Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Bistrița-Năsăud după marjă netă în 2025
1.006 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 40,4 %, iar liderul atinge 5.366,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.METALLER WINDOWS S.R.L.▲ 1.021 | Sat Crainimat, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 5.366,7 %— | — | 811,5 K RON | |
| 2 | 2.EDIPTOS S.R.L.▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 481,8 %▲ 238,8 % | ▲ 238,8 % | 63,4 K RON | |
| 3 | 3.RECUPERAREA DIN 12 PASI S.R.L.nou | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 333,3 %— | — | 15,7 K RON | |
| 4 | 4.FOREST GEOALEX S.R.L.▲ 219 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 214,5 %▲ 930,4 % | ▲ 930,4 % | 2,1 K RON | |
| 5 | 5.GRBMIRCO S.R.L.▲ 6 | Sat Vermes, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 116,5 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 245,6 K RON | |
| 6 | 6.SCHREINER INVEST SHD S.R.L.▲ 989 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 113,1 %— | — | 56 K RON | |
| 7 | 7.M.C.T. BETON CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 99 %— | — | — | 2,5 K RON |
| 8 | 8.METSIG SRL▲ 903 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 87 %— | — | 435 RON | |
| 9 | 9.BIO RANCH R.H. SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 85,8 %— | — | 45,8 K RON | |
| 10 | 10.BRIS-LEATHER SRL▲ 103 | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 85,8 %▲ 128,7 % | ▲ 128,7 % | 24,5 K RON | |
| 11 | 11.ROS BLECHTECHNIK S.R.L.▲ 114 | Sat Budus, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 84,4 %▲ 134,7 % | ▲ 134,7 % | 333 K RON | |
| 12 | 12.VIESPIA PRODCOM SRL▲ 12 | Sat Dobric, Comuna Căianu Mic, Bistriţa-Năsăud | 84 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 630 RON | |
| 13 | 13.MIACO PRESTIGE CATERING S.R.L.▲ 1.036 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 79 %— | — | 14,2 K RON | |
| 14 | 14.NSH CONSULTING S.R.L.▲ 4 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 78,9 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 44,5 K RON | |
| 15 | 15.LABORATOR COFETARIE MELANIA S.R.L.nou | Sat Ţigău, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 78,7 %— | — | — | 229,6 K RON |
| 16 | 16.PROFESIONAL PRODSERVLAW S.R.L.▲ 21 | Sat Salva, Comuna Salva, Bistriţa-Năsăud | 77,9 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 70,1 K RON | |
| 17 | 17.CRZ IDEAL CONSTRUCT S.R.L.▲ 783 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 77,8 %— | — | 206,9 K RON | |
| 18 | 18.SIERA SAMTEK SRLnou | Sat Budacu de Jos, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 75,8 %— | — | 9,4 K RON | |
| 19 | 19.SERCO EDIL METAL S.R.L.▼ 10 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 74,6 %▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 44 K RON | |
| 20 | 20.PRO ECOFARM SRL▲ 43 | Sat Budacu de Jos, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 74,5 %▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 21 | 21.CORE METAL ABT S.R.L.▲ 958 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 74,4 %— | — | 342,2 K RON | |
| 22 | 22.PREMIUM FURS S.R.L.nou | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 74,1 %— | — | — | 150,8 K RON |
| 23 | 23.METHAL PROFESIONAL S.R.L.▼ 8 | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 73,2 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 153,9 K RON | |
| 24 | 24.OPTINS SERVICES S.R.L.▲ 5 | Sat Nimigea de Jos, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 72,1 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 354,8 K RON | |
| 25 | 25.UNIC G-METAL S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 71,7 %— | — | — | 46 K RON |
| 26 | 26.PRODINEL TRANSILVANIA S.R.L.▲ 9 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 71,5 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 227 K RON | |
| 27 | 27.FIER FORJAT ILIȘUA S.R.L.▲ 46 | Sat Ilisua, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 71,5 %▲ 53,9 % | ▲ 53,9 % | 7,1 K RON | |
| 28 | 28.QUALITY GALES S.R.L.▼ 15 | Sat Ivăneasa, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 70,4 %▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 251,4 K RON | |
| 29 | 29.PAUL & EMI SRL▲ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 70,2 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 12,6 K RON | |
| 30 | 30.GALEM PRINT S.R.L.▲ 880 | Sat Cristeştii Ciceului, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 69,9 %— | — | 15,7 K RON | |
| 31 | 31.ARTIS DESIGN BISTRITA S.R.L.▲ 27 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 69,7 %▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 45,1 K RON | |
| 32 | 32.AGRAL COLINA SRL▲ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 68,9 %▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 810,9 K RON | |
| 33 | 33.DERIVAT CONCEPT SRL▲ 379 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 68,6 %▲ 701,8 % | ▲ 701,8 % | 78,4 K RON | |
