Top 100 firme — Finisarea materialelor textile după marjă netă în 2018
141 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -7,9 %, iar liderul atinge 130,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.STAMPA MEDIA SRLnou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 130,5 %— | — | — | 32,6 K RON |
| 2 | 2.COLOR EXPERT SERIGRAFIE SRL▲ 3 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 87,3 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 56,8 K RON | |
| 3 | 3.WICKED WEAR S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 86,9 %— | — | — | 591 RON |
| 4 | 4.AATEX COMPANY SRL▼ 3 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 77,2 %▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 227,6 K RON | |
| 5 | 5.TOUT JOUR SRLnou | Sat Slobozia Conachi, Comuna Slobozia Conachi, Galaţi | 72,2 %— | — | 109,8 K RON | |
| 6 | 6.EMC TOP PRINT S.R.L.nou | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 70 %— | — | — | 1,4 K RON |
| 7 | 7.ECOM BOOSTING S.R.L.nou | Municipiul Brăila, Brăila | 66,5 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 8 | 8.MASTERTON PRINT SRL▲ 45 | Municipiul Arad, Arad | 63,6 %▲ 407,9 % | ▲ 407,9 % | 483,5 K RON | |
| 9 | 9.ITALMAGLIA SRL▲ 101 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 63,6 %— | — | 20,1 K RON | |
| 10 | 10.COLOR SPLASH PERS S.R.L.nou | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 60,9 %— | — | 25,2 K RON | |
| 11 | 11.MCE 4 MAGIC EVENTS SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 58,3 %— | — | — | 32,6 K RON |
| 12 | 12.EMBROTEX SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 56,3 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 69,4 K RON | |
| 13 | 13.CARPATHIANS LIFESTYLE S.R.L.nou | Sat Podiş, Comuna Mărgineni, Bacău | 55,7 %— | — | — | 11,9 K RON |
| 14 | 14.IFTECH SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 55 %▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 28 K RON | |
| 15 | 15.TEXTILA OLTUL SA= | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 54,8 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 13,7 mil. RON | |
| 16 | 16.LA PRINTĂRIE SRL▼ 2 | Municipiul Craiova, Dolj | 53,5 %▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 180,3 K RON | |
| 17 | 17.SERICRAFT SRL▲ 11 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 53,3 %▲ 82,8 % | ▲ 82,8 % | 151,2 K RON | |
| 18 | 18.UMBRASOL SRL= | Municipiul Arad, Arad | 52,4 %▲ 39 % | ▲ 39 % | 1,4 mil. RON | |
| 19 | 19.ART VANDELAY SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 50,2 %— | — | — | 26,6 K RON |
| 20 | 20.METRONOM C.H.T. SRL▲ 40 | Sat Sălsig, Comuna Sălsig, Maramureş | 47,9 %▲ 460,1 % | ▲ 460,1 % | 80,7 K RON | |
| 21 | 21.PANDA BRODERIE SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 46,3 %▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 77,7 K RON | |
| 22 | 22.VALDANI PROD ROMANIA SRL▲ 1 | Sat Gornet, Comuna Gornet, Prahova | 45,4 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 594,2 K RON | |
| 23 | 23.ADVERTISEMENT DESIGN S.R.L.▲ 54 | Municipiul Hunedoara, Hunedoara | 44,7 %▲ 2.528,2 % | ▲ 2.528,2 % | 23,4 K RON | |
| 24 | 24.ANGELS DECOR SRL= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 43,8 %▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 15,5 K RON | |
| 25 | 25.TECHNOLOGY INVEST DESIGN SRL-Dnou | Sat Nişcov, Comuna Verneşti, Buzău | 43,2 %— | — | — | 9,5 K RON |
| 26 | 26.COLORSIND SRL▲ 7 | Municipiul Buzău, Buzău | 40,6 %▲ 50,9 % | ▲ 50,9 % | 541,8 K RON | |
| 27 | 27.ARKAD TRADIŢIONAL SRL▼ 25 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 37,7 %▼ 62 % | ▼ 62 % | 14,5 K RON | |
| 28 | 28.YELLOW PRINT SHOP SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 37,6 %▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 182,4 K RON | |
| 29 | 29.TASCHINO SRL▼ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 36,6 %▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 47,3 K RON | |
| 30 | 30.LUNA PREST SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 34,7 %▼ 21 % | ▼ 21 % | 106 K RON | |
| 31 | 31.ALYICH COUTURE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34,1 %— | — | — | 33,5 K RON |
| 32 | 32.GABRIEL ADVERTISING SRL▼ 13 | Sat Şeuşa, Comuna Ciugud, Alba | 33,1 %▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 392,9 K RON | |
| 33 | 33.UGLY FASHION PROD SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 31,6 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 114 K RON | |
