Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Bistrița-Năsăud după marjă netă în 2008
209 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2,3 %, iar liderul atinge 70,6 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.APOGEU SRL | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 70,6 %— | — | — | 33,6 K RON |
| 2 | 2.NATURAL FOREST SRL | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 66 %— | — | — | 245,4 K RON |
| 3 | 3.PREMINEX SRL | Sat Feleac, Comuna Nuseni, Bistriţa-Năsăud | 63,3 %— | — | — | 121,6 K RON |
| 4 | 4.GEOLEN COMPANY SRL | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 51,7 %— | — | — | 124,1 K RON |
| 5 | 5.FOREST UTA SRL | Sat Parva, Comuna Parva, Bistriţa-Năsăud | 51,5 %— | — | — | 146,1 K RON |
| 6 | 6.VRABIA SRL | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 50,8 %— | — | — | 139,9 K RON |
| 7 | 7.ROMFRIDOMEX SRL | Sat Chiuza, Comuna Chiuza, Bistriţa-Năsăud | 49,9 %— | — | — | 28,1 K RON |
| 8 | 8.LEMN MONITA SRL | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 43,3 %— | — | — | 184,6 K RON |
| 9 | 9.RHODODENDRON SRL | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 41,5 %— | — | — | 155,2 K RON |
| 10 | 10.IONATAN PROD COM SRL | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 39,3 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 11 | 11.SOR & GIM SRL | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 38 %— | — | — | 77,6 K RON |
| 12 | 12.PATRITIU CONST SRL | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 34,5 %— | — | — | 28,8 K RON |
| 13 | 13.ABASKALL COM SRL | Sat Salva, Comuna Salva, Bistriţa-Năsăud | 34 %— | — | — | 37,6 K RON |
| 14 | 14.PRASCATRANS SRL | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 31,4 %— | — | — | 10,5 K RON |
| 15 | 15.FORGAVPI COMPANY SRL | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 27,4 %— | — | — | 585,6 K RON |
| 16 | 16.CIRDAN TRANS SRL | Sat Lesu, Comuna Lesu, Bistriţa-Năsăud | 27,4 %— | — | — | 9,6 K RON |
| 17 | 17.PORTUSOL IMPEX SRL | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 27,2 %— | — | — | 82,4 K RON |
| 18 | 18.BULZ FORDUM SRL | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 27,1 %— | — | — | 106,3 K RON |
| 19 | 19.COMTRANS SRL | Sat Piatra Fantinele, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 26,7 %— | — | — | 81,8 K RON |
| 20 | 20.FOREST-AMI SRL | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 25,5 %— | — | — | 140,6 K RON |
| 21 | 21.MONDLADANI SERV SRL | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 22,6 %— | — | — | 129,3 K RON |
| 22 | 22.BLIDARU SRL | Sat Lesu, Comuna Lesu, Bistriţa-Năsăud | 21,9 %— | — | — | 15,3 K RON |
| 23 | 23.ROTSINOLI SRL | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 20,8 %— | — | — | 7,5 K RON |
| 24 | 24.TRISCASTIM SRL | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 19,9 %— | — | — | 306 K RON |
| 25 | 25.NAVIPROD IMPEX SRL | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 19,2 %— | — | — | 67 K RON |
| 26 | 26.GOOD-FOREST SRL | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 18,7 %— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 27 | 27.FORLEOPOP SRL | Sat Lunca Leşului, Comuna Lesu, Bistriţa-Năsăud | 17,5 %— | — | — | 71,6 K RON |
| 28 | 28.COMPETENT CONS SRL | Sat Gersa I, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 16,7 %— | — | — | 2,1 K RON |
| 29 | 29.DEBITLEMN SRL | Sat Telcişor, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 15,9 %— | — | — | 9,2 K RON |
| 30 | 30.ADIGAL SRL | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 15,4 %— | — | — | 20,4 K RON |
| 31 | 31.DANMIRLEMN PROD SRL | Sat Dealu Stefăniţei, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 14,9 %— | — | — | 55,3 K RON |
| 32 | 32.NISTOR FOREST SRL | Sat Budacu de Sus, Comuna Dumitriţa, Bistriţa-Năsăud | 14,8 %— | — | — | 34,7 K RON |
