 28,5 %— | — | 73,3 K RON | |
| 54 | 54.M26 CONSTRUCT SRL▼ 13 | Sat Huţani, Comuna Vlădeni, Botoşani | 27,4 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 65 K RON | |
| 55 | 55.SORAL ELECTRICS SRL▼ 28 | Sat Cătămăreşti, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 27,3 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 4,4 K RON | |
| 56 | 56.ALLES BAU QUALITY SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 27,1 %— | — | — | 55,9 K RON |
| 57 | 57.CONSOBIC TRUFANDA SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 26,9 %— | — | — | 14,8 K RON |
| 58 | 58.ECOENERGY ENGINEERING SRL▲ 142 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 25,8 %— | — | 91,7 K RON | |
| 59 | 59.GEANIMAC CONSTRUCT SRLnou | Sat Lişna, Comuna Suharău, Botoşani | 24,3 %— | — | 2,2 K RON | |
| 60 | 60.ELNADI SRL▲ 15 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 23,2 %▲ 182,6 % | ▲ 182,6 % | 58,7 K RON | |
| 61 | 61.MODBUR SRL▲ 1 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 23,1 %▲ 144 % | ▲ 144 % | 8,2 K RON | |
| 62 | 62.ELPROEX SA▲ 4 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 22,9 %▲ 153,9 % | ▲ 153,9 % | 388,8 K RON | |
| 63 | 63.SARIS-COM SRL▲ 42 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 22,8 %▲ 629,8 % | ▲ 629,8 % | 797 RON | |
| 64 | 64.MIŞCAREA SRL▼ 34 | Sat Dersca, Comuna Dersca, Botoşani | 22,7 %▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | 49,2 K RON | |
| 65 | 65.QUALITY MEDIA CERT SRL▼ 12 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 21,6 %▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 90,2 K RON | |
| 66 | 66.STING SRL▼ 37 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 21,5 %▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | 58,9 K RON | |
| 67 | 67.TOMIOT INSTAL SRL▲ 87 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 20,5 %▲ 2.488,6 % | ▲ 2.488,6 % | 16,8 K RON | |
| 68 | 68.K-SIM INSTALCON SRL▲ 71 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 20,4 %▲ 1.471,5 % | ▲ 1.471,5 % | 75,4 K RON | |
| 69 | 69.SOFIEA IMPEX SRL▲ 19 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 19,2 %▲ 300,6 % | ▲ 300,6 % | 105,7 K RON | |
| 70 | 70.SIMICOM INSTAL SRL▲ 33 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 19,1 %▲ 470,7 % | ▲ 470,7 % | 14,3 K RON | |
| 71 | 71.REP BUILDING GROUP SRLnou | Sat Cucorăni, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 18,5 %— | — | 5,4 K RON | |
| 72 | 72.COSMINVEST CONSULTING SRL▼ 18 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 18,2 %▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 356,9 K RON | |
| 73 | 73.TRANS SERVICE TRADING SRL▲ 3 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 17,7 %▲ 119,9 % | ▲ 119,9 % | 411,5 K RON | |
| 74 | 74.PRESCO SRL▼ 48 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 17,4 %▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 43,6 K RON | |
| 75 | 75.CAMPUS VERO SRL▲ 155 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 17,3 %— | — | 43,3 K RON | |
| 76 | 76.ELECTRO-PRIMA SRL▲ 150 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 17,1 %— | — | 48,4 K RON | |
| 77 | 77.ORIZONT-PROIECT SRL▲ 67 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16,9 %▲ 1.385,1 % | ▲ 1.385,1 % | 89,2 K RON | |
| 78 | 78.CORNELL'S TEHNIC CONSTRUCT SRLnou | Sat Copălău, Comuna Copălău, Botoşani | 16,9 %— | — | — | 607 RON |
| 79 | 79.B.D. ELECTRO SERVICE SRL▲ 30 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16,6 %▲ 466 % | ▲ 466 % | 105,5 K RON | |
| 80 | 80.OVIMIR INSTAL GROUP SRL▲ 137 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16,6 %— | — | 46,7 K RON | |
| 81 | 81.BIADE CON SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 16,3 %— | — | 5,8 K RON | |
| 82 | 82.BINAPE CONSTRUCT GRUP SRL▼ 25 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 15,5 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 981,7 K RON | |
