Top 100 firme — Transport și depozitare, Argeș după marjă netă în 2021
2.320 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 59,6 %, iar liderul atinge 279,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TOY TRANZIT URBAN S.R.L.▲ 35 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 279,8 %▲ 201,5 % | ▲ 201,5 % | 21,7 K RON | |
| 2 | 2.TEDDY SI RAZVAN SRL▲ 2.022 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 278 %— | — | 16,4 K RON | |
| 3 | 3.ASTRA SA▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 228,5 %▲ 64 % | ▲ 64 % | 1,8 mil. RON | |
| 4 | 4.SERV TRANSREP-AUTO SRL▲ 1.913 | Municipiul Piteşti, Argeş | 152,5 %— | — | 154,2 K RON | |
| 5 | 5.SEBASTIAN ŞI ANCA TRANSPORT SRL▲ 1.176 | Sat Poiana Lacului, Comuna Poiana Lacului, Argeş | 143,8 %▲ 2.404,4 % | ▲ 2.404,4 % | 631,4 K RON | |
| 6 | 6.MARIA ACTIV LOGISTIC SRL▲ 2.033 | Municipiul Piteşti, Argeş | 141,1 %— | — | 14,3 K RON | |
| 7 | 7.TAXI PUY S.R.L.▲ 33 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 113,2 %▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 2,4 K RON | |
| 8 | 8.BRO ACTIV SPEDITION S.R.L.▲ 33 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 97,2 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 6,8 K RON | |
| 9 | 9.LUPA CAPITOLINA S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 97,1 %— | — | — | 12,1 K RON |
| 10 | 10.LESIM TOP S.R.L.▲ 163 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 97 %▲ 103,6 % | ▲ 103,6 % | 22,9 K RON | |
| 11 | 11.RĂZVAN DANI TOP TRANS SRLnou | Sat Glodu, Comuna Călineşti, Argeş | 97 %— | — | 3,2 K RON | |
| 12 | 12.MIOFUN STAR TRANS S.R.L.nou | Sat Valea Danului, Comuna Valea Danului, Argeş | 97 %— | — | — | 1,9 K RON |
| 13 | 13.COSMIN TRANS EXPRESS NIC S.R.L.nou | Sat Retevoieşti, Comuna Pietroşani, Argeş | 97 %— | — | — | 3,5 K RON |
| 14 | 14.PETPAODUAL INTERTRANS LOGISTIC SRL▲ 10 | Sat Valea Popii, Comuna Priboieni, Argeş | 97 %0,0% | 0,0% | 5,8 K RON | |
| 15 | 15.DIMI TRANS AND SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 97 %— | — | — | 123,1 K RON |
| 16 | 16.BIAMAR GREEN BUSINESS S.R.L.nou | Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, Argeş | 96,8 %— | — | — | 2,9 K RON |
| 17 | 17.DENIS CURIER SPEDITION S.R.L.▲ 14 | Sat Martalogi, Comuna Hârseşti, Argeş | 96,1 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 58,6 K RON | |
| 18 | 18.MILY RAPID DELIVERY S.R.L.nou | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 95,8 %— | — | — | 40,9 K RON |
| 19 | 19.AUTOTRANSFER LOGISTIC SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 95,5 %— | — | 428 RON | |
| 20 | 20.ACR EXCLUSIV SPEDITION S.R.L.nou | Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, Argeş | 95,4 %— | — | — | 33,7 K RON |
| 21 | 21.MARIUS TOP LOGISTIC SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 95,2 %— | — | — | 65,2 K RON |
| 22 | 22.MIROX PROXIMA TRANSPORT SRL▲ 61 | Sat Bârla, Comuna Bârla, Argeş | 94,5 %▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 25 K RON | |
| 23 | 23.TRANS BACOS AG SRL▼ 22 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 94,2 %▼ 80,1 % | ▼ 80,1 % | 17,2 K RON | |
| 24 | 24.MERTOL MB TRANSPORT S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 93,5 %— | — | — | 450,8 K RON |
| 25 | 25.GOLDEN ENERGY CĂTEASCA SRL▲ 440 | Municipiul Piteşti, Argeş | 93,4 %▲ 291,5 % | ▲ 291,5 % | 2 mil. RON | |
| 26 | 26.RONSER TOP TRANS S.R.L.▲ 179 | Sat Mustăţeşti, Comuna Valea Iaşului, Argeş | 92,6 %▲ 123,7 % | ▲ 123,7 % | 10 K RON | |
| 27 | 27.SINE NOMINE EXPRESS S.R.L.▲ 7 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 92,1 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 41 K RON | |
