Top 100 firme — Producția de energie electrică după marjă netă în 2024
1.150 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 172,8 %, iar liderul atinge 23.488,1 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ENERGOMAR S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 23.488,1 %— | — | — | 45,7 mil. RON |
| 2 | 2.ENERGOFORTE S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 19.987,8 %— | — | — | 45,7 mil. RON |
| 3 | 3.BUTIMANU ENERGY S.R.L.▲ 1.091 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 13.667,2 %— | — | 7 mil. RON | |
| 4 | 4.HORIA GREEN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7.812 %— | — | 1,2 mil. RON | |
| 5 | 5.DELTA ENERGY SOLUTIONS S.R.L.▲ 473 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3.492,6 %▲ 5.646,4 % | ▲ 5.646,4 % | 4,1 mil. RON | |
| 6 | 6.ICD DEVELOPMENT GIURGIULUI S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2.435,2 %▲ 5.884,7 % | ▲ 5.884,7 % | 27,5 K RON | |
| 7 | 7.GREENLIGHT SOLUTIONS SRL▲ 250 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 1.845,7 %▲ 1.761,5 % | ▲ 1.761,5 % | 33,8 mil. RON | |
| 8 | 8.SUNSELEX S.A.▲ 28 | Municipiul Braşov, Braşov | 1.471 %▲ 163,2 % | ▲ 163,2 % | 4,1 mil. RON | |
| 9 | 9.MERONERG SRL▲ 114 | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | 1.434,3 %▲ 638,9 % | ▲ 638,9 % | 1 mil. RON | |
| 10 | 10.EURO BIO GAS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 1.290,2 %— | — | 3,5 mil. RON | |
| 11 | 11.AVANTAJ TEXTIL ONLINE S.R.L.nou | Loc. Pucioasa, Oraş Pucioasa, Dâmboviţa | 1.164,1 %▲ 124,1 % | ▲ 124,1 % | 34,9 K RON | |
| 12 | 12.CLASS ENERGY DISTRIBUTION S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 917,2 %— | — | — | 4,6 K RON |
| 13 | 13.GMC TRASPORTI SRL▲ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 841,9 %▼ 38,9 % | ▼ 38,9 % | 716,3 K RON | |
| 14 | 14.DUPLO SOLAR SRL▲ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 781,9 %▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | 692,4 K RON | |
| 15 | 15.ZARMOSI SOLAR ENERGY SRL▲ 8 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 769,7 %▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | 2,3 mil. RON | |
| 16 | 16.GAMMA ENERGY GROUP SRL▲ 160 | Municipiul Arad, Arad | 746,3 %▲ 420,3 % | ▲ 420,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 17 | 17.RESIDENT SOLAR SRL▲ 134 | Municipiul Oradea, Bihor | 724,8 %▲ 353,2 % | ▲ 353,2 % | 2,7 mil. RON | |
| 18 | 18.ASERNIA SOLAR SRL▲ 146 | Municipiul Oradea, Bihor | 627,1 %▲ 320,6 % | ▲ 320,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 19 | 19.CLARANCE KEMP S.R.L.▲ 41 | Sat Căpleni, Comuna Căpleni, Satu Mare | 604,9 %▲ 105,4 % | ▲ 105,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 20 | 20.GREEN MOUNTAIN ENERGY S.R.L.▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 604,8 %▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 3,3 mil. RON | |
| 21 | 21.HUGO SOLAR SRL▲ 14 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 571,3 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 250,8 K RON | |
| 22 | 22.DELALINA SRL▲ 47 | Municipiul Oradea, Bihor | 548,2 %▲ 101,2 % | ▲ 101,2 % | 3,1 mil. RON | |
| 23 | 23.TITAN POWER S.A.▲ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 516,8 %▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | 3,8 mil. RON | |
| 24 | 24.RC SOUTH REGION SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 498,8 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 324,5 K RON | |
| 25 | 25.TIMA S PARCEL CENTER S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 482,4 %— | — | — | 4,8 K RON |
| 26 | 26.SUN PARTNERS SRL▲ 70 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 451,2 %▲ 99,7 % | ▲ 99,7 % | 3,3 mil. RON | |
| 27 | 27.ENERGY FOND ROEST SRL▲ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 441,1 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 4,8 mil. RON | |
| 28 | 28.BN SOLAR PARK SRL▲ 30 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 438,2 %▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 5 mil. RON | |
| 29 | 29.NOVITAS ELECTRO SRL▲ 85 | Municipiul Oradea, Bihor | 437,9 %▲ 116,1 % | ▲ 116,1 % | 3,5 mil. RON | |
| 30 | 30.MOBILE TEAM SOLAR GRUP SRL▲ 27 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 425,1 %▲ 34,6 % | ▲ 34,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 31 | 31.TEMAD ENERGIE SRL▲ 34 | Municipiul Braşov, Braşov | 412,4 %▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 32 | 32.ENERGY PERENI SRL▲ 943 | Loc. Tăşnad, Oraş Tăşnad, Satu Mare | 411,1 %— | — | 250,1 K RON | |
| 33 | 33.C D G SRL▲ 51 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 406,4 %▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 34 | 34.UNIQUE SOLAR SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 405,4 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 1,6 mil. RON | |
| 35 | 35.ENERGIAFOTO SRL▲ 56 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 400,9 %▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | 9,8 mil. RON | |