| 34 | 34.PARIS COUTURE S.R.L.▲ 990 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 68,6 %— | — | 54,8 K RON | |
| 35 | 35.CHARADE FASHION SRLnou | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 68,4 %— | — | 3,3 K RON | |
| 36 | 36.XPI LOGIC WOOD S.R.L.▲ 196 | Loc. Sigmir, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 68,4 %▲ 241 % | ▲ 241 % | 291,9 K RON | |
| 37 | 37.VICA SRL▲ 47 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 67,7 %▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 24,8 K RON | |
| 38 | 38.GRANT SRL▲ 744 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 67,6 %— | — | 38,7 K RON | |
| 39 | 39.EFI-DOR S.R.L.▲ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 66,8 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 126 K RON | |
| 40 | 40.VISIONELECTRIC S.R.L.nou | Sat Sieu-Magherus, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 64,5 %— | — | — | 321,7 K RON |
| 41 | 41.SIAMUR SRL▲ 2 | Sat Săraţel, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 63,8 %▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 123,8 K RON | |
| 42 | 42.RIV TEHNIC DENT S.R.L.▲ 18 | Sat Feleac, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 62,9 %▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 180 K RON | |
| 43 | 43.DENTAL SOFT PLUS SRL▲ 958 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 62,7 %— | — | 14 K RON | |
| 44 | 44.EFU STEEL TECH S.R.L.▲ 75 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 62,4 %▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 271,2 K RON | |
| 45 | 45.AG BISTRITA MOB S.R.L.▲ 432 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 61,5 %▲ 972,1 % | ▲ 972,1 % | 125,5 K RON | |
| 46 | 46.NABISTRITA S.R.L.▲ 68 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 60,8 %▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 1,7 K RON | |
| 47 | 47.DARIA MONTAJ SERVIS S.R.L.▼ 24 | Sat Rebra, Comuna Rebra, Bistriţa-Năsăud | 60,4 %▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 498,4 K RON | |
| 48 | 48.MARMURĂ ILVA MICĂ S.R.L.▼ 14 | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 59,9 %▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 134 K RON | |
| 49 | 49.MOBIPRINT S.R.L.nou | Sat Susenii Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 58,6 %— | — | — | 45,6 K RON |
| 50 | 50.GLISTERRA S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 58,2 %— | — | — | 1,3 mil. RON |
| 51 | 51.TECONMED PRODSERVCOM SRL▲ 104 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 58,2 %▲ 98,3 % | ▲ 98,3 % | 155,9 K RON | |
| 52 | 52.TRICO-ARI 2021 S.R.L.▲ 75 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 57,7 %▲ 63,9 % | ▲ 63,9 % | 170,3 K RON | |
| 53 | 53.MARALIO DESIGN S.R.L.▼ 36 | Sat Sintereag, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 57,7 %▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 424,4 K RON | |
| 54 | 54.VIKING SRL▲ 306 | Sat Livezile, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 56,2 %▲ 404,6 % | ▲ 404,6 % | 537,9 K RON | |
| 55 | 55.CABSING PRODSERV SRL▲ 16 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 54,1 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 56 | 56.PETRUT-MICROFERMA ZOOTEHNICA SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 53,9 %▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 265,7 K RON | |
| 57 | 57.BEDICORA STAMPPRINT S.R.L.nou | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 53,4 %— | — | — | 65,4 K RON |
| 58 | 58.RIZEL CIPRIAN INVEST S.R.L.▲ 91 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 52,8 %▲ 73 % | ▲ 73 % | 149,7 K RON | |
| 59 | 59.TAKMEDAN PRODUCT S.R.L.▼ 9 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 52,8 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 40,5 K RON | |
| 60 | 60.IOLEX COMIMPEX SRLnou | Sat Coldău, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 52,7 %▲ 1.584 % | ▲ 1.584 % | 534 RON | |
| 61 | 61.TIBO SERV SRL▼ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 52,7 %▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 178,7 K RON | |
| 62 | 62.MICRO MOSAIC STUDIO S.R.L.▲ 887 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 52,3 %— | — | 179,4 K RON | |
| 63 | 63.MAGNA STEEL S.R.L.▲ 288 | Sat Ciceu-Giurgeşti, Comuna Ciceu-Giurgeşti, Bistriţa-Năsăud | 52 %▲ 358,3 % | ▲ 358,3 % | 253 K RON | |
| 64 | 64.GALAXYA ORION S.R.L.▲ 786 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 51,8 %— | — | 46,5 K RON | |
| 65 | 65.SERVICE SI MENTENANTA DEBITARE S.R.L.▲ 72 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,2 %▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 52,9 K RON | |
| 66 | 66.STEFI CADOUL PERFECT S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,1 %— | — | — | 1,6 K RON |
| 67 | 67.ALEXIDAMI METAL S.R.L.nou | Sat Arcalia, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 49,7 %— | — | — | 86,6 K RON |
