Top 100 firme — Activități profesionale, Vrancea după lichiditate ridicată în 2009
137 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,7×, iar liderul atinge 24,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.APOTERM SAnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 24,5×▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | -33,7 K RON | |
| 2 | 2.VET-MED-COJOCARU SRL▲ 32 | Sat Bârseşti, Comuna Bârseşti, Vrancea | 23×▲ 835,8 % | ▲ 835,8 % | 103,3 K RON | |
| 3 | 3.TOTAL PROIECT SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 20,8×▲ 153,8 % | ▲ 153,8 % | 217,8 K RON | |
| 4 | 4.AXB FINANCE SRL▲ 72 | Municipiul Focşani, Vrancea | 18,7×▲ 1.582,9 % | ▲ 1.582,9 % | 317,6 K RON | |
| 5 | 5.PANDORA INTERNAŢIONAL SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 16,2×▲ 83,7 % | ▲ 83,7 % | 259,8 K RON | |
| 6 | 6.ROMSUN MARKET SRLnou | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 14,8×▲ 99,6 % | ▲ 99,6 % | 103,3 K RON | |
| 7 | 7.WATER PIN SRL▲ 37 | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,5×▲ 513,2 % | ▲ 513,2 % | 89,2 K RON | |
| 8 | 8.DKN CONSULTING 2005 SRL▲ 102 | Municipiul Focşani, Vrancea | 12,1×▲ 1.888,5 % | ▲ 1.888,5 % | 184,1 K RON | |
| 9 | 9.DRUM DESIGN SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,7×▲ 200,9 % | ▲ 200,9 % | 160,9 K RON | |
| 10 | 10.RO-AL-VET SRLnou | Sat Garoafa, Comuna Garoafa, Vrancea | 9,6×▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | 118,1 K RON | |
| 11 | 11.ARHINOVA SRL▲ 50 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,3×▲ 439,9 % | ▲ 439,9 % | 30 K RON | |
| 12 | 12.LARC VET SRL▼ 3 | Sat Gura Caliţei, Comuna Gura Caliţei, Vrancea | 7,2×▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 29,1 K RON | |
| 13 | 13.METROLOGIA DMM SRL▲ 25 | Municipiul Focşani, Vrancea | 7×▲ 200 % | ▲ 200 % | 35,7 K RON | |
| 14 | 14.VALDELVET SRL▲ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,7×▲ 130,2 % | ▲ 130,2 % | 45,9 K RON | |
| 15 | 15.NINSKI IMPEX SRLnou | Sat Mirceştii Noi, Comuna Vânători, Vrancea | 6,2×▲ 27 % | ▲ 27 % | 55,2 K RON | |
| 16 | 16.LUX CONSULT SRL▲ 36 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6×▲ 200 % | ▲ 200 % | 79,5 K RON | |
| 17 | 17.MICROMET 2001 SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 6×▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 62,1 K RON | |
| 18 | 18.CONFIT DESIGN SRL▲ 47 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,9×▲ 311,1 % | ▲ 311,1 % | 75,9 K RON | |
| 19 | 19.CERT PROIECT SRL▼ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,6×▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 221,8 K RON | |
| 20 | 20.MASTERS ADVISORY SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,5×▲ 44,2 % | ▲ 44,2 % | 35,3 K RON | |
| 21 | 21.CENTRUL DE AFACERI GREEN PARK SRL▲ 74 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,5×▲ 581,3 % | ▲ 581,3 % | 323,7 K RON | |
| 22 | 22.ARHICON PROIECT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,1×▼ 68,5 % | ▼ 68,5 % | 140,4 K RON | |
| 23 | 23.IVET SRL▲ 9 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 5×▲ 91,9 % | ▲ 91,9 % | 68,5 K RON | |
| 24 | 24.DIVORI CONSULTING SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,5×— | — | — | 305,8 K RON |
| 25 | 25.AGROFERT SRL▼ 21 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 4,3×▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | 695,9 K RON | |
| 26 | 26.AREXIM AUDIT SRL▲ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,1×▲ 79 % | ▲ 79 % | 283,5 K RON | |
| 27 | 27.VETERIN SRL▲ 19 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,9×▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 114,4 K RON | |
| 28 | 28.NIDAFLO PREST SRL▼ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,8×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 278,5 K RON | |
| 29 | 29.TERMOINSTAL PROIECT SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,7×▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 78,6 K RON | |
| 30 | 30.REVRAS HOLDING SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,7×▲ 1.123,3 % | ▲ 1.123,3 % | 158,4 K RON | |
| 31 | 31.SCARLET SRL▼ 20 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 3,3×▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 73,7 K RON | |
| 32 | 32.FINANS PERFECT CONSULT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,2×▼ 90,1 % | ▼ 90,1 % | 334,3 K RON | |
| 33 | 33.ECOVET-NIC SRL▲ 20 | Sat Dragosloveni, Comuna Soveja, Vrancea | 3×▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | 67,2 K RON | |
| 34 | 34.MOLDOTRANS SRL▼ 7 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 2,9×▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 10,2 K RON | |
| 35 | 35.CONTEXPERT GENERAL SRL▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,8×▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 159,6 K RON | |
| 36 | 36.ARHIGRAFIC SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,7×▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 3,4 K RON | |
| 37 | 37.VINCENDUM SRL▼ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,6×▼ 25 % | ▼ 25 % | 306,7 K RON | |
