Top 100 firme — Manipulări după marjă netă în 2020
164 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 6,2 %, iar liderul atinge 162.321,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CRÂNG TERMINAL SRL▲ 2 | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 162.321,1 %▲ 20.553,7 % | ▲ 20.553,7 % | 3,6 mil. RON | |
| 2 | 2.A & A ACTIV GRUP SRL▲ 93 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 137,7 %▲ 1.616,3 % | ▲ 1.616,3 % | 269,1 K RON | |
| 3 | 3.POPESCU LOGISTIC SYSTEM SRL▲ 154 | Sat Măgura, Comuna Perieţi, Olt | 137,1 %— | — | 25,5 K RON | |
| 4 | 4.WORKOON PRODUCTION S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 97,8 %— | — | — | 36,1 K RON |
| 5 | 5.AME DENMAR SRL▲ 4 | Municipiul Beiuş, Bihor | 97,1 %▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 14 K RON | |
| 6 | 6.STOHA LOGISTICS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 96,6 %— | — | 9,9 K RON | |
| 7 | 7.INLAND WATERWAY SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 96,2 %— | — | — | 15 K RON |
| 8 | 8.CSD SHIPPING MARINE SRLnou | Sat Mereni, Comuna Mereni, Constanţa | 95,7 %— | — | 660,3 K RON | |
| 9 | 9.EUROPORT EST SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 94,4 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 610,9 K RON | |
| 10 | 10.PROTECTIVE COATINGS S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 92,7 %— | — | 2,3 mil. RON | |
| 11 | 11.RETAIL LOGISTICS MANAGEMENT S.R.L.▲ 12 | Comuna Domneşti, Ilfov | 75,3 %▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 542,3 K RON | |
| 12 | 12.ALPHA MOVERS SRL▲ 149 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 73,1 %— | — | 2,4 K RON | |
| 13 | 13.COMPLETE OFFICE PROJECT MANAGEMENT S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 71,7 %▼ 15,2 % | ▼ 15,2 % | 163,2 K RON | |
| 14 | 14.METRONOM TRADING SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 70,3 %▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 175,3 K RON | |
| 15 | 15.ARAGON DESCARGAS S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 68,8 %— | — | — | 128,3 K RON |
| 16 | 16.LIAGEMA PREST SRL▲ 144 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 66,9 %— | — | 7,4 K RON | |
| 17 | 17.KAPELLI MAGIC HAIR S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 64 %— | — | — | 242,2 K RON |
| 18 | 18.CARIN SRL▲ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 63,2 %▲ 55,7 % | ▲ 55,7 % | 145,6 K RON | |
| 19 | 19.ARHIVATORUL UPA S.R.L.▼ 1 | Sat Luncani, Comuna Luna, Cluj | 62,8 %▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 260,7 K RON | |
| 20 | 20.DAGEX TOTAL LOGISTIC S.R.L.▲ 17 | Sat Sântandrei, Comuna Sântandrei, Bihor | 62,6 %▲ 73,8 % | ▲ 73,8 % | 264,2 K RON | |
| 21 | 21.DAKT SOLUTION S.R.L.▲ 4 | Sat Coada Izvorului, Comuna Măneşti, Prahova | 62,5 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 22 | 22.MIRUDIM SERVICES SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 61,7 %▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 67,2 K RON | |
| 23 | 23.GEOCONSULT 98 SRL▲ 91 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 60,5 %▲ 3.016,5 % | ▲ 3.016,5 % | 132,2 K RON | |
| 24 | 24.PROFESSIONAL MOVERS BV S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 50,6 %— | — | — | 102 K RON |
| 25 | 25.PRODSERV TRANZIT 2009 SRL▲ 20 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 50,5 %▲ 71 % | ▲ 71 % | 191,1 K RON | |
| 26 | 26.COCO LIFT S.R.L.▲ 136 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 48,7 %— | — | 110,9 K RON | |
| 27 | 27.PALIN 2018 S.R.L.= | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 47,3 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 20,4 K RON | |
| 28 | 28.PORT BAZINUL NOU SA▼ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 46,4 %▼ 68,9 % | ▼ 68,9 % | 169,3 K RON | |
| 29 | 29.GLOBAL PREST XXI SRLnou | Oraş Măgurele, Ilfov | 43,3 %▲ 117,7 % | ▲ 117,7 % | 56,5 K RON | |
| 30 | 30.BERNAR PROD SRLnou | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | 42,7 %▼ 15,5 % | ▼ 15,5 % | 661,9 K RON | |
| 31 | 31.KYRYLIFT SRL▲ 102 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 42,1 %— | — | 16,5 K RON | |
| 32 | 32.IDEAL NUŢU SPEED SRL▼ 12 | Sat Robeasca, Comuna Robeasca, Buzău | 42 %▼ 42 % | ▼ 42 % | 4,9 K RON | |
| 33 | 33.FERESCU LOGISTIC CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 40,9 %— | — | — | 30,8 K RON |
| 34 | 34.MAXI LIFT SRL= | Municipiul Oradea, Bihor | 39,9 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 656 K RON | |
