Top 100 firme — Construcții, Timiș după lichiditate ridicată în 2022
2.479 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 13,4×, iar liderul atinge 171,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ADIL STE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 171,1×— | — | 869,5 K RON | |
| 2 | 2.CCM ECO SRLnou | Sat Sacoşu Turcesc, Comuna Sacoşu Turcesc, Timiş | 117,7×— | — | -482,1 K RON | |
| 3 | 3.ATE INSTAL SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 109,5×▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 188,1 K RON | |
| 4 | 4.AS CONSTRUCT EVOLUTION S.R.L.▲ 494 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 104×▲ 2.781,4 % | ▲ 2.781,4 % | 3,1 mil. RON | |
| 5 | 5.BLOC 1 MACILOR S.R.L.▲ 385 | Municipiul Timişoara, Timiş | 102,9×▲ 2.070,3 % | ▲ 2.070,3 % | 784,9 K RON | |
| 6 | 6.IMOBILIAR CONSTRUCT BB2016 SRL▲ 387 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 84,1×▲ 1.693,4 % | ▲ 1.693,4 % | 887,3 K RON | |
| 7 | 7.DUMA-TIM SRL▲ 2.022 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 78,4×▲ 65.266,7 % | ▲ 65.266,7 % | 3,6 mil. RON | |
| 8 | 8.MIC INVEST BUSINESS S.R.L.nou | Sat Jamu Mare, Comuna Jamu Mare, Timiş | 73,4×— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 9 | 9.METCONS 7 SA▼ 3 | Municipiul Timişoara, Timiş | 70,6×▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | -465,3 K RON | |
| 10 | 10.ILIE CATANĂ CONSTRUCT S.R.L.▼ 2 | Sat Giulvăz, Comuna Giulvăz, Timiş | 63,9×▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 11 | 11.FORESTIERA BUZAU S.R.L.nou | Sat Olosag, Comuna Ştiuca, Timiş | 62×▲ 1.051,7 % | ▲ 1.051,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 12 | 12.PROMPT REAL ESTATE SOLUTIONS TWO SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 56,5×▲ 1.488,2 % | ▲ 1.488,2 % | 712,3 K RON | |
| 13 | 13.O & M PREST SRL▲ 59 | Sat Cenad, Comuna Cenad, Timiş | 50,6×▲ 218,3 % | ▲ 218,3 % | 383 K RON | |
| 14 | 14.ALEXA ASG CONSTRUCT SRLnou | Sat Fârdea, Comuna Fârdea, Timiş | 40,2×— | — | 166,3 K RON | |
| 15 | 15.PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L.▲ 654 | Municipiul Lugoj, Timiş | 40,1×▲ 1.491,7 % | ▲ 1.491,7 % | 361 K RON | |
| 16 | 16.DRUBAU AXA CONSTRUCT S.R.L.▲ 262 | Municipiul Timişoara, Timiş | 40×▲ 521,6 % | ▲ 521,6 % | 485,2 K RON | |
| 17 | 17.V&P KONSTRUKTION TROKENBAU S.R.L.▲ 37 | Municipiul Timişoara, Timiş | 38,6×▲ 100,9 % | ▲ 100,9 % | 190,8 K RON | |
| 18 | 18.ROD ION FINISAJE STAYL S.R.L.nou | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 36,6×— | — | 66,1 K RON | |
| 19 | 19.FILIP & LAVINIA TUDOR SRL▲ 112 | Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic, Timiş | 32,7×▲ 198,8 % | ▲ 198,8 % | 851 K RON | |
| 20 | 20.DOMADAV CONSTRUCTION SRL▲ 565 | Sat Pădureni, Comuna Pădureni, Timiş | 31,3×▲ 947,5 % | ▲ 947,5 % | 69,2 K RON | |
| 21 | 21.IONUȚ MAESTRU S.R.L.▲ 63 | Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiş | 28,5×▲ 90,4 % | ▲ 90,4 % | 39,9 K RON | |
| 22 | 22.DISTRI-REVIZII-VERIFICARI DPM SRL▲ 26 | Municipiul Timişoara, Timiş | 28,3×▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 76,1 K RON | |
| 23 | 23.MD TRADE CONSTRUCT 2001 SRL▲ 809 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 27,6×▲ 1.344 % | ▲ 1.344 % | -86,4 K RON | |
