Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Vâlcea după lichiditate ridicată în 2013
49 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,5×, iar liderul atinge 101,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IFN B&T SRLnou | Sat Măldăreşti, Comuna Măldăreşti, Vâlcea | 101,1×— | — | 142,4 K RON | |
| 2 | 2.IFN DAIANA COM CREDIT SRL▲ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 61,2×▲ 333,1 % | ▲ 333,1 % | -18,1 K RON | |
| 3 | 3.NONIDAV IFN SRL▲ 10 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 47×▲ 554,6 % | ▲ 554,6 % | -26,4 K RON | |
| 4 | 4.COMBATANT EXCHANGE SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 30×▲ 229,1 % | ▲ 229,1 % | 39,3 K RON | |
| 5 | 5.INTER MOISE S.R.L.nou | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 18,5×▼ 77,5 % | ▼ 77,5 % | 151,2 K RON | |
| 6 | 6.ANAVALENTIN AGENT DE ASIGURARE SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 14,5×▲ 99 % | ▲ 99 % | 100,3 K RON | |
| 7 | 7.IFN ROCO CREDIT SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,4×▼ 28 % | ▼ 28 % | 134,5 K RON | |
| 8 | 8.TOTAL FINANCIAL MCM SRL▲ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,2×▲ 140,9 % | ▲ 140,9 % | 109 K RON | |
| 9 | 9.5 IUNIE CREDIT SRL▲ 16 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 8,8×▲ 231,1 % | ▲ 231,1 % | 230 K RON | |
| 10 | 10.IFM MOCANU ASIG SRL▲ 2 | Sat Dângeşti, Comuna Berislăveşti, Vâlcea | 7,8×▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 169,9 K RON | |
| 11 | 11.IFN GEAVIT CREDIT S.R.L.▲ 28 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,4×▲ 475 % | ▲ 475 % | 260,8 K RON | |
| 12 | 12.IFN OXEIA GOLD S.R.L.▲ 29 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,1×▲ 448,7 % | ▲ 448,7 % | 261,4 K RON | |
| 13 | 13.IFN AUR SI ALI SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 5×▲ 825,9 % | ▲ 825,9 % | 302,1 K RON | |
| 14 | 14.IFN ILE-CORAV SRL▲ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,9×▲ 122,1 % | ▲ 122,1 % | 26,3 K RON | |
| 15 | 15.IFN OVI CREDIT SRL▼ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,7×▼ 91,7 % | ▼ 91,7 % | 259,2 K RON | |
| 16 | 16.OPTIM EXCHANGE SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,5×▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 276 K RON | |
| 17 | 17.10 OCTOMBRIE CREDIT SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,4×▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 267,7 K RON | |
| 18 | 18.IFN ISTINIA CREDIT SRL▼ 16 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,3×▼ 88,8 % | ▼ 88,8 % | 250,1 K RON | |
| 19 | 19.1 APRILIE CREDIT SRL▲ 21 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,7×▲ 229,7 % | ▲ 229,7 % | 230,6 K RON | |
| 20 | 20.IFN DARI CREDIT SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,7×▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 447,8 K RON | |
| 21 | 21.VALUTEX SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,2×▼ 3 % | ▼ 3 % | 54,7 K RON | |
| 22 | 22.PROXIM CONSULTING SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3×▼ 78,2 % | ▼ 78,2 % | 6,6 K RON | |
| 23 | 23.RADURO BROKER SRLnou | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 2,8×▼ 93,7 % | ▼ 93,7 % | 31,4 K RON | |
| 24 | 24.IFN 7 IANUARIE CREDIT SRL▲ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,4×▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 243,6 K RON | |
| 25 | 25.IFN CREDIT GOLD SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,3×▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 2,1 K RON | |
| 26 | 26.IFN KINGCAROL SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,2×▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 84,8 K RON | |
| 27 | 27.ROCO EXCHANGE SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,1×▼ 32 % | ▼ 32 % | 50,3 K RON | |
| 28 | 28.IFN DOSTIL SRL▼ 23 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,1×▼ 89,7 % | ▼ 89,7 % | 196,9 K RON | |
| 29 | 29.SERMIRAV EXCHANGE SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,1×▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 142,8 K RON | |
| 30 | 30.IFN MOISE SRL▲ 2 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 2×▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 159,9 K RON | |
| 31 | 31.IFN TITOMI INVEST SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2×▲ 38,7 % | ▲ 38,7 % | 10,9 K RON | |
| 32 | 32.IDEAGRAPHASIG S.R.L.nou | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 1,9×▼ 96,7 % | ▼ 96,7 % | 234,6 K RON | |
| 33 | 33.IFN VATCRI ACHIM SRL▲ 5 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 1,9×▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | 59 K RON | |
| 34 | 34.ZAMURA GOLD SRLnou | Sat Pietrari, Comuna Pietrari, Vâlcea | 1,8×▲ 48,3 % | ▲ 48,3 % | 58,8 K RON | |
| 35 | 35.ALTAMIRA EXCHANGE SRLnou | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 1,6×▼ 98,1 % | ▼ 98,1 % | 68,4 K RON | |
| 36 | 36.IFN LOV CREDIT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,4×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 44 K RON | |
| 37 | 37.SEYTOUR EXCHANGE SRL▲ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,4×▲ 88 % | ▲ 88 % | -289,8 K RON | |
| 38 | 38.IFN RENY CREDIT SRL▼ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,4×▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | 64,2 K RON | |
| 39 | 39.ELBACOM CONSULTING SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,3×▲ 31 % | ▲ 31 % | 51,5 K RON | |
| 40 | 40.TONIC EXCHANGE SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,3×▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 498,3 K RON | |
| 41 | 41.PUŞCULIŢA NOROCOASĂ S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,2×▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 153,8 K RON | |
| 42 | 42.RWT-AMANET S.R.L.nou | Oraş Băile Govora, Vâlcea | 1,2×▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 39,1 K RON | |
| 43 | 43.NUCOR S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,1×— | — | — | 84,7 K RON |
| 44 | 44.CLARK GOLD S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,1×— | — | — | 169,2 K RON |
| 45 | 45.SAFE INVEST INSURANCE S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,1×— | — | — | 6,9 K RON |
| 46 | 46.IFN TOSIMEX SRL▼ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,1×▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 19,8 K RON | |
| 47 | 47.YAMADENI & M SRLnou | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 1×▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 4,8 K RON | |
| 48 | 48.IFN ARPAXIM SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,6×▲ 866,7 % | ▲ 866,7 % | 23,4 K RON | |
| 49 | 49.IFN ECAGOLD SRLnou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 0,5×▲ 411,1 % | ▲ 411,1 % | 60,8 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Vâlcea
CAEN 6492
Alte activități de creditare
80 firme · 128,5 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
14 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
72 firme · 13,7 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
21 firme · 7 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 4,3 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
5 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
2 firme · 472,8 K RON
CAEN 6512
Alte activități de asigurări (exceptând asigurările de viață)
1 firme · 43,4 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
2 firme · 41,3 K RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 0 RON
CAEN 6520
Activități de reasigurare
1 firme · 0 RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
1 firme · 0 RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
1 firme · 0 RON