Top 100 firme — Construcții, Tulcea după lichiditate ridicată în 2013
148 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,8×, iar liderul atinge 14,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MEDIAN INDUSTRII SRL▲ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 14,8×▲ 273,6 % | ▲ 273,6 % | 5,8 K RON | |
| 2 | 2.EXCAVARE COLEA SRL▲ 66 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 10,4×▲ 849,5 % | ▲ 849,5 % | 117,2 K RON | |
| 3 | 3.ÎNTREȚINERE ȘI REPARAȚII CONSTRUCȚII HIDROTEHNICE "I.R.C.H." S.A.▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 8,8×▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 110,2 K RON | |
| 4 | 4.OCTACOR EOL SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 8,7×— | — | — | 160,8 K RON |
| 5 | 5.ASPERFOROM SRL▲ 100 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 8,1×▲ 852,9 % | ▲ 852,9 % | 376,5 K RON | |
| 6 | 6.MODERN GRUP SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7,2×▲ 46,6 % | ▲ 46,6 % | 42,3 K RON | |
| 7 | 7.SPIRU ELECTRA SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 7×▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 17,6 K RON | |
| 8 | 8.D.D.M. DUNAREA ROMEX SRL▲ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5,8×▲ 98,3 % | ▲ 98,3 % | 5,3 K RON | |
| 9 | 9.EXCELSIOR BUILDING SRLnou | Sat Turcoaia, Comuna Turcoaia, Tulcea | 5,6×▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | 368,5 K RON | |
| 10 | 10.ALMAR ELECTRIC SRL▼ 5 | Sat Jijila, Comuna Jijila, Tulcea | 5,3×▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | 55,8 K RON | |
| 11 | 11.GRANITA ZUM SRL▲ 7 | Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea | 5,1×▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 127,4 K RON | |
| 12 | 12.LEONOVA FORAJE SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 5,1×▼ 61,7 % | ▼ 61,7 % | 50,8 K RON | |
| 13 | 13.CONSTRIAL COMPACT S.R.L.▲ 16 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 4,4×▲ 115,7 % | ▲ 115,7 % | 2,9 K RON | |
| 14 | 14.CRYONIC TERMO SRL▲ 101 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,9×▲ 431,1 % | ▲ 431,1 % | 168 K RON | |
| 15 | 15.GENERAL PRO INVEST S.R.L.▲ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,8×▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | -650,5 K RON | |
| 16 | 16.ZOV SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,8×▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 122,3 K RON | |
| 17 | 17.EXCAVAT RESORT SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,7×▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 776 RON | |
| 18 | 18.LOTUS GRIGCONS SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,2×— | — | — | 55,1 K RON |
| 19 | 19.PETCU PRESTCOM SRL▲ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,1×▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 16,8 K RON | |
| 20 | 20.PERICLESTAR S.R.L.▲ 15 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,1×▲ 73,3 % | ▲ 73,3 % | 87,8 K RON | |
| 21 | 21.DARSI MULTISERV SRL▲ 82 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3,1×▲ 262,8 % | ▲ 262,8 % | 51,5 K RON | |
| 22 | 22.MIXTURA SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 3×▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 732,5 K RON | |
| 23 | 23.MITROFAR SRL▼ 22 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,9×▼ 74,5 % | ▼ 74,5 % | 267,5 K RON | |
| 24 | 24.AVANTAJ GAZ SRL▲ 57 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,9×▲ 190 % | ▲ 190 % | 106,8 K RON | |
| 25 | 25.ESTEBAN-STAR SRLnou | Sat Văcareni, Comuna Văcăreni, Tulcea | 2,8×— | — | — | 61,3 K RON |
| 26 | 26.TITAN-INSTAL SRL▼ 13 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,7×▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 1,2 K RON | |
| 27 | 27.ARGAMI EST SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,6×▼ 84,1 % | ▼ 84,1 % | 78,7 K RON | |
| 28 | 28.BUSINESS SPACE SRLnou | Sat Mineri, Comuna Somova, Tulcea | 2,3×▲ 251,5 % | ▲ 251,5 % | 26,6 K RON | |
| 29 | 29.MOBIL MOLSTAR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,3×▲ 106,3 % | ▲ 106,3 % | 15,6 K RON | |
| 30 | 30.VOLTASOL SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2,3×— | — | — | 336,9 K RON |
| 31 | 31.TONFIL SRL▲ 13 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 2,2×▲ 50,7 % | ▲ 50,7 % | 62,1 K RON | |
| 32 | 32.CENTER CONSTRUCT SRL▼ 1 | Loc. Isaccea, Oraş Isaccea, Tulcea | 2,1×▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 160,6 K RON | |
| 33 | 33.ECOFED EDIL SRLnou | Sat Carcaliu, Comuna Carcaliu, Tulcea | 2,1×— | — | — | 35,4 K RON |
| 34 | 34.D & D IMOBIL CONSTRUCT SRL▲ 33 | Sat Baia, Comuna Baia, Tulcea | 2,1×▲ 88,2 % | ▲ 88,2 % | 166,6 K RON | |
| 35 | 35.TIMAR MULTIPREST SRL▲ 21 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2×▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 457 K RON | |
| 36 | 36.NEW VIRGOS SRL▲ 2 | Sat Greci, Comuna Greci, Tulcea | 2×▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 258,6 K RON | |
| 37 | 37.MAX SERVICE SRL▼ 20 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2×▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | -21 K RON | |
| 38 | 38.PROCONS IMOBIL SRL▼ 16 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 2×▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | -4,3 K RON | |
