Top 100 firme — Finisarea materialelor textile după marjă netă în 2009
109 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -184,5 %, iar liderul atinge 1.310,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Marjă netă | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ANDROMEDA MIXT SRL▲ 111 | Municipiul Brad, Hunedoara | 1.310,2 %— | — | 14,7 K RON | |
| 2 | 2.STAMPE & STAMPE SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 87 %— | — | — | 36,2 K RON |
| 3 | 3.ITALSERVICE SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 78 %▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 77,5 K RON | |
| 4 | 4.INTERGRAPHICS SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 72,3 %▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 251,4 K RON | |
| 5 | 5.METRONOM C.H.T. SRL▲ 1 | Sat Sălsig, Comuna Sălsig, Maramureş | 56,7 %▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 105,5 K RON | |
| 6 | 6.AATEX COMPANY SRL▲ 7 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 55,2 %▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 103,7 K RON | |
| 7 | 7.PRODCOM CSR TEXTIMPEX SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 46,4 %▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 19,8 K RON | |
| 8 | 8.LIVSERV PREST SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 40 %▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 2,9 K RON | |
| 9 | 9.ZUGOR PRINT SRL▲ 77 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 39,7 %— | — | 20,7 K RON | |
| 10 | 10.M QUATTRO GROUP SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 36,8 %▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 7,9 K RON | |
| 11 | 11.TEXTIL CO. PROD SRL▲ 10 | Loc. Bragadiru, Oraş Bragadiru, Ilfov | 36 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 707,3 K RON | |
| 12 | 12.LUNA PREST SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 35,4 %▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 89,9 K RON | |
| 13 | 13.TEXTILA SA▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 34,5 %▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 14 | 14.SERITEX SRL▲ 21 | Municipiul Arad, Arad | 27,6 %▲ 61,4 % | ▲ 61,4 % | 651,6 K RON | |
| 15 | 15.PRODCOM IMPEX STEFALINA SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 27,2 %▼ 1 % | ▼ 1 % | 13,5 K RON | |
| 16 | 16.ORLI ROMANIA SRL▲ 79 | Municipiul Brăila, Brăila | 25,3 %— | — | 41,1 K RON | |
| 17 | 17.TASCHINO SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 24,6 %▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | 38,5 K RON | |
| 18 | 18.SMART PRINT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 24,3 %— | — | — | 9,5 K RON |
| 19 | 19.MD COLOR SERV SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 21,9 %▼ 60,8 % | ▼ 60,8 % | 16,7 K RON | |
| 20 | 20.IMAGINE IMPEX SRL▲ 32 | Sat Vlad Ţepeş, Comuna Comana, Giurgiu | 21,3 %▲ 608,7 % | ▲ 608,7 % | 33,2 K RON | |
| 21 | 21.ORA ZERO SRL▲ 72 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 20,9 %— | — | 77,4 K RON | |
| 22 | 22.PROMOTAS ADVERTISING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 19,5 %— | — | — | 51,2 K RON |
| 23 | 23.PUNKTUAL DESIGN SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 19,4 %▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 4,9 K RON | |
| 24 | 24.READY GARMENT TECHNOLOGY ROMANIA S.R.L.▲ 14 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 17,2 %▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 3,7 mil. RON | |
| 25 | 25.DAIOLI SRL▲ 71 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 16,7 %— | — | 1,7 K RON | |
| 26 | 26.SARAH PROMO SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15,3 %▲ 209,5 % | ▲ 209,5 % | 97,4 K RON | |
| 27 | 27.AKY INVEST SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 13,3 %▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 82,5 K RON | |
| 28 | 28.MARTELLI EUROPE SRL▲ 13 | Municipiul Buzău, Buzău | 11,3 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 3,8 mil. RON | |
| 29 | 29.HUDEMA'S SRL= | Municipiul Timişoara, Timiş | 10,5 %▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 71,8 K RON | |