| 35 | 35.COMAGRA SRL▲ 7 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 38,8 %▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 36 | 36.TRACONEX.RO SRL▲ 40 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 38,8 %▲ 208,9 % | ▲ 208,9 % | 1,8 mil. RON | |
| 37 | 37.PATRANS LOGISTIC GLOBAL S.R.L.▼ 31 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 38,3 %▼ 60,8 % | ▼ 60,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 38 | 38.GIDAMA YGY S.R.L.▲ 24 | Municipiul Timişoara, Timiş | 36,7 %▲ 95,7 % | ▲ 95,7 % | 74,6 K RON | |
| 39 | 39.ECO CHIM TEST SRL▼ 4 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 35,4 %▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 340 RON | |
| 40 | 40.STRONG STEEL SRL▲ 9 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 34,8 %▲ 29,4 % | ▲ 29,4 % | 3,7 K RON | |
| 41 | 41.ROMNED PORT OPERATOR SA▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 34,2 %▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 3,8 mil. RON | |
| 42 | 42.MACARA-TRANS SRL▼ 6 | Municipiul Lugoj, Timiş | 33,2 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 303,3 K RON | |
| 43 | 43.C.D.M. PRESTARI SERVICII SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 32,8 %▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 562,7 K RON | |
| 44 | 44.EXTRACT CARGO TRANS SRL▲ 23 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31,2 %▲ 105,3 % | ▲ 105,3 % | 114,9 K RON | |
| 45 | 45.SUPERLOGIK SOLUTIONS S.R.L.▲ 9 | Municipiul Oradea, Bihor | 29,3 %▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 48,3 K RON | |
| 46 | 46.NIKY PREST SRL▼ 7 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 28,3 %▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 153,2 K RON | |
| 47 | 47.EXTRA RENTAL SRL▼ 7 | Sat Mereni, Comuna Mereni, Constanţa | 28,3 %▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 2,6 mil. RON | |
| 48 | 48.RSK DEVELOPMENT SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 27,8 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 1,1 mil. RON | |
| 49 | 49.ARBORA TRANSPACK S.R.L.▲ 103 | Municipiul Oradea, Bihor | 26,4 %— | — | 69,5 K RON | |
| 50 | 50.TOP PRESTPORT COM SRL▲ 5 | Sat 2 Mai, Comuna Limanu, Constanţa | 26,4 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 970,8 K RON | |
| 51 | 51.TRANSCHX S.R.L.▼ 20 | Sat Şaru Dornei, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 25,8 %▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | 23 K RON | |
| 52 | 52.GERIOJE SRL▲ 35 | Municipiul Oneşti, Bacău | 24,6 %▲ 140,6 % | ▲ 140,6 % | 141,2 K RON | |
| 53 | 53.DEBORA SRLnou | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 24,4 %— | — | 15,9 K RON | |
| 54 | 54.UPONLY MILENIAL S.R.L.▲ 95 | Municipiul Brăila, Brăila | 24,1 %— | — | 29,2 K RON | |
| 55 | 55.DJI DRONES S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 23,8 %— | — | — | 9 K RON |
| 56 | 56.OCTASTEEL S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 23 %— | — | — | 43,2 K RON |
| 57 | 57.MAMMOET ROMÂNIA S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 22,6 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 965,3 K RON | |
| 58 | 58.MOTORVEI S.R.L.▲ 74 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 22,5 %— | — | 31,7 K RON | |
| 59 | 59.KLAUZI PRESTSERV S.R.L.▼ 21 | Loc. Petreşti, Municipiul Sebeş, Alba | 22,2 %▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 53 K RON | |
| 60 | 60.SUPORT UTIL MED S.R.L.▲ 79 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 21,4 %— | — | 28,9 K RON | |
| 61 | 61.EUROPEAN METAL SERVICES SA▲ 40 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 21,4 %▲ 251,7 % | ▲ 251,7 % | 3,5 mil. RON | |
| 62 | 62.B.M. LOGISTIC MEX S.R.L.▲ 46 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 21,3 %▲ 604 % | ▲ 604 % | 1,8 mil. RON | |
| 63 | 63.CĂLIN PRO SERVICES SRL▲ 31 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 20,4 %▲ 135 % | ▲ 135 % | 17,8 K RON | |
| 64 | 64.CHIMPEX SA▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 20 %▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 27 mil. RON | |
| 65 | 65.WORKPOWER S.R.L.▼ 48 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 19,7 %▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | 39,5 K RON | |
| 66 | 66.EURO PROFESIONAL CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 19,6 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 621,3 K RON | |
| 67 | 67.LOGIMOTO S.R.L.▲ 89 | Oraş Băbeni, Vâlcea | 18,8 %— | — | 45,8 K RON | |
| 68 | 68.BRB LOGIC SRL▲ 25 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 18,4 %▲ 106,6 % | ▲ 106,6 % | 403,6 K RON | |
