Top 100 firme — IT și comunicații, Vrancea după lichiditate ridicată în 2012
39 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 11×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ROBOSOFT SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 11×▲ 228,7 % | ▲ 228,7 % | 15 K RON | |
| 2 | 2.VOLTAJ COMPREST SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,2×▲ 5 % | ▲ 5 % | 121,8 K RON | |
| 3 | 3.STARTECH SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7,8×▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 94,8 K RON | |
| 4 | 4.CONTLIV SOFT SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,8×▲ 160,1 % | ▲ 160,1 % | 63,4 K RON | |
| 5 | 5.INTERPLAN SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6×▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 70,6 K RON | |
| 6 | 6.ARIES SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6×▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 88,1 K RON | |
| 7 | 7.NEWS MEDIA & COMUNICATION SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4×▲ 70,8 % | ▲ 70,8 % | 1,1 K RON | |
| 8 | 8.ALFA TECNOLOGIC SRL= | Sat Precistanu, Comuna Garoafa, Vrancea | 3,7×▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 122,7 K RON | |
| 9 | 9.CAM ASSISTANCE SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,7×▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 174,8 K RON | |
| 10 | 10.MARIMARC IMPEX SRL▲ 3 | Sat Răstoaca, Comuna Răstoaca, Vrancea | 3,3×▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 35,9 K RON | |
| 11 | 11.DIPLOMATIC T.V. SISTEM SRL▲ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,2×▲ 160,2 % | ▲ 160,2 % | 218,3 K RON | |
| 12 | 12.IMPERIAL COM SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,8×▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | 10,8 K RON | |
| 13 | 13.FIDO PARTENER SRLnou | Sat Câmpuri, Comuna Câmpuri, Vrancea | 2,5×▼ 26 % | ▼ 26 % | 24,5 K RON | |
| 14 | 14.MARCOLUC SRL▲ 17 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 2,3×▲ 609,1 % | ▲ 609,1 % | 75,7 K RON | |
| 15 | 15.TURBO SOFT PRO SRL▼ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,2×▼ 66,9 % | ▼ 66,9 % | 42,6 K RON | |
| 16 | 16.SECRET SERVICES SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,2×▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 82,4 K RON | |
| 17 | 17.ASHOKA SYSTEM SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,1×▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 31,1 K RON | |
| 18 | 18.FIBER LINE SRL= | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,9×▲ 75,7 % | ▲ 75,7 % | 4,4 K RON | |
| 19 | 19.ROVISA SERV SRL▼ 4 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 1,9×▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 12,9 K RON | |
| 20 | 20.MEDIA UNO SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,8×▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 327,5 K RON | |
| 21 | 21.DIPLOMATIC TVR PRES SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,4×▲ 130 % | ▲ 130 % | 24,2 K RON | |
| 22 | 22.ACTIV NET SRL▼ 2 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 1,2×▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 3,2 K RON | |
| 23 | 23.PRO TEL GROUP SRLnou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 1,1×▲ 96,4 % | ▲ 96,4 % | 14,1 K RON | |
| 24 | 24.NORD-EST DISTRIBUTION SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1×▼ 1 % | ▼ 1 % | 87,2 K RON | |
| 25 | 25.TELECABLU SRL▼ 2 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 1×▲ 28 % | ▲ 28 % | 9,7 K RON | |
| 26 | 26.HOSTPRICE SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 0,9×▲ 138,9 % | ▲ 138,9 % | 34,2 K RON | |
| 27 | 27.DORYPRESS SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,9×▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | -24,6 K RON | |
| 28 | 28.COMPUTER NETWORK SOLUTIONS SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,6×▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 4,4 K RON | |
| 29 | 29.KROND SOLUTIONS SRL▲ 1 | Sat Bogza, Comuna Sihlea, Vrancea | 0,5×▲ 51,4 % | ▲ 51,4 % | 16,3 K RON | |
| 30 | 30.START AUTO SRL▼ 6 | Municipiul Adjud, Vrancea | 0,4×▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | -55,4 K RON | |
| 31 | 31.OVICOR SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,3×▲ 230 % | ▲ 230 % | 15 K RON | |
| 32 | 32.XVISION SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,3×▲ 113,3 % | ▲ 113,3 % | 879 RON | |
| 33 | 33.DIPLOMATIC T.V.NETWORK SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,3×▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 239 K RON | |
| 34 | 34.DADA MUSIC SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,2×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 57,7 K RON | |
| 35 | 35.MEDIAEXIM SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,2×▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | -264,6 K RON | |
| 36 | 36.CONTICA EXPERT SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,1×▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 299 RON | |
| 37 | 37.A.C.DEEA TAX SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,1×▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | 9,3 K RON | |
| 38 | 38.SATCOMAR SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 0,1×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 2,6 K RON | |
| 39 | 39.DIPLOMATIC ATLAS PRESA SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 0×▼ 80 % | ▼ 80 % | 5,9 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Vrancea
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
97 firme · 27,5 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
49 firme · 18 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
16 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 5812
Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
3 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
7 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
9 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
20 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
10 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
10 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
11 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
3 firme · 1 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
6 firme · 977 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
3 firme · 755,1 K RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
5 firme · 700 K RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
8 firme · 659,3 K RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
7 firme · 517,9 K RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
6 firme · 429,2 K RON
CAEN 6130
Activități de telecomunicații prin satelit
1 firme · 391,9 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
2 firme · 363,7 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
2 firme · 334,5 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
2 firme · 210,3 K RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
4 firme · 124,3 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
2 firme · 85,5 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
2 firme · 85,2 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 75 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
2 firme · 0 RON