Top 100 firme — Industria prelucrătoare, Bistrița-Năsăud după marjă netă în 2016
831 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 40,7 %, iar liderul atinge 831,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SOCIETATE COOPERATIVA AGRICOLA DE GRADUL 1 GRUPUL DE PRODUCATORI SÎNGEORZ BĂI▲ 466 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 831,5 %▲ 32.766,8 % | ▲ 32.766,8 % | 480,1 K RON | |
| 2 | 2.CALATIS GROUP PROD SRL▲ 821 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 234,5 %— | — | 52,8 K RON | |
| 3 | 3.AGROMAR-CHIM SRL▲ 125 | Sat Sânmihaiu de Câmpie, Comuna Sinmihaiu de Câmpie, Bistriţa-Năsăud | 211,7 %▲ 623,6 % | ▲ 623,6 % | 181 K RON | |
| 4 | 4.SOCIETATE COOPERATIVA AGRICOLA DE GRADUL 1 GRUPUL DE PRODUCATORI DE LAPTE SI PRODUSE LACTATE POIANA ILVEInou | Sat Poiana Ilvei, Comuna Poiana Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 178,8 %— | — | — | 94,2 K RON |
| 5 | 5.AGROMEC SRL NASAUD▲ 70 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 164,5 %▲ 224,5 % | ▲ 224,5 % | 27 K RON | |
| 6 | 6.KARLA IMPEX SRL▲ 148 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 141,9 %▲ 476,6 % | ▲ 476,6 % | 457,4 K RON | |
| 7 | 7.FERMA URSA SRL▲ 714 | Sat Satu Nou, Comuna Cetate, Bistriţa-Năsăud | 124,1 %— | — | 28 K RON | |
| 8 | 8.SUTEA STAR CONSTRUCT SRL▲ 47 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 106,5 %▲ 73,4 % | ▲ 73,4 % | 52,2 K RON | |
| 9 | 9.ATARI AGRO SRLnou | Sat Malin, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 103,8 %— | — | — | 24,1 K RON |
| 10 | 10.EFI-DOR S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 97 %— | — | — | 15,2 K RON |
| 11 | 11.SCRIDON AUTENTIC S.R.L.nou | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 97 %— | — | — | 485 RON |
| 12 | 12.NAOMI ENTREPRISE SRL-Dnou | Sat Crainimat, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 97 %— | — | — | 2,8 K RON |
| 13 | 13.STRATI DAI SRL▲ 164 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 97 %▲ 341,5 % | ▲ 341,5 % | 10,9 K RON | |
| 14 | 14.FERMA DOBOS SRLnou | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 97 %— | — | — | 5,8 K RON |
| 15 | 15.AXIOMATIC IMPEX SRL▲ 192 | Sat Ciceu-Mihăieşti, Comuna Ciceu-Mihăieşti, Bistriţa-Năsăud | 97 %▲ 426,8 % | ▲ 426,8 % | 8,3 K RON | |
| 16 | 16.BONFANTI EST EUROPA SRL▲ 46 | Sat Colibiţa, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 97 %▲ 71,5 % | ▲ 71,5 % | 5,2 K RON | |
| 17 | 17.IZVORUL-RECE SRL▼ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 97 %▼ 48,8 % | ▼ 48,8 % | 13,1 K RON | |
| 18 | 18.INDEMINAREA CONSTRUCT YND SRLnou | Sat Jelna, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 96,8 %— | — | — | 23,2 K RON |
| 19 | 19.SILVANIA SORTILEMN SRL▲ 637 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 95,7 %— | — | 210,7 K RON | |
| 20 | 20.GECOART DESIGN SRL▲ 703 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 95,4 %— | — | 61,8 K RON | |
| 21 | 21.ELECTROMAYER BISTRITA SRL▼ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 95 %▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 25,3 K RON | |
| 22 | 22.MAXX-ARIS SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 93,3 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 13,3 K RON | |
| 23 | 23.LINIA TRADITIONALA SRL▼ 11 | Sat Salva, Comuna Salva, Bistriţa-Năsăud | 92,9 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 194,5 K RON | |
| 24 | 24.ALANT SRL▼ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 91,8 %▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 2 K RON | |
| 25 | 25.IMPERIALEX BN SRLnou | Sat Cusma, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 91,7 %— | — | — | 58,1 K RON |
| 26 | 26.TRANS-STAR SRL▲ 343 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 91 %▲ 1.268 % | ▲ 1.268 % | 310,3 K RON | |
| 27 | 27.TEOSENG SRLnou | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 90,9 %— | — | — | 396,8 K RON |
| 28 | 28.ALTERNATIV UNIVERSAL S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 90,2 %— | — | — | 189,2 K RON |