| 68 | 68.AIRA GROUP MANAGEMENT S.R.L.▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 49,3 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 171,7 K RON | |
| 69 | 69.ZOOTEHNICA BOIERUL SRL▼ 18 | Sat Visuia, Comuna Miceştii de Câmpie, Bistriţa-Năsăud | 49,1 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 34,3 K RON | |
| 70 | 70.ALNIC-GERSA SRL▲ 868 | Sat Gersa I, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 48,9 %— | — | 124,9 K RON | |
| 71 | 71.MOBIREX PRODCOM SRL▲ 238 | Sat Galaţii Bistriţei, Comuna Galaţii Bistriţei, Bistriţa-Năsăud | 48,4 %▲ 243,2 % | ▲ 243,2 % | 8,2 K RON | |
| 72 | 72.VIDRA FASHION SRL▲ 174 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 48,1 %▲ 154,2 % | ▲ 154,2 % | 332,8 K RON | |
| 73 | 73.NANA.S STUDIO SHOP S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 47,6 %— | — | 4,7 K RON | |
| 74 | 74.MHM TEL DIGITAL S.R.L.▼ 17 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 47,3 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 6,6 K RON | |
| 75 | 75.DECOR DORATILUC CONSTRUCT SRL▲ 25 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 46,8 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 145,2 K RON | |
| 76 | 76.BCMT UNIVERSAL CNC S.R.L.▲ 839 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 46,7 %— | — | 78,6 K RON | |
| 77 | 77.VALYREL MOBILEMN S.R.L.▲ 46 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 46,3 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 27 K RON | |
| 78 | 78.AGROMAR-CHIM SRL▲ 468 | Sat Sânmihaiu de Câmpie, Comuna Sinmihaiu de Câmpie, Bistriţa-Năsăud | 45,9 %▲ 1.145,9 % | ▲ 1.145,9 % | 83,9 K RON | |
| 79 | 79.THE WEEKEND EVENTS S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 45,5 %— | — | — | 1,8 K RON |
| 80 | 80.ARITMETICA LETUS ZEUS S.R.L.nou | Sat Galaţii Bistriţei, Comuna Galaţii Bistriţei, Bistriţa-Năsăud | 45,3 %— | — | — | 6,1 K RON |
| 81 | 81.GNC MIRCEA FOOD S.R.L.▼ 36 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 45 %▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 5,4 K RON | |
| 82 | 82.MG STRENGHT SYSTEMS S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 45 %— | — | — | 104,7 K RON |
| 83 | 83.ASOPRINT PREST S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 44,6 %— | — | — | 87,7 K RON |
| 84 | 84.PRETTY IN LACE S.R.L.▲ 837 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 44,1 %— | — | 2,5 K RON | |
| 85 | 85.A&M FERRO BATTUTO S.R.L.▲ 372 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 43,7 %▲ 592,9 % | ▲ 592,9 % | 116,9 K RON | |
| 86 | 86.ULTIMA TA DORINTA SRL-Dnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 43,4 %— | — | 8,7 K RON | |
| 87 | 87.AGRO FOREST FARM S.R.L.▲ 179 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 43,1 %▲ 148,1 % | ▲ 148,1 % | 104,1 K RON | |
| 88 | 88.MOTIU 3D PRINTING AND PROTOTYPING S.R.L.▲ 808 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 43 %— | — | 5,5 K RON | |
| 89 | 89.DV DENTLAB S.R.L.▼ 6 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 42,7 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 65,3 K RON | |
| 90 | 90.AT-PLAST SRL▲ 14 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 42,5 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 158,2 K RON | |
| 91 | 91.CROITOR UNIC PROD S.R.L.▲ 130 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 42,3 %▲ 102,1 % | ▲ 102,1 % | 99,1 K RON | |
| 92 | 92.DONTEX 2004 SRL▲ 2 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 42,1 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 93,9 K RON | |
| 93 | 93.BEART FURNITURE S.R.L.▲ 8 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 41,8 %▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 1,7 K RON | |
| 94 | 94.MATIAS COV SRL▲ 100 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 41,8 %▲ 71,2 % | ▲ 71,2 % | 190,4 K RON | |
| 95 | 95.MSA COLORS S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 41,5 %— | — | 285,4 K RON | |
| 96 | 96.METABEL PLASMA CMA S.R.L.nou | Loc. Cormaia, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 41 %— | — | — | 49,8 K RON |
| 97 | 97.MKB MEDICAL SYSTEM S.R.L.▲ 750 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,7 %— | — | 150,5 K RON | |
| 98 | 98.DULCE SAVOR IOANA S.R.L.nou | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 40,7 %— | — | — | 25,5 K RON |
| 99 | 99.LEWIS CON S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,5 %— | — | 4,9 K RON | |
| 100 | 100.STEFADENT SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 40,4 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 67,6 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Bistrița-Năsăud
CAEN 2931
Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
4 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 2732
Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice
6 firme · 830,2 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
16 firme · 777,5 mil. RON
CAEN 2720
Fabricarea de acumulatori și baterii
1 firme · 618,7 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
