Top 100 firme — Activități profesionale, Vâlcea după lichiditate ridicată în 2016
177 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,5×, iar liderul atinge 42,5×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ETIAN CONSULT SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 42,5×▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 151,3 K RON | |
| 2 | 2.MEDIA GROUP SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 27,4×▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | 69,9 K RON | |
| 3 | 3.ATLAS TOUR SRL▲ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 17×▲ 68 % | ▲ 68 % | 181,7 K RON | |
| 4 | 4.PROINVEST SRL▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 15,3×▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 93,4 K RON | |
| 5 | 5.ŞOREGA-VET SRLnou | Sat Copăceni, Comuna Racoviţa, Vâlcea | 14×— | — | 197,1 K RON | |
| 6 | 6.POD CONS SRL▲ 76 | Sat Bârseşti, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 13,7×▲ 702,9 % | ▲ 702,9 % | 259,7 K RON | |
| 7 | 7.CIVILPLAN SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 12,3×▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 74,5 K RON | |
| 8 | 8.EAP CONSULTING SRL▲ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 11,5×▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 266,1 K RON | |
| 9 | 9.SIMAVON SRLnou | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 10,5×▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 32,4 K RON | |
| 10 | 10.CRISGET EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 10,1×— | — | — | 107,1 K RON |
| 11 | 11.TOPO-LEONIDA S.R.L.▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,6×▼ 66,1 % | ▼ 66,1 % | 123,5 K RON | |
| 12 | 12.BRIGHT TAX S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 9,4×— | — | — | 97,2 K RON |
| 13 | 13.TMT MECHANICAL TECHNICAL SERV S.R.L.▲ 74 | Sat Negreni, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 9,3×▲ 536,3 % | ▲ 536,3 % | 306 K RON | |
| 14 | 14.BIBLOS SRL▲ 39 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 8,8×▲ 234,4 % | ▲ 234,4 % | 2,2 K RON | |
| 15 | 15.ID TRANSFER SRL▼ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 7,9×▼ 69,6 % | ▼ 69,6 % | 88,1 K RON | |
| 16 | 16.ZOVI CONSULTING SRLnou | Sat Sânbotin, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 7,9×▼ 89,3 % | ▼ 89,3 % | 179,6 K RON | |
| 17 | 17.BEFAC SRL▲ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 7,9×▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 175,3 K RON | |
| 18 | 18.ALEX-VIA POD S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 7,7×— | — | — | 131,7 K RON |
| 19 | 19.RONIS PROIECT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 7,1×▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 78 K RON | |
| 20 | 20.BIOSAN SRL▲ 51 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 6,9×▲ 247 % | ▲ 247 % | 40,9 K RON | |
| 21 | 21.NEOPREST SUD SRLnou | Sat Titeşti, Comuna Titeşti, Vâlcea | 6,9×▼ 72,3 % | ▼ 72,3 % | 127,7 K RON | |
| 22 | 22.OSC DIGITAL S.R.L.▲ 35 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,9×▲ 177,3 % | ▲ 177,3 % | 127,4 K RON | |
| 23 | 23.CADINGRAF S.R.L.▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,8×▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 65,8 K RON | |
| 24 | 24.SUPERCARGO SRL▲ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,8×▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 20,6 K RON | |
| 25 | 25.RZ SPORT MANAGEMENT SRL= | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 6,6×0,0% | 0,0% | 72,7 K RON | |
| 26 | 26.GRUP CONSULTING SRL▼ 16 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,4×▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 144,2 K RON | |
| 27 | 27.PODRUM PROIECT SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,4×▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 191,4 K RON | |
| 28 | 28.PENCIL CREATIVE STRATEGY S.R.L.nou | Oraş Ocnele Mari, Vâlcea | 5,5×▲ 10.960 % | ▲ 10.960 % | 105,3 K RON | |
| 29 | 29.PAPEROL MEDIA S.R.L.▲ 3 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 5,3×▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 23,4 K RON | |
| 30 | 30.PADTOPO SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂnou | Sat Negreni, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 5,2×▼ 87 % | ▼ 87 % | 20,6 K RON | |
| 31 | 31.DASAL CONSULTING SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 5,2×▼ 77,6 % | ▼ 77,6 % | 46,4 K RON | |
| 32 | 32.TINTOP FOREST SRLnou | Sat Cerna, Comuna Vaideeni, Vâlcea | 5,1×▼ 78,4 % | ▼ 78,4 % | 28,1 K RON | |
| 33 | 33.MARIA PROTECT S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,8×— | — | — | 79,5 K RON |
| 34 | 34.BĂLTEANU CONTEXPERT S.R.L.nou | Oraş Băbeni, Vâlcea | 4,8×— | — | — | 60 K RON |
| 35 | 35.STANICA CONSULTING SRL▼ 22 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,7×▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 49,1 K RON | |
| 36 | 36.NTX PROJEKT SRL▼ 30 | Sat Măldăreşti, Comuna Măldăreşti, Vâlcea | 4,6×▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | 53,1 K RON | |
| 37 | 37.CLUSTER SENSE S.R.L.▲ 94 | Sat Faureşti, Comuna Făureşti, Vâlcea | 4,3×▲ 698,2 % | ▲ 698,2 % | 257,9 K RON | |
| 38 | 38.VILELDAFAN CONSULTING SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,2×▼ 93,4 % | ▼ 93,4 % | 63,3 K RON | |
| 39 | 39.LUCOVET SRLnou | Sat Bujoreni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 4,2×▼ 65,7 % | ▼ 65,7 % | 26,9 K RON | |
| 40 | 40.EXPERT CONTABIL BRIANA S.R.L.▲ 2 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 4,1×▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 60,8 K RON | |
| 41 | 41.TOPO M S.R.L.nou | Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Vâlcea | 4×▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 75,3 K RON | |
| 42 | 42.SAMI CONSULT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4×▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 56,7 K RON | |
| 43 | 43.TEDCONSULT SRL▼ 3 | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 3,8×▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 54,9 K RON | |
| 44 | 44.EVILEX SRL▲ 31 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,8×▲ 112,3 % | ▲ 112,3 % | 144 K RON | |
| 45 | 45.CAPED CONSULT SRL▼ 23 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,7×▼ 49,9 % | ▼ 49,9 % | 74,5 K RON | |
| 46 | 46.PROPRAMM SRL▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,7×▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 21,4 K RON | |
| 47 | 47.TUVET PHARM S.R.L.▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,7×▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 42 K RON | |
| 48 | 48.CONSULT TEHNIC SRL▼ 36 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,7×▼ 65,1 % | ▼ 65,1 % | 129,4 K RON | |
| 49 | 49.ARHIPRO CONS SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,7×▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 56,7 K RON | |
| 50 | 50.EUCONS SRL▼ 29 | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 3,5×▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | 218,2 K RON | |
| 51 | 51.CRINESTAR EVENTS S.R.L.nou | Sat Priporu, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 3,4×▲ 629,8 % | ▲ 629,8 % | 69 K RON | |
| 52 | 52.CONSMETROTEST SRL▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,3×▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 83,5 K RON | |
| 53 | 53.PROVLADIO SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,2×▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | 108,5 K RON | |
| 54 | 54.GISNICOL GEOCAD S.R.L.nou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 3×▲ 607 % | ▲ 607 % | 214,5 K RON | |
| 55 | 55.HWG CONSULTING SRL= | Sat Bratia din Deal, Comuna Galicea, Vâlcea | 3×▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 56,4 K RON | |
| 56 | 56.PROCEL SRL▼ 39 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3×▼ 67,8 % | ▼ 67,8 % | -2,1 K RON | |
| 57 | 57.LABORATOR X-RAY SRL▲ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,9×▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 95,1 K RON | |
| 58 | 58.LACUENTA SRL▲ 50 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,9×▲ 187,1 % | ▲ 187,1 % | 4 K RON | |
| 59 | 59.KOTIK DESIGN SRL▲ 19 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,8×▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | 42,9 K RON | |
| 60 | 60.COVRESCU SRL▼ 22 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,8×▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 4,9 K RON | |
| 61 | 61.R.F. AMIS SRL▼ 53 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,7×▼ 78,3 % | ▼ 78,3 % | 21,3 K RON | |
| 62 | 62.PROJECT IMPLEMENT CONSULT SRLnou | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 2,7×▲ 95,6 % | ▲ 95,6 % | 231,1 K RON | |
| 63 | 63.KONTAS EXPERT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,6×▼ 97,8 % | ▼ 97,8 % | 157,8 K RON | |
| 64 | 64.3D DISCOVERY SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▼ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,6×▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 57,9 K RON | |
| 65 | 65.DASPRO CONSULTING SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,6×▼ 97,6 % | ▼ 97,6 % | 78,2 K RON | |
| 66 | 66.RORAVET SERV S.R.L.▲ 32 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 2,5×▲ 112,6 % | ▲ 112,6 % | 50,1 K RON | |
| 67 | 67.DIELECTRA SRL▲ 12 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,5×▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | 92 K RON | |
| 68 | 68.CONS - DRUM SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,3×▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | 247,9 K RON | |
| 69 | 69.MCT COUNT SRL▼ 17 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,3×▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | -6,2 K RON | |
| 70 | 70.ARHISPACE SRL▲ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,2×▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 40,6 K RON | |
| 71 | 71.CUBOTECH SRL▼ 32 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,1×▼ 51,3 % | ▼ 51,3 % | 115,5 K RON | |
| 72 | 72.PODGORIA SRLnou | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 2,1×▼ 53,7 % | ▼ 53,7 % | -55,4 K RON | |
| 73 | 73.AUDIPREST SRL▼ 17 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2,1×▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 14,2 K RON | |
| 74 | 74.POWERSENSE S.R.L.nou | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 2×▲ 1.583,3 % | ▲ 1.583,3 % | 103,9 K RON | |
| 75 | 75.INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU TEHNOLOGII CRIOGENICE SI IZOTOPICE - I.C.S.I. RAMNICU VALCEA▲ 11 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2×▲ 34 % | ▲ 34 % | 269,4 K RON | |
| 76 | 76.RIONVIL SRL▼ 56 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2×▼ 76,3 % | ▼ 76,3 % | 329,5 K RON | |
| 77 | 77.BERNYVET SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 2×▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 7,1 K RON | |
| 78 | 78.VILADI AUTO SRL▲ 18 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 1,9×▲ 59 % | ▲ 59 % | 113,7 K RON | |
| 79 | 79.RAO CONSULTING SRL▼ 75 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9×▼ 93,2 % | ▼ 93,2 % | 170,3 K RON | |
| 80 | 80.PROVICAD SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9×▲ 324,4 % | ▲ 324,4 % | 99,1 K RON | |
| 81 | 81.STEINORT SRL▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9×▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 23,2 K RON | |
| 82 | 82.TOFAVON SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9×▼ 80 % | ▼ 80 % | 46,1 K RON | |
| 83 | 83.NDE VISREM SRL▼ 49 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 1,9×▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | 120,1 K RON | |
| 84 | 84.ARHIGRAF SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,9×▲ 588,9 % | ▲ 588,9 % | 127,2 K RON | |
| 85 | 85.TURBINE ENGINEERING S.R.L.▼ 42 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,8×▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 102,4 K RON | |
| 86 | 86.BLUEPRINTS BUSINESS CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,7×▼ 95,5 % | ▼ 95,5 % | 68,3 K RON | |
| 87 | 87.IMA DOWNSTREAM S.R.L.nou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,7×▲ 473,3 % | ▲ 473,3 % | 60,9 K RON | |
| 88 | 88.SONUX CONSULTING SRL▼ 27 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,7×▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 170,6 K RON | |
| 89 | 89.PROMEO MEDIA SRL▼ 9 | Sat Dăeşti, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 1,7×▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 41,4 K RON | |
| 90 | 90.ZOTAS SERVICE SRL▼ 79 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,7×▼ 84 % | ▼ 84 % | 189 K RON | |
| 91 | 91.NORY VET SRL▼ 42 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,7×▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 224,3 K RON | |
| 92 | 92.ELGECON PROD SRL▼ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,6×▲ 11 % | ▲ 11 % | 1,1 K RON | |
| 93 | 93.COMALTRONIC SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,6×▼ 69,7 % | ▼ 69,7 % | 133,4 K RON | |
| 94 | 94.JOC-ART SRL▼ 31 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,6×▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 67,2 K RON | |
| 95 | 95.TIMVET SRL▲ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,6×▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 27,5 K RON | |
| 96 | 96.DATCON EXPERT SRL▼ 22 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,5×▼ 14 % | ▼ 14 % | 217 K RON | |
| 97 | 97.MIRAVET SRL▼ 4 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 1,5×▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 35,8 K RON | |
| 98 | 98.ARHIGRUP SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,5×▲ 39,1 % | ▲ 39,1 % | 78,7 K RON | |
| 99 | 99.PROIECTARE M.T.C. S.R.L.▼ 35 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,5×▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | -10,8 K RON | |
| 100 | 100.ALIDESIGN SRL▼ 70 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,5×▼ 71,6 % | ▼ 71,6 % | 20,8 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Vâlcea
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
239 firme · 208,9 mil. RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
4 firme · 113,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
134 firme · 44,9 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
62 firme · 43,4 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
43 firme · 35 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
98 firme · 33,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
115 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
51 firme · 20,3 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
61 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
29 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
18 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
76 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
7 firme · 2 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
6 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
13 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
6 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 7210
Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
3 firme · 960 K RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
4 firme · 416,7 K RON
CAEN 7411
Activități de design industrial și vestimentar
3 firme · 409,5 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
3 firme · 363,3 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
1 firme · 97,6 K RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
1 firme · 35 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
2 firme · 12 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
3 firme · 300 RON
CAEN 6910
Activități juridice
2 firme · 0 RON