Top 100 firme — Alte activități de creditare după marjă netă în 2014
1.771 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 77,3 %, iar liderul atinge 135.390,7 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GENPERLA SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 135.390,7 %— | — | — | 189,5 K RON |
| 2 | 2.ORHIDIS SILVER S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 22.286,5 %— | — | — | 103,6 K RON |
| 3 | 3.ORHIDIS GOLD SPORT S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5.372,9 %— | — | — | 102 K RON |
| 4 | 4.ORHIDIS BRONZ S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3.652,7 %— | — | — | 66,5 K RON |
| 5 | 5.IFN ORHIDIS DELTA SRL▼ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 3.190,6 %▼ 70,5 % | ▼ 70,5 % | 35,4 K RON | |
| 6 | 6.ORHIDIS MAX S.R.L.nou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2.917,8 %— | — | — | 31,7 K RON |
| 7 | 7.IFN ORHIDIS PLATINIUM SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2.318,3 %— | — | — | 109,5 K RON |
| 8 | 8.IFN ARANY AMANET SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 1.852,5 %— | — | — | 177 K RON |
| 9 | 9.IFN ORHIDIS TETA SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 907,8 %▼ 68,7 % | ▼ 68,7 % | 6,6 K RON | |
| 10 | 10.IFN ORHIDIS KAPA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 873,5 %— | — | 7,6 K RON | |
| 11 | 11.GURMYOAMA SRL▲ 636 | Municipiul Brăila, Brăila | 798,2 %▲ 2.678,4 % | ▲ 2.678,4 % | 11,2 K RON | |
| 12 | 12.LUCLAS SERV SRL▲ 1.632 | Municipiul Brăila, Brăila | 728,7 %— | — | 212,4 K RON | |
| 13 | 13.IFN ORHIDIS SIGMA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 682,1 %— | — | 955 RON | |
| 14 | 14.RICHGOLD IFN SRL▼ 3 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 609,9 %▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 34,1 K RON | |
| 15 | 15.ROMUNION IFN SRL▼ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 571,9 %▼ 66,8 % | ▼ 66,8 % | 110,1 K RON | |
| 16 | 16.ARGENA IFN SRL▼ 6 | Municipiul Craiova, Dolj | 560,1 %▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 174,8 K RON | |
| 17 | 17.AMJ SOLAR FINANCE SRL▲ 390 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 559,5 %▲ 1.150,3 % | ▲ 1.150,3 % | 4,8 K RON | |
| 18 | 18.EMY IFN SRL▼ 6 | Municipiul Craiova, Dolj | 553,9 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 65,3 K RON | |
| 19 | 19.DOG & ECA COMPANY SRL▼ 6 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 341,2 %▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 96,7 K RON | |
| 20 | 20.D.R.Y. GOLD IFN SRL▼ 11 | Municipiul Craiova, Dolj | 331,5 %▼ 63 % | ▼ 63 % | 95 K RON | |
| 21 | 21.GOLD STAR SRLnou | Municipiul Vaslui, Vaslui | 294,2 %— | — | 179,4 K RON | |
| 22 | 22.QUEEN ANTONIA IMPEX SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 142 %— | — | — | 14,8 K RON |
| 23 | 23.SIMY GOLD STAR SRL▲ 94 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 142 %▲ 84 % | ▲ 84 % | 309,5 K RON | |
| 24 | 24.SILVER - PERL SRL▲ 187 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 133,2 %▲ 110,4 % | ▲ 110,4 % | 5,3 K RON | |
| 25 | 25.EVE - MARIA I.F.N. SRL▼ 6 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 129,6 %▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 97,2 K RON | |
| 26 | 26.SALITEX INDUSTRIES SRL▲ 164 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 126,2 %▲ 92,6 % | ▲ 92,6 % | 215,2 K RON | |
| 27 | 27.IFN CRIALVIL CREDIT SRL▲ 1.518 | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Vâlcea | 103,7 %— | — | 65,3 K RON | |
| 28 | 28.DOMINO IFN SRL▲ 4 | Municipiul Craiova, Dolj | 101,7 %▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 106,9 K RON | |
| 29 | 29.BIJUTERIA DOROTHEUM SRL▲ 141 | Municipiul Timişoara, Timiş | 99,5 %▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 211,2 K RON | |
| 30 | 30.CASA DE AMANET AUTO SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 97,2 %— | — | — | 196,8 K RON |
| 31 | 31.MONEY4YOU SRL▲ 476 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 97 %▲ 162 % | ▲ 162 % | 1,2 K RON | |
| 32 | 32.YNL COMPANY SRL▲ 3 | Loc. Făget, Oraş Făget, Timiş | 94,6 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 37,8 K RON | |
| 33 | 33.EMERALD AMANET SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 93,7 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 61,2 K RON | |
| 34 | 34.AMANET STEFANY IFN SRL▼ 11 | Municipiul Craiova, Dolj | 93,6 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 299,1 K RON | |