| 34 | 34.HUDEMA'S SRL▲ 1 | Municipiul Timişoara, Timiş | 28,5 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 278,6 K RON | |
| 35 | 35.AMPRENT DECOART SRL▼ 1 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 27,2 %▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 8,1 K RON | |
| 36 | 36.DEVAD PICTURE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 26,7 %— | — | — | 92,4 K RON |
| 37 | 37.BRODALL SERV SRL▼ 17 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 24,8 %▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 97,9 K RON | |
| 38 | 38.AZOM STILLE SRL▲ 6 | Loc. Bărăbanţ, Municipiul Alba Iulia, Alba | 24,3 %▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 1 K RON | |
| 39 | 39.MADE4U SRL▲ 20 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 24,1 %▲ 156 % | ▲ 156 % | 289,2 K RON | |
| 40 | 40.TUXI BRANDS S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 22,6 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 90,8 K RON | |
| 41 | 41.FENSTERMARKT DISTRIBUTION S.R.L.▼ 5 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 21,5 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 12,6 K RON | |
| 42 | 42.ELMA BRODERIE SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 19,8 %▲ 1.621,7 % | ▲ 1.621,7 % | 7,3 K RON | |
| 43 | 43.PROMOWIN SRLnou | Sat Valea Ursului, Comuna Miroslava, Iaşi | 19,2 %— | — | — | 25,7 K RON |
| 44 | 44.INK TOUCH PRO S.R.L.▲ 44 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 18,1 %— | — | 138,8 K RON | |
| 45 | 45.SMZ-COLOURS SRL▼ 14 | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 17,2 %▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 20,6 K RON | |
| 46 | 46.OCEANIA SUD SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 17,1 %▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | 17,1 K RON | |
| 47 | 47.PRESS ON TECHNOLOGY S.R.L.▲ 26 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 15,9 %▲ 435,5 % | ▲ 435,5 % | 15,1 K RON | |
| 48 | 48.HIGGINS SRL▲ 13 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 15,8 %▲ 93,9 % | ▲ 93,9 % | 19,6 K RON | |
| 49 | 49.TIMEX TUR SRL▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 14,6 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 96,1 K RON | |
| 50 | 50.RAZBY COLLECTION S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 14,1 %— | — | — | 17,2 K RON |
| 51 | 51.DYOLA PRINT S.R.L.▼ 5 | Sat Şandra, Comuna Şandra, Timiş | 13,6 %▼ 33,1 % | ▼ 33,1 % | 5,6 K RON | |
| 52 | 52.SMARTEST IT & ADS SRL▼ 9 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 13,3 %▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | 32,4 K RON | |
| 53 | 53.PREMIUM CLOTHING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 13,3 %▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | 165,1 K RON | |
| 54 | 54.OCHELO SRL▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 12,7 %▼ 48,3 % | ▼ 48,3 % | 36,1 K RON | |
| 55 | 55.IULIA SERTEX SRL▼ 25 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 11,9 %▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 19,3 K RON | |
| 56 | 56.R.M.C. RUPEA MANUFACTURING COMPANY SRL▼ 1 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 11,8 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 362,5 K RON | |
| 57 | 57.ERSTER MANN HIGH TECH S.R.L.▼ 50 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 11,6 %▼ 83,4 % | ▼ 83,4 % | 77,3 K RON | |
| 58 | 58.COTEXRO BOULANGERIE SRL▼ 10 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 10,7 %▼ 42,1 % | ▼ 42,1 % | 196,7 K RON | |
| 59 | 59.PRINT TEAM RAINBOW S.R.L.▲ 42 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,6 %— | — | 570 RON | |
| 60 | 60.RICAMO CARBONI SRL▲ 47 | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | 9,8 %— | — | 7,8 K RON | |
| 61 | 61.PROMOTAS ADVERTISING SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 9,3 %▲ 228,4 % | ▲ 228,4 % | 100,9 K RON | |
| 62 | 62.TEXTILE BLUE WASH SRL▲ 3 | Municipiul Săcele, Braşov | 9,2 %▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 736 K RON | |
| 63 | 63.ELMO PRINT SRL▼ 16 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 9,1 %▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 89,7 K RON | |
| 64 | 64.WINDTEX EUROPE SRL▼ 1 | Municipiul Lugoj, Timiş | 9,1 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 332,1 K RON | |