| 30 | 30.PRYNT ART COM SRL▼ 22 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 9 %▼ 84,6 % | ▼ 84,6 % | 415 RON | |
| 31 | 31.IMPRIM EXPERT SRL▼ 8 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 8,7 %▼ 68 % | ▼ 68 % | 370 RON | |
| 32 | 32.NOVEL DESIGN INTERNATIONAL SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,8 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 39,1 K RON | |
| 33 | 33.KITANA PROMO SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,2 %▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | 25,4 K RON | |
| 34 | 34.SPEZIMA SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 7,2 %— | — | — | 13,9 K RON |
| 35 | 35.COLORSIND SRL▲ 34 | Municipiul Buzău, Buzău | 6,4 %— | — | 39,1 K RON | |
| 36 | 36.LILLA MODE SRL▲ 55 | Municipiul Bacău, Bacău | 5,9 %— | — | 107,6 K RON | |
| 37 | 37.GREEN BLADE SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 5,3 %▼ 89,1 % | ▼ 89,1 % | 4,2 K RON | |
| 38 | 38.SABOFIL SRL▲ 19 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,8 %▲ 299,2 % | ▲ 299,2 % | 253 K RON | |
| 39 | 39.HIGGINS SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 4,3 %▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | 5,3 K RON | |
| 40 | 40.ACCENT TRADING SRL▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4 %— | — | 8,4 K RON | |
| 41 | 41.INTERCOLOR SRL▲ 40 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,7 %— | — | 548,2 K RON | |
| 42 | 42.UGLY FASHION PROD SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,6 %▼ 85,8 % | ▼ 85,8 % | 290 RON | |
| 43 | 43.R.D.F. ROYAL DYEING AND FINISHING SRL▲ 12 | Municipiul Caracal, Olt | 3,3 %▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 75,7 K RON | |
| 44 | 44.P & D IMPACT SRL▲ 32 | Sat Cernica, Comuna Cernica, Ilfov | 3,1 %— | — | 1,2 K RON | |
| 45 | 45.CARINEX SRL▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,7 %▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | 403 RON | |
| 46 | 46.R.M.C. RUPEA MANUFACTURING COMPANY SRL▲ 15 | Loc. Rupea, Oraş Rupea, Braşov | 2,6 %▲ 844,4 % | ▲ 844,4 % | 59,1 K RON | |
| 47 | 47.SMARTEX LIMITED SRL▼ 10 | Municipiul Arad, Arad | 1,6 %▼ 90,4 % | ▼ 90,4 % | 1,1 K RON | |
| 48 | 48.ECUSONUL SRL▲ 18 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 1,4 %— | — | 2,5 K RON | |
| 49 | 49.NOVELLO MULTISERVICE SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 %▼ 64,9 % | ▼ 64,9 % | 17,5 K RON | |
| 50 | 50.SPILLO SRL▼ 18 | Sat Mihai Viteazu, Comuna Mihai Viteazu, Cluj | 1 %▼ 94,7 % | ▼ 94,7 % | 12,9 K RON | |
| 51 | 51.WORKING BLUE SRL▲ 13 | Loc. Ulmeni, Oraş Ulmeni, Maramureş | 0,5 %▲ 325 % | ▲ 325 % | 21,8 K RON | |
| 52 | 52.RING SERVICE SRL▲ 10 | Municipiul Buzău, Buzău | 0,5 %▲ 172,2 % | ▲ 172,2 % | 4,8 K RON | |
| 53 | 53.DEBORI COMPANY SRL▼ 23 | Municipiul Craiova, Dolj | -0,1 %▼ 100,3 % | ▼ 100,3 % | -40 RON | |
| 54 | 54.2CRIS SRL▲ 46 | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | -3,2 %— | — | -3,2 K RON | |
| 55 | 55.MARNAP SRL▲ 52 | Loc. Abrud, Oraş Abrud, Alba | -4,9 %— | — | -23,2 K RON | |
| 56 | 56.THOMAS PROTECT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | -5,1 %▼ 1.040,7 % | ▼ 1.040,7 % | -27,8 K RON | |
| 57 | 57.GEOMI TEXTILE FINISHING SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -5,5 %▼ 600 % | ▼ 600 % | -50,8 K RON | |
| 58 | 58.HIP PROMOTION SRL▼ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -6,1 %▼ 132,2 % | ▼ 132,2 % | -42,7 K RON | |
| 59 | 59.DAN MARTEX SRL▲ 18 | Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, Covasna | -6,9 %— | — | -12,3 K RON | |
| 60 | 60.SUPREM GOLD SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | -7,1 %— | — | — | -3,8 K RON |
| 61 | 61.CROMATIC G.N.C.PROD SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | -8,6 %— | — | -29,5 K RON | |
| 62 | 62.TEBA INDUSTRY DYE DIVISION SRL▲ 10 | Municipiul Arad, Arad | -8,8 %— | — | -130,8 K RON | |
| 63 | 63.TESCA ERT ROMANIA S.R.L.nou | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | -9,2 %— | — | — | -1,1 mil. RON |
