Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Vâlcea după lichiditate ridicată în 2009
211 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,4×, iar liderul atinge 13,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GEMINA TOUR SA▲ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 13,5×▲ 560,8 % | ▲ 560,8 % | -30,5 K RON | |
| 2 | 2.SUVENIR SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 7,9×▲ 580,2 % | ▲ 580,2 % | 71 K RON | |
| 3 | 3.PIATRA ALBA SRL▲ 4 | Sat Ciungetu, Comuna Malaia, Vâlcea | 5,3×▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 111,1 K RON | |
| 4 | 4.BARRECO S.R.L.▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,3×▼ 29 % | ▼ 29 % | 385,4 K RON | |
| 5 | 5.IZVOARE MIN SRL▲ 17 | Loc. Olăneşti, Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 3,8×▲ 156,5 % | ▲ 156,5 % | 73,8 K RON | |
| 6 | 6.LIOEXIM SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3×▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 20,6 K RON | |
| 7 | 7.SOFTURISM SRL▼ 1 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 2,8×▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 9,7 K RON | |
| 8 | 8.NETSTIL SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,8×▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 32,5 K RON | |
| 9 | 9.3 AXE SRL▲ 11 | Sat Milostea, Comuna Slătioara, Vâlcea | 2,6×▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 55,4 K RON | |
| 10 | 10.EVEREST SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,5×▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | -69,1 K RON | |
| 11 | 11.RO-MA SRL▲ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,1×▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 8,6 K RON | |
| 12 | 12.MIORITA DOBRITOIU SRL▲ 104 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2×▲ 494,1 % | ▲ 494,1 % | 155 K RON | |
| 13 | 13.MILUC PREST SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2×— | — | — | 168 K RON |
| 14 | 14.BAILE GOVORA SA▲ 61 | Oraş Băile Govora, Vâlcea | 1,9×▲ 238,2 % | ▲ 238,2 % | 873,1 K RON | |
| 15 | 15.NEMO SERV SRLnou | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 1,7×▲ 335,9 % | ▲ 335,9 % | 54,8 K RON | |
| 16 | 16.CAVE CAFE SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,6×▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 6,1 K RON | |
| 17 | 17.COSNELY SRLnou | Loc. Băbeni, Oraş Băbeni, Vâlcea | 1,6×▼ 76,2 % | ▼ 76,2 % | 1,8 K RON | |
| 18 | 18.TOUR ALICE SRL▲ 26 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 1,6×▲ 62,9 % | ▲ 62,9 % | 198,9 K RON | |
| 19 | 19.RUANA PREST SRLnou | Sat Alunu, Comuna Alunu, Vâlcea | 1,5×▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 3,3 K RON | |
| 20 | 20.UDEANU SRL▲ 132 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 1,5×▲ 595,5 % | ▲ 595,5 % | 69,7 K RON | |
| 21 | 21.STRAMADE SRL▲ 2 | Sat Frânceşti, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 1,4×▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -1,3 K RON | |
| 22 | 22.EMINOVICI SRL▼ 6 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 1,4×▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 363 RON | |
| 23 | 23.JENIK IMPEX SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,4×▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 17,9 K RON | |
| 24 | 24.LOVISTE SRL▼ 11 | Sat Grebleşti, Comuna Câineni, Vâlcea | 1,4×▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | -23,5 K RON | |
| 25 | 25.MUNTELE COZIA SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,4×0,0% | 0,0% | 26,1 K RON | |
| 26 | 26.PURIMPEX SRL▼ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,4×▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 41,8 K RON | |
| 27 | 27.PROAGROTOUR SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,4×▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | 19,4 K RON | |
| 28 | 28.GESTAR SRL▲ 9 | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Vâlcea | 1,3×▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | -3,6 K RON | |
| 29 | 29.AVANTI SRL= | Loc. Berbeşti, Oraş Berbeşti, Vâlcea | 1,3×▼ 3 % | ▼ 3 % | 4,3 K RON | |
| 30 | 30.PENSIUNEA HANS SRL▲ 63 | Sat Aldeşti, Comuna Goleşti, Vâlcea | 1,3×▲ 202,3 % | ▲ 202,3 % | 65,8 K RON | |
| 31 | 31.TURIST OLANESTI SRL▲ 2 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 1,2×▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 453,8 K RON | |
| 32 | 32.ASDA IMPEX SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,2×▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 31,4 K RON | |
| 33 | 33.BRIF-COLA SRL▲ 8 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 1,2×▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 931 RON | |
| 34 | 34.VLASEXIM SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,2×▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 9,6 K RON | |