| 65 | 65.TECHNOLOGY SERVICE CAR S.R.L.▲ 49 | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | 8,3 %— | — | 9,7 K RON | |
| 66 | 66.SERITEX SRL▼ 15 | Municipiul Arad, Arad | 8,2 %▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 258,4 K RON | |
| 67 | 67.HOUSE OF COLORS BRAND S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 8 %— | — | — | 3 K RON |
| 68 | 68.PRODCOM CSR TEXTIMPEX SRL▼ 36 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 7,6 %▼ 73 % | ▼ 73 % | 7,7 K RON | |
| 69 | 69.THEORY SMART PUBLICITY SRL▲ 34 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7,4 %— | — | 7,2 K RON | |
| 70 | 70.ARES LOCAL BUSINESS SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 7,4 %— | — | — | 1,1 K RON |
| 71 | 71.AKA HANDMADE DESIGN S.R.L.nou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 5,2 %— | — | — | 196 RON |
| 72 | 72.MACIRENE DESIGN S.R.L.▼ 33 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 5 %▼ 78,8 % | ▼ 78,8 % | 9,5 K RON | |
| 73 | 73.GIFTSFORYOU S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 4,8 %— | — | — | 2,3 K RON |
| 74 | 74.RING SERVICE SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 4,3 %▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 127,1 K RON | |
| 75 | 75.TEXTROM SRL▲ 21 | Comuna Floreşti, Cluj | 4,1 %— | — | 99,6 K RON | |
| 76 | 76.IMPRISERV COLLECTION SRL▼ 50 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4 %▼ 87,8 % | ▼ 87,8 % | 3,3 K RON | |
| 77 | 77.COATS ROMANIA SRL▼ 7 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 3,9 %▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 6,2 mil. RON | |
| 78 | 78.S.R.M. TEXSTILE PROINVEST S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 3,7 %— | — | — | 11,5 K RON |
| 79 | 79.CLAU-EXPERT SRL▼ 75 | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 3,5 %▼ 95,5 % | ▼ 95,5 % | 1,1 K RON | |
| 80 | 80.AUTO DESIGN SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 3,5 %▲ 116 % | ▲ 116 % | 5 K RON | |
| 81 | 81.MARTELLI EUROPE SRL▼ 17 | Municipiul Buzău, Buzău | 3,3 %▼ 53,6 % | ▼ 53,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 82 | 82.TESCA ERT ROMANIA S.R.L.▼ 13 | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 3 %▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 2,8 mil. RON | |
| 83 | 83.FORTATRADITIEI S.R.L.nou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 2,6 %— | — | — | 1 K RON |
| 84 | 84.JUPITER HOLDINGS S.R.L.nou | Sat Vaduri, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 1,9 %— | — | — | 756 RON |
| 85 | 85.LULUSH ART SHOES SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,9 %— | — | — | 2,2 K RON |
| 86 | 86.BRODERIO PRINT B&V SRLnou | Sat Poroschia, Comuna Poroschia, Teleorman | 1,7 %— | — | — | 1,5 K RON |
| 87 | 87.SERIGRA FAST S.R.L.▼ 16 | Municipiul Oradea, Bihor | 1,5 %▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | 1,5 K RON | |
| 88 | 88.CK FABRIC PRINT S.R.L.▼ 5 | Comuna Poroschia, Teleorman | 1,3 %▲ 281,8 % | ▲ 281,8 % | 2 K RON | |
| 89 | 89.TORCATORIE MIERCUREA SRL▼ 13 | Loc. Miercurea Sibiului, Oraş Miercurea Sibiului, Sibiu | 1 %▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | 360 RON | |
| 90 | 90.SIMONELIS DESIGN SRL▲ 1 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 0,9 %— | — | 255 RON | |
| 91 | 91.CROMATIC G.N.C.PROD SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,8 %— | — | 699 RON | |
| 92 | 92.MULTI LASER S.R.L.nou | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 0,5 %— | — | — | 251 RON |
| 93 | 93.FARIA SRL▼ 9 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 0,2 %▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 926 RON | |
| 94 | 94.EPITOME SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0,1 %— | — | — | 1 RON |
| 95 | 95.SPOT PRINT SRL▼ 86 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -0,4 %▼ 100,6 % | ▼ 100,6 % | -46 RON | |
| 96 | 96.TOTAL PRODUCTION 2016 SRL▼ 47 | Sat Lazuri, Comuna Lazuri, Satu Mare | -4 %▼ 129,5 % | ▼ 129,5 % | -2,9 K RON | |
| 97 | 97.HIGH Q PROMOTION GRUP SRL▼ 35 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -6,5 %▼ 185,6 % | ▼ 185,6 % | -29 K RON | |
| 98 | 98.INTERCOLOR SRL▼ 40 | Municipiul Timişoara, Timiş | -6,7 %▼ 168,5 % | ▼ 168,5 % | -1,1 mil. RON | |
| 99 | 99.SPRINT TEXTILE DECORATIONS SRL▼ 13 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -7,2 %— | — | -532,6 K RON | |
| 100 | 100.DAN MARTEX SRL▼ 15 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | -7,9 %— | — | -33,3 K RON |