| 28 | 28.TRANS CRIS FAMILY SRL= | Municipiul Câmpulung, Argeş | 91,9 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 2,3 K RON | |
| 29 | 29.SPEED DELIVERY S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 90,7 %— | — | — | 20,8 K RON |
| 30 | 30.AIM IANIS COMPANY SRL▲ 118 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 90,7 %▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 76,2 K RON | |
| 31 | 31.AMIRAL TOMY EXPRESS S.R.L.▲ 29 | Sat Cârciumăreşti, Comuna Leordeni, Argeş | 90,6 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 38 K RON | |
| 32 | 32.ECATERINA CONCEPT BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 90,3 %— | — | — | 6,3 K RON |
| 33 | 33.SMITLAENER NEXT STAR S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 90,1 %— | — | — | 25,2 K RON |
| 34 | 34.GABI ALEXER DIVERS SRL▲ 8 | Oraş Mioveni, Argeş | 89,9 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 14,6 K RON | |
| 35 | 35.MCC EVENTS PARTS S.R.L.nou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 89,3 %— | — | — | 19,4 K RON |
| 36 | 36.ABM CONNECTING EUROPE S.R.L.nou | Sat Mareş, Comuna Albota, Argeş | 88,8 %— | — | — | 28,6 K RON |
| 37 | 37.TRANS MILO 2002 SRL▲ 91 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 88,4 %▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 6,1 K RON | |
| 38 | 38.VIOMAR V.S.A. SRL▲ 9 | Sat Ciupa-Mănciulescu, Comuna Răteşti, Argeş | 88,3 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 34,8 K RON | |
| 39 | 39.LZO REDSPEED SRL▲ 33 | Sat Valea Ursului, Comuna Bascov, Argeş | 87,7 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 19 K RON | |
| 40 | 40.RRI RENTAL TRANSPORT S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 85,7 %— | — | — | 6 K RON |
| 41 | 41.EXCLUSIV BOBI SRL▲ 208 | Comuna Negraşi, Argeş | 85,6 %▲ 131 % | ▲ 131 % | 20,1 K RON | |
| 42 | 42.MONDIAL TRANSPORTS JOURNEY S.R.L.nou | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 84,7 %— | — | — | 40,4 K RON |
| 43 | 43.AGR EUROTRANS COURIER S.R.L.nou | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 84,5 %— | — | — | 59,9 K RON |
| 44 | 44.AUTOTIM TRANSPORT SRL▲ 149 | Municipiul Piteşti, Argeş | 83,9 %▲ 94,3 % | ▲ 94,3 % | 4,1 mil. RON | |
| 45 | 45.TOTO TRUST TRUCK S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 82,3 %— | — | — | 14,1 K RON |
| 46 | 46.GVP MONDO LOGISTIC S.R.L.▼ 8 | Sat Uiasca, Comuna Bascov, Argeş | 82,1 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 393,2 K RON | |
| 47 | 47.LUCKY DUO ENTERPRISE S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 81,6 %— | — | — | 16,8 K RON |
| 48 | 48.COSTI LUX DRIVE SRL▼ 27 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 81,5 %▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 1,9 K RON | |
| 49 | 49.CLAU-ANTO TRANS S.R.L.nou | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 81,1 %— | — | — | 103 K RON |
| 50 | 50.EMYON CARGO SPEED SRL▲ 113 | Sat Pătuleni, Comuna Răteşti, Argeş | 80,9 %▲ 63,5 % | ▲ 63,5 % | 36,2 K RON | |
| 51 | 51.PIRINEOS TRANS EXPRES S.R.L.nou | Sat Bughea de Jos, Comuna Bughea de Jos, Argeş | 80,3 %— | — | — | 131,1 K RON |
| 52 | 52.SEVA NORANG S.R.L.nou | Sat Cieşti, Comuna Lunca Corbului, Argeş | 79,8 %— | — | — | 5,7 K RON |
| 53 | 53.G.B.S GENERAL TRANSPORTI SRL▲ 1.594 | Sat Bucşeneşti, Comuna Corbeni, Argeş | 79,7 %▲ 18.011,4 % | ▲ 18.011,4 % | 7,3 K RON | |
| 54 | 54.TEOFLAV MARI TRANS SRL▲ 35 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 77 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 229,8 K RON | |
| 55 | 55.IDP FAGATRANS S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 76,7 %— | — | — | 146,1 K RON |
