Top 100 firme — Manipulări după marjă netă în 2024
224 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 14,5 %, iar liderul atinge 322,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GRANI COMERT SRL▲ 221 | Sat Topraisar, Comuna Topraisar, Constanţa | 322,1 %— | — | 96,6 K RON | |
| 2 | 2.EXCELSOR PREST SERV S.R.L.nou | Sat Băneasa, Comuna Băneasa, Constanţa | 161,1 %— | — | — | 50,7 K RON |
| 3 | 3.OCTASTEEL S.R.L.▲ 100 | Municipiul Craiova, Dolj | 102 %▲ 498 % | ▲ 498 % | 83,3 K RON | |
| 4 | 4.DORELCEO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 98,8 %— | — | — | 38,9 K RON |
| 5 | 5.JECA MARAEV S.R.L.▲ 45 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 83,6 %▲ 102,6 % | ▲ 102,6 % | 416,9 K RON | |
| 6 | 6.ANDA & FLAVIUS SAN SRL▲ 156 | Sat Săvârşin, Comuna Săvârşin, Arad | 80,9 %▲ 1.907,9 % | ▲ 1.907,9 % | 34,9 K RON | |
| 7 | 7.FERESCU LOGISTIC CONSTRUCT S.R.L.▲ 30 | Municipiul Timişoara, Timiş | 79 %▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 46,8 K RON | |
| 8 | 8.MEDITERANA CONSTRUCŢII S.R.L.nou | Sat Leordina, Comuna Leordina, Maramureş | 77,5 %— | — | — | 227,9 K RON |
| 9 | 9.VIVA POWER MAX S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 73,8 %— | — | 787,1 K RON | |
| 10 | 10.MAIALEX TRADING SRL▲ 6 | Municipiul Oradea, Bihor | 72,8 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 202,8 K RON | |
| 11 | 11.ANDRAD PORT LOGISTICS S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 72,3 %— | — | — | 6,5 K RON |
| 12 | 12.DARA LOGISTIC SOLUTIONS S.R.L.▲ 88 | Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba | 72,2 %▲ 297,1 % | ▲ 297,1 % | 197,1 K RON | |
| 13 | 13.RETAIL LOGISTICS MANAGEMENT S.R.L.▲ 1 | Comuna Domneşti, Ilfov | 71,9 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 14 | 14.SUPERLOGIK SOLUTIONS S.R.L.▲ 5 | Municipiul Oradea, Bihor | 70,2 %▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 204,2 K RON | |
| 15 | 15.NICOLAS TRANS SUD S.R.L.nou | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 70,2 %— | — | — | 161,3 K RON |
| 16 | 16.ELCA HANDLING SRL▲ 159 | Municipiul Braşov, Braşov | 69,9 %▲ 8.865,4 % | ▲ 8.865,4 % | 200,8 K RON | |
| 17 | 17.VANT LOGISTIC SOLUTIONS S.R.L.▼ 5 | Sat Drâmbar, Comuna Ciugud, Alba | 69,4 %▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 125,7 K RON | |
| 18 | 18.PORT BAZINUL NOU SA▲ 118 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 69,3 %▲ 609 % | ▲ 609 % | 125,8 K RON | |
| 19 | 19.AEFA EXTREME S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 68,9 %— | — | — | 228 K RON |
| 20 | 20.LOREMAR MIXT GROUP S.R.L.▼ 11 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 63,2 %▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 6,5 mil. RON | |
| 21 | 21.WORKOON PRODUCTION S.R.L.▼ 13 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 59,5 %▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 69,7 K RON | |
| 22 | 22.CANALAS LOGISTIC S.R.L.▲ 13 | Municipiul Oradea, Bihor | 58,3 %▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 103,9 K RON | |
| 23 | 23.STORY PARTY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 57,6 %— | — | — | 612,4 K RON |
| 24 | 24.ROMNED PORT OPERATOR SA▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 57,5 %▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 13,4 mil. RON | |
| 25 | 25.BERGATAX S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 53,9 %— | — | 548,4 K RON | |
| 26 | 26.BAZA POINT S.R.L.▲ 3 | Municipiul Sebeş, Alba | 53,8 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 112,4 K RON | |
| 27 | 27.MONTAJ MOBILĂ LEMN'S S.R.L.nou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 53,2 %— | — | — | 46,1 K RON |
| 28 | 28.SOL MARITIME SERVICES SRL▲ 37 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 52,6 %▲ 52,6 % | ▲ 52,6 % | 6 mil. RON | |
| 29 | 29.HUMAN RESOURCES LOGISTIC S.R.L.nou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 50,4 %— | — | — | 2,3 mil. RON |
| 30 | 30.ERKASO S.R.L.▲ 25 | Sat Vornicenii Mici, Comuna Moara, Suceava | 50,4 %▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 31 | 31.METALTRADE IN & OUT GATE S.R.L.▲ 1 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 49,3 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 20,7 K RON | |
| 32 | 32.RAFIPREST SERV21 S.R.L.▲ 14 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 48,9 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 905,1 K RON | |
| 33 | 33.CA&LD TRANSLOGISTIC S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 47 %▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 761,3 K RON | |
| 34 | 34.PROAGRO ECOTEC PORT S.R.L.▲ 183 | Sat Topraisar, Comuna Topraisar, Constanţa | 46,5 %— | — | 532,8 K RON | |
| 35 | 35.SMART OPERATIONAL SOLUTIONS S.R.L.▲ 35 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 46 %▲ 49 % | ▲ 49 % | 1,2 mil. RON | |