| 39 | 39.ELITE ELECTRIC SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,9×▲ 9.550 % | ▲ 9.550 % | 150,5 K RON | |
| 40 | 40.ANDREEA RĂZBOIENI SRL▼ 28 | Sat Războieni, Comuna Casimcea, Tulcea | 1,9×▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | 27,2 K RON | |
| 41 | 41.ELECTRO INSTAL SRL▼ 9 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,9×▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 1,1 K RON | |
| 42 | 42.RAI-PRESTSERV SRL▲ 4 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 1,8×▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | 16,4 K RON | |
| 43 | 43.SEMPER CONSTRUCT SRLnou | Loc. Sulina, Oraş Sulina, Tulcea | 1,8×▲ 94,6 % | ▲ 94,6 % | 346,1 K RON | |
| 44 | 44.RECAMO EDIL SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,8×▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 3,4 K RON | |
| 45 | 45.ELCOS GRUP SRL▲ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,7×▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 194,7 K RON | |
| 46 | 46.ROCOMIAN IMPEX SRL▲ 52 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Tulcea | 1,6×▲ 87,4 % | ▲ 87,4 % | 97,2 K RON | |
| 47 | 47.CIMEX SA= | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,6×▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 12,7 K RON | |
| 48 | 48.P.G.H. CONSTRUCT-COM SRL▼ 23 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 1,5×▼ 37,9 % | ▼ 37,9 % | 1,5 K RON | |
| 49 | 49.PILOT SRL▼ 15 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 1,5×▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 302 RON | |
| 50 | 50.CONDOR SRL▼ 20 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 1,5×▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 1,9 K RON | |
| 51 | 51.ELECTRO MARIO & JACKY SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,4×— | — | — | 18 K RON |
| 52 | 52.RIPOSTA TRANS S.R.L.▼ 1 | Sat Malcoci, Comuna Nufăru, Tulcea | 1,4×▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 56 K RON | |
| 53 | 53.ALDEA EDIL 13 SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,4×— | — | — | 18,1 K RON |
| 54 | 54.GAZ CONTROL SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,4×▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 489,9 K RON | |
| 55 | 55.MEGAPET CIVINSTAL SRLnou | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 1,3×— | — | — | 60,7 K RON |
| 56 | 56.ARCOSIM SRL▼ 2 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 1,3×▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 75,9 K RON | |
| 57 | 57.CONTRAST COMP SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,3×▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | -1,3 K RON | |
| 58 | 58.VALENTINO & CO SRL▲ 74 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,3×▲ 158,8 % | ▲ 158,8 % | 759 K RON | |
| 59 | 59.ROYAL SERVICE SRL▲ 48 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,3×▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 274,6 K RON | |
| 60 | 60.ROVISAL SRL▲ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,3×▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 51,5 K RON | |
| 61 | 61.VIRANPO DRUMCONS SRL▼ 20 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,3×▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | -51 K RON | |
| 62 | 62.RICOSTAR SRL▼ 2 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,2×▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 57,9 K RON | |
| 63 | 63.DORASERV SRL▲ 1 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 1,2×▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 5 K RON | |
| 64 | 64.MIRSTEL CONSTRUCT SRL▲ 46 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,2×▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 38,4 K RON | |
| 65 | 65.CORAL SRL▼ 3 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,2×▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 526,1 K RON | |
| 66 | 66.ALTCON PREST SRL▼ 21 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 1,2×▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 10,5 K RON | |
| 67 | 67.FINATTI SRL▼ 1 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 1,1×▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 1,4 K RON | |
| 68 | 68.VICOFRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,1×▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | -73,8 K RON | |
| 69 | 69.WEHARVEST ORGANIC S.R.L.▼ 10 | Sat Lunca, Comuna Ceamurlia de Jos, Tulcea | 1,1×▼ 12 % | ▼ 12 % | 3,6 K RON | |
| 70 | 70.VATECO GLOBAL SRL▲ 17 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,1×▲ 16 % | ▲ 16 % | 888 RON | |
| 71 | 71.PATRIMONIU LOCALITATE C. A.ROSETTI SRLnou | Sat C.A. Rosetti, Comuna C.A. Rosetti, Tulcea | 1,1×▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 6,1 K RON | |
| 72 | 72.LIUBINSTAL SRLnou | Sat Jurilovca, Comuna Jurilovca, Tulcea | 1,1×▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 4,9 K RON | |
| 73 | 73.PROMPT-CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,1×▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 47 RON | |
| 74 | 74.GEOTEHNIC SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1,1×▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 51,9 K RON | |
| 75 | 75.COMALEX SRL▼ 47 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1×▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 866 RON | |