| 29 | 29.ZOOTEHNICA BOIERUL SRL▼ 25 | Sat Visuia, Comuna Miceştii de Câmpie, Bistriţa-Năsăud | 89 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 129,9 K RON | |
| 30 | 30.PROSPER AUGUSTA-PROD SRL▲ 54 | Sat Dobric, Comuna Căianu Mic, Bistriţa-Năsăud | 88,3 %▲ 94,9 % | ▲ 94,9 % | 42,3 K RON | |
| 31 | 31.ADMETAL PIPELINE SRL-Dnou | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 87,6 %— | — | — | 105,5 K RON |
| 32 | 32.AGRO HOLZ MIR SRLnou | Sat Dealu Stefăniţei, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 87,1 %— | — | — | 4,2 K RON |
| 33 | 33.PAUL & EMI SRL▼ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 86,6 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 5,7 K RON | |
| 34 | 34.FINEX LEMN SOLUTION SRLnou | Sat Sieut, Comuna Sieut, Bistriţa-Năsăud | 85,5 %— | — | — | 44,8 K RON |
| 35 | 35.LUXUNIROPA SRL▼ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 84 %0,0% | 0,0% | 1,4 K RON | |
| 36 | 36.GT FERRI'S SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 83,8 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 16 K RON | |
| 37 | 37.VRABIA SRL▲ 214 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 82,2 %▲ 479,2 % | ▲ 479,2 % | 12,7 K RON | |
| 38 | 38.TRADO SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 79,4 %▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 12 K RON | |
| 39 | 39.SMARTECH PRO S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 78,9 %— | — | 157,9 K RON | |
| 40 | 40.ELVIRA AGROBAŢA SRL▲ 715 | Sat Ciceu-Mihăieşti, Comuna Ciceu-Mihăieşti, Bistriţa-Năsăud | 78,2 %— | — | 33,8 K RON | |
| 41 | 41.CIUCLANA PROD SRL▼ 1 | Sat Sebis, Comuna Sieut, Bistriţa-Năsăud | 78 %▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 14,7 K RON | |
| 42 | 42.ARHIVESTETIQUE SRL▼ 7 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 78 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 55,3 K RON | |
| 43 | 43.DICERTEX SRL▼ 2 | Sat Budacu de Jos, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 77,2 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 77,4 K RON | |
| 44 | 44.PETLUK SRL▼ 25 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 75,2 %▼ 10,8 % | ▼ 10,8 % | 155 K RON | |
| 45 | 45.MIHARTCIC SRL▲ 9 | Sat Ciceu-Mihăieşti, Comuna Ciceu-Mihăieşti, Bistriţa-Năsăud | 73,7 %▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 18,2 K RON | |
| 46 | 46.CARNA CARPATICA S.R.L.nou | Sat Podirei, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 73,3 %— | — | — | 130,6 K RON |
| 47 | 47.AT-PLAST SRL▲ 2 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 71,5 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 99,6 K RON | |
| 48 | 48.VICA SRL▲ 85 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 71,4 %▲ 155,6 % | ▲ 155,6 % | 21,4 K RON | |
| 49 | 49.SIAMUR SRL▼ 18 | Sat Săraţel, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 71,3 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 40,7 K RON | |
| 50 | 50.ALEXANDER EUSEBIO DESIGN S.R.L.▲ 21 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 66,9 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | 147 K RON | |
| 51 | 51.CANDLE EYE S.R.L.▲ 12 | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 66,8 %▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 4,6 K RON | |
| 52 | 52.MECHANICAL INVEST SRL▲ 28 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 66,1 %▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 42,3 K RON | |
| 53 | 53.PROVIMAX SRL▲ 778 | Sat Sânmihaiu de Câmpie, Comuna Sinmihaiu de Câmpie, Bistriţa-Năsăud | 64,9 %— | — | 56,8 K RON | |
| 54 | 54.APEX-MOB SRL▲ 3 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 64,6 %▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 85,7 K RON | |
| 55 | 55.PRO ARHIV DANI SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 64,4 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 72,3 K RON | |
| 56 | 56.DECSEI I.B. PROD SRL▲ 4 | Sat Sieu, Comuna Sieu, Bistriţa-Năsăud | 63,8 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 100,7 K RON | |
