Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Vâlcea după lichiditate ridicată în 2024
92 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,2×, iar liderul atinge 159,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IFN B&T SRL▲ 18 | Sat Măldăreşti, Comuna Măldăreşti, Vâlcea | 159,1×▲ 727,4 % | ▲ 727,4 % | 150 K RON | |
| 2 | 2.IFN DAIANA COM CREDIT SRL▲ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 119,5×▲ 180,3 % | ▲ 180,3 % | 266 K RON | |
| 3 | 3.IFN KINGCAROL SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 62,8×▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 55,5 K RON | |
| 4 | 4.IFN RENY CREDIT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 52×▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | 101,7 K RON | |
| 5 | 5.NONIDAV IFN SRL▼ 2 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 51,2×▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 129,9 K RON | |
| 6 | 6.GIA CREDIT S.R.L.= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 42,9×▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 953 K RON | |
| 7 | 7.BARBICOM FINANCE S.R.L.▲ 19 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 35,7×▲ 242,7 % | ▲ 242,7 % | 475,6 K RON | |
| 8 | 8.IFN VATCRI ACHIM SRL▲ 24 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 34,5×▲ 343,8 % | ▲ 343,8 % | 87,9 K RON | |
| 9 | 9.EDEL CREDIT S.R.L.▼ 4 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 32,9×▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 153,6 K RON | |
| 10 | 10.AMANET ANTIK-ART S.R.L.▲ 37 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 29,2×▲ 704,7 % | ▲ 704,7 % | 222,7 K RON | |
| 11 | 11.AUR & MAYA SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 27,9×▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 874,9 K RON | |
| 12 | 12.IFN CREDIT GOLD NOBLESSE S.R.L.▲ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 20,6×▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 86,3 K RON | |
| 13 | 13.IFN CAPITAL GOLD S.R.L.▲ 10 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 18,1×▲ 40,1 % | ▲ 40,1 % | 56,2 K RON | |
| 14 | 14.IFN MOISE SRL▲ 15 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 17,8×▲ 105,2 % | ▲ 105,2 % | 297,3 K RON | |
| 15 | 15.IFN CREDIT GOLD CENTRU SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 17×▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 127 K RON | |
| 16 | 16.VILASTIL SRL▲ 27 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 16,6×▲ 300,5 % | ▲ 300,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 17 | 17.IFN BIJUTERIA LUI ANDREI S.R.L.▲ 4 | Sat Muereasca de Sus, Comuna Muereasca, Vâlcea | 15,5×▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 18 | 18.CASH & GO S.R.L.▲ 32 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 15×▲ 392,4 % | ▲ 392,4 % | 749,2 K RON | |
| 19 | 19.INTER MOISE S.R.L.▲ 54 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 15×▲ 865,8 % | ▲ 865,8 % | 598,4 K RON | |
| 20 | 20.ADHT EXCHANGE S.R.L.▲ 8 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 15×▲ 61,1 % | ▲ 61,1 % | 219,1 K RON | |
| 21 | 21.IFN CREDIT GOLD SRL▲ 53 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 14,3×▲ 884,1 % | ▲ 884,1 % | 73 K RON | |
| 22 | 22.IFN CREDIT GOLD ASSOCIATED SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 13,4×▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 69 K RON | |
| 23 | 23.LAD UNICORN S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,2×▼ 3 % | ▼ 3 % | 93 K RON | |
| 24 | 24.IFN ROWEB MAGIC SRL▼ 7 | Sat Opăteşti, Comuna Goleşti, Vâlcea | 8,9×▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | 198,6 K RON | |
| 25 | 25.VALUTEX SRL▲ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 8,8×▲ 91,7 % | ▲ 91,7 % | 381,1 K RON | |
| 26 | 26.PUŞCULIŢA NOROCOASĂ S.R.L.▲ 30 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 8,4×▲ 205,8 % | ▲ 205,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 27 | 27.ALCO INSURANCE S.R.L.▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 8,3×▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | 79,5 K RON | |
| 28 | 28.MANU GOLD SRL▲ 24 | Sat Pietrari, Comuna Pietrari, Vâlcea | 7,4×▲ 159,5 % | ▲ 159,5 % | 273,1 K RON | |
| 29 | 29.VALI FIERARIU-AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 24 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 7×▲ 148,8 % | ▲ 148,8 % | 158,5 K RON | |
| 30 | 30.GABIANNA MD S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,9×▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | 251,8 K RON | |