| 35 | 35.NESTA COMPANI SRL▲ 3 | Sat Bradu-Clocotici, Comuna Racoviţa, Vâlcea | 1,1×▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 14,4 K RON | |
| 36 | 36.BARRECO LARY SRL▲ 53 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 1,1×▲ 145,7 % | ▲ 145,7 % | 444,2 K RON | |
| 37 | 37.JENI SI ADI SRLnou | Sat Tighina, Comuna Voiceşti, Vâlcea | 1,1×▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | 12,7 K RON | |
| 38 | 38.RAMBELA SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,1×— | — | — | 30,7 K RON |
| 39 | 39.ZORILE NICOLAE BALCESCU SRL= | Sat Rotarăşti, Comuna Nicolae Bălcescu, Vâlcea | 1,1×▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -4,4 K RON | |
| 40 | 40.MIRAPET SRL▼ 12 | Sat Cerna, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 1×▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | -13,7 K RON | |
| 41 | 41.MARILU COM SRL▲ 1 | Sat Rotarăşti, Comuna Nicolae Bălcescu, Vâlcea | 1×▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 5,1 K RON | |
| 42 | 42.CAZARE CANTINE BERBESTI SA▲ 3 | Loc. Berbeşti, Oraş Berbeşti, Vâlcea | 1×▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 164,1 K RON | |
| 43 | 43.ADMIRA SRL▲ 151 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1×▲ 790,9 % | ▲ 790,9 % | 2,3 K RON | |
| 44 | 44.PALCOM SRL▼ 26 | Sat Bodeşti, Comuna Alunu, Vâlcea | 1×▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | -8,1 K RON | |
| 45 | 45.OLANESTI RIVIERA SA▲ 40 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 1×▲ 104,2 % | ▲ 104,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 46 | 46.OVIESE SRL▲ 9 | Sat Galicea, Comuna Galicea, Vâlcea | 0,9×▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 17,1 K RON | |
| 47 | 47.RAMYR SRLnou | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 0,9×▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 317 RON | |
| 48 | 48.GEALEXIM TRANS SRL▲ 53 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,8×▲ 115,4 % | ▲ 115,4 % | 11,1 K RON | |
| 49 | 49.STELYANCA SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,8×▼ 87,9 % | ▼ 87,9 % | -7,6 K RON | |
| 50 | 50.TURISM INVEST SRLnou | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 0,8×▲ 925 % | ▲ 925 % | 25 K RON | |
| 51 | 51.HODO SRL▲ 14 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 0,8×▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 67,7 K RON | |
| 52 | 52.ATELOCIN SRL▲ 21 | Sat Ciocâltei, Comuna Roeşti, Vâlcea | 0,8×▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 1,8 K RON | |
| 53 | 53.DIAELA TOUR SRLnou | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 0,8×— | — | — | 11,6 K RON |
| 54 | 54.CAMIDANI SRL▲ 59 | Sat Rugetu, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 0,7×▲ 111,4 % | ▲ 111,4 % | 11,1 K RON | |
| 55 | 55.ROXYMOD SRL▲ 4 | Sat Măldăreşti, Comuna Măldăreşti, Vâlcea | 0,7×▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -194,6 K RON | |
| 56 | 56.BUNPROD SRL= | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 0,7×▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 8,8 K RON | |
| 57 | 57.ADMADIA SRL▲ 20 | Sat Buneşti, Comuna Buneşti, Vâlcea | 0,7×▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 1,7 K RON | |
| 58 | 58.NEX SRL▲ 67 | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 0,7×▲ 130 % | ▲ 130 % | 140,8 K RON | |
| 59 | 59.MARCOO-ROM SRL▲ 20 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,7×▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 8,9 K RON | |
| 60 | 60.PENTOUR SRLnou | Sat Ciungetu, Comuna Malaia, Vâlcea | 0,7×▲ 277,8 % | ▲ 277,8 % | 13,7 K RON | |
| 61 | 61.MACOGEDO SRL▲ 6 | Sat Racoviţa, Comuna Racoviţa, Vâlcea | 0,7×▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | -938 RON | |
| 62 | 62.RAMALIA SRL▼ 38 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,7×▼ 53,9 % | ▼ 53,9 % | -11,2 K RON | |
| 63 | 63.PETRACHE PREST SRL▲ 32 | Sat Sânbotin, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 0,6×▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 22,7 K RON | |
| 64 | 64.ROVITALEXIM SRL▼ 28 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,6×▼ 44 % | ▼ 44 % | -16,2 K RON | |
| 65 | 65.LAZTUR SRLnou | Sat Valea Măceşului, Comuna Voineasa, Vâlcea | 0,6×▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 51,2 K RON | |
| 66 | 66.SUPCA 2001 SRL▼ 19 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,6×▼ 35,5 % | ▼ 35,5 % | 24,7 K RON | |
| 67 | 67.CHITCOM SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,6×▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | -22,4 K RON | |
| 68 | 68.TRAFFIC SPORT SRL▲ 20 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,6×▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 36,3 K RON | |
| 69 | 69.RIVIERA VILCEANA SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,6×▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | -31,4 K RON | |