| 57 | 57.PODAR CRISTIAN AGROZOO SRL▲ 304 | Sat Galaţii Bistriţei, Comuna Galaţii Bistriţei, Bistriţa-Năsăud | 63,6 %▲ 811,5 % | ▲ 811,5 % | 134,4 K RON | |
| 58 | 58.BONTEMPO SRL▲ 485 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 63,3 %▲ 8.459,5 % | ▲ 8.459,5 % | 170,8 K RON | |
| 59 | 59.DIDEL SRL▲ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 61,2 %▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 155,3 K RON | |
| 60 | 60.RORELTI COM SRL▲ 93 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 61,1 %▲ 144 % | ▲ 144 % | 25,6 K RON | |
| 61 | 61.NABISTRITA S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 60,3 %— | — | — | 3,3 K RON |
| 62 | 62.SELASIG LIFE S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 57,5 %— | — | — | 28,3 K RON |
| 63 | 63.ALIMARION BUZGA SRL▲ 24 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 57 %▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 30,9 K RON | |
| 64 | 64.MOBIREX PRODCOM SRL▲ 583 | Sat Galaţii Bistriţei, Comuna Galaţii Bistriţei, Bistriţa-Năsăud | 57 %— | — | 12,1 K RON | |
| 65 | 65.ABIES-FOREST SRL▲ 299 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 56,4 %▲ 716,8 % | ▲ 716,8 % | 26,1 K RON | |
| 66 | 66.LENUXIM-COMSERV SRL▲ 191 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 56,3 %▲ 307,5 % | ▲ 307,5 % | 9,6 K RON | |
| 67 | 67.FLORANA THE BEST SRL▲ 1 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 56,2 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 13,5 K RON | |
| 68 | 68.NICVAS BUDFOREST SRLnou | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 56 %— | — | — | 3 K RON |
| 69 | 69.STANDARD TEHNOLOGIC SRL▲ 19 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 55,9 %▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 41,8 K RON | |
| 70 | 70.MOLDODUMI FOREST S.R.L.▼ 64 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 55,9 %▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | 28,4 K RON | |
| 71 | 71.VENUS GALAXY SRL▲ 201 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 55,5 %▲ 360,4 % | ▲ 360,4 % | 121,3 K RON | |
| 72 | 72.HIDROPERON SRL▲ 38 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 55,4 %▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 82,1 K RON | |
| 73 | 73.ROINDRA INTERNATIONAL SRL▼ 25 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 55 %▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 119,4 K RON | |
| 74 | 74.MADIMAT INEU SRLnou | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 54,7 %— | — | — | 40,5 K RON |
| 75 | 75.LEOPAN LEMN SRL▲ 645 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 53,5 %— | — | 1,1 K RON | |
| 76 | 76.MIHRIMEX CRIS SRL▲ 264 | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 53,4 %▲ 591,2 % | ▲ 591,2 % | 65,4 K RON | |
| 77 | 77.DYASERBOG SRL▼ 62 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 51,9 %▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 23,6 K RON | |
| 78 | 78.PAN-AROMA SRL▲ 663 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 51,1 %— | — | 67,4 K RON | |
| 79 | 79.RAZDAIA SRL▲ 85 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,5 %▲ 114 % | ▲ 114 % | 27,3 K RON | |
| 80 | 80.MESBLAN LDC S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50,1 %— | — | — | 56,1 K RON |
| 81 | 81.ANDRA STAR CONF S.R.L.▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 50 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 68,5 K RON | |
| 82 | 82.SERVMOTOR SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 48,8 %▼ 4 % | ▼ 4 % | 86,2 K RON | |
| 83 | 83.DONTEX 2004 SRL▼ 7 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 48 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 143,8 K RON | |
| 84 | 84.MURIGRI COM SRL▼ 26 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 47,2 %▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | 192 K RON | |
| 85 | 85.EMI PLATINUM PRODCOM SRL▲ 52 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 47 %▲ 70,9 % | ▲ 70,9 % | 48,2 K RON | |
| 86 | 86.LINORA PROD-COM-SERV SRL▲ 264 | Sat Sieut, Comuna Sieut, Bistriţa-Năsăud | 46,4 %▲ 529,9 % | ▲ 529,9 % | 58,9 K RON | |
