Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Bistrița-Năsăud după marjă netă în 2015
150 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,4 %, iar liderul atinge 95,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MOLDODUMI FOREST S.R.L.nou | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 95,7 %— | — | — | 1,1 K RON |
| 2 | 2.YNATO CRI-ADRI SRL▲ 4 | Sat Rusu Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 77,1 %▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 10,5 K RON | |
| 3 | 3.IVANEASA SRLnou | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 74,5 %— | — | 86,6 K RON | |
| 4 | 4.NYCOLYV VALYDAN SRLnou | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 56 %— | — | — | 21,8 K RON |
| 5 | 5.DENIMAR EXPRES SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 55,3 %— | — | — | 126,1 K RON |
| 6 | 6.MOUVEMENT & SPORT SRLnou | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 54 %— | — | — | 76,4 K RON |
| 7 | 7.FLORANA THE BEST SRLnou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 52,9 %▲ 225,9 % | ▲ 225,9 % | 12,7 K RON | |
| 8 | 8.TRANS-CAPA SRL▲ 3 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 50,9 %▲ 66,2 % | ▲ 66,2 % | 306,7 K RON | |
| 9 | 9.BARACUDA SRL▲ 143 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 40,7 %— | — | 33,7 K RON | |
| 10 | 10.GEOLEN COMPANY SRL▼ 2 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 34,7 %▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 189 K RON | |
| 11 | 11.EXPLOADAM SRL▲ 73 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 33,6 %▲ 1.987 % | ▲ 1.987 % | 49,6 K RON | |
| 12 | 12.IZVOREANA SRL▼ 10 | Sat Moliset, Comuna Târlisua, Bistriţa-Năsăud | 28,9 %▼ 70,2 % | ▼ 70,2 % | 22,3 K RON | |
| 13 | 13.FAGMORES IMPEX SRL▲ 23 | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 27,8 %▲ 158 % | ▲ 158 % | 728,5 K RON | |
| 14 | 14.FAGUL DIVERT SRL-D▼ 9 | Sat Poiana Ilvei, Comuna Poiana Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 27,1 %▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | 166,6 K RON | |
| 15 | 15.EXPLO-GANEA SRL▲ 4 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 26,5 %▲ 45,9 % | ▲ 45,9 % | 92,4 K RON | |
| 16 | 16.EMIL & CLAU SRL▼ 4 | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 25,1 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 30,2 K RON | |
| 17 | 17.NUTFIN-FOREST SRL▼ 7 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 24,4 %▼ 23 % | ▼ 23 % | 21,5 K RON | |
| 18 | 18.ANATINU TNP SRLnou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 22,9 %— | — | — | 46,7 K RON |
| 19 | 19.STRATI DAI SRLnou | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 22 %— | — | 1,9 K RON | |
| 20 | 20.PRASCATRANS SRL▲ 22 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 21,3 %▲ 122,3 % | ▲ 122,3 % | 2,7 K RON | |
| 21 | 21.TETADIM SRL▲ 28 | Sat Şoimuş, Comuna Sieu, Bistriţa-Năsăud | 21,3 %▲ 148,5 % | ▲ 148,5 % | 32,6 K RON | |
| 22 | 22.CLAUS FOREST SRL▲ 6 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 21,2 %▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 85,8 K RON | |
| 23 | 23.NISTOR FOREST SRL▲ 16 | Sat Budacu de Sus, Comuna Dumitriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,5 %▲ 99,4 % | ▲ 99,4 % | 22 K RON | |
| 24 | 24.FOREST RIVER WOOD SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 19,8 %▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 293,8 K RON | |
| 25 | 25.ALDRO FOREST SRL▲ 22 | Sat Cusma, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 19,5 %▲ 123,6 % | ▲ 123,6 % | 379,5 K RON | |
| 26 | 26.FANFOREST IMPEX 2012 SRL= | Sat Valea Poenii, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 19,4 %▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 115,7 K RON | |
| 27 | 27.AGROSOMES UNIC SRLnou | Loc. Cormaia, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 18,7 %— | — | — | 42,8 K RON |
| 28 | 28.TAGEMA SRL▼ 15 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 18,6 %▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 72,9 K RON | |
| 29 | 29.GRAMANI FOREST SRL▲ 65 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 18,4 %▲ 2.222,8 % | ▲ 2.222,8 % | 141,5 K RON | |
| 30 | 30.NICODAN TUREAC SRL▲ 22 | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 18,1 %▲ 124,4 % | ▲ 124,4 % | 24 K RON | |
| 31 | 31.SOR & GIM SRL▲ 56 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 17,9 %▲ 1.299,2 % | ▲ 1.299,2 % | 50,8 K RON | |
| 32 | 32.MARI HOUSE SRL▲ 5 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 17,3 %▲ 64,1 % | ▲ 64,1 % | 143,4 K RON | |
| 33 | 33.GOOD-FOREST SRL▼ 10 | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 17,3 %▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 791 K RON | |