8 firme · 551,4 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
117 firme · 508,6 mil. RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
2 firme · 349,1 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
6 firme · 265,8 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
41 firme · 209,6 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
13 firme · 166,2 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
8 firme · 163,7 mil. RON
CAEN 2811
Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)
1 firme · 157,8 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
140 firme · 144,9 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
12 firme · 107,9 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
43 firme · 104,1 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
19 firme · 93,4 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
26 firme · 92,5 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
108 firme · 81 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
12 firme · 79,1 mil. RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
3 firme · 70,3 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
37 firme · 62,7 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
25 firme · 59,5 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
8 firme · 55,2 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
10 firme · 49,6 mil. RON
CAEN 1320
Producția de țesături
3 firme · 46 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
33 firme · 43,6 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
7 firme · 39,8 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
19 firme · 38,4 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
9 firme · 37,4 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
11 firme · 36,9 mil. RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
2 firme · 34,7 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
4 firme · 29,7 mil. RON
CAEN 2540
Fabricarea armamentului și muniției
4 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
5 firme · 28,4 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
31 firme · 27,4 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
12 firme · 27,3 mil. RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
5 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
4 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 3291
Fabricarea măturilor și periilor
3 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
10 firme · 18,9 mil. RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
3 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
17 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
4 firme · 16 mil. RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
4 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
56 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
42 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
1 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
8 firme · 10 mil. RON
CAEN 2529
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
1 firme · 9,5 mil. RON
CAEN 3020
Fabricarea materialului rulant
1 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
5 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
17 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
15 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
2 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
3 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 2314
Fabricarea fibrelor din sticlă
3 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 2225
Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
2 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
28 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
3 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
13 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
2 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
1 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
7 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
6 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
3 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
18 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
8 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
3 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 2849
Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
1 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
6 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
14 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
2 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 1625
Fabricarea de uși și ferestre din lemn
2 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
7 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 2442
Metalurgia aluminiului
1 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
1 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
2 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
6 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1811