| 87 | 87.FRIM STYLE SRL▲ 34 | Sat Sieu-Magherus, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 46 %▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 78,5 K RON | |
| 88 | 88.RSWELDING SRL▼ 44 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 45,8 %▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 90,5 K RON | |
| 89 | 89.AGROMEC ARCHIUD SRL▲ 304 | Sat Archiud, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 45,7 %▲ 735,5 % | ▲ 735,5 % | 12,7 K RON | |
| 90 | 90.GEOLEN COMPANY SRL▲ 17 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 44,3 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 59,3 K RON | |
| 91 | 91.FERODAV ART SRLnou | Sat Dumitra, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 44,3 %— | — | — | 18,5 K RON |
| 92 | 92.CASE DE MARCAT SRL▼ 65 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 44 %▼ 44,4 % | ▼ 44,4 % | 30,7 K RON | |
| 93 | 93.JONA WOOD SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 43,5 %— | — | — | 28,2 K RON |
| 94 | 94.METALIC SES S.R.L.▼ 42 | Sat Măluţ, Comuna Braniştea, Bistriţa-Năsăud | 43,4 %▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 22,6 K RON | |
| 95 | 95.METSIG SRL▼ 59 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 43,1 %▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 22,4 K RON | |
| 96 | 96.LUXURY LEATHER SRLnou | Sat Sieu-Magherus, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 42,3 %— | — | — | 63,3 K RON |
| 97 | 97.RMNC STEEL DESIGN SRL-Dnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 42,1 %— | — | — | 9,7 K RON |
| 98 | 98.WOOD PANEL SRLnou | Sat Jelna, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 41,7 %— | — | — | 3,3 K RON |
| 99 | 99.SORPLAST SRL▲ 590 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 41 %— | — | 11,6 K RON | |
| 100 | 100.CONFECSTIL S.R.L.▼ 62 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 40,7 %▼ 45 % | ▼ 45 % | 90,5 K RON |
Codurile CAEN din industria prelucrătoare — Bistrița-Năsăud
CAEN 2931
Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
4 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 2732
Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice
6 firme · 830,2 mil. RON
CAEN 2221
Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
16 firme · 777,5 mil. RON
CAEN 2720
Fabricarea de acumulatori și baterii
1 firme · 618,7 mil. RON
CAEN 1051
Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
8 firme · 551,4 mil. RON
CAEN 2511
Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
117 firme · 508,6 mil. RON
CAEN 1310
Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
2 firme · 349,1 mil. RON
CAEN 2932
Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
6 firme · 265,8 mil. RON
CAEN 1611
Tăierea și rindeluirea lemnului
41 firme · 209,6 mil. RON
CAEN 2222
Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
13 firme · 166,2 mil. RON
CAEN 1011
Prelucrarea și conservarea cărnii
8 firme · 163,7 mil. RON
CAEN 2811
Fabricarea de motoare și turbine (cu excepția celor pentru avioane, autovehicule și motociclete)
1 firme · 157,8 mil. RON
CAEN 1071
Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
140 firme · 144,9 mil. RON
CAEN 2553
Operațiuni de mecanică generală
12 firme · 107,9 mil. RON
CAEN 0141
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte, cu excepția articolelor din blană
43 firme · 104,1 mil. RON
CAEN 1392
Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
19 firme · 93,4 mil. RON
CAEN 2223
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
26 firme · 92,5 mil. RON
CAEN 1610
Tăierea și rindeluirea lemnului
108 firme · 81 mil. RON
CAEN 2593
Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
12 firme · 79,1 mil. RON
CAEN 2829
Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
3 firme · 70,3 mil. RON
CAEN 2562
Operațiuni de mecanică generală
37 firme · 62,7 mil. RON
CAEN 2361
Fabricarea produselor din beton pentru construcții
25 firme · 59,5 mil. RON
CAEN 1399
Fabricarea altor articole textile n.c.a.