| 36 | 36.RAISING SUN EUROPE SRL▲ 90 | Municipiul Timişoara, Timiş | 399,8 %▲ 108,9 % | ▲ 108,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 37 | 37.GES - GREEN ENERGY SPECIALISTS SRL▲ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 379 %▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 4,7 mil. RON | |
| 38 | 38.SOLEK PROJECT KAPPA SRL▲ 142 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 378,5 %▲ 166,9 % | ▲ 166,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 39 | 39.ENERGY LUXTEN GREEN SRL▲ 135 | Sat Ştefăneştii Noi, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 378,4 %▲ 161,3 % | ▲ 161,3 % | 2 mil. RON | |
| 40 | 40.SIFEE SPV SRL▼ 23 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 373,8 %▼ 77,9 % | ▼ 77,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 41 | 41.RASUN ENERGY SRL▼ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 346,7 %▼ 72,9 % | ▼ 72,9 % | 557 K RON | |
| 42 | 42.AROTHREEPOWER SRL▲ 159 | Municipiul Timişoara, Timiş | 345,4 %▲ 174,1 % | ▲ 174,1 % | 4 mil. RON | |
| 43 | 43.SOLHAY S.R.L.nou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 322,7 %— | — | — | 5,4 K RON |
| 44 | 44.CLEAN POWER PROD SRL▲ 66 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 313 %▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | 1 mil. RON | |
| 45 | 45.SOLAR RUSENI SRL▲ 479 | Sat Ruşeni, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 311,4 %▲ 476,2 % | ▲ 476,2 % | 123,1 K RON | |
| 46 | 46.VERSOL INVESTMENT SRL▲ 65 | Sat Săcăşeni, Comuna Săcăşeni, Satu Mare | 300,5 %▲ 44,7 % | ▲ 44,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 47 | 47.LUMINA SOLAR S.R.L.▲ 108 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 298,7 %▲ 92,8 % | ▲ 92,8 % | 5,8 mil. RON | |
| 48 | 48.REINVEST SOUTH REGION SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 294,2 %▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 507,7 K RON | |
| 49 | 49.PREMIER SOLAR 2 S.R.L.▼ 24 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 292,4 %▼ 71,3 % | ▼ 71,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 50 | 50.GESPRO GREEN ENERGY S.R.L.▲ 20 | Municipiul Timişoara, Timiş | 290,2 %▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 51 | 51.GLOBNET - YU SRL▲ 80 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 289,2 %▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 3,2 mil. RON | |
| 52 | 52.AUTENTIC SOLAR GRUP SRL= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 276,1 %▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 932,6 K RON | |
| 53 | 53.ENERGOIL SRL▲ 185 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 272,9 %▲ 149,9 % | ▲ 149,9 % | 2,1 mil. RON | |
| 54 | 54.ALIVE ENERGY S.R.L.▼ 32 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 267,1 %▼ 77,9 % | ▼ 77,9 % | 1,7 mil. RON | |
| 55 | 55.BLUE SAND INVESTMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 262,7 %▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 8,3 mil. RON | |
| 56 | 56.ROANPOL SOLUȚII ENERGETICE S.R.L.▲ 830 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 261,9 %▲ 21.540,5 % | ▲ 21.540,5 % | 27,5 K RON | |
| 57 | 57.LOVRIN 2 ENERGIA S.A.▲ 139 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 261,3 %▲ 102,4 % | ▲ 102,4 % | 2,9 mil. RON | |
| 58 | 58.ZOLDANGYAL S.R.L.▼ 27 | Sat Tiream, Comuna Tiream, Satu Mare | 257,9 %▼ 66,9 % | ▼ 66,9 % | 202,4 K RON | |
| 59 | 59.LAS ALTERNATIV ENERGY SRL▲ 71 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 257,3 %▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 797,7 K RON | |
| 60 | 60.POWER L.I.V.E. ONE S.R.L.▼ 27 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 249 %▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 7,9 mil. RON | |
| 61 | 61.RUNCU ENERGIA S.A.▲ 130 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 248,5 %▲ 87,9 % | ▲ 87,9 % | 2,7 mil. RON | |
| 62 | 62.GAMA ENERGOTOTAL SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 243,2 %▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 63 | 63.SOLAR PARK COSERENI SRL▲ 339 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 239,6 %▲ 220,7 % | ▲ 220,7 % | 6,7 mil. RON | |
| 64 | 64.CAMPO VERDE ENERGY SRL▲ 63 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 239,5 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 907,9 K RON | |
| 65 | 65.ORANGE PROJECT ENERGY SRL▲ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 239,4 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 66 | 66.BC SOLAR INVESTMENT SRL▲ 73 | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | 229,1 %▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 67 | 67.QUALITYSOLAR SRL▼ 8 | Municipiul Arad, Arad | 227,2 %▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 68 | 68.SOLAR ENERGY PARK M&S SRL▼ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 222,5 %▼ 24,1 % | ▼ 24,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 69 | 69.BIOENERGY GREEN PODARI SRL▲ 324 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 220,7 %▲ 186,9 % | ▲ 186,9 % | 4,6 mil. RON | |