| 31 | 31.CEBALUX S.R.L.▲ 6 | Sat Pripoara, Comuna Muereasca, Vâlcea | 6,7×▲ 26 % | ▲ 26 % | 313,5 K RON | |
| 32 | 32.KLAR EXPERT CLAIMS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,4×▲ 455,2 % | ▲ 455,2 % | 239,4 K RON | |
| 33 | 33.CAPITAL ASIG S.R.L.nou | Sat Orleşti, Comuna Orleşti, Vâlcea | 6,4×▼ 77,9 % | ▼ 77,9 % | 127,9 K RON | |
| 34 | 34.POPCHIS AMANET S.R.L.nou | Sat Colteşti, Comuna Alunu, Vâlcea | 6,1×▼ 91,8 % | ▼ 91,8 % | 119,6 K RON | |
| 35 | 35.EXPERT ASIG MMC ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▲ 32 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,1×▲ 267,5 % | ▲ 267,5 % | 84,9 K RON | |
| 36 | 36.BANCREDIT GOLD S.R.L.nou | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Vâlcea | 6,1×▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 89,7 K RON | |
| 37 | 37.JLOASIG CONSULTING S.R.L.▲ 17 | Sat Modoia, Comuna Cernisoara, Vâlcea | 5,3×▲ 90,4 % | ▲ 90,4 % | 281,8 K RON | |
| 38 | 38.DIASIG-ALL S.R.L.▼ 24 | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 4,7×▼ 86,3 % | ▼ 86,3 % | 323,2 K RON | |
| 39 | 39.IFN LOV CREDIT SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,6×▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 42,3 K RON | |
| 40 | 40.ZAMURA GOLD SRL▼ 5 | Sat Pietrari, Comuna Pietrari, Vâlcea | 4,5×▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 71,8 K RON | |
| 41 | 41.PROXIM CONSULTING SRL▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,4×▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 380,8 K RON | |
| 42 | 42.YAMADENI & M SRL▼ 26 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 3,8×▼ 83,5 % | ▼ 83,5 % | 318,7 K RON | |
| 43 | 43.TOTAL FINANCIAL MCM SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,6×▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 219,1 K RON | |
| 44 | 44.IDEAGRAPHASIG S.R.L.▼ 17 | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 3,5×▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | 216,7 K RON | |
| 45 | 45.SERMIRAV EXCHANGE SRL▲ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,5×▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 160,7 K RON | |
| 46 | 46.CLARK GOLD S.R.L.▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,3×▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 47 | 47.ROCO EXCHANGE SRL▲ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,3×▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 103,5 K RON | |
| 48 | 48.IFN ROCO GOLD SRL▲ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,1×▲ 67,4 % | ▲ 67,4 % | 181,6 K RON | |
| 49 | 49.LONG ASIG S.R.L.▼ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,1×▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 111,2 K RON | |
| 50 | 50.RAMO ASIG S.R.L.▼ 8 | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 2,9×▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 76 K RON | |
| 51 | 51.LAMANET S.R.L.▲ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,7×▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 294,8 K RON | |
| 52 | 52.LLOYD'S INS MGMT & CONS S.R.L.▼ 27 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 2,7×▼ 76,2 % | ▼ 76,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 53 | 53.RIBKAR VÂLCEA-ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.▼ 23 | Sat Golotreni, Oraş Brezoi, Vâlcea | 2,6×▼ 67 % | ▼ 67 % | 170,2 K RON | |
| 54 | 54.ELVASIG SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,4×▼ 96,9 % | ▼ 96,9 % | 103,9 K RON | |
| 55 | 55.IFN ROCO CREDIT SRL▲ 17 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,3×▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 3 mil. RON | |
| 56 | 56.FAMILY EXCHANGE S.R.L.▼ 47 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 2,3×▼ 94,4 % | ▼ 94,4 % | -5,7 K RON | |
| 57 | 57.RADURO BROKER SRL▼ 13 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 2,3×▼ 41 % | ▼ 41 % | 79,2 K RON | |
| 58 | 58.PAGTRANS AUTO S.R.L.nou | Sat Cioboţi, Comuna Olanu, Vâlcea | 2×▼ 87,1 % | ▼ 87,1 % | 76,5 K RON | |
| 59 | 59.SAGA PAWN S.R.L.▲ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2×▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 32,7 K RON | |
| 60 | 60.MELYSSA LUX AMANET S.R.L.▲ 25 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9×▲ 120,9 % | ▲ 120,9 % | 46,5 K RON | |
| 61 | 61.FBPFOX AGER SRL▲ 3 | Sat Pietrari, Comuna Pietrari, Vâlcea | 1,9×▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 75,5 K RON | |
| 62 | 62.MTB ADU S.R.L.▲ 20 | Sat Măgura, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 1,8×▲ 63,4 % | ▲ 63,4 % | 65,8 K RON | |
| 63 | 63.INTERSTIL SRL▲ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,8×▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 263,9 K RON | |