| 33 | 33.MESTEACANUL-TEL SRL | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 14,5 %— | — | — | 84,6 K RON |
| 34 | 34.CIOCANITOAREA SRL | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 13,5 %— | — | — | 125,3 K RON |
| 35 | 35.STEAUA VESTULUI SRL | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 13,5 %— | — | — | 34,6 K RON |
| 36 | 36.RAUL NORD SRL | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 13,4 %— | — | — | 39,6 K RON |
| 37 | 37.JAGUARD PAN SRL | Sat Orheiu Bistriţei, Comuna Cetate, Bistriţa-Năsăud | 13,2 %— | — | — | 2,7 K RON |
| 38 | 38.LEMNCER-FOREST SRL | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 13,1 %— | — | — | 59,3 K RON |
| 39 | 39.FILER-B.C. SRL | Sat Cusma, Comuna Livezile, Bistriţa-Năsăud | 12,7 %— | — | — | 140,7 K RON |
| 40 | 40.VASY FLORY NELYA SRL | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 12,5 %— | — | — | 69,5 K RON |
| 41 | 41.GREEN GOLDEN TUR SRL | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 12,3 %— | — | — | 145,7 K RON |
| 42 | 42.NICLEO FOREST SRL | Sat Lesu, Comuna Lesu, Bistriţa-Năsăud | 12,1 %— | — | — | 53,6 K RON |
| 43 | 43.EXPLOBLAZNA SRL | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 11,7 %— | — | — | 10,4 K RON |
| 44 | 44.PASUL VANATORILOR SRL | Sat Parva, Comuna Parva, Bistriţa-Năsăud | 10,5 %— | — | — | 9,3 K RON |
| 45 | 45.BASTION PRODCOM SRL | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 10,1 %— | — | — | 3,3 K RON |
| 46 | 46.FORLUCMARI SRL | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 9,9 %— | — | — | 3,3 K RON |
| 47 | 47.GLOBAL FOREST SRL | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 9,8 %— | — | — | 158 K RON |
| 48 | 48.DRAGOI FOREST SRL | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 9,5 %— | — | — | 69,1 K RON |
| 49 | 49.LEOBUSET SRL | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 9 %— | — | — | 81,1 K RON |
| 50 | 50.LEMNGRIG-MOLD SRL | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 8,8 %— | — | — | 321,7 K RON |
| 51 | 51.LUTU&NICU 2005 SRL | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8,7 %— | — | — | 46,8 K RON |
| 52 | 52.CELI & L SRL | Loc. Cormaia, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 8,6 %— | — | — | 114,1 K RON |
| 53 | 53.CARBACOM SRL | Sat Poiana Ilvei, Comuna Poiana Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 8,2 %— | — | — | 22,4 K RON |
| 54 | 54.EXPLO-GANEA SRL | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 7,8 %— | — | — | 8,9 K RON |
| 55 | 55.AGROTURISM MURESAN SRL | Sat Mintiu, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 7,7 %— | — | — | 7,5 K RON |
| 56 | 56.DIV UTIL PRODLEMN SRL | Sat Sieut, Comuna Sieut, Bistriţa-Năsăud | 7,7 %— | — | — | 536 RON |
| 57 | 57.DRAMALGOR COM SRL | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 7,1 %— | — | — | 90,2 K RON |
| 58 | 58.DECENTA SRL | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7,1 %— | — | — | 29,2 K RON |
| 59 | 59.SOLCAN SRL | Sat Lunca Leşului, Comuna Lesu, Bistriţa-Năsăud | 6,7 %— | — | — | 25,6 K RON |
| 60 | 60.CIRIOPRUND PRODCOM SRL | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 6,5 %— | — | — | 71,7 K RON |
| 61 | 61.CASTILIA SRL | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,8 %— | — | — | 105,9 K RON |
| 62 | 62.EXPLOADAM SRL | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 5,7 %— | — | — | 2,5 K RON |
| 63 | 63.VIONELDA IMPEX SRL | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 5,6 %— | — | — | 252,9 K RON |
| 64 | 64.SCORUSUL FOREST SRL | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 5,4 %— | — | — | 18,7 K RON |
| 65 | 65.VASIFLORILIA SRL | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 5,3 %— | — | — | 140,6 K RON |
| 66 | 66.TAGEMA SRL | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 5,2 %— | — | — | 10,6 K RON |