| 56 | 56.M.L.C. RAPID TOPTRANS S.R.L.nou | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Argeş | 75,5 %— | — | — | 1,9 K RON |
| 57 | 57.MUCENIC DISTRIBUTION S.R.L.= | Sat Corbi, Comuna Corbi, Argeş | 75,4 %▼ 13 % | ▼ 13 % | 55,5 K RON | |
| 58 | 58.TRANSBOLA TRUCKS S.R.L.▲ 1 | Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeş | 75,2 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 642,1 K RON | |
| 59 | 59.STELYMAR SELF TRANSPORT SRLnou | Sat Sineşti, Comuna Cuca, Argeş | 74,8 %— | — | 27,5 K RON | |
| 60 | 60.PREMIUM DIGITAL FOTO GROUP SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 74,6 %— | — | 71,6 K RON | |
| 61 | 61.LOGEURO GLOBALCOM SRL▲ 25 | Municipiul Piteşti, Argeş | 74,3 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 600,5 K RON | |
| 62 | 62.FAMILY DRIVE TEST S.R.L.nou | Sat Valea Uleiului, Comuna Valea Iaşului, Argeş | 73,8 %— | — | — | 31,4 K RON |
| 63 | 63.ARIANNA & CRISTINA EUROTRANS S.R.L.nou | Sat Ciureşti, Comuna Vedea, Argeş | 72,9 %— | — | — | 3,6 K RON |
| 64 | 64.N & C CLASSIC HOME SRL▲ 1.703 | Sat Piscani, Comuna Dîrmăneşti, Argeş | 72,7 %— | — | 55,6 K RON | |
| 65 | 65.JON SPEDITION CONCEPT S.R.L.▼ 15 | Municipiul Piteşti, Argeş | 72,5 %▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 187,4 K RON | |
| 66 | 66.ORIENT EXPRES INTERNATIONAL SRL▲ 565 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 71,2 %▲ 290 % | ▲ 290 % | 128 K RON | |
| 67 | 67.MELCU TAXI SPEED S.R.L.▲ 82 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 70,6 %▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 3,2 K RON | |
| 68 | 68.ALESID CONCEPT GEC SRL▲ 73 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 70,5 %▲ 32 % | ▲ 32 % | 3,4 K RON | |
| 69 | 69.DOMUS N.C.G. TRANS 2004 SRL▲ 32 | Municipiul Piteşti, Argeş | 70,4 %▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 128,9 K RON | |
| 70 | 70.FANMAR TRANS SRL▲ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 70,4 %▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 19,9 K RON | |
| 71 | 71.EAL GRAND LOGISTICS SRLnou | Oraş Mioveni, Argeş | 70,3 %— | — | — | 25 K RON |
| 72 | 72.AGROMEC TOPOLOVENI SA▲ 90 | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 70,1 %▲ 41 % | ▲ 41 % | 1,2 mil. RON | |
| 73 | 73.MAVI TRANS LOGISTIK S.R.L.▲ 47 | Sat Drăghiceşti, Comuna Săpata, Argeş | 69,9 %▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 59,4 K RON | |
| 74 | 74.BLN TRANS SPEDITION S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 69,1 %— | — | — | 24,8 K RON |
| 75 | 75.DENMAR LOGISTIC AG S.R.L.▲ 7 | Sat Păduroiu din Vale, Comuna Poiana Lacului, Argeş | 67,3 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 39,6 K RON | |
| 76 | 76.DENUR BRAND CROWD S.R.L.nou | Sat Dobreşti, Comuna Dobreşti, Argeş | 67,2 %— | — | — | 33,9 K RON |
| 77 | 77.CMD DAN SPEED S.R.L.▲ 39 | Sat Slobozia, Comuna Slobozia, Argeş | 66,8 %▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 64,7 K RON | |
| 78 | 78.DISCOVER NEW WAYS S.R.L.nou | Sat Curteanca, Comuna Buzoeşti, Argeş | 66,6 %— | — | — | 83,4 K RON |
| 79 | 79.ANTO CARGO DISTRIB S.R.L.nou | Sat Giuclani, Comuna Ciomăgeşti, Argeş | 66,6 %— | — | — | 5,9 K RON |
| 80 | 80.STRATOS EUROPAK SRL▲ 2.020 | Municipiul Piteşti, Argeş | 66,3 %— | — | 39,1 K RON | |
| 81 | 81.LUP SPEED97 S.R.L.nou | Sat Dobreşti, Comuna Dobreşti, Argeş | 65,8 %— | — | — | 12,4 K RON |
| 82 | 82.ANDRA LAU ANDREA S.R.L.▼ 3 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 65,7 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 4,6 K RON | |
| 83 | 83.RIVA TRANSPORT LOGISTIC S.R.L.▲ 137 | Municipiul Piteşti, Argeş | 65,7 %▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 22,7 K RON | |
