Top 100 firme — Activități de difuzare a programelor de televiziune după marjă netă în 2020
193 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 23,3 %, iar liderul atinge 270.200 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.YOUR ANTENNA H.D. S.R.L.▲ 61 | Sat Misleanu, Comuna Perieţi, Ialomiţa | 270.200 %▲ 733.740,3 % | ▲ 733.740,3 % | 2,7 K RON | |
| 2 | 2.DIGITAL VISION SRL▲ 72 | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Ialomiţa | 2.775,2 %▲ 10.388,2 % | ▲ 10.388,2 % | 3 mil. RON | |
| 3 | 3.ERASAT SRL▲ 83 | Sat Ucea de Sus, Comuna Ucea, Braşov | 538,7 %▲ 2.405,7 % | ▲ 2.405,7 % | 70,8 K RON | |
| 4 | 4.SMART VERIF S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 97,5 %— | — | — | 127,2 K RON |
| 5 | 5.DEYVID PRO S.R.L.nou | Sat Pânceşti, Comuna Pânceşti, Bacău | 97,1 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 271,9 K RON | |
| 6 | 6.SISCONT EXPERT GRUP SRL▲ 45 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 97 %▲ 121,9 % | ▲ 121,9 % | 970 RON | |
| 7 | 7.DEYVID TEL S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 97 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 243,5 K RON | |
| 8 | 8.SHARF SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 96,7 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 1,9 K RON | |
| 9 | 9.BPD BLUR CAMERA S.R.L.nou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 96,6 %— | — | — | 288,7 K RON |
| 10 | 10.AGENDA IALOMIŢEANĂ TV S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 96,6 %— | — | — | 63 K RON |
| 11 | 11.ASTRA SMART MEDIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 96 %— | — | — | 31,6 K RON |
| 12 | 12.SMALL IS BEAUTIFUL SRL▲ 143 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 93,6 %— | — | 43,7 K RON | |
| 13 | 13.WISE OPTION ASIG S.R.L.▼ 5 | Municipiul Dorohoi, Botoşani | 92,9 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 239,4 K RON | |
| 14 | 14.ADVERTISING TECHNOLOGY CONSULTING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 92,6 %— | — | — | 124,1 K RON |
| 15 | 15.DIPLOMATIC TVR PRES SRL▲ 132 | Municipiul Focşani, Vrancea | 92,3 %▲ 19.527,7 % | ▲ 19.527,7 % | 326,4 K RON | |
| 16 | 16.IMART PRODUCTION SRL▲ 23 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 87,9 %▲ 66,6 % | ▲ 66,6 % | 167,1 K RON | |
| 17 | 17.TRADIŢIONAL TV MEDIA SRL▼ 4 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 85,5 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 38,3 K RON | |
| 18 | 18.TREDSEP S.R.L.▲ 4 | Loc. Săveni, Oraş Săveni, Botoşani | 84,4 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 55,8 K RON | |
| 19 | 19.PIXEL MEDIA SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 83,6 %▲ 74,9 % | ▲ 74,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 20 | 20.TOI MEDIA SPORT SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 82,1 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 213,4 K RON | |
| 21 | 21.PAX MEDIA SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 79,5 %▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 684,5 K RON | |
| 22 | 22.TEHNOSERV GRUP SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 77,6 %— | — | 232,3 K RON | |
| 23 | 23.MIHAI MORAR ENTERTAINMENT SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 77,2 %▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 51,8 K RON | |
| 24 | 24.DIASIM MEDIA SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 76,8 %— | — | — | 44,7 K RON |
| 25 | 25.TVACTION SRL▼ 14 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 75,2 %▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | 131,3 K RON | |
| 26 | 26.MOBILE INTERACTIV & CO SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 74,8 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 356 K RON | |
| 27 | 27.HEADQUARTERS OF INITIATIVES S.R.L.nou | Sat Munteni, Comuna Munteni, Galaţi | 74,6 %— | — | — | 38,5 K RON |
| 28 | 28.ABNEW ALIMED ONLINE S.R.L.▼ 24 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 74,2 %▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 222,2 K RON | |
| 29 | 29.TELESTAR COMMUNICATION S.R.L.nou | Sat Cernica, Comuna Cernica, Ilfov | 72,5 %— | — | — | 7,3 K RON |
| 30 | 30.M & G SAT.COM SRL▼ 15 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 71,8 %▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | 112,8 K RON | |
| 31 | 31.SMART VEST COMMUNICATIONS SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 70,7 %— | — | 11,2 K RON | |
| 32 | 32.UBITEC SRL▲ 164 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 70,1 %— | — | 18,4 K RON | |