| 38 | 38.A & S COMPANY COM SRL▼ 30 | Sat Ţifeşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 2,5×▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | 140,4 K RON | |
| 39 | 39.ECOFARM F.D. SRL▲ 12 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 2,4×▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 160,7 K RON | |
| 40 | 40.ROBOTEX SRL▲ 24 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,4×▲ 62,8 % | ▲ 62,8 % | 4,5 K RON | |
| 41 | 41.ARTA VINULUI SRL▼ 13 | Sat Cârligele, Comuna Cârligele, Vrancea | 2,4×▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 44,2 K RON | |
| 42 | 42.VETMEDAN SRLnou | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 2,3×▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | 14,9 K RON | |
| 43 | 43.ALSEC CONSULT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,3×▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | 57,6 K RON | |
| 44 | 44.AUDIT FINANS SRL▲ 65 | Municipiul Adjud, Vrancea | 2,3×▲ 261,9 % | ▲ 261,9 % | 40,3 K RON | |
| 45 | 45.MED.VET.DAMIAN S.R.L.▲ 21 | Sat Jariştea, Comuna Jariştea, Vrancea | 2,3×▲ 67,9 % | ▲ 67,9 % | 34,6 K RON | |
| 46 | 46.MIRCO CONSULTING SRL▼ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,2×▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 14,3 K RON | |
| 47 | 47.EDIFICIA PROCONS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 2×— | — | — | 135,6 K RON |
| 48 | 48.DIVORI MEDIU EXPERT SRL▼ 46 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,9×▼ 90,4 % | ▼ 90,4 % | 274,9 K RON | |
| 49 | 49.DARIA-VET SRL▲ 5 | Sat Bilieşti, Comuna Bilieşti, Vrancea | 1,9×▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 731 RON | |
| 50 | 50.ALMA CONSULTING SRL▼ 34 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,8×▼ 50,1 % | ▼ 50,1 % | 96,2 K RON | |
| 51 | 51.MANTRA S.R.L.▼ 20 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,8×▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | -6,7 K RON | |
| 52 | 52.ROTARU SERV SRLnou | Sat Dumitreşti, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 1,8×▼ 86,7 % | ▼ 86,7 % | 87,7 K RON | |
| 53 | 53.VET - TRAN SRL▼ 18 | Sat Bordeasca Veche, Comuna Tătăranu, Vrancea | 1,8×▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 6,8 K RON | |
| 54 | 54.TEX CONSULTING SRL▲ 21 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,7×▲ 50,5 % | ▲ 50,5 % | 78,9 K RON | |
| 55 | 55.KIDS IMPEX SRL▲ 42 | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | 1,7×▲ 122,7 % | ▲ 122,7 % | 878 RON | |
| 56 | 56.SIMSERV IMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,7×▼ 4 % | ▼ 4 % | 283,3 K RON | |
| 57 | 57.EURO PROIECT SRL▼ 40 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,7×▼ 54 % | ▼ 54 % | 381,5 K RON | |
| 58 | 58.CERT PRODEX SRL▼ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,6×▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 34,3 K RON | |
| 59 | 59.AGROFINANCE GROUP SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,6×▼ 13 % | ▼ 13 % | 124,4 K RON | |
| 60 | 60.SILVEXPORT SRLnou | Sat Greşu, Comuna Tulnici, Vrancea | 1,6×▼ 24,9 % | ▼ 24,9 % | 15,9 K RON | |
| 61 | 61.GARRIDO GRUP SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,6×▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 23,5 K RON | |
| 62 | 62.HIDRO CAD SRL▼ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5×▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 63,5 K RON | |
| 63 | 63.DIVORI PREST SRL▲ 43 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5×▲ 126,2 % | ▲ 126,2 % | 191,2 K RON | |
| 64 | 64.CAIMM SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5×▲ 104,2 % | ▲ 104,2 % | -5,6 K RON | |
| 65 | 65.CONSULTEXING SRL▼ 28 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 1,4×▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | -5,7 K RON | |
| 66 | 66.TOMSIM SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3×▲ 158,8 % | ▲ 158,8 % | 46,9 K RON | |
| 67 | 67.NOR - SAVET SRL▼ 11 | Sat Câmpuri, Comuna Câmpuri, Vrancea | 1,3×▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 65,5 K RON | |
| 68 | 68.CONINSTA PROIECT SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3×▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 31,1 K RON | |
| 69 | 69.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂRESCA CENTRAL FOTO - RADUC▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3×▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 1 K RON | |
| 70 | 70.AGROCHIM NUTRICONSULT SRL▲ 12 | Sat Budeşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 1,2×▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 67,3 K RON | |
| 71 | 71.DEEA GRUP SRL▲ 50 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 1,2×▲ 157,5 % | ▲ 157,5 % | 123,1 K RON | |
| 72 | 72.IMOBILIAR CONSULTING SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,2×▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 9 K RON | |
| 73 | 73.STRUCTURI SRL▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1×▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 104,3 K RON | |