| 70 | 70.M.B. PLUS SRL▲ 16 | Loc. Căciulata, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 0,6×▲ 17 % | ▲ 17 % | 28,4 K RON | |
| 71 | 71.LA SUPERBE SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,6×0,0% | 0,0% | 1,4 K RON | |
| 72 | 72.REBEGEL SRL▼ 10 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 0,6×▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -15,5 K RON | |
| 73 | 73.ADI SI ANTONIO SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,6×▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -95,1 K RON | |
| 74 | 74.GABI SI IONUT SRLnou | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 0,5×▲ 8 % | ▲ 8 % | -43,3 K RON | |
| 75 | 75.STOICA SI BARBU SRL▼ 23 | Sat Scaioşi, Comuna Orleşti, Vâlcea | 0,5×▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | -5,7 K RON | |
| 76 | 76.TUREGAL SRL▼ 4 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 0,5×▼ 7 % | ▼ 7 % | 2 K RON | |
| 77 | 77.FEDERALCOOP RM.VÂLCEA SOCIETATE COOPERATIVĂ▲ 22 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,5×▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 1,4 K RON | |
| 78 | 78.MONCALIERI SRL▼ 2 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 0,5×▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | -25 K RON | |
| 79 | 79.VOLTECS SRL▲ 83 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 0,5×▲ 173,7 % | ▲ 173,7 % | 14,9 K RON | |
| 80 | 80.MFR FOOD SRLnou | Sat Mitrofani, Comuna Mitrofani, Vâlcea | 0,5×— | — | — | 4,3 K RON |
| 81 | 81.CRISALMIH CLUB SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,5×— | — | — | -39,4 K RON |
| 82 | 82.CLEVER TRAVEL SRLnou | Sat Voineasa, Comuna Voineasa, Vâlcea | 0,5×▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | -23,9 K RON | |
| 83 | 83.A & O CONSTRUCT CO SRLnou | Sat Balota, Comuna Racoviţa, Vâlcea | 0,5×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | -19,3 K RON | |
| 84 | 84.TERASA FLAMINGO SRL▲ 80 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,5×▲ 172,2 % | ▲ 172,2 % | 17,7 K RON | |
| 85 | 85.MALVINA SI IONUT SRL▼ 21 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 0,5×▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | -27 K RON | |
| 86 | 86.MITITELUL SRL▲ 52 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 0,5×▲ 77,8 % | ▲ 77,8 % | -6,7 K RON | |
| 87 | 87.INVENTURA SRL▼ 44 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 0,5×▼ 50,5 % | ▼ 50,5 % | -207,9 K RON | |
| 88 | 88.DUDAU IMPEX SNC▲ 10 | Sat Barza, Comuna Budeşti, Vâlcea | 0,5×▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | -2,8 K RON | |
| 89 | 89.DANERO TRANS SRL▼ 49 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,5×▼ 54,3 % | ▼ 54,3 % | 3,3 K RON | |
| 90 | 90.CEFERISTUL SRLnou | Sat Râu Vadului, Comuna Câineni, Vâlcea | 0,5×▼ 95,8 % | ▼ 95,8 % | 3,4 K RON | |
| 91 | 91.SILEMI SRL= | Sat Părăuşani, Comuna Livezi, Vâlcea | 0,5×▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -74,5 K RON | |
| 92 | 92.CONSUMCOOP HOREZU SOCIETATE COOPERATIVĂ▼ 10 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 0,5×▼ 8 % | ▼ 8 % | 268,8 K RON | |
| 93 | 93.AMIS TOUR SRL▼ 30 | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 0,5×▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | 17,5 K RON | |
| 94 | 94.IMPEX STADION SRL▲ 84 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 0,4×▲ 214,3 % | ▲ 214,3 % | 40,1 K RON | |
| 95 | 95.N.L. SPATARU COMPREST SNC▲ 68 | Sat Ioneşti, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 0,4×▲ 144,4 % | ▲ 144,4 % | -12,8 K RON | |
| 96 | 96.COBRA SRL▼ 46 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,4×▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | -19,3 K RON | |
| 97 | 97.ZIMBRU-GRUP APROMAT SRL▼ 71 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,4×▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 1,3 K RON | |
| 98 | 98.CEZAR SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,4×▲ 900 % | ▲ 900 % | 65,9 K RON | |
| 99 | 99.DANOS IMPEX SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,4×▼ 13 % | ▼ 13 % | -21 K RON | |
| 100 | 100.ELMIS GRUP SRL▼ 83 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 0,4×▼ 77,4 % | ▼ 77,4 % | -27,6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Vâlcea
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
55 firme · 310,4 mil. RON
CAEN 5610
Restaurante
202 firme · 195,5 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
81 firme · 115,6 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
196 firme · 45 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
69 firme · 42,8 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
145 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
7 firme · 130,6 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
7 firme · 123,5 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 46,7 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 0 RON