Tipărirea ziarelor
1 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
8 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
2 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1394
Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
1 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1511
Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
2 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 3211
Baterea monedelor
1 firme · 909,4 K RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
3 firme · 808 K RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
3 firme · 806,1 K RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
2 firme · 805,4 K RON
CAEN 1612
Prelucrarea și finisarea lemnului
2 firme · 803,6 K RON
CAEN 2313
Fabricarea articolelor din sticlă
4 firme · 754,4 K RON
CAEN 2572
Fabricarea articolelor de feronerie
1 firme · 738,9 K RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
5 firme · 646,8 K RON
CAEN 1420
Fabricarea articolelor din blană
2 firme · 593,7 K RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
3 firme · 583,5 K RON
CAEN 1424
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
5 firme · 555,2 K RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
1 firme · 545,7 K RON
CAEN 2825
Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
3 firme · 431,5 K RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
7 firme · 430,3 K RON
CAEN 2052
Fabricarea cleiurilor
1 firme · 394,9 K RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
1 firme · 390 K RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
5 firme · 377,3 K RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
1 firme · 332 K RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
1 firme · 323,1 K RON
CAEN 2332
Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
2 firme · 318,6 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
4 firme · 311,6 K RON
CAEN 2813
Fabricarea de pompe și compresoare
1 firme · 270,6 K RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
1 firme · 264,1 K RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
2 firme · 253,5 K RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
2 firme · 251,3 K RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
4 firme · 245 K RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
3 firme · 240,9 K RON
CAEN 3230
Fabricarea articolelor pentru sport
1 firme · 232,7 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
3 firme · 198,1 K RON
CAEN 2752
Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
1 firme · 197,1 K RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
1 firme · 186,5 K RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
3 firme · 177,9 K RON
CAEN 2344
Fabricarea altor produse tehnice din ceramică
1 firme · 168,5 K RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
3 firme · 166,7 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
2 firme · 150,4 K RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
5 firme · 127,5 K RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
4 firme · 123 K RON
CAEN 1712
Fabricarea hârtiei și cartonului
1 firme · 117,3 K RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
6 firme · 96,4 K RON
CAEN 2012
Fabricarea coloranților și a pigmenților
1 firme · 94 K RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
1 firme · 89,8 K RON
CAEN 2592
Fabricarea ambalajelor ușoare din metal
1 firme · 72 K RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
1 firme · 61,6 K RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
3 firme · 58,1 K RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
1 firme · 35,9 K RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
2 firme · 26,3 K RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
4 firme · 18 K RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
3 firme · 5,9 K RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
2 firme · 3,1 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 2,7 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
1 firme · 2,1 K RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 168 RON
CAEN 2640
Fabricarea produselor electronice de larg consum
1 firme · 0 RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 0 RON
CAEN 0143
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
1 firme · 0 RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 0 RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
1 firme · 0 RON
CAEN 3103
Fabricarea de saltele și somiere
1 firme · 0 RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
1 firme · 0 RON
CAEN 3220
Fabricarea instrumentelor muzicale
1 firme · 0 RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
1 firme · 0 RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
1 firme · 0 RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
2 firme · 0 RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 1820
Reproducerea înregistrărilor
1 firme · 0 RON