| 64 | 64.OPTIM EXCHANGE SRL▲ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,8×▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 847,8 K RON | |
| 65 | 65.NUCOR S.R.L.▲ 16 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,6×▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 13,5 mil. RON | |
| 66 | 66.ARHKNIGHT INSURANCE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,6×▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 173,4 K RON | |
| 67 | 67.T.D. CREDIT S.R.L.▼ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,5×▼ 36 % | ▼ 36 % | 595,9 K RON | |
| 68 | 68.IFN ECAGOLD SRL▲ 22 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 1,5×▲ 259,5 % | ▲ 259,5 % | 203,2 K RON | |
| 69 | 69.FLAVIRASIG S.R.L.▲ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,5×▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 68,8 K RON | |
| 70 | 70.SEBA EXCHANGE S.R.L.nou | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 1,4×▼ 78,9 % | ▼ 78,9 % | -190,8 K RON | |
| 71 | 71.SEYTOUR EXCHANGE SRL▼ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,4×▼ 34 % | ▼ 34 % | 281,1 K RON | |
| 72 | 72.OLTENIA ASIGURĂRI S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,3×— | — | — | 111,1 K RON |
| 73 | 73.SIGUR ASIGUR S.R.L.▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,3×▼ 19 % | ▼ 19 % | 238 K RON | |
| 74 | 74.SAGA ELECTRONIC S.R.L.▲ 4 | Sat Buleta, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 1,3×▼ 3 % | ▼ 3 % | -2,1 K RON | |
| 75 | 75.TONIC EXCHANGE SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,2×▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 522,6 K RON | |
| 76 | 76.IFN CREDIT GOLD PREMIUM S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,2×— | — | — | 140,4 K RON |
| 77 | 77.IFN CREDIT GOLD SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,2×— | — | — | 119,8 K RON |
| 78 | 78.IFN CREDIT GOLD ACTIVE S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,2×— | — | — | 74,7 K RON |
| 79 | 79.IFN CREDIT GOLD UNION S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,1×— | — | — | 76,1 K RON |
| 80 | 80.JORELEN ASIG S.R.L.▼ 4 | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 1,1×▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 101 K RON | |
| 81 | 81.IFN CREDIT MOISE S.R.L.nou | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 1,1×— | — | — | 405,6 K RON |
| 82 | 82.GOLDERA LUX S.R.L.nou | Sat Pietrari, Comuna Pietrari, Vâlcea | 1,1×— | — | — | 21,9 K RON |
| 83 | 83.ANACRINA GOLD S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1×▲ 106,1 % | ▲ 106,1 % | 30,4 K RON | |
| 84 | 84.REY ASIG S.R.L.▼ 50 | Sat Pauseşti-Maglasi, Comuna Păuseşti-Măglaşi, Vâlcea | 1×▼ 85,3 % | ▼ 85,3 % | 115,6 K RON | |
| 85 | 85.CLARA ȘI ALIN S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1×▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 2,2 K RON | |
| 86 | 86.MDN EXPERT CONSULTING S.R.L.▼ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,9×▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 170,8 K RON | |
| 87 | 87.AV-FM INSURANCE S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,8×▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | 62,5 K RON | |
| 88 | 88.DUBAI VIO SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,8×▲ 4 % | ▲ 4 % | -13,2 K RON | |
| 89 | 89.IFN AME CREDIT S.R.L.= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,7×▲ 42 % | ▲ 42 % | 37,4 K RON | |
| 90 | 90.ROBERT CARS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,7×▲ 208,7 % | ▲ 208,7 % | 16,5 K RON | |
| 91 | 91.ANAVALENTIN AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,3×▼ 44,3 % | ▼ 44,3 % | 108,5 K RON | |
| 92 | 92.AUTOSERMIRAV S.R.L.▲ 1 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 0,2×▲ 90 % | ▲ 90 % | -19,8 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Vâlcea
CAEN 6492
Alte activități de creditare
80 firme · 128,5 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
14 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
72 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
21 firme · 7 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
2 firme · 472,8 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 43,4 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
2 firme · 41,3 K RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 0 RON
CAEN 6520
Activități de reasigurare
1 firme · 0 RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
1 firme · 0 RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
1 firme · 0 RON