| 64 | 64.SOTEX IMPORT EXPORT SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -9,4 %— | — | -16,4 K RON | |
| 65 | 65.MR POWER PRINT SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | -10,8 %▼ 190 % | ▼ 190 % | -7,7 K RON | |
| 66 | 66.HIGH Q PROMOTION GRUP SRL▼ 38 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -10,9 %▼ 148,4 % | ▼ 148,4 % | -65,7 K RON | |
| 67 | 67.DOUBLE MISTIC SRL▲ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | -13,9 %— | — | -14,1 K RON | |
| 68 | 68.GENTEX SRL▼ 35 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | -14,9 %▼ 181,2 % | ▼ 181,2 % | -1,7 K RON | |
| 69 | 69.MAGIC SYSTEM PROD SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | -15 %— | — | -70 K RON | |
| 70 | 70.ECUSONUL COMPANY SRL▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | -17,3 %— | — | -12,1 K RON | |
| 71 | 71.TEXTILE BLUE WASH SRL▲ 3 | Municipiul Săcele, Braşov | -19,9 %— | — | -756,3 K RON | |
| 72 | 72.TIMEX TUR SRL▼ 22 | Municipiul Suceava, Suceava | -25,7 %▼ 741,9 % | ▼ 741,9 % | -52,4 K RON | |
| 73 | 73.SUPREMA SRL▼ 22 | Municipiul Botoşani, Botoşani | -27,6 %▼ 943,1 % | ▼ 943,1 % | -17,7 K RON | |
| 74 | 74.MIBROM SRLnou | Oraş Bragadiru, Ilfov | -32 %— | — | -1,8 K RON | |
| 75 | 75.C.J. MARKETING ROMANIA SRL▲ 7 | Municipiul Zalău, Sălaj | -32,1 %— | — | -777,5 K RON | |
| 76 | 76.KIRKH SRL▲ 33 | Municipiul Turnu Măgurele, Teleorman | -36,3 %— | — | -9,2 K RON | |
| 77 | 77.TRICOMVIL SRL▲ 21 | Sat Stupărei, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | -50 %— | — | -7,7 K RON | |
| 78 | 78.ELMO PRINT SRL▼ 29 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | -52,1 %▼ 1.198,1 % | ▼ 1.198,1 % | -89 K RON | |
| 79 | 79.AGAIN & AGAIN SRL▼ 12 | Municipiul Braşov, Braşov | -53,9 %— | — | -134,1 K RON | |
| 80 | 80.W.K.S. ROMANIA SRL▼ 7 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | -55,6 %— | — | -2 mil. RON | |
| 81 | 81.TEBA IAŞI INDUSTRY STRAIGHT KNITTER DIVISION SRL▼ 2 | Municipiul Arad, Arad | -55,6 %— | — | -3,4 mil. RON | |
| 82 | 82.SARAH FASHION SRL▼ 43 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -56,6 %▼ 463,5 % | ▼ 463,5 % | -35 K RON | |
| 83 | 83.PRO VICTORY JUST SRL▲ 7 | Comuna Berceni, Ilfov | -61 %— | — | -98,1 K RON | |
| 84 | 84.IULIA SERTEX SRL▲ 5 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | -64,8 %— | — | -65,9 K RON | |
| 85 | 85.AZUR DESIGN SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | -67,5 %— | — | -13,9 K RON | |
| 86 | 86.BART SRL▼ 27 | Sat Găneşti, Comuna Găneşti, Mureş | -70,8 %▼ 10.356,5 % | ▼ 10.356,5 % | -262,3 K RON | |
| 87 | 87.TOTAL DESIGN SISTEMS SRL▼ 40 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | -71 %▼ 1.377,7 % | ▼ 1.377,7 % | -13,5 K RON | |
| 88 | 88.MASTERTON ART SRL▼ 25 | Municipiul Arad, Arad | -73,8 %▼ 49.286,7 % | ▼ 49.286,7 % | -24,7 K RON | |
| 89 | 89.ITALPRINT SRL▼ 43 | Municipiul Roman, Neamţ | -74,6 %▼ 1.407,9 % | ▼ 1.407,9 % | -181,3 K RON | |
| 90 | 90.NOVARTEX DIGITAL SRL▲ 12 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | -77,4 %— | — | -118,4 K RON | |
| 91 | 91.KRIF SRL▲ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | -86,9 %— | — | -57,8 K RON | |
| 92 | 92.ROKA TEX SRL▼ 7 | Municipiul Alba Iulia, Alba | -97,4 %— | — | -1,9 K RON | |
| 93 | 93.ROH TEXTILE MANUFACTURERS SRL▲ 18 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | -101,2 %— | — | -323,4 K RON | |
| 94 | 94.SPOT PRINT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | -106,1 %— | — | — | -5,3 K RON |
| 95 | 95.LOKI BISHOP SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | -134,8 %— | — | -35,2 K RON | |
| 96 | 96.PRINTTEXTIL SRL▲ 7 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | -153,1 %— | — | -39,7 K RON | |
| 97 | 97.VIO & VALY SRL▲ 13 | Comuna Nanov, Teleorman | -157,6 %— | — | -8,4 K RON | |
| 98 | 98.COLOR GAMMA SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | -169,6 %— | — | -50,8 K RON | |
| 99 | 99.TEXTIL PRINT SRL▼ 84 | Municipiul Sibiu, Sibiu | -170,3 %▼ 446,6 % | ▼ 446,6 % | -3,2 K RON | |
| 100 | 100.ECOWASH SRL▼ 1 | Municipiul Deva, Hunedoara | -184,5 %— | — | -1,4 mil. RON |