| 84 | 84.ONY&CRIS EUROTRANS S.R.L.nou | Sat Găleţeanu, Comuna Poiana Lacului, Argeş | 64,4 %— | — | — | 1 K RON |
| 85 | 85.DAAV LOGISTICS S.R.L.▼ 72 | Municipiul Piteşti, Argeş | 64,2 %▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 5,6 K RON | |
| 86 | 86.NED PRO ACTIV S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 63,6 %— | — | — | 46,6 K RON |
| 87 | 87.TOPAUTO VALLEN S.R.L.▲ 92 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 63,5 %▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 8,3 K RON | |
| 88 | 88.TEOLIN EXPRESS LOGISTIC SRLnou | Sat Glâmbocata-Deal, Comuna Leordeni, Argeş | 63,3 %— | — | 565 K RON | |
| 89 | 89.INTERDAV SPEDITION LKW S.R.L.nou | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 63,1 %— | — | — | 158,5 K RON |
| 90 | 90.EURO LOGISTIC RAC S.R.L.nou | Sat Oeştii Pământeni, Comuna Corbeni, Argeş | 63 %— | — | — | 3,1 K RON |
| 91 | 91.KOBYRY AGROTRANS S.R.L.nou | Sat Slobozia, Comuna Slobozia, Argeş | 63 %— | — | — | 189,4 K RON |
| 92 | 92.CORADU SPEED LOGISTIC SRLnou | Sat Deduleşti, Comuna Morăreşti, Argeş | 62,9 %— | — | — | 147,9 K RON |
| 93 | 93.BOGDAN PARTENER SRL▲ 72 | Sat Uiasca, Comuna Bascov, Argeş | 61,6 %▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 172,4 K RON | |
| 94 | 94.COST YNA TRANSTOP S.R.L.▲ 2.017 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 61,4 %— | — | 2,8 K RON | |
| 95 | 95.ROBERTINO SRL▲ 19 | Sat Dârmăneşti, Comuna Dîrmăneşti, Argeş | 61,3 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 56,1 K RON | |
| 96 | 96.ADINA TOP TEAM S.R.L.nou | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 61,2 %— | — | — | 1,8 K RON |
| 97 | 97.TAXI GFA S.R.L.▲ 53 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 60,6 %▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 132,1 K RON | |
| 98 | 98.ALEXSAB EXPRESS S.R.L.nou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 60,3 %— | — | — | 33,7 K RON |
| 99 | 99.BEAR BY STOICI S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 59,9 %— | — | — | 2,4 K RON |
| 100 | 100.NICO & TIBI SPEED S.R.L.▼ 42 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 59,6 %▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 9,9 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Argeș
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
2.396 firme · 6,9 mld. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
25 firme · 237,5 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
41 firme · 156,3 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
41 firme · 148,9 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
91 firme · 114,4 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
132 firme · 41,6 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
17 firme · 32,8 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
9 firme · 25,3 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
41 firme · 24,9 mil. RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
5 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
160 firme · 13,2 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
6 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
4 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
70 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 913,1 K RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 272,7 K RON
CAEN 5030
Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
3 firme · 160 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 149,5 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
2 firme · 137,3 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 0 RON