| 35 | 35.INTER MOISE S.R.L.▼ 7 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 93 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 116 K RON | |
| 36 | 36.LIVIO COMPANI SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 92,8 %— | — | 102,5 K RON | |
| 37 | 37.FINANCIAL AUTOKREDIT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 92 %— | — | — | 5,8 K RON |
| 38 | 38.LOT ALTIC SRL▲ 798 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 91,8 %▲ 409,3 % | ▲ 409,3 % | 10,3 K RON | |
| 39 | 39.GMK CREDIT MARIS IFN SRL▲ 10 | Municipiul Slatina, Olt | 91,7 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 37,8 K RON | |
| 40 | 40.INOVATIV AMANET SRL▲ 1.681 | Municipiul Buzău, Buzău | 90,8 %— | — | 41,2 K RON | |
| 41 | 41.TOP AMERICAN GOLD SRL▲ 313 | Municipiul Buzău, Buzău | 90,6 %▲ 82,2 % | ▲ 82,2 % | 9,9 K RON | |
| 42 | 42.COVILINO IFN SRL▲ 48 | Comuna Cornu, Prahova | 90,4 %▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 150,1 K RON | |
| 43 | 43.PUŞCULIŢA NOROCOASĂ S.R.L.▲ 20 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 90,4 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 249,4 K RON | |
| 44 | 44.RODSILV COM I.F.N. SRL▲ 155 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 90,3 %▲ 40 % | ▲ 40 % | 170,7 K RON | |
| 45 | 45.T.D. CREDIT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 90,3 %— | — | — | 258,1 K RON |
| 46 | 46.PORTALEX NOVA SRL▲ 83 | Municipiul Craiova, Dolj | 90,1 %▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 148,9 K RON | |
| 47 | 47.ASIG BUSINESS LG 2008 SRL▼ 13 | Municipiul Piteşti, Argeş | 89,8 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 4,4 K RON | |
| 48 | 48.CLARK GOLD S.R.L.▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 89,5 %▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 226,7 K RON | |
| 49 | 49.ADLI 95 IFN SRL▲ 4 | Municipiul Buzău, Buzău | 88,8 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 149,5 K RON | |
| 50 | 50.MIRA GOLD IFN SRL▲ 31 | Municipiul Oradea, Bihor | 88,1 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 132,1 K RON | |
| 51 | 51.ALPIS NOTEX SRL▼ 21 | Municipiul Piteşti, Argeş | 87,7 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 81,4 K RON | |
| 52 | 52.23 DECEMBRIE CREDIT SRL▼ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 87,6 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 227,1 K RON | |
| 53 | 53.IFN CARVEN TRADE SRL▲ 30 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 87,1 %▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 162,6 K RON | |
| 54 | 54.HOPE CREDIT COMPANY SRL▲ 1.411 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 86,9 %— | — | 823,6 K RON | |
| 55 | 55.FAST & ADVANTAGE SRL▲ 259 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 86,8 %▲ 63,9 % | ▲ 63,9 % | 93,3 K RON | |
| 56 | 56.STEFANY STYLE IFN SRL▲ 368 | Municipiul Huşi, Vaslui | 86,7 %▲ 99,5 % | ▲ 99,5 % | 64,1 K RON | |
| 57 | 57.SC LOVALIN GOLD IFN SRL▲ 71 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 86,5 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 138,1 K RON | |
| 58 | 58.ANA CREDIT IFN SRL▲ 165 | Municipiul Slatina, Olt | 86,3 %▲ 38 % | ▲ 38 % | 22,2 K RON | |
| 59 | 59.IDEAL AMANET I.F.N. SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 86,2 %— | — | — | 93,2 K RON |
| 60 | 60.DAVID'S CREDIT SRL▲ 22 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 85,4 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 70,2 K RON | |
| 61 | 61.CASA DE AMANET D'OR SRL▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 85,4 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 22,1 K RON | |
| 62 | 62.KRISS GROUP SRL▲ 95 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 84,8 %▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 222,4 K RON | |
| 63 | 63.ALL GOLD & AUTO IFN SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 84,7 %— | — | — | 21,8 K RON |
| 64 | 64.CRIDOLUM SERV SRL▼ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 84,7 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 210,3 K RON | |
| 65 | 65.ADLI 94 SRL▲ 43 | Municipiul Buzău, Buzău | 84,6 %▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 149,9 K RON | |
| 66 | 66.ISADELMAR SRL▼ 8 | Comuna Crîmpoia, Olt | 84,6 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 31,7 K RON | |
| 67 | 67.OVIMALEX CON SRL▲ 1.252 | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 84,4 %— | — | 184,7 K RON | |
| 68 | 68.VILASTIL SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 83,8 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 233,1 K RON | |
