Top 100 firme — Alte activități de creditare după marjă netă în 2009
1.626 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 78,6 %, iar liderul atinge 172.155 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ETHEREUM CAPITAL INVEST S.R.L.nou | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 172.155 %— | — | — | 34,4 K RON |
| 2 | 2.JANINE TRADE IFN SRL▲ 14 | Municipiul Braşov, Braşov | 985,9 %▲ 323,4 % | ▲ 323,4 % | 85,4 K RON | |
| 3 | 3.IFN ORHIDIS DELTA SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 952,6 %▲ 78,1 % | ▲ 78,1 % | 167 K RON | |
| 4 | 4.IFN ORHIDIS SIGMA SRL▲ 9 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 949,9 %▲ 225,1 % | ▲ 225,1 % | 73,8 K RON | |
| 5 | 5.IFN ORHIDIS ALFA SRL▲ 1 | Municipiul Reghin, Mureş | 895,1 %▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | 177,9 K RON | |
| 6 | 6.IFN ORHIDIS OMEGA SRL▲ 14 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 688,5 %▲ 236 % | ▲ 236 % | 53,8 K RON | |
| 7 | 7.IFN ORHIDIS TETA SRL▲ 3 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 660,7 %▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | 213,8 K RON | |
| 8 | 8.IFN ORHIDIS KAPA SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 644 %▲ 213,1 % | ▲ 213,1 % | 51,8 K RON | |
| 9 | 9.EUROSTAR LEASING SA▲ 1.311 | Municipiul Arad, Arad | 641,5 %— | — | 281,4 K RON | |
| 10 | 10.AGAT STAR 2002 SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 639,7 %▲ 531,2 % | ▲ 531,2 % | 4,5 K RON | |
| 11 | 11.PRINCIPESA SRL▲ 11 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 609,3 %▲ 224 % | ▲ 224 % | 195,7 K RON | |
| 12 | 12.SORPAS 72 SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 555,7 %— | — | — | 63,4 K RON |
| 13 | 13.AMANET INTERNATIONAL IFN SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 541,5 %— | — | — | 95,5 K RON |
| 14 | 14.CARSIUM IFN SRL▼ 5 | Municipiul Câmpina, Prahova | 486,9 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 334 K RON | |
| 15 | 15.GOLD STYL TEH SRL▲ 11 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 467,3 %▲ 212,6 % | ▲ 212,6 % | 479,5 K RON | |
| 16 | 16.FRIENDS SERV SRL▼ 5 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 417,7 %▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 18,4 K RON | |
| 17 | 17.AMICAN IFN SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 414,7 %— | — | — | 81,3 K RON |
| 18 | 18.CIRUS DIANTHUS SRL▼ 3 | Municipiul Câmpina, Prahova | 398,4 %▲ 58,9 % | ▲ 58,9 % | 259,9 K RON | |
| 19 | 19.MONI GOLD IFN SRL▲ 10 | Municipiul Braşov, Braşov | 375,8 %▲ 216,6 % | ▲ 216,6 % | 288,9 K RON | |
| 20 | 20.CUART GOLD SRL▲ 20 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 363,6 %▲ 265 % | ▲ 265 % | 77,9 K RON | |
| 21 | 21.ALY AMANET IFN SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 361,8 %— | — | — | 676,7 K RON |
| 22 | 22.REMIX I.F.N. SRL▼ 19 | Municipiul Zalău, Sălaj | 327,4 %▼ 83,2 % | ▼ 83,2 % | 311,9 K RON | |
| 23 | 23.DOGAR IFN SRL▲ 20 | Loc. Sânnicolau Mare, Oraş Sânnicolau Mare, Timiş | 319,8 %▲ 226,3 % | ▲ 226,3 % | 26,8 K RON | |
| 24 | 24.APLOMB-IFN SRL▲ 297 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 314,2 %▲ 522,1 % | ▲ 522,1 % | 30 K RON | |
| 25 | 25.ALEX AMANET IFN SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 257,7 %— | — | — | 661,5 K RON |
| 26 | 26.DOG & ECA COMPANY SRL▲ 243 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 216,8 %▲ 295,8 % | ▲ 295,8 % | 30,4 K RON | |
| 27 | 27.RADANI ANGEN IFN S.R.L.▲ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 204 %▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | 230,6 K RON | |
| 28 | 28.DANTE I.F.N. SRL▼ 16 | Municipiul Zalău, Sălaj | 191,4 %▼ 35 % | ▼ 35 % | 21,1 K RON | |
| 29 | 29.KORA DEL RAMUS I.F.N. SRL▲ 1.419 | Comuna Bascov, Argeş | 167 %— | — | 195,8 K RON | |
| 30 | 30.TWO MUCH SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 162,7 %— | — | — | 36,9 K RON |
| 31 | 31.ROBERT - AUGUSTIN NETWORK I.F.N. SRL▲ 416 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 157,2 %▲ 295,3 % | ▲ 295,3 % | 214,9 K RON | |
| 32 | 32.EURO COMERS 2006 SRL▲ 1.420 | Municipiul Craiova, Dolj | 140,2 %— | — | 61,8 K RON | |
| 33 | 33.I & I SASCHA-INVEST IFN SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 134,1 %▼ 31 % | ▼ 31 % | 9,7 K RON | |
| 34 | 34.ORO IFN SRL▲ 4 | Municipiul Craiova, Dolj | 126 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 134,2 K RON | |
| 35 | 35.APROAPE IEFTIN IFN SRL▲ 142 | Municipiul Piteşti, Argeş | 115,5 %▲ 74,4 % | ▲ 74,4 % | 59,1 K RON | |