| 69 | 69.PERAMET CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 18,3 %▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 103,8 K RON | |
| 70 | 70.PARADIS RETAIL ŞI DISTRIBUŢIE SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 17,8 %▲ 394,4 % | ▲ 394,4 % | 116,5 K RON | |
| 71 | 71.TOP MOVERS SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 17,6 %▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | 22,1 K RON | |
| 72 | 72.RAILPORT ARAD SRL▼ 13 | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 16,9 %▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 4 mil. RON | |
| 73 | 73.CANOPUS STAR SRL▼ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,4 %▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 4,4 mil. RON | |
| 74 | 74.UNICOM OIL TERMINAL SRL▲ 64 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 15,5 %— | — | 1,3 mil. RON | |
| 75 | 75.SERVICEO DENT S.R.L.▲ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 15,5 %▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 959,3 K RON | |
| 76 | 76.UNITED SHIPPING AGENCY S.R.L.▲ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,4 %▲ 59 % | ▲ 59 % | 11,7 mil. RON | |
| 77 | 77.ELCA HANDLING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 15,3 %— | — | 3,8 K RON | |
| 78 | 78.NATURAL LOGISTIC COMPANY SRL▼ 74 | Comuna Afumaţi, Ilfov | 14,4 %▼ 90,6 % | ▼ 90,6 % | 61,6 K RON | |
| 79 | 79.SAM'S PERSONAL SRL▲ 31 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 14,2 %▲ 481,2 % | ▲ 481,2 % | 47,4 K RON | |
| 80 | 80.INTERMODAL VEST SRL▲ 45 | Municipiul Oradea, Bihor | 13,3 %▲ 2.550 % | ▲ 2.550 % | 714,6 K RON | |
| 81 | 81.INTELIGENT LOGISTIC SOLUTION SRL▲ 64 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 12 %— | — | 375,9 K RON | |
| 82 | 82.OVI KISS TRUCK SRL▼ 14 | Sat Poiana Negrii, Comuna Dorna Candrenilor, Suceava | 11,7 %▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 48,1 K RON | |
| 83 | 83.MEGALIFT SRL▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 11,4 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 377,3 K RON | |
| 84 | 84.DAPADO S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 11,4 %— | — | — | 369,2 K RON |
| 85 | 85.ADM ROMANIA LOGISTICS S.R.L.▼ 37 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,1 %▼ 59 % | ▼ 59 % | 12,3 mil. RON | |
| 86 | 86.LASHING COMPANY SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,7 %▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 245,8 K RON | |
| 87 | 87.ASTAR STEVEDORING SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,7 %▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 439,1 K RON | |
| 88 | 88.BACIOIU IMPORT-EXPORT SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,4 %▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 1 mil. RON | |
| 89 | 89.REAL SRL▼ 19 | Municipiul Buzău, Buzău | 10,1 %▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 1,8 K RON | |
| 90 | 90.PREDILECT CARGO SRL▼ 19 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,9 %▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 304,9 K RON | |
| 91 | 91.SINPATRIK S.R.L.▼ 31 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 9,7 %▼ 52,4 % | ▼ 52,4 % | 459,2 K RON | |
| 92 | 92.SMP FULFILLMENT S.R.L.▲ 35 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 9,7 %— | — | 226,8 K RON | |
| 93 | 93.PHOENIX INVEST GROUP SRL▲ 73 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,7 %— | — | 83,3 K RON | |
| 94 | 94.MIDIA MARINE TERMINAL SRL▼ 5 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 9,4 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 7,6 mil. RON | |
| 95 | 95.HIDROMET RECYCLING SRL▲ 26 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 8,4 %▲ 827,5 % | ▲ 827,5 % | 526 K RON | |
| 96 | 96.C & M PACKING SRL▲ 3 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 8,3 %▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 97 | 97.GLOBE GROUND ROMANIA SRL▼ 31 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 8 %▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | 2,5 mil. RON | |
| 98 | 98.PBN LOGISTICS S.A.▲ 36 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 7,6 %— | — | 1,5 mil. RON | |
| 99 | 99.PORT ROMANEL S.R.L.▼ 30 | Municipiul Brăila, Brăila | 6,3 %▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 496,9 K RON | |
| 100 | 100.MAERSK LOGISTICS & SERVICES ROMANIA S.R.L.▲ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,2 %▲ 967,2 % | ▲ 967,2 % | 3,4 mil. RON |