| 33 | 33.PANTVISSION MEDIA MCC SRL▼ 9 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 69,6 %▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 24,9 K RON | |
| 34 | 34.PASTEL MEDIA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 69,5 %— | — | — | 6,2 K RON |
| 35 | 35.EXCLUSIV HOLD PRESS S.R.L.▲ 148 | Municipiul Oneşti, Bacău | 67 %— | — | 76,1 K RON | |
| 36 | 36.ANTENA IALOMIŢEANĂ TV S.R.L.▼ 6 | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 66,8 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 199 K RON | |
| 37 | 37.GLIGA COMIMPEX SRL▲ 8 | Municipiul Reghin, Mureş | 62,7 %▲ 35,6 % | ▲ 35,6 % | 2,1 mil. RON | |
| 38 | 38.CINEL SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 62,2 %▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 113,9 K RON | |
| 39 | 39.ACCES IN COM SRL▲ 152 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 62 %— | — | 15,1 K RON | |
| 40 | 40.TV GUIDE SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 61,3 %▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 466,1 K RON | |
| 41 | 41.ONLINE QUALITY MEDIA S.R.L.▲ 63 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 59,3 %▲ 303,7 % | ▲ 303,7 % | 492,9 K RON | |
| 42 | 42.SFM MEDIA TECH S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 59,1 %— | — | — | 32,4 K RON |
| 43 | 43.NORD EST MEDIA IMAGE SRL▲ 89 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 56,5 %▲ 1.081,8 % | ▲ 1.081,8 % | 338,9 K RON | |
| 44 | 44.JOB TV S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 55,6 %— | — | — | 163,6 K RON |
| 45 | 45.FREESAT SRL▲ 71 | Municipiul Oradea, Bihor | 54,6 %▲ 443,9 % | ▲ 443,9 % | 460,9 K RON | |
| 46 | 46.INTERFINANCIAL NETWORK TV S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 54,6 %— | — | — | 46,3 K RON |
| 47 | 47.TELE M SRL▲ 114 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 52,9 %— | — | 322,3 K RON | |
| 48 | 48.GRUP SAT-TV SRL▲ 11 | Municipiul Slatina, Olt | 52,6 %▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 186,1 K RON | |
| 49 | 49.GMG BUSINESS HOTELS SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 52,5 %▲ 23 % | ▲ 23 % | 88,5 K RON | |
| 50 | 50.TELE MOLDOVA SRL▲ 58 | Sat Paun, Comuna Bârnova, Iaşi | 51,8 %▲ 300,9 % | ▲ 300,9 % | 358,7 K RON | |
| 51 | 51.DRALEX DESIGN & MEDIA SRL▼ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,6 %▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 27,1 K RON | |
| 52 | 52.ZONAL TV SRL▲ 11 | Municipiul Craiova, Dolj | 51 %▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 88,3 K RON | |
| 53 | 53.B & B TELECOMUNICATII SRL▲ 22 | Municipiul Craiova, Dolj | 50,1 %▲ 94,6 % | ▲ 94,6 % | 635,2 K RON | |
| 54 | 54.R.G. TELECOM MEDIA SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 50,1 %▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 145,2 K RON | |
| 55 | 55.RTV PROPERTIES MANAGEMENT SRL▲ 114 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50 %— | — | 4,8 mil. RON | |
| 56 | 56.EXPRES IMAGE SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 49,5 %▲ 50 % | ▲ 50 % | 28,4 K RON | |
| 57 | 57.CANAL 7 SRL▲ 45 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 49,4 %▲ 227,5 % | ▲ 227,5 % | 219,4 K RON | |
| 58 | 58.TRUE COM SRLnou | Sat Almaşu Sec, Comuna Cârjiţi, Hunedoara | 48,1 %— | — | 41,1 K RON | |
| 59 | 59.SUD MEDIA PRODUCTION SRL▲ 112 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 47,9 %— | — | 215,8 K RON | |
| 60 | 60.INTER SERVCOM SRL▲ 13 | Sat Vărădia de Mureş, Comuna Vărădia de Mureş, Arad | 47,5 %▲ 77,4 % | ▲ 77,4 % | 21,9 K RON | |
| 61 | 61.ADD PRODUCTION SRL▼ 26 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 46,9 %▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 61 K RON | |
| 62 | 62.CAIO MEDIA SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 46,4 %▲ 44,9 % | ▲ 44,9 % | 208,6 K RON | |
| 63 | 63.CEE BROADCASTING CO. SRL▲ 121 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 44,9 %— | — | 605,8 K RON | |
| 64 | 64.UCASIN PREST S.R.L.nou | Sat Aldeşti, Comuna Goleşti, Vâlcea | 43,2 %— | — | 125,8 K RON | |
| 65 | 65.B1 TV CHANNEL SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 42,5 %▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 11,5 mil. RON | |
| 66 | 66.RADIO M PLUS SRL▲ 74 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 41,8 %▲ 1.600 % | ▲ 1.600 % | 173,8 K RON | |
| 67 | 67.KOMPACT PLAY MEDIA GROUP S.R.L.▼ 15 | Municipiul Piteşti, Argeş | 41,6 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 179,4 K RON | |