8 firme · 55,2 mil. RON
CAEN 2363
Fabricarea betonului
10 firme · 49,6 mil. RON
CAEN 1320
Producția de țesături
3 firme · 46 mil. RON
CAEN 3100
Fabricarea de mobilă
33 firme · 43,6 mil. RON
CAEN 1721
Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
7 firme · 39,8 mil. RON
CAEN 1623
Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
19 firme · 38,4 mil. RON
CAEN 1013
Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
9 firme · 37,4 mil. RON
CAEN 0142
Fabricarea articolelor din blană
11 firme · 36,9 mil. RON
CAEN 2920
Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
2 firme · 34,7 mil. RON
CAEN 2512
Fabricarea de uși și ferestre din metal
4 firme · 29,7 mil. RON
CAEN 2540
Fabricarea armamentului și muniției
4 firme · 29,3 mil. RON
CAEN 2822
Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
5 firme · 28,4 mil. RON
CAEN 3250
Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
31 firme · 27,4 mil. RON
CAEN 2599
Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
12 firme · 27,3 mil. RON
CAEN 3313
Repararea echipamentelor electronice și optice
5 firme · 19,8 mil. RON
CAEN 2229
Fabricarea altor produse din material plastic
4 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 3291
Fabricarea măturilor și periilor
3 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 1421
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
10 firme · 18,9 mil. RON
CAEN 1084
Fabricarea condimentelor și ingredientelor
3 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 1629
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
17 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 2226
Fabricarea altor produse din material plastic
4 firme · 16 mil. RON
CAEN 1723
Fabricarea articolelor de papetărie
4 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 3109
Fabricarea de mobilă n.c.a.
56 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 1812
Alte activități de tipărire n.c.a.
42 firme · 10,7 mil. RON
CAEN 2899
Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
1 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 3320
Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
8 firme · 10 mil. RON
CAEN 2529
Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
1 firme · 9,5 mil. RON
CAEN 3020
Fabricarea materialului rulant
1 firme · 9,3 mil. RON
CAEN 0162
Fabricarea produselor din lemn, plută, paie și din alte materiale vegetale
5 firme · 8,7 mil. RON
CAEN 1512
Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
17 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 2370
Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
15 firme · 8,2 mil. RON
CAEN 2312
Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
2 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 1061
Fabricarea produselor de morărit
3 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 2314
Fabricarea fibrelor din sticlă
3 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 2225
Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
2 firme · 5,7 mil. RON
CAEN 1413
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
28 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 2550
Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
3 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 3312
Repararea mașinilor
13 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 1330
Finisarea materialelor textile
2 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 1396
Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
1 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 1032
Fabricarea sucurilor de fructe și legume
7 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 1073
Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
6 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 1520
Fabricarea încălțămintei
3 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 3299
Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
18 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 2561
Tratarea și acoperirea metalelor
8 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 1052
Fabricarea înghețatei
3 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 2849
Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
1 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 1101
Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
6 firme · 2,7 mil. RON
CAEN 0161
Tăierea și rindeluirea lemnului
14 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 2612
Fabricarea altor componente electronice
2 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 1625
Fabricarea de uși și ferestre din lemn
2 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 3314
Repararea echipamentelor electrice
7 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 2442
Metalurgia aluminiului
1 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 1020
Prelucrarea și conservarea peștelui, crustaceelor și moluștelor
1 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 2016
Fabricarea materialelor plastice în forme primare
2 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 1089
Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
6 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 1811
Tipărirea ziarelor
1 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 1439
Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
8 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2551
Acoperirea metalelor
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 2620
Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
2 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1394
Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase
1 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1722
Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 1511
Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
2 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 2712
Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 1082
Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 3211
Baterea monedelor
1 firme · 909,4 K RON
CAEN 1092
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
3 firme · 808 K RON
CAEN 1107
Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
3 firme · 806,1 K RON
CAEN 1624
Fabricarea ambalajelor din lemn
2 firme · 805,4 K RON
CAEN 1612
Prelucrarea și finisarea lemnului
2 firme · 803,6 K RON
CAEN 2313
Fabricarea articolelor din sticlă
4 firme · 754,4 K RON
CAEN 2572
Fabricarea articolelor de feronerie
1 firme · 738,9 K RON
CAEN 3101
Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
5 firme · 646,8 K RON
CAEN 1420
Fabricarea articolelor din blană
2 firme · 593,7 K RON
CAEN 1072
Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
3 firme · 583,5 K RON
CAEN 1424
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
5 firme · 555,2 K RON
CAEN 3311
Repararea articolelor fabricate din metal
1 firme · 545,7 K RON
CAEN 2825
Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
3 firme · 431,5 K RON
CAEN 1628
Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
7 firme · 430,3 K RON
CAEN 2052
Fabricarea cleiurilor
1 firme · 394,9 K RON
CAEN 2790
Fabricarea altor echipamente electrice
1 firme · 390 K RON
CAEN 1412
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
5 firme · 377,3 K RON
CAEN 1813
Servicii pregătitoare pentru pretipărire
1 firme · 332 K RON
CAEN 2224
Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
1 firme · 323,1 K RON
CAEN 2332
Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
2 firme · 318,6 K RON
CAEN 2042
Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
4 firme · 311,6 K RON
CAEN 2813
Fabricarea de pompe și compresoare
1 firme · 270,6 K RON
CAEN 3319
Repararea altor echipamente
1 firme · 264,1 K RON
CAEN 1102
Fabricarea vinurilor din struguri
2 firme · 253,5 K RON
CAEN 1423
Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
2 firme · 251,3 K RON
CAEN 3102
Fabricarea de mobilă pentru bucătării
4 firme · 245 K RON
CAEN 1419
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
3 firme · 240,9 K RON
CAEN 3230
Fabricarea articolelor pentru sport
1 firme · 232,7 K RON
CAEN 1814
Legătorie și servicii conexe
3 firme · 198,1 K RON
CAEN 2752
Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
1 firme · 197,1 K RON
CAEN 2041
Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
1 firme · 186,5 K RON
CAEN 2594
Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
3 firme · 177,9 K RON
CAEN 2344
Fabricarea altor produse tehnice din ceramică
1 firme · 168,5 K RON
CAEN 1411
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
3 firme · 166,7 K RON
CAEN 3240
Fabricarea jocurilor și jucăriilor
2 firme · 150,4 K RON
CAEN 1429
Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
5 firme · 127,5 K RON
CAEN 2740
Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
4 firme · 123 K RON
CAEN 1712
Fabricarea hârtiei și cartonului
1 firme · 117,3 K RON
CAEN 1039
Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
6 firme · 96,4 K RON
CAEN 2012
Fabricarea coloranților și a pigmenților
1 firme · 94 K RON
CAEN 2433
Producția de profile obținute la rece
1 firme · 89,8 K RON
CAEN 2592
Fabricarea ambalajelor ușoare din metal
1 firme · 72 K RON
CAEN 1091
Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
1 firme · 61,6 K RON
CAEN 1410
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
3 firme · 58,1 K RON
CAEN 1105
Fabricarea berii
1 firme · 35,9 K RON
CAEN 3212
Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
2 firme · 26,3 K RON
CAEN 1085
Fabricarea de mâncăruri preparate
4 firme · 18 K RON
CAEN 1621
Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
3 firme · 5,9 K RON
CAEN 2341
Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
2 firme · 3,1 K RON
CAEN 3213
Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
1 firme · 2,7 K RON
CAEN 1083
Prelucrarea ceaiului și cafelei
1 firme · 2,1 K RON
CAEN 1422
Fabricarea de articole de lenjerie de corp
1 firme · 168 RON
CAEN 2640
Fabricarea produselor electronice de larg consum
1 firme · 0 RON
CAEN 2366
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 0 RON
CAEN 0143
Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
1 firme · 0 RON
CAEN 2369
Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
1 firme · 0 RON
CAEN 1041
Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
1 firme · 0 RON
CAEN 3103
Fabricarea de saltele și somiere
1 firme · 0 RON
CAEN 2219
Fabricarea altor produse din cauciuc
1 firme · 0 RON
CAEN 3220
Fabricarea instrumentelor muzicale
1 firme · 0 RON
CAEN 1626
Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
1 firme · 0 RON
CAEN 2521
Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire centrală
1 firme · 0 RON
CAEN 1395
Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
2 firme · 0 RON
CAEN 3317
Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
1 firme · 0 RON
CAEN 1820
Reproducerea înregistrărilor
1 firme · 0 RON