| 83 | 83.MAXON ELECTRIC SRL▲ 28 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 15,5 %▲ 481,6 % | ▲ 481,6 % | 15,1 K RON | |
| 84 | 84.ARTIGGIANI DECOR SRL▲ 62 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 14,4 %▲ 1.273,3 % | ▲ 1.273,3 % | 6,7 K RON | |
| 85 | 85.M.V.B. DARA CONSTRUCT SRL▼ 36 | Loc. Bucecea, Oraş Bucecea, Botoşani | 14 %▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 2 K RON | |
| 86 | 86.ACESUR - MUDY SRL▲ 18 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 13,9 %▲ 321,3 % | ▲ 321,3 % | 6,5 K RON | |
| 87 | 87.CARLOS CONSTRUCŢII SRL▲ 46 | Sat Broscăuţi, Comuna Broscăuţi, Botoşani | 13,3 %▲ 727,3 % | ▲ 727,3 % | 23,1 K RON | |
| 88 | 88.CUBERTAS CONSTRUCT SRL▲ 151 | Sat Ungureni, Comuna Ungureni, Botoşani | 13 %— | — | 14,4 K RON | |
| 89 | 89.ADRIAN CIUBOTARIU SRL▲ 140 | Sat Guranda, Comuna Durneşti, Botoşani | 12,8 %— | — | 5,9 K RON | |
| 90 | 90.ELEMENT SRL▼ 26 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12,4 %▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 12,2 K RON | |
| 91 | 91.TIPCON SRL▲ 44 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 12,3 %▲ 718 % | ▲ 718 % | 64,8 K RON | |
| 92 | 92.TUDOR ELECTRIC GRUP SRL▼ 1 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 12,2 %▲ 160,6 % | ▲ 160,6 % | 48 K RON | |
| 93 | 93.FLORYCRYN BUNGUSTO SRL▲ 60 | Sat Joldeşti, Comuna Vorona, Botoşani | 11,5 %▲ 1.270,2 % | ▲ 1.270,2 % | 11,1 K RON | |
| 94 | 94.MIKIMONTAGGI INTERNAZIONALI SRLnou | Sat Vorona-Teodoru, Comuna Vorona, Botoşani | 11,5 %— | — | — | 17,1 K RON |
| 95 | 95.BRAV IMPEX SRL▲ 20 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11,2 %▲ 371,9 % | ▲ 371,9 % | 151,2 K RON | |
| 96 | 96.ERGO-SISTEM SRL▲ 61 | Sat Brehuieşti, Comuna Vlădeni, Botoşani | 11,2 %▲ 1.413,5 % | ▲ 1.413,5 % | 74 K RON | |
| 97 | 97.ASICONS SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 11 %▲ 184 % | ▲ 184 % | 473,3 K RON | |
| 98 | 98.VES-TIT CONSTRUCT SRL▼ 8 | Loc. Darabani, Oraş Darabani, Botoşani | 10,8 %▲ 129,2 % | ▲ 129,2 % | 6,5 K RON | |
| 99 | 99.DOMACO SRL▲ 137 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 10,7 %— | — | 90,9 K RON | |
| 100 | 100.CONSJARDIN'S SRL▼ 83 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 10,3 %▼ 79,6 % | ▼ 79,6 % | 17,5 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Botoșani
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
302 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
18 firme · 958,9 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
18 firme · 342,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
82 firme · 196 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
104 firme · 193,5 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 52,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
63 firme · 48,8 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
15 firme · 42,7 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 21,9 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
25 firme · 20,7 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
31 firme · 15,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
33 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
12 firme · 12,8 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
24 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
27 firme · 8,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
4 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
10 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
8 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
5 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
2 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
3 firme · 190,5 K RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 0 RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON