Top 100 firme — Construcții, Vâlcea după lichiditate ridicată în 2013
281 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,5×, iar liderul atinge 38,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.STABO CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 38,6×— | — | — | 505 K RON |
| 2 | 2.BALA PROD SRL▲ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 19,4×▲ 292,7 % | ▲ 292,7 % | 28,8 K RON | |
| 3 | 3.DAMILA SERVICE SRL▲ 44 | Sat Oveselu, Comuna Măciuca, Vâlcea | 16,6×▲ 538,9 % | ▲ 538,9 % | 119,3 K RON | |
| 4 | 4.GHETAN CONSTRUCT S.R.L.▲ 5 | Sat Dealu Launele, Comuna Dănicei, Vâlcea | 15,4×▲ 90 % | ▲ 90 % | 75,5 K RON | |
| 5 | 5.GEMA CONSTRUCT SRL▲ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 13,1×▲ 103,6 % | ▲ 103,6 % | 71,1 K RON | |
| 6 | 6.PALICEANU SRLnou | Sat Tomşani, Comuna Tomşani, Vâlcea | 13,1×▼ 89,2 % | ▼ 89,2 % | 67 K RON | |
| 7 | 7.PLASTIM SRL▲ 27 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 12,7×▲ 289,6 % | ▲ 289,6 % | 26 K RON | |
| 8 | 8.ZANDIR SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 12,2×▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 80,2 K RON | |
| 9 | 9.CONRED CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Mileşti, Comuna Făureşti, Vâlcea | 9,7×▲ 27 % | ▲ 27 % | 81,2 K RON | |
| 10 | 10.STANCA MARIN CONSTRUCT SRL▼ 8 | Sat Contea, Comuna Lăcusteni, Vâlcea | 9,7×▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | 13,5 K RON | |
| 11 | 11.COTA CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 8,9×▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 78,2 K RON | |
| 12 | 12.DIGITERA SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 7,2×▲ 20 % | ▲ 20 % | 131,7 K RON | |
| 13 | 13.COMALTRONIC SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 7,1×▼ 64,2 % | ▼ 64,2 % | 3 K RON | |
| 14 | 14.FAN UNIC CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,9×▼ 58,4 % | ▼ 58,4 % | 131,4 K RON | |
| 15 | 15.INTERINSTAL SRL▲ 26 | Sat Stăneşti, Comuna Stăneşti, Vâlcea | 6,9×▲ 137 % | ▲ 137 % | 24,4 K RON | |
| 16 | 16.JONPET CONSTRUCT SRLnou | Loc. Dealu Aluniş, Oraş Berbeşti, Vâlcea | 6,8×— | — | — | 98,8 K RON |
| 17 | 17.SIDONIA SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,7×▼ 93,1 % | ▼ 93,1 % | 24,5 K RON | |
| 18 | 18.RONVIC CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,3×▲ 123,1 % | ▲ 123,1 % | 50,9 K RON | |
| 19 | 19.IL-VIO SRL▲ 4 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 6,2×▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 92,9 K RON | |
| 20 | 20.CONS - DRUM SRL▼ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,1×▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 474 K RON | |
| 21 | 21.CIMELECTRO SRL▲ 57 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 5,9×▲ 267,7 % | ▲ 267,7 % | 128,9 K RON | |
| 22 | 22.INSTPRO SRL▲ 2 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 5,4×▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 5,1 K RON | |
| 23 | 23.CONTRUST SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 5,2×▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 119,4 K RON | |
| 24 | 24.VOREL SRL▼ 13 | Sat Orleşti, Comuna Orleşti, Vâlcea | 5,2×▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 117 K RON | |
| 25 | 25.GRIGOXIM SRL▲ 3 | Sat Urşi, Comuna Stoileşti, Vâlcea | 5×▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 542 RON | |
| 26 | 26.SIAD CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,8×▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | 49 K RON | |
| 27 | 27.MANDER FOREST SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂnou | Sat Golotreni, Oraş Brezoi, Vâlcea | 4,8×▲ 1.157,9 % | ▲ 1.157,9 % | 82,3 K RON | |
| 28 | 28.BATDECOR SRL▲ 169 | Sat Neghineşti, Comuna Stoeneşti, Vâlcea | 4,6×▲ 472,8 % | ▲ 472,8 % | 6,9 K RON | |
| 29 | 29.DIGI CONSTRUCT SRL▼ 26 | Sat Ghiobeşti, Comuna Stoileşti, Vâlcea | 4,4×▼ 72,4 % | ▼ 72,4 % | 10,9 K RON | |
| 30 | 30.SAGAL CONSTRUCT SRL▲ 32 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,4×▲ 122,1 % | ▲ 122,1 % | 145,4 K RON | |
| 31 | 31.BECHEANU CONSTRUCT SRL▲ 13 | Sat Şirineasa, Comuna Şirineasa, Vâlcea | 4,3×▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 126,4 K RON | |
| 32 | 32.UNITATEA DE TRANSPORT AUTO SRL▼ 28 | Sat Dăeşti, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 4,2×▼ 67,7 % | ▼ 67,7 % | -144 K RON | |
| 33 | 33.SONECO SRL▲ 28 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,1×▲ 105 % | ▲ 105 % | 23 K RON | |
| 34 | 34.ALARM PROTECTION SRL▲ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4×▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | -6,2 K RON | |
| 35 | 35.ATIROV SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,9×▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 120,2 K RON | |
| 36 | 36.ELCOPREST SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,9×▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 11,9 K RON | |
| 37 | 37.BOBINAPROD SRL▲ 16 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,9×▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 29 K RON | |
| 38 | 38.SERVCET SA▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,6×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | -251,8 K RON | |
| 39 | 39.MONTANA TRUST SRL▲ 63 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,5×▲ 157,7 % | ▲ 157,7 % | 37,7 K RON | |
| 40 | 40.MULTI MET SRL▲ 52 | Sat Ostroveni, Comuna Galicea, Vâlcea | 3,4×▲ 139,2 % | ▲ 139,2 % | 196 K RON | |
| 41 | 41.VALLON SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,4×▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 42,4 K RON | |
| 42 | 42.REDI COM SRL▲ 173 | Sat Bărbăteşti, Comuna Bărbăteşti, Vâlcea | 3,3×▲ 385,3 % | ▲ 385,3 % | 341,6 K RON | |
| 43 | 43.INTERVENŢIA EXPERT S.R.L.▲ 20 | Sat Foleştii de Jos, Comuna Tomşani, Vâlcea | 3,3×▲ 66 % | ▲ 66 % | 133,9 K RON | |
| 44 | 44.NIST CONSTRUCT SRL▲ 20 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,2×▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 41 K RON | |
| 45 | 45.FOREXIM SA▲ 56 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,1×▲ 129,2 % | ▲ 129,2 % | 163,7 K RON | |
| 46 | 46.STEMA GRUP SRL▼ 34 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 3×▼ 61,8 % | ▼ 61,8 % | 396,4 K RON | |
| 47 | 47.IESS SRL▼ 11 | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 3×▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 60,7 K RON | |
| 48 | 48.INTACT CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Zăvideni, Comuna Prundeni, Vâlcea | 2,9×▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 160,7 K RON | |
| 49 | 49.ALIFAN INVEST SRLnou | Sat Cornet, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 2,9×▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 88,2 K RON | |
| 50 | 50.CITU SRL▲ 17 | Sat Romanii de Jos, Oraş Horezu, Vâlcea | 2,9×▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 13,3 K RON | |
| 51 | 51.LINEST GRUP SRL▲ 207 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 2,8×▲ 545,5 % | ▲ 545,5 % | 170 K RON | |
| 52 | 52.PARASERV SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,8×— | — | 194 K RON | |
| 53 | 53.PRO CAMINUL SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,7×▲ 231,3 % | ▲ 231,3 % | 78,2 K RON | |
| 54 | 54.PRELCHIM SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,6×▼ 3 % | ▼ 3 % | 2,1 mil. RON | |
| 55 | 55.ALPENA CONSTRUCT SRL▼ 25 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 2,6×▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 111,9 K RON | |
| 56 | 56.METINSTAL SRL▲ 42 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,5×▲ 84,7 % | ▲ 84,7 % | 291,8 K RON | |
| 57 | 57.ALPCONSTRUCT SRL▼ 20 | Sat Malu Alb, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 2,4×▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | -74,6 K RON | |
| 58 | 58.ALISTIM CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,4×▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 67,8 K RON | |
| 59 | 59.STICLOROM SRL▲ 46 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,4×▲ 79 % | ▲ 79 % | 167,3 K RON | |
| 60 | 60.NICOR SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,4×▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -83,3 K RON | |
| 61 | 61.ELECTRIC GRUP SRL▼ 23 | Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 2,3×▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | -42,1 K RON | |
| 62 | 62.DARVARY ELECTRIC SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,3×▲ 230,4 % | ▲ 230,4 % | 145,1 K RON | |
| 63 | 63.ARTSIMETRICA SRLnou | Sat Dobruşa, Comuna Ştefăneşti, Vâlcea | 2,2×▲ 142,9 % | ▲ 142,9 % | 29,4 K RON | |
| 64 | 64.VICTOR IMPORT EXPORT SRL▼ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,2×▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 7,3 K RON | |
| 65 | 65.SINCER COM SRL▲ 28 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 2,2×▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 120,8 K RON | |
| 66 | 66.EUROPLANET CONSTRUCT SRL▼ 37 | Sat Goruneşti, Comuna Slătioara, Vâlcea | 2,1×▼ 47,1 % | ▼ 47,1 % | 390 RON | |
| 67 | 67.MONTINDUS SRL▲ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,1×▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 92 K RON | |
| 68 | 68.SIRAFLOR DESIGN SRL▲ 112 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,1×▲ 136,4 % | ▲ 136,4 % | 84,9 K RON | |
| 69 | 69.VADIVA INVEST SRL▼ 23 | Sat Stoileşti, Comuna Stoileşti, Vâlcea | 2,1×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 107 K RON | |
| 70 | 70.SACOMET SA▼ 52 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 2×▼ 62,7 % | ▼ 62,7 % | 194,7 K RON | |
| 71 | 71.DIMARONI ELECTRIC S.R.L.▲ 19 | Sat Fedeleşoiu, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 2×▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 76,1 K RON | |
| 72 | 72.ELCOPREST CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2×▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 282,1 K RON | |
| 73 | 73.ELM-ARCA SA▲ 22 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9×▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | -154,7 K RON | |
| 74 | 74.PENTASERV CONSTRUCT SRL▲ 13 | Sat Părăuşani, Comuna Livezi, Vâlcea | 1,9×▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 2,2 K RON | |
| 75 | 75.ALEX TERMICE SRL▼ 24 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9×▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 26,3 K RON | |
| 76 | 76.EDIFICIO ENGINEERING SRL▲ 75 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 1,9×▲ 91,1 % | ▲ 91,1 % | 343,3 K RON | |
| 77 | 77.ZETCAS SRL▼ 27 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9×▼ 22 % | ▼ 22 % | -365,9 K RON | |
| 78 | 78.DOMEX SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9×▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 4,8 K RON | |
| 79 | 79.ROBIFLEX-COMPANY SRL▼ 9 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 1,9×▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 52,6 K RON | |
| 80 | 80.AUTOMATIZARI SRL▲ 19 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9×▲ 35 % | ▲ 35 % | 74,9 K RON | |
| 81 | 81.YLA DOR METAL SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,8×▲ 198,4 % | ▲ 198,4 % | 24,6 K RON | |
| 82 | 82.GOVORA SA▼ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,8×▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 585,4 K RON | |
| 83 | 83.CONTINA SRL▲ 28 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,8×▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 276 RON | |
| 84 | 84.FORCONCID SA▲ 20 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,8×▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 2,3 K RON | |
| 85 | 85.ARCANSA SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,8×▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 126,3 K RON | |
| 86 | 86.MIRVAL SRL▼ 46 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,7×▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 10 K RON | |
| 87 | 87.MARLEXIM ELECTRO SRL▼ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,7×▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 120,9 K RON | |
| 88 | 88.TRUSTUL 3 CONSTRUCTII SA▼ 49 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 1,7×▼ 42 % | ▼ 42 % | 14,3 K RON | |
| 89 | 89.ANCOREX IND SRL▲ 17 | Sat Greci, Comuna Mateeşti, Vâlcea | 1,7×▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 14 K RON | |
| 90 | 90.LISTCON S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,7×— | — | — | 145,6 K RON |
| 91 | 91.MONDOCONSTRUCT SRL▼ 58 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 1,7×▼ 50 % | ▼ 50 % | 32 K RON | |
| 92 | 92.TELEŞPAN CONSTRUCŢII SRL▼ 26 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,7×▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 6,9 K RON | |
| 93 | 93.LENA DECOR SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,7×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 18,6 K RON | |
| 94 | 94.UNIDAN CONSTRUCT SRL▲ 42 | Sat Corbii din Vale, Comuna Nicolae Bălcescu, Vâlcea | 1,7×▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 83,2 K RON | |
| 95 | 95.OK SRL▼ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,6×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 309,4 K RON | |
| 96 | 96.STIGI HOUSE SRL▲ 17 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,6×▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 569,6 K RON | |
| 97 | 97.IMPECABIL SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,6×0,0% | 0,0% | 984,7 K RON | |
| 98 | 98.IMPOSER TRANS SRL-Dnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,5×▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 29,5 K RON | |
| 99 | 99.DANIELA CONSTRUCT SRL▼ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,5×▲ 7 % | ▲ 7 % | 23,1 K RON | |
| 100 | 100.AGRARIAN SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,5×▲ 700 % | ▲ 700 % | 1,9 mil. RON |
Codurile CAEN din construcții — Vâlcea
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
554 firme · 636,4 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
122 firme · 407,8 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
158 firme · 358,4 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
38 firme · 242,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
120 firme · 112,4 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
19 firme · 48,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
39 firme · 36,5 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
40 firme · 32,4 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
7 firme · 27,4 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
60 firme · 15,3 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
26 firme · 12,3 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
4 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
11 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
15 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
8 firme · 3,7 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
18 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
2 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
10 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
2 firme · 638,4 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
8 firme · 427,8 K RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
5 firme · 395,3 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 106,9 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
1 firme · 23,9 K RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
1 firme · 0 RON