| 67 | 67.DUET IMPEX SRL | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 5,1 %— | — | — | 11,5 K RON |
| 68 | 68.ZONA VARULUI SRL | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 5,1 %— | — | — | 17,5 K RON |
| 69 | 69.MIT HANG SRL | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 5 %— | — | — | 26,6 K RON |
| 70 | 70.BUNELUPROD SRL | Sat Rebrisoara, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 4,8 %— | — | — | 14,7 K RON |
| 71 | 71.IUS-FLORION SRL | Sat Ţigău, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 4,7 %— | — | — | 11,4 K RON |
| 72 | 72.LUC EXPERT SRL | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,6 %— | — | — | 4,9 K RON |
| 73 | 73.RUSTICAL FOREST SRL | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 4,5 %— | — | — | 17,7 K RON |
| 74 | 74.PRODCOMTOUR-MONTANA SRL | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 4,4 %— | — | — | 8,6 K RON |
| 75 | 75.M.G. SIMFONY CORPORATION SRL | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 4,4 %— | — | — | 35,5 K RON |
| 76 | 76.POPANDRON SRL | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 4,2 %— | — | — | 8,6 K RON |
| 77 | 77.VELUR LUX PROD SRL | Sat Nimigea de Jos, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 4,1 %— | — | — | 1,3 K RON |
| 78 | 78.FAGMORES IMPEX SRL | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 4 %— | — | — | 63,6 K RON |
| 79 | 79.PADUM SRL | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 4 %— | — | — | 10,8 K RON |
| 80 | 80.GALBEN GAV SRL | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 4 %— | — | — | 2,6 K RON |
| 81 | 81.JNEAPANUL PROD SRL | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 3,9 %— | — | — | 409 RON |
| 82 | 82.DOMALI PRODCOM SRL | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 3,9 %— | — | — | 9,2 K RON |
| 83 | 83.FULG DE NEA SRL | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 3,8 %— | — | — | 2,8 K RON |
| 84 | 84.BOZGA SRL | Sat Tureac, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 3,8 %— | — | — | 21,6 K RON |
| 85 | 85.FORINTERCLAS SRL | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 3,8 %— | — | — | 17,3 K RON |
| 86 | 86.STAR GATE SRL | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 3,6 %— | — | — | 362,3 K RON |
| 87 | 87.PRODANTOLEMN SRL | Sat Valea Mare, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 3,4 %— | — | — | 33,5 K RON |
| 88 | 88.EXPLO-MUNTENIA SRL | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 3,3 %— | — | — | 13,8 K RON |
| 89 | 89.DUMA ROMNORD SRL | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,1 %— | — | — | 5,8 K RON |
| 90 | 90.SILDADFOR SRL | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3 %— | — | — | 111,7 K RON |
| 91 | 91.NATAROX TRANS SRL | Sat Romuli, Comuna Romuli, Bistriţa-Năsăud | 2,9 %— | — | — | 8,8 K RON |
| 92 | 92.LECON SRL | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,8 %— | — | — | 597 RON |
| 93 | 93.AURMAR FOREST SRL | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 2,8 %— | — | — | 29,8 K RON |
| 94 | 94.SOHUROTRANS SRL | Sat Cireşoaia, Comuna Braniştea, Bistriţa-Năsăud | 2,7 %— | — | — | 34,6 K RON |
| 95 | 95.RODNA DONTEL SRL | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 2,6 %— | — | — | 5,8 K RON |
| 96 | 96.FORCOMTRANS SRL | Sat Mocod, Comuna Nimigea, Bistriţa-Năsăud | 2,6 %— | — | — | 7,4 K RON |
| 97 | 97.SILVANIA INTERFOREST SRL | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 2,5 %— | — | — | 3,3 K RON |
| 98 | 98.POIANA VERDE SRL | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 2,4 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 99 | 99.FORVIGALUS SRL | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 2,3 %— | — | — | 12,3 K RON |
| 100 | 100.CONTACT-NORD COM SRL | Sat Chiuza, Comuna Chiuza, Bistriţa-Năsăud | 2,3 %— | — | — | 6,5 K RON |