| 24 | 24.FIFTH FLOOR INVEST S.R.L.nou | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 26,6×— | — | — | 807,9 K RON |
| 25 | 25.COMPORSA PRODUCT S.R.L.nou | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 26,2×▲ 87,2 % | ▲ 87,2 % | 192,2 K RON | |
| 26 | 26.DNC.BLN.CONSTRUCT S.R.L.▲ 69 | Sat Darova, Comuna Darova, Timiş | 26,1×▲ 101,6 % | ▲ 101,6 % | 103,5 K RON | |
| 27 | 27.ALPHA SYNERGY QUANTUM SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 24,8×▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 268,7 K RON | |
| 28 | 28.SCHMIDT & CO ELECTRIC SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 24,7×— | — | 247,5 K RON | |
| 29 | 29.MARUS CONSTRUCT IZOLAŢII SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 24,6×— | — | 19,7 K RON | |
| 30 | 30.SIDE ENTERPRISE RMB S.R.L.▲ 1.282 | Municipiul Timişoara, Timiş | 24,1×▲ 2.237,9 % | ▲ 2.237,9 % | 7 mil. RON | |
| 31 | 31.RAIAN INVESTIŢII - PUBLICITATE SRL▲ 501 | Municipiul Timişoara, Timiş | 23,8×▲ 620,6 % | ▲ 620,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 32 | 32.BOL ELECTRIC TM RESIDENCE S.R.L.▲ 152 | Municipiul Timişoara, Timiş | 23,8×▲ 166,9 % | ▲ 166,9 % | 559,4 K RON | |
| 33 | 33.OVIDIU SUN RESIDENCE SRLnou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 23,1×▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 813,8 K RON | |
| 34 | 34.FAX ALEXFLOROAIEAX S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 22,7×— | — | — | 253,5 K RON |
| 35 | 35.RALEXDOR DESIGN S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 22,6×▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | 212,1 K RON | |
| 36 | 36.G.N.C. NICU SANITARE SRL▲ 65 | Sat Ghilad, Comuna Ghilad, Timiş | 22,5×▲ 75,7 % | ▲ 75,7 % | 219,9 K RON | |
| 37 | 37.AQUA GEOTHERM SRL▲ 168 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 22,3×▲ 174,4 % | ▲ 174,4 % | 241,1 K RON | |
| 38 | 38.PIASTRELE SILVER S.R.L.▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 22,1×▼ 21 % | ▼ 21 % | 116,6 K RON | |
| 39 | 39.TECKNO PLACO SAMY S.R.L.nou | Oraş Recaş, Timiş | 21,7×▼ 61 % | ▼ 61 % | 68,4 K RON | |
| 40 | 40.OSC PALMUS CONSTRUCT SRL▼ 19 | Sat Tomnatic, Comuna Tomnatic, Timiş | 21,7×▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | 436,5 K RON | |
| 41 | 41.TIFRAC SORIN SPOR CONSTRUCT SRL▲ 12 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 21,6×▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 78,5 K RON | |
| 42 | 42.TIULICA INDUSTRIAL S.R.L.▲ 2 | Sat Giarmata-Vii, Comuna Ghiroda, Timiş | 21,4×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 765,5 K RON | |
| 43 | 43.MASTERBEG TOP IZOLATII S.R.L.nou | Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic, Timiş | 21,2×▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 194,7 K RON | |
| 44 | 44.WESTZONE ADVISOR S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 21,1×▲ 211.200 % | ▲ 211.200 % | 845,3 K RON | |
| 45 | 45.FOCA & C CONSTRUCTII S.R.L.▲ 416 | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 20,8×▲ 438,2 % | ▲ 438,2 % | 200,1 K RON | |
| 46 | 46.BRUMAR ELECTRIC SRL▲ 10 | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 20,7×▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | -133,5 K RON | |