| 74 | 74.EDIFICIA PROIECT SRL▼ 32 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1×▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | 92 K RON | |
| 75 | 75.ON MEDIA DESIGN SRL▲ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1×▲ 17 % | ▲ 17 % | 9,5 K RON | |
| 76 | 76.ESTCONSULT SRL▲ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1×▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 95,6 K RON | |
| 77 | 77.CERT DESIGN SRL▼ 55 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1×▼ 67,1 % | ▼ 67,1 % | 98,9 K RON | |
| 78 | 78.EVAN COM SRL▲ 3 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 1,1×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 1,6 K RON | |
| 79 | 79.M & M OIL SERVICE SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1×▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 26,7 K RON | |
| 80 | 80.FOTO SERVICE SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1×▼ 1 % | ▼ 1 % | -5,3 K RON | |
| 81 | 81.ANIMAX SRL▲ 5 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 1×▼ 2 % | ▼ 2 % | 996 RON | |
| 82 | 82.MIGRIVET SRL▼ 9 | Sat Câmpuri, Comuna Câmpuri, Vrancea | 1×▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 55 K RON | |
| 83 | 83.GEOSTAR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 1×▲ 10 % | ▲ 10 % | 170 K RON | |
| 84 | 84.TALEA SRL▲ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1×▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 15,5 K RON | |
| 85 | 85.CASPRO PUBLICITATE SRL▲ 8 | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 0,9×▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 883 RON | |
| 86 | 86.PANDORA LEN CONT SRL▼ 39 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 0,9×▼ 55,9 % | ▼ 55,9 % | 6,1 K RON | |
| 87 | 87.ROIMPEXCONVIN SRL▼ 47 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,9×▼ 59,5 % | ▼ 59,5 % | 76,7 K RON | |
| 88 | 88.V.F.V. CONT SRLnou | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 0,9×▲ 435,3 % | ▲ 435,3 % | 76,4 K RON | |
| 89 | 89.SMART GROUP SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,9×▲ 592,3 % | ▲ 592,3 % | 767,2 K RON | |
| 90 | 90.MYREDAVET SRL▼ 27 | Sat Măicăneşti, Comuna Măicăneşti, Vrancea | 0,9×▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | 30,6 K RON | |
| 91 | 91.SANVET TOTAL SRLnou | Sat Milcovul, Comuna Milcovul, Vrancea | 0,9×▼ 98,4 % | ▼ 98,4 % | 106,4 K RON | |
| 92 | 92.ALEXIA FARM SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 0,8×▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 287 RON | |
| 93 | 93.METRON SERV SRL▲ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,8×▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 211,8 K RON | |
| 94 | 94.FAUNA SRL▼ 23 | Sat Răduleşti, Comuna Vânători, Vrancea | 0,8×▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 8,2 K RON | |
| 95 | 95.EXIM AGENCY SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,8×▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | -16,4 K RON | |
| 96 | 96.MEDIA UNO SRL▲ 36 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,8×▲ 171,4 % | ▲ 171,4 % | -119,2 K RON | |
| 97 | 97.ZENIT PROIECT SRL▲ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,8×▲ 50 % | ▲ 50 % | 132,5 K RON | |
| 98 | 98.INSTA THERM SRL▲ 21 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,8×▲ 47,1 % | ▲ 47,1 % | 2,8 K RON | |
| 99 | 99.OVIMAR SRL▼ 29 | Municipiul Focşani, Vrancea | 0,7×▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | -46,8 K RON | |
| 100 | 100.BELSANVET SRL▼ 87 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 0,7×▼ 84,6 % | ▼ 84,6 % | -78,8 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Vrancea
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
133 firme · 58,3 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
121 firme · 36,8 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
35 firme · 36,1 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
68 firme · 30,8 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
106 firme · 25,7 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
32 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
65 firme · 24,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
81 firme · 17,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
42 firme · 14,2 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
50 firme · 4,5 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
11 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
34 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
8 firme · 902 K RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
4 firme · 598,8 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
4 firme · 413,7 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
2 firme · 325 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
2 firme · 267 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 159,8 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
1 firme · 2,9 K RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
2 firme · 0 RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
1 firme · 0 RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
1 firme · 0 RON