| 34 | 34.SALINE BAI SRL▼ 12 | Sat Domneşti, Comuna Măriselu, Bistriţa-Năsăud | 17,2 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 83,3 K RON | |
| 35 | 35.ALNIC-GERSA SRL▼ 5 | Sat Gersa I, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 16,8 %▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 181,1 K RON | |
| 36 | 36.TEO-BABA SRL▲ 35 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 16,5 %▲ 444,9 % | ▲ 444,9 % | 31,6 K RON | |
| 37 | 37.CHINDRIȘ PRODUCT S.R.L.▼ 21 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 16 %▼ 29 % | ▼ 29 % | 52,2 K RON | |
| 38 | 38.ADIGAL SRL▲ 69 | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 15,5 %▲ 15.410 % | ▲ 15.410 % | 25,9 K RON | |
| 39 | 39.MITSILVA SRL▼ 19 | Sat Colibiţa, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 15,3 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 43,5 K RON | |
| 40 | 40.MOLDOTOUR FOREST SRL▲ 3 | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 14,5 %▲ 51,3 % | ▲ 51,3 % | 670,2 K RON | |
| 41 | 41.VRABIA SRL▲ 97 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 14,2 %— | — | 213 RON | |
| 42 | 42.COMTRANS SRL▼ 11 | Sat Piatra Fantinele, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 14,1 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 130,1 K RON | |
| 43 | 43.PADUM SRL▼ 25 | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 13,9 %▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 109,4 K RON | |
| 44 | 44.LHG MARLIC EXPLOLEMN SRL▲ 66 | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 13,6 %— | — | 32,6 K RON | |
| 45 | 45.LUCIOAND GLB SRL▲ 71 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 11,6 %— | — | 13,6 K RON | |
| 46 | 46.IONUTIMARC SRL▲ 47 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 11,3 %▲ 1.280,5 % | ▲ 1.280,5 % | 9,8 K RON | |
| 47 | 47.RHODODENDRON SRL▲ 4 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 10,1 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 114,3 K RON | |
| 48 | 48.BOZGA SRL▼ 3 | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 10 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 59,1 K RON | |
| 49 | 49.URSUS SRL▲ 90 | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 9,5 %— | — | 7,7 K RON | |
| 50 | 50.CONTACT-NORD COM SRL▲ 8 | Sat Chiuza, Comuna Chiuza, Bistriţa-Năsăud | 9,4 %▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 83,4 K RON | |
| 51 | 51.LEMNCER-FOREST SRL▲ 53 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 9,4 %▲ 5.768,8 % | ▲ 5.768,8 % | 101,7 K RON | |
| 52 | 52.TRISCASTIM SRL▲ 8 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 9,3 %▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 483,3 K RON | |
| 53 | 53.PERSPECTIV M & M PROD SRL▲ 33 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9,3 %▲ 511,2 % | ▲ 511,2 % | 125,7 K RON | |
| 54 | 54.ALFOREST PRODCOM SRL▲ 11 | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 9,3 %▲ 88,8 % | ▲ 88,8 % | 138,2 K RON | |
| 55 | 55.WEB WOOD TOM S.R.L.▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 9 %▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 36,4 K RON | |
| 56 | 56.TERAELIS SRL▼ 1 | Sat Rebrisoara, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 8,7 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 35,2 K RON | |
| 57 | 57.UNISERODMAT SRL▲ 28 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8,6 %▲ 462,1 % | ▲ 462,1 % | 161,2 K RON | |
| 58 | 58.STAR GATE SRL▼ 10 | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 8,4 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 59 | 59.FORGAVPI COMPANY SRL▼ 30 | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 8,3 %▼ 36,1 % | ▼ 36,1 % | 243,3 K RON | |
| 60 | 60.LIGNUM TREND SRLnou | Sat Coşbuc, Comuna Coşbuc, Bistriţa-Năsăud | 8 %— | — | — | 253,9 K RON |
| 61 | 61.MOPAMAS SRL▲ 12 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 7,8 %▲ 200,4 % | ▲ 200,4 % | 53,6 K RON | |
| 62 | 62.MIHRIMEX CRIS SRL▼ 22 | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 7,7 %▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 8,6 K RON | |
| 63 | 63.CARPATIN SRL▼ 7 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 7,7 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 67,7 K RON | |
| 64 | 64.ANDA & TUTU EXPLOLEMN SRL▼ 55 | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 7,6 %▼ 76,6 % | ▼ 76,6 % | 24,2 K RON | |
| 65 | 65.CARPENELUL SRL▲ 43 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 7,6 %▲ 10.685,7 % | ▲ 10.685,7 % | 133,6 K RON | |
| 66 | 66.LEMNGRIG-MOLD SRL▲ 12 | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 7,3 %▲ 237,3 % | ▲ 237,3 % | 377,4 K RON | |