| 70 | 70.RAVENALI SRL▲ 46 | Municipiul Oradea, Bihor | 219,2 %▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 355,9 K RON | |
| 71 | 71.RES TERRANET HOLDING S.R.L.▲ 663 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 216,6 %▲ 1.069,4 % | ▲ 1.069,4 % | 57 mil. RON | |
| 72 | 72.SUNSTREAM ENERGY SRL▲ 35 | Municipiul Oradea, Bihor | 214,1 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 300,6 K RON | |
| 73 | 73.SUENO SOLAR SRL▲ 59 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 213,5 %▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 246,4 K RON | |
| 74 | 74.CORABIA SOLAR S.R.L.▼ 33 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 212,7 %▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | 4,9 mil. RON | |
| 75 | 75.TE-VI SOL SRL▲ 25 | Sat Tiream, Comuna Tiream, Satu Mare | 210,7 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 102,8 K RON | |
| 76 | 76.CARTAGRIS LIMITED SRL▲ 42 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 210,1 %▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 1 mil. RON | |
| 77 | 77.SIFEE PV ENERGY SRL▲ 354 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 209,2 %▲ 202,7 % | ▲ 202,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 78 | 78.METCHIM ELECTRIC SRL▲ 30 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 206,4 %▼ 3 % | ▼ 3 % | 1 mil. RON | |
| 79 | 79.VISUAL ROM STUDIO SRL▲ 63 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 206,4 %▲ 19 % | ▲ 19 % | 643,5 K RON | |
| 80 | 80.SOLAR PARK MDL SRL▼ 19 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 203,8 %▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 2,1 mil. RON | |
| 81 | 81.CASA CRÂNG SRL= | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 202,6 %▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 9 mil. RON | |
| 82 | 82.SOLAR PARTNERS SRL▲ 212 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 198,9 %▲ 128,7 % | ▲ 128,7 % | 933,8 K RON | |
| 83 | 83.SOLAR CONSULT & DEVELOPMENT SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 194,3 %▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 2,8 mil. RON | |
| 84 | 84.ESTHESIS ENERGY SRL▲ 97 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 194,3 %▲ 37 % | ▲ 37 % | 526,8 K RON | |
| 85 | 85.CIS ENERGY SRL▲ 27 | Sat Sântana de Mureş, Comuna Sântana de Mureş, Mureş | 192,8 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 86 | 86.BUZIAS SUN RISE 1 SRL▼ 10 | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 192,2 %▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 919 K RON | |
| 87 | 87.SUNSOLEO S.R.L.▲ 133 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 191,5 %▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | 2,5 mil. RON | |
| 88 | 88.BUZIAS GREEN FIELD 1 SRL▼ 17 | Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, Timiş | 191 %▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 964 K RON | |
| 89 | 89.FIRIZA ENERGY SRL▲ 370 | Municipiul Timişoara, Timiş | 190,2 %▲ 191,8 % | ▲ 191,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 90 | 90.BISSI SOLAR LUGOJ SRL▲ 7 | Sat Hodos, Comuna Darova, Timiş | 187,4 %▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 2,3 mil. RON | |
| 91 | 91.RC DEVELOPMENT SEDUM RO SRL▲ 62 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 187,3 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 616,5 K RON | |
| 92 | 92.VALENERGY PROD INSTANT SRL▼ 37 | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 186,5 %▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 735,4 K RON | |
| 93 | 93.RAZ CONSULT SRL▼ 20 | Oraş Voluntari, Ilfov | 185,3 %▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | 594,8 K RON | |
| 94 | 94.ENERGY PARK 3M SRL▼ 38 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 184,4 %▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 95 | 95.SILURUS GREEN CONSULTING SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 180,9 %▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 96 | 96.BETA ENERGIE REGENERABILA SRL▲ 146 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 179,8 %▲ 67,9 % | ▲ 67,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 97 | 97.ENER ROM SRL▼ 5 | Municipiul Alba Iulia, Alba | 177,1 %▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | 351,9 K RON | |
| 98 | 98.SEZ TRADE SRL▼ 18 | Municipiul Oradea, Bihor | 175,3 %▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 99 | 99.ENDLESS ENERGY PRODUCTION SRL▲ 18 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 175 %▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 332,7 K RON | |
| 100 | 100.ARV GOD TECHNOLOGY S.R.L.▲ 45 | Sat Husasău de Tinca, Comuna Husasău de Tinca, Bihor | 172,8 %▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 2,5 mil. RON |