| 47 | 47.ADROCONS 2019 CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Cadar, Comuna Tormac, Timiş | 20,7×▼ 35 % | ▼ 35 % | 52,6 K RON | |
| 48 | 48.OLIDAV CONSTRUCT TEAM S.R.L.▲ 11 | Municipiul Timişoara, Timiş | 20,4×▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 11,8 K RON | |
| 49 | 49.ELECTROTIMLIGHT S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 20,4×— | — | 143,2 K RON | |
| 50 | 50.IDEAL CONSTRUCT CRISDAR S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,9×— | — | — | 228,1 K RON |
| 51 | 51.ALL SISTEM C.D.M. S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,6×▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 431,2 K RON | |
| 52 | 52.KREINER GEORGE GROUP S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,6×— | — | 312,1 K RON | |
| 53 | 53.BDO BENGA 2017 SRL-Dnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,5×— | — | — | 302,1 K RON |
| 54 | 54.ALTURPREST CONSTRUCT SRL▼ 39 | Municipiul Timişoara, Timiş | 19,2×▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | 593,3 K RON | |
| 55 | 55.MRK GO BEST S.R.L.nou | Sat Pişchia, Comuna Pişchia, Timiş | 19×▼ 65 % | ▼ 65 % | 170,1 K RON | |
| 56 | 56.VALCLO TIM SRLnou | Sat Bucovaţ, Comuna Bucovăţ, Timiş | 19×▲ 1.801 % | ▲ 1.801 % | 462,2 K RON | |
| 57 | 57.ALEFSTAR SRLnou | Sat Comloşu Mare, Comuna Comloşu Mare, Timiş | 18,9×— | — | 250,3 K RON | |
| 58 | 58.PMC CONSTRUCT INVEST CASE SRL▲ 380 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 18,4×▲ 354,6 % | ▲ 354,6 % | 2,7 mil. RON | |
| 59 | 59.GM ABBRUCH LEISTUNGEN S.R.L.▲ 51 | Loc. Deta, Oraş Deta, Timiş | 18,2×▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | 2 mil. RON | |
| 60 | 60.PRICOABER BAU S.R.L.▲ 175 | Sat Sânpetru Mare, Comuna Sânpetru Mare, Timiş | 18,1×▲ 151,2 % | ▲ 151,2 % | 294,8 K RON | |
| 61 | 61.CONSTRUCȚII CONFECȚII METALICE ECO S.R.L.nou | Sat Sacoşu Turcesc, Comuna Sacoşu Turcesc, Timiş | 17,7×— | — | — | 1,4 mil. RON |
| 62 | 62.FORAJE ONDRILL SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 17,6×▼ 72,8 % | ▼ 72,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 63 | 63.SB HIDRO PRO 2011 S.R.L.nou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 17,5×▼ 13 % | ▼ 13 % | 137,3 K RON | |
| 64 | 64.ALBIX GENERAL CONSTRUCTII SRL▲ 21 | Municipiul Timişoara, Timiş | 17,2×▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | -839,3 K RON | |
| 65 | 65.THC TEAM IDEAS S.R.L.nou | Sat Pădureni, Comuna Pădureni, Timiş | 17×— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 66 | 66.SOLIS HOME S.R.L.▲ 952 | Municipiul Timişoara, Timiş | 16,8×▲ 1.028,2 % | ▲ 1.028,2 % | 27,1 K RON | |
| 67 | 67.CONREC SRL▲ 41 | Loc. Recaş, Oraş Recaş, Timiş | 16,7×▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | -83,1 K RON | |
| 68 | 68.ANGELS VOYAGER CR SRLnou | Sat Pesac, Comuna Pesac, Timiş | 16,6×— | — | — | 467,5 K RON |
| 69 | 69.DEN HEF CONS S.R.L.nou | Sat Bichigi, Oraş Făget, Timiş | 16,5×▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 412,8 K RON | |
| 70 | 70.INTERNITUNS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 16,5×▼ 80,2 % | ▼ 80,2 % | 131,7 K RON | |
| 71 | 71.CRIS DOBRE CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 16,4×— | — | — | 447,6 K RON |