| 76 | 76.BEST ELECTRIC TEAM SRL▼ 50 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1×▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | -239,1 K RON | |
| 77 | 77.BV ULIA SRL▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1×▲ 3 % | ▲ 3 % | 163,2 K RON | |
| 78 | 78.GP SAGEATA PROD S.R.L.▲ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1×▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 15,3 K RON | |
| 79 | 79.DANIEL-MAISTER SRL▲ 4 | Sat Poşta, Comuna Frecăţei, Tulcea | 1×▼ 4 % | ▼ 4 % | -17,2 K RON | |
| 80 | 80.PROFIL-RO SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 1×▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -33,1 K RON | |
| 81 | 81.RAPTOR INDUSTRIES SRL▲ 5 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,9×▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 851 RON | |
| 82 | 82.ENERGY GROUP SRL▲ 12 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,9×▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 4,4 K RON | |
| 83 | 83.DUVAL-EDIL SRL▲ 19 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,9×▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 28,7 K RON | |
| 84 | 84.PAUNYX SRL▲ 57 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 0,9×▲ 130 % | ▲ 130 % | 60,9 K RON | |
| 85 | 85.DAMITER ROMID SRL▼ 1 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,9×▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | -100,2 K RON | |
| 86 | 86.LIVMAR SRL▲ 10 | Loc. Măcin, Oraş Măcin, Tulcea | 0,9×▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 35,5 K RON | |
| 87 | 87.MOLDO CONSTRUCTION SRL▼ 12 | Sat Caraorman, Comuna Crişan, Tulcea | 0,9×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 15 K RON | |
| 88 | 88.GAL-COM SRL▲ 7 | Loc. Babadag, Oraş Babadag, Tulcea | 0,9×▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 14,7 K RON | |
| 89 | 89.SCUT SA▼ 18 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,9×▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | -1,8 mil. RON | |
| 90 | 90.CAMBELA CONSTRUCT SRL▲ 1 | Sat Stejaru, Comuna Stejaru, Tulcea | 0,9×▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -80,6 K RON | |
| 91 | 91.FIL-CONSTRUCT SRL▼ 6 | Sat Sarichioi, Comuna Sarichioi, Tulcea | 0,9×▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 2,2 K RON | |
| 92 | 92.PRACTIC EUROINSTAL SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,9×▲ 155,9 % | ▲ 155,9 % | -18,1 K RON | |
| 93 | 93.ULIANA CONSTRUCT SRL▲ 8 | Sat Slava Cercheză, Comuna Slava Cercheză, Tulcea | 0,9×▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 3,2 K RON | |
| 94 | 94.G.N.Z. PARTENER SRL▲ 44 | Sat Sfântu Gheorghe, Comuna Sfântu Gheorghe, Tulcea | 0,8×▲ 90,7 % | ▲ 90,7 % | 8,3 K RON | |
| 95 | 95.ELECTRO SERV POPESCU SRL▲ 23 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,8×▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 12,5 K RON | |
| 96 | 96.ELECTROCONSTRUCTIA ELCO SA▼ 43 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,8×▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | -859,4 K RON | |
| 97 | 97.BTZ EDILITARE SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,8×— | — | — | 21,4 K RON |
| 98 | 98.MARIX SRL▲ 36 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,8×▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 10,7 K RON | |
| 99 | 99.NESAND SRL▼ 30 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,8×▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | 5,3 K RON | |
| 100 | 100.LIMAFIRST SRL▲ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 0,8×▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | -88,8 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Tulcea
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
101 firme · 440,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
5 firme · 437,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
10 firme · 160 mil. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
169 firme · 100,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
56 firme · 60,3 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
62 firme · 59,1 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
17 firme · 33,6 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
17 firme · 32,9 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
30 firme · 24,2 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
15 firme · 12,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
16 firme · 8,1 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
5 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
3 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
12 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
7 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
6 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
6 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
5 firme · 705,7 K RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
3 firme · 484,3 K RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 205 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
2 firme · 117,2 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
1 firme · 26 K RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
6 firme · 25,1 K RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
2 firme · 0 RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
1 firme · 0 RON