| 36 | 36.ROM-CONNECT INTERNATIONAL SRL▲ 59 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 45,6 %▲ 118,6 % | ▲ 118,6 % | 51,1 K RON | |
| 37 | 37.ARINNA MARINE SERVICES S.R.L.▼ 27 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 44,1 %▼ 45 % | ▼ 45 % | 1,1 mil. RON | |
| 38 | 38.METALOGIX S.R.L.▲ 125 | Sat Sântion, Comuna Borş, Bihor | 44 %▲ 1.049,4 % | ▲ 1.049,4 % | 56,3 K RON | |
| 39 | 39.CONSTANT CISE S.R.L.▼ 21 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 43,6 %▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | 55,5 K RON | |
| 40 | 40.SOCEP SA▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 42,8 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 87,8 mil. RON | |
| 41 | 41.TEHNIC PRESS S.R.L.▼ 35 | Sat Glina, Comuna Glina, Ilfov | 42,3 %▼ 51,2 % | ▼ 51,2 % | 126,2 K RON | |
| 42 | 42.DAGEX TOTAL LOGISTIC S.R.L.▲ 1 | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 41,8 %▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 203,6 K RON | |
| 43 | 43.SPY&ELA GLOBAL S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 41,1 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 5,9 mil. RON | |
| 44 | 44.AFI SMART LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Clopodia, Comuna Jamu Mare, Timiş | 40,4 %— | — | — | 89,8 K RON |
| 45 | 45.SIBI INTERNATIONAL TRANS SERVICE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 38,9 %▲ 59,7 % | ▲ 59,7 % | 212,4 K RON | |
| 46 | 46.TESSUTI ABBIGLIAMENTO S.A.▲ 91 | Sat Căianu Mic, Comuna Căianu, Cluj | 38,1 %▲ 295,6 % | ▲ 295,6 % | 513,2 K RON | |
| 47 | 47.PHOENIX INVEST GROUP SRL▲ 137 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 38,1 %▲ 54.357,1 % | ▲ 54.357,1 % | 4,2 mil. RON | |
| 48 | 48.PREMIER TRANS S.R.L.▼ 31 | Oraş Chitila, Ilfov | 37,4 %▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 6 K RON | |
| 49 | 49.SUCCES COMERCIAL SRLnou | Sat Ostratu, Comuna Corbeanca, Ilfov | 37 %▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 244 K RON | |
| 50 | 50.OLMIN LIFT S.R.L.▼ 25 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 36,3 %▼ 46,1 % | ▼ 46,1 % | 893 RON | |
| 51 | 51.MIRUDIM SERVICES SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 35,2 %▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 42,3 K RON | |
| 52 | 52.DRAGOMIR TRANSPORT SERVICES SRL▲ 145 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 34,6 %— | — | 98,7 K RON | |
| 53 | 53.SINPATRIK S.R.L.▲ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 32,7 %▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 54 | 54.GIR BUSINESS ADVISERS S.R.L.▲ 40 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 32,7 %▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 467,5 K RON | |
| 55 | 55.BARTER PORT OPERATOR SRL▼ 4 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 31,4 %▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 8,4 mil. RON | |
| 56 | 56.DIDAN LOGISTIQUE SRL▲ 157 | Sat Goleştii de Sus, Comuna Coteşti, Vrancea | 31,2 %— | — | 290,5 K RON | |
| 57 | 57.PATRANS LOGISTIC GLOBAL S.R.L.▼ 35 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 29,9 %▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | 2,4 mil. RON | |
| 58 | 58.PREDILECT LOGISTIC SRL▲ 62 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 29,8 %▲ 127,6 % | ▲ 127,6 % | 367,4 K RON | |
| 59 | 59.TUBULAR HANDLING SYSTEMS RO SRL▲ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 29,6 %▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 609,2 K RON | |
| 60 | 60.PRODSERV TRANZIT 2009 SRL▲ 15 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 29,1 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 125,8 K RON | |
| 61 | 61.DRG DIRECT S.R.L.▼ 23 | Sat Unirea, Comuna Unirea, Alba | 28,9 %▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | 59,3 K RON | |
| 62 | 62.NICU MACARA SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 28,9 %▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 37,8 K RON | |
| 63 | 63.ROMCARGO MARITIM S.R.L.▲ 20 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28,8 %▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | 6,2 mil. RON | |
| 64 | 64.COMVEX SA▼ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28,4 %▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 78,8 mil. RON | |
| 65 | 65.ADM ROMANIA LOGISTICS S.R.L.▼ 25 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28,4 %▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 44,5 mil. RON | |
| 66 | 66.COCO LIFT S.R.L.▲ 41 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 26,8 %▲ 62 % | ▲ 62 % | 97,5 K RON | |
| 67 | 67.GLOBAL PREST XXI SRL▲ 14 | Oraş Măgurele, Ilfov | 26,8 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 49 K RON | |