| 68 | 68.RIDZONE COMPUTERS SRL▼ 19 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 39,1 %▼ 11 % | ▼ 11 % | 21,2 mil. RON | |
| 69 | 69.DIRECT MEDIA CORPORATION SRL▼ 66 | Municipiul Slatina, Olt | 38,8 %▼ 66,8 % | ▼ 66,8 % | 60,5 K RON | |
| 70 | 70.KYSS CABLE SAT SRL▼ 22 | Municipiul Oneşti, Bacău | 38,2 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 80,5 K RON | |
| 71 | 71.MEDIA TEN PRODUCTIONS SRL▲ 80 | Municipiul Suceava, Suceava | 37,4 %▲ 24.806,7 % | ▲ 24.806,7 % | 351,8 K RON | |
| 72 | 72.MOZAIC FASHION SRL▲ 6 | Municipiul Roman, Neamţ | 37,2 %▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 77,8 K RON | |
| 73 | 73.MEDIA PRO COMUNICATION SRL▲ 24 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 36,5 %▲ 113,3 % | ▲ 113,3 % | 83,6 K RON | |
| 74 | 74.ENYSS PUBLISHING S.R.L.▼ 45 | Municipiul Piteşti, Argeş | 35,6 %▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | 100,6 K RON | |
| 75 | 75.ANTENA TV GROUP SA▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 35,1 %▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 168,8 mil. RON | |
| 76 | 76.PRIMA BROADCASTING GROUP SRL▲ 90 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 34,6 %— | — | 6,1 mil. RON | |
| 77 | 77.NORTEL SAT SRL▲ 23 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 34,3 %▲ 111,8 % | ▲ 111,8 % | 55,8 K RON | |
| 78 | 78.B.G.MEDIA SRL▲ 49 | Municipiul Suceava, Suceava | 34,2 %▲ 458,3 % | ▲ 458,3 % | 427,1 K RON | |
| 79 | 79.M.G.R. ADVERTISING SRL▼ 8 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 34,1 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 174 K RON | |
| 80 | 80.DUMBRĂVIȚA TV S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 33,7 %— | — | — | 136,8 K RON |
| 81 | 81.TV FOLCLOR MEDIA SRL▼ 63 | Sat Pieleşti, Comuna Pieleşti, Dolj | 33,3 %▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | 4,3 K RON | |
| 82 | 82.1TV EDUCATIONAL S.R.L.▼ 50 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 32,7 %▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 66,1 K RON | |
| 83 | 83.TELESATELIT SRL▼ 6 | Sat Pânceşti, Comuna Pânceşti, Bacău | 32,2 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 147,6 K RON | |
| 84 | 84.COZA MEDIA SA▼ 23 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 31,6 %▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 65,4 K RON | |
| 85 | 85.DOGAN MEDIA INTERNATIONAL SA▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 31,3 %▲ 53,2 % | ▲ 53,2 % | 68 mil. RON | |
| 86 | 86.MCB PRESS-MEDIA S.R.L.▼ 22 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 31,2 %▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 23,4 K RON | |
| 87 | 87.MEDIA EST VISION SRL▲ 91 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 29,1 %— | — | 140,4 K RON | |
| 88 | 88.ARGES TV MEDIA GROUP S.R.L.▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 28,9 %▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 69,7 K RON | |
| 89 | 89.VEZI TELEVIZIUNE SRL▼ 23 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 28 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 275,7 K RON | |
| 90 | 90.STANDARD QM SRL▼ 9 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 27,3 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 101,4 K RON | |
| 91 | 91.CETATEA ALBA CAROLINA SRL▲ 34 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 26 %▲ 233,5 % | ▲ 233,5 % | 77,9 K RON | |
| 92 | 92.RADIOTELEVISION TV6 SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 25,9 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 48 K RON | |
| 93 | 93.LOW SALT S.R.L.▲ 30 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 25,8 %▲ 222,1 % | ▲ 222,1 % | 23,7 K RON | |
| 94 | 94.AGRO TV NETWORK SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 25,3 %▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 95 | 95.CAMPUS MEDIA TV S.R.L.▲ 55 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 25,1 %▲ 14.641,2 % | ▲ 14.641,2 % | 18,1 mil. RON | |
| 96 | 96.NETVISION DROBETA S.R.L.nou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 24,4 %— | — | — | 44,4 K RON |
| 97 | 97.SEMITECH SRL▼ 55 | Municipiul Bacău, Bacău | 24 %▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 145,2 K RON | |
| 98 | 98.ACUM TV SRL▲ 13 | Municipiul Oneşti, Bacău | 23,7 %▲ 117 % | ▲ 117 % | 68,7 K RON | |
| 99 | 99.TELEVIZIUNEA PUTNA SRL▲ 66 | Sat Putna, Comuna Putna, Suceava | 23,6 %— | — | 64 K RON | |
| 100 | 100.3G PERSONAL SRL▼ 63 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 23,3 %▼ 56 % | ▼ 56 % | 131,2 K RON |