| 72 | 72.VIO TEAM CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 16×— | — | 168,3 K RON | |
| 73 | 73.GLOBAL SOLUTION CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,9×— | — | 93,5 K RON | |
| 74 | 74.DRAGHITA CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,4×— | — | — | 163,6 K RON |
| 75 | 75.ARIEŞUL HOREA SRL▲ 92 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 15,2×▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 70,2 K RON | |
| 76 | 76.ALPIN-CLIMBING TM S.R.L.▲ 6 | Sat Maşloc, Comuna Maşloc, Timiş | 15,1×▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 102,1 K RON | |
| 77 | 77.FUTURA INOVATIV SRLnou | Sat Pesac, Comuna Pesac, Timiş | 15×— | — | 557,9 K RON | |
| 78 | 78.NADYRA EXCLUSIV SRLnou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 14,9×▲ 121,2 % | ▲ 121,2 % | 207,1 K RON | |
| 79 | 79.ANTORA STAFF S.R.L.nou | Sat Răuţi, Comuna Uivar, Timiş | 14,8×— | — | — | 270,6 K RON |
| 80 | 80.COSTA-ANTO CONSTRUCT 2007 S.R.L.nou | Sat Şag, Comuna Şag, Timiş | 14,6×— | — | 128,5 K RON | |
| 81 | 81.EDIL DEVELOPMENT CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 14,6×— | — | — | 207,7 K RON |
| 82 | 82.RENESME RCS SRL▼ 37 | Oraş Recaş, Timiş | 14,6×▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 86,2 K RON | |
| 83 | 83.L.M.J. SERVIZI S.R.L.▲ 346 | Municipiul Timişoara, Timiş | 14,5×▲ 248 % | ▲ 248 % | 215,1 K RON | |
| 84 | 84.NIC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.▲ 270 | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 14,4×▲ 175,1 % | ▲ 175,1 % | 119,1 K RON | |
| 85 | 85.VASI DENIS FLORIN S.R.L.▲ 176 | Municipiul Timişoara, Timiş | 14,3×▲ 111,7 % | ▲ 111,7 % | 159,4 K RON | |
| 86 | 86.POP INSTAL EXPERT TIM SRL▼ 25 | Municipiul Timişoara, Timiş | 14,3×▼ 19 % | ▼ 19 % | 44,6 K RON | |
| 87 | 87.DALEDU CONSTRUCT SRLnou | Sat Urseni, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 14,3×▼ 79,1 % | ▼ 79,1 % | 33,8 K RON | |
| 88 | 88.MSE CLIMA AIR SERVICE S.R.L.nou | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 14,2×— | — | — | 196,9 K RON |
| 89 | 89.LIFT 3D SRL▲ 626 | Municipiul Timişoara, Timiş | 14,2×▲ 509,9 % | ▲ 509,9 % | 143,7 K RON | |
| 90 | 90.NUBIMO TIM CONSTRUCT S.R.L.▲ 90 | Municipiul Timişoara, Timiş | 14,2×▲ 58 % | ▲ 58 % | 566,4 K RON | |
| 91 | 91.CHIAVI CASA FACILE S.R.L.▲ 813 | Sat Beregsău Mare, Comuna Săcălaz, Timiş | 14,2×▲ 725 % | ▲ 725 % | 307 K RON | |
| 92 | 92.GEOKONS CONSTRUCTII METALICE S.R.L.nou | Sat Giarmata, Comuna Giarmata, Timiş | 14,1×— | — | — | 359 K RON |
| 93 | 93.BETOLDEAL CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 14×▼ 83,6 % | ▼ 83,6 % | 92,7 K RON | |
| 94 | 94.EDILE BUTAR IULIAN S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 13,9×▼ 79,2 % | ▼ 79,2 % | 193,1 K RON | |
| 95 | 95.EURO-OCTAVIAN SRL▲ 413 | Loc. Gătaia, Oraş Gătaia, Timiş | 13,9×▲ 296,9 % | ▲ 296,9 % | 140,3 K RON | |
| 96 | 96.ERWIN VESTCONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Murani, Comuna Pişchia, Timiş | 13,8×— | — | — | 264,8 K RON |
| 97 | 97.KA ELECTRIC &MORE S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 13,8×▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 360,6 K RON | |
| 98 | 98.DINAMIC FINTOP CONSTRUCT S.R.L.▲ 83 | Sat