| 36 | 36.MIVAROM TOTAL SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 102,9 %▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 103,5 K RON | |
| 37 | 37.AMBRA IFN SRL▼ 13 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 101,7 %▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | 202,4 K RON | |
| 38 | 38.SILTAM I.F.N. SRLnou | Loc. Baia de Aramă, Oraş Baia de Aramă, Mehedinţi | 100 %— | — | — | 54 RON |
| 39 | 39.AMA COM IAN IFN SRL▲ 383 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 95,2 %▲ 128,3 % | ▲ 128,3 % | 83,3 K RON | |
| 40 | 40.IFN DOSTIL SRL▲ 28 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 94,4 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 729,4 K RON | |
| 41 | 41.SUPER CONVENABIL IFN SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 94,2 %— | — | — | 397,9 K RON |
| 42 | 42.IFN DOSTIL CREDIT SRL▲ 46 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 94,1 %▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 346,9 K RON | |
| 43 | 43.GMC AVANTAJE AMANET SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 93,4 %— | — | — | 162,9 K RON |
| 44 | 44.ANA CREDIT IFN SRL▲ 35 | Municipiul Slatina, Olt | 93 %▲ 14 % | ▲ 14 % | 382,6 K RON | |
| 45 | 45.GARANTI ANACRIS IFN SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 92,7 %— | — | — | 116,3 K RON |
| 46 | 46.ROMERO 25 IFN SRLnou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 91,4 %— | — | — | 93,7 K RON |
| 47 | 47.LIV LYNE SRL▲ 6 | Municipiul Buzău, Buzău | 90,6 %▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 374 K RON | |
| 48 | 48.CREDIT IMEDIAT IFN SRLnou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 90,4 %— | — | — | 197,5 K RON |
| 49 | 49.HUANITA GOLD IFN SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 90,1 %— | — | — | 77,8 K RON |
| 50 | 50.DAROMIS CREDIT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 89,9 %— | — | — | 15,4 K RON |
| 51 | 51.IFN TITOMIS CREDIT SRL▲ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 89,3 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 254,1 K RON | |
| 52 | 52.IFN MULTI CREDIT SRL▼ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 89,2 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 311,6 K RON | |
| 53 | 53.IFN ROCO OSTROV SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 88,9 %▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 373 K RON | |
| 54 | 54.IFN 4 IUNIE SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 88,7 %— | — | — | 351 K RON |
| 55 | 55.DURATRIB SRLnou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 88,4 %— | — | — | 63,9 K RON |
| 56 | 56.STARSGATE SRL▲ 43 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 88,4 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 183,2 K RON | |
| 57 | 57.IFN ROCO CENTRU SRL▼ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 88,2 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 361,2 K RON | |
| 58 | 58.CREDIT IFN SRL▼ 12 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 87,8 %▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 306 K RON | |
| 59 | 59.ANGUS CREDIT IFN SRLnou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 87,8 %— | — | — | 139 K RON |
| 60 | 60.FASTEST LOAN IFN SRL▼ 11 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 87,7 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 311,2 K RON | |
| 61 | 61.ICEBERG IFN SRL▼ 29 | Loc. Petrila, Oraş Petrila, Hunedoara | 87,7 %▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 41,2 K RON | |
| 62 | 62.FASTEST TRADING IFN SRL▼ 10 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 87,5 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 314,4 K RON | |
| 63 | 63.GOLD AMAGRAM IFN SRL▼ 6 | Sat Bălteni, Comuna Bălteni, Olt | 87,2 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 354,2 K RON | |
| 64 | 64.YOYO GRILL S.R.L.▲ 99 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 86,9 %▲ 28 % | ▲ 28 % | 98,8 K RON | |
| 65 | 65.IFN ISTINIA SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 86,7 %— | — | — | 339,6 K RON |
| 66 | 66.EVE - MARIA I.F.N. SRL▲ 448 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 86,5 %▲ 146,6 % | ▲ 146,6 % | 127,8 K RON | |
| 67 | 67.ORHIDEEA PARADIS IFN SRL▲ 41 | Municipiul Slatina, Olt | 86,5 %▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 99,5 K RON | |
| 68 | 68.FAST LOAN SRL▲ 6 | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 86,5 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 289,5 K RON | |
| 69 | 69.IFN GARANT SRL▲ 32 | Municipiul Slatina, Olt | 86,2 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 363,5 K RON | |
| 70 | 70.EURO FASTEST IFN SRL▼ 25 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 85,5 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 272,5 K RON | |
| 71 | 71.IFN DARI CREDIT SRL▼ 20 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 85,4 %▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 346,4 K RON | |
| 72 | 72.INTER MOISE S.R.L.▲ 14 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 85,3 %▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 336,4 K RON | |
| 73 | 73.GLOBAL INVESTMENT SRL▲ 260 | Municipiul Deva, Hunedoara | 85,3 %▲ 73,3 % | ▲ 73,3 % | 99,4 K RON | |
| 74 | 74.IFN DRACENA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 84,9 %— | — | — | 15 K RON |
| 75 | 75.LUMICDAN 2007 SRL▲ 21 | Sat Matca, Comuna Matca, Galaţi | 84,7 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 85,8 K RON | |
| 76 | 76.IFN TITMARI SRL▼ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 84,5 %▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 190,6 K RON | |
| 77 | 77.ALEX TOP TRADE SRL▼ 22 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 84,4 %▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 263 K RON | |
| 78 | 78.ANAID GOLD IFN SRL▼ 64 | Municipiul Craiova, Dolj | 84,2 %▼ 70,4 % | ▼ 70,4 % | 47,4 K RON | |
| 79 | 79.MIHAI SERV IFN SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 84,2 %— | — | — | 458,4 K RON |
| 80 | 80.IFN EFICIENT CREDIT SRL▲ 35 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 84,1 %▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 149,2 K RON | |
| 81 | 81.AMI-AM SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 84 %— | — | — | 25,8 K RON |
| 82 | 82.IFN DUNASIL SRL▲ 16 | Municipiul Caracal, Olt | 84 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 175,3 K RON | |
| 83 | 83.TRIMIDAN IFN SRL▼ 8 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 83,7 %▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 183,2 K RON | |
| 84 | 84.NONIDAV IFN SRL▼ 3 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 83,6 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 265,9 K RON | |
| 85 | 85.AURUM GIUVAER SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 83,6 %▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 293,3 K RON | |
| 86 | 86.SERVICE LYNE SRL▼ 25 | Municipiul Buzău, Buzău | 83,3 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 296,5 K RON | |
| 87 | 87.IFN MICRO CREDIT SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 83 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 209,1 K RON | |
| 88 | 88.NANDRA COSMIC SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 82,5 %— | — | — | 73,4 K RON |
| 89 | 89.GEONYMAR IMPEX IFN SRL▲ 44 | Municipiul Băileşti, Dolj | 82,1 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 60,6 K RON | |
| 90 | 90.CREDIT MET SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 81,8 %— | — | — | 89 K RON |
| 91 | 91.VANDA INTERACTIV IFN SRL▲ 324 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 81,7 %▲ 92,2 % | ▲ 92,2 % | 56 K RON | |
| 92 | 92.FULL FAN SRLnou | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 81,2 %— | — | — | 31,2 K RON |
| 93 | 93.DALIMAR HD CREDITINVEST IFN SRL▲ 10 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 80,7 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 74,1 K RON | |
| 94 | 94.CREDIT TRADING IFN SRLnou | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 79,9 %— | — | — | 243,1 K RON |
| 95 | 95.INTERGOLD SRL▲ 166 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 79,7 %▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 106,8 K RON | |
| 96 | 96.FLORIS - GOLD IFN SRL▲ 35 | Municipiul Craiova, Dolj | 79,4 %▲ 9 % | ▲ 9 % | 159,1 K RON | |
| 97 | 97.RETO-GOLD SRL▲ 28 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 79,2 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 325,3 K RON | |
| 98 | 98.CLAUR SRL▼ 97 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 78,8 %▼ 99,3 % | ▼ 99,3 % | 377,7 K RON | |
| 99 | 99.IFN ROCO NORD SRL▲ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 78,6 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 158,1 K RON | |
| 100 | 100.IFN LUXURY GOLD SRL▲ 46 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 78,6 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 243,1 K RON |