| 67 | 67.PROFI' TIBE' SRL▲ 76 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 7 %— | — | 27,7 K RON | |
| 68 | 68.CIOCANITOAREA SRL▼ 51 | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 7 %▼ 64,4 % | ▼ 64,4 % | 165,1 K RON | |
| 69 | 69.ABIES-FOREST SRL▼ 28 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 6,9 %▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 52,8 K RON | |
| 70 | 70.SILDADFOR SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6,1 %▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 185,4 K RON | |
| 71 | 71.MESTEACANUL-TEL SRL▼ 9 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 6 %▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 8,5 K RON | |
| 72 | 72.FLORIPUC SRL▼ 51 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 5,9 %▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | 17,9 K RON | |
| 73 | 73.VASIFLORILIA SRL▼ 19 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 5,4 %▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 183,7 K RON | |
| 74 | 74.FORCOMTRANS SRL▼ 39 | Sat Mocod, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 4,6 %▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | 27,2 K RON | |
| 75 | 75.FORVIGALUS INTERNATIONAL SRL= | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 4,4 %▲ 74,1 % | ▲ 74,1 % | 56,9 K RON | |
| 76 | 76.PICOLLINO SALON S.R.L.▼ 43 | Loc. Sărata, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,4 %▼ 62,1 % | ▼ 62,1 % | 24,5 K RON | |
| 77 | 77.GEPODOMIR IMPEX SRL▲ 32 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,3 %▲ 7.000 % | ▲ 7.000 % | 32,6 K RON | |
| 78 | 78.RARESVAS COMPANY SRL▲ 40 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 4,1 %— | — | 1,2 K RON | |
| 79 | 79.POTINTEU SRL▼ 7 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 4 %▲ 43 % | ▲ 43 % | 15,5 K RON | |
| 80 | 80.SUPER SOFT PROD SERV SRL▲ 37 | Sat Satu Nou, Comuna Cetate, Bistriţa-Năsăud | 3,6 %— | — | 47,2 K RON | |
| 81 | 81.PRODANTOLEMN SRL▲ 1 | Sat Valea Mare, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 3,6 %▲ 97,2 % | ▲ 97,2 % | 107,6 K RON | |
| 82 | 82.IRELDO SRL▲ 38 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 2,5 %— | — | 10,4 K RON | |
| 83 | 83.VASY FLORY NELYA SRL▼ 9 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 2,5 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 18,3 K RON | |
| 84 | 84.SILVANIA INTERNATIONAL PROD SRL▲ 11 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 2,4 %▲ 242,9 % | ▲ 242,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 85 | 85.DANMIRLEMN PROD SRL▼ 32 | Sat Dealu Stefăniţei, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 2,4 %▼ 70 % | ▼ 70 % | 17,8 K RON | |
| 86 | 86.AUTOSOMEŞ SRL▼ 7 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 2,1 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 68,7 K RON | |
| 87 | 87.DOCE & HUBER SRL▲ 10 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 2,1 %▲ 221,9 % | ▲ 221,9 % | 294,5 K RON | |
| 88 | 88.SCORUSUL FOREST SRL▼ 42 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,8 %▼ 80 % | ▼ 80 % | 1,8 K RON | |
| 89 | 89.SILVERMIST SRL▼ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,7 %▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 81,9 K RON | |
| 90 | 90.MANVIO FOREST SRL▼ 83 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 1,5 %▼ 96,4 % | ▼ 96,4 % | 4,8 K RON | |
| 91 | 91.BALATICI SRL▲ 28 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 1,4 %— | — | 8,2 K RON | |
| 92 | 92.MANY VAL SRL▲ 35 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 1,4 %— | — | 2,1 K RON | |
| 93 | 93.TRANSINEU MONTANA SRL▼ 66 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 1,3 %▼ 90,6 % | ▼ 90,6 % | 32,7 K RON | |
| 94 | 94.SEVASTIAN & BETRIEB SRL▲ 27 | Sat Dealu Stefăniţei, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 1,2 %— | — | 6,9 K RON | |
| 95 | 95.ALEXFORCAM SRL▲ 11 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 1,2 %▲ 858,3 % | ▲ 858,3 % | 41,1 K RON | |
| 96 | 96.ANYMARILEN SRL▼ 26 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,1 %▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | 2,7 K RON | |
| 97 | 97.VIOTRIFAN SRL▼ 8 | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 1,1 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 13,7 K RON | |
| 98 | 98.LEOBUSET SRL▲ 48 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 1,1 %— | — | 2,7 K RON | |
| 99 | 99.VIP FOREST 2000 SRL▼ 23 | Sat Valea Mare, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 1,1 %▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 17,2 K RON | |
| 100 | 100.FORMAR - CANDALE SRL▼ 43 | Sat Ilva Mare, Comuna Ilva Mare, Bistriţa-Năsăud | 0,4 %▼ 94 % | ▼ 94 % | 1,3 K RON |