| 68 | 68.TRACONEX.RO SRL= | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 25,7 %▼ 23,2 % | ▼ 23,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 69 | 69.CHIMPEX SA▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 25,5 %▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | 46,3 mil. RON | |
| 70 | 70.TRANS SCAV BUCOVINA S.R.L.nou | Sat Hlincea, Comuna Ciurea, Iaşi | 24,5 %▲ 426 % | ▲ 426 % | 517,3 K RON | |
| 71 | 71.VALDOM BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Săbăreni, Comuna Săbăreni, Giurgiu | 24,4 %— | — | — | 4,5 K RON |
| 72 | 72.BERNAR PROD SRL▲ 4 | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | 23,9 %▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 328,7 K RON | |
| 73 | 73.AXPO LOGISTIC COURIER S.R.L.nou | Loc. Vaşcău, Oraş Vaşcău, Bihor | 23,9 %— | — | — | 65,6 K RON |
| 74 | 74.LOGIMOTO S.R.L.▼ 26 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 23 %▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 131,1 K RON | |
| 75 | 75.STECOMI LOGISTIC S.R.L.▼ 52 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 22,7 %▼ 66,6 % | ▼ 66,6 % | 46,5 K RON | |
| 76 | 76.SELEN WORK TRADING S.R.L.▲ 63 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 22,2 %▲ 147,2 % | ▲ 147,2 % | 2,3 mil. RON | |
| 77 | 77.EB INTERMODAL TERMINAL S.R.L.▲ 8 | Municipiul Oradea, Bihor | 22,1 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 78 | 78.SRS LOGTRANS GROUP S.R.L.▲ 31 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 21,4 %▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 2,7 mil. RON | |
| 79 | 79.PPV PREST S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 21,2 %— | — | — | 8,8 K RON |
| 80 | 80.EMINESS INTERNATIONAL S.R.L.▼ 27 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 21,1 %▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 52,5 K RON | |
| 81 | 81.WAREHOUSE HANDLING SERVICES S.R.L.▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 21 %▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 82 | 82.ARZ TOTAL RELAX SRL▲ 28 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,5 %▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 29,3 K RON | |
| 83 | 83.NIK MOVERS TRANS SRL▲ 109 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 20,1 %— | — | 50,3 K RON | |
| 84 | 84.GEOEXPERT TRANS IMPEX SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 20,1 %▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 474,9 K RON | |
| 85 | 85.COMAGRA SRL▼ 21 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 20 %▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 888 K RON | |
| 86 | 86.LEF FLORIN CONSTRUCT S.R.L.▲ 39 | Sat Hârtop, Comuna Hârtop, Suceava | 20 %▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 265,8 K RON | |
| 87 | 87.MANDCO EXPRESS S.R.L.▲ 15 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 19,8 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 329,5 K RON | |
| 88 | 88.ANDCO 23 TRANSLOGISTIC S.R.L.▼ 22 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 19,6 %▼ 43,3 % | ▼ 43,3 % | 222,4 K RON | |
| 89 | 89.DANIEL DYNAMIC VISION S.R.L.▼ 68 | Sat Catrinari, Comuna Panaci, Suceava | 19,3 %▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | 17 K RON | |
| 90 | 90.CANOPUS STAR SRL▼ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,1 %▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 8,2 mil. RON | |
| 91 | 91.ARBORA TRANSPACK S.R.L.▼ 9 | Municipiul Oradea, Bihor | 18,1 %▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 50,4 K RON | |
| 92 | 92.SDY EURO GROUP S.R.L.▲ 86 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 18,1 %▲ 3.664,6 % | ▲ 3.664,6 % | 2,7 mil. RON | |
| 93 | 93.TIADOR SRL▲ 90 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 17,6 %▲ 11.626,7 % | ▲ 11.626,7 % | 8,5 mil. RON | |
| 94 | 94.ANDIMAR SERVPREST S.R.L.nou | Municipiul Tecuci, Galaţi | 16,2 %— | — | — | 30,5 K RON |
| 95 | 95.MAMMOET ROMÂNIA S.R.L.▲ 57 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,2 %▲ 151,7 % | ▲ 151,7 % | 4,6 mil. RON | |
| 96 | 96.ELMAS LOGISTIC S.R.L.nou | Sat Moara Vlăsiei, Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 15,9 %— | — | — | 73,8 K RON |
| 97 | 97.MPP COOL OFFICE SRL▲ 15 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 15,6 %▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 98 | 98.B.M. LOGISTIC MEX S.R.L.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15,3 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 1,9 mil. RON | |
| 99 | 99.MIDIA INTERNATIONAL SA▲ 9 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 15,1 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 6,2 mil. RON | |
| 100 | 100.GLOBE GROUND ROMANIA SRL▲ 14 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 14,5 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 10,9 mil. RON |