| 69 | 69.MIVIROM GOLDCOM SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 83,7 %— | — | — | 166,8 K RON |
| 70 | 70.PEPPER COM IMPEX SRL▲ 140 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 83 %▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 177 K RON | |
| 71 | 71.IFN ORHIDIS OMEGA SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 83 %— | — | 205 RON | |
| 72 | 72.RIOALEX GOLD SRL▲ 249 | Loc. Ocna Mureş, Oraş Ocna Mureş, Alba | 82,8 %▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 48,4 K RON | |
| 73 | 73.AMYRA-MARY VYP SRL▲ 826 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 82,6 %▲ 453,8 % | ▲ 453,8 % | 65,9 K RON | |
| 74 | 74.AMANET F&M IFN SRL▲ 1.422 | Municipiul Craiova, Dolj | 82,2 %— | — | 209,9 K RON | |
| 75 | 75.WIZ CAR SRL▲ 27 | Municipiul Braşov, Braşov | 81,9 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 19,3 K RON | |
| 76 | 76.RUBYAMA BUSINESS SRL▼ 16 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 81,9 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 17,7 K RON | |
| 77 | 77.SIMPATIQ IFN S.R.L.▼ 22 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 81,8 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 172,5 K RON | |
| 78 | 78.AMANET ECONOMIC IFN SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 81,5 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 136,8 K RON | |
| 79 | 79.ORIENT GOLD IFN SRL▲ 1.338 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 80,7 %— | — | 65,6 K RON | |
| 80 | 80.YOYO GRILL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 80,7 %— | — | 86,7 K RON | |
| 81 | 81.YANIS GOLD SRL▼ 55 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 80,7 %▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 10,2 K RON | |
| 82 | 82.AMANET FINANS SRL▼ 35 | Municipiul Deva, Hunedoara | 80,7 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 153,3 K RON | |
| 83 | 83.ALVA COM - NEW IFN SRL▲ 27 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 80,4 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 132,8 K RON | |
| 84 | 84.DIAMARI NICOR SRL▼ 32 | Sat Aluniş, Comuna Aluniş, Cluj | 80,3 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 22,4 K RON | |
| 85 | 85.CYP GOLD SRL▲ 717 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 79,9 %▲ 298,4 % | ▲ 298,4 % | 49,4 K RON | |
| 86 | 86.SERVICE LYNE SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 79,7 %▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 158 K RON | |
| 87 | 87.ZS & CS GOLD AMANET SRL▲ 9 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 79,6 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 36 K RON | |
| 88 | 88.BREBAN-NANA I.F.N. SRL▲ 251 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 79,5 %▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 30,3 K RON | |
| 89 | 89.ANAWOL NORD IFN SRL▲ 1.485 | Sat Diţeşti, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 78,7 %— | — | 89,8 K RON | |
| 90 | 90.DALIMAR HD CREDITINVEST IFN SRL▼ 29 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 78,7 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 85,6 K RON | |
| 91 | 91.IMANTO SERV IFN SRL▲ 13 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 78,7 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 45,1 K RON | |
| 92 | 92.ONEST LAUR LINE IFN SRL▲ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 78,6 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 178,2 K RON | |
| 93 | 93.CONFIDENTIAL GOLD SRL▼ 66 | Municipiul Craiova, Dolj | 78,5 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 37,1 K RON | |
| 94 | 94.ANAID GOLD IFN SRL▼ 80 | Municipiul Craiova, Dolj | 78,4 %▼ 81,8 % | ▼ 81,8 % | 20,1 K RON | |
| 95 | 95.SERVOS SRL▼ 9 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 78,3 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 80,8 K RON | |
| 96 | 96.CONONLI SRLnou | Loc. Rovinari, Oraş Rovinari, Gorj | 78,2 %— | — | — | 165,6 K RON |
| 97 | 97.J & V WEIGHT SRL▲ 111 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 78,2 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 187 K RON | |
| 98 | 98.MAGNETU AUTO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,9 %— | — | — | 69,1 K RON |
| 99 | 99.CRIS & MONEY GOLD IFN SRL▲ 254 | Municipiul Timişoara, Timiş | 77,4 %▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 168,7 K RON | |
| 100 | 100.NUCOR S.R.L.▲ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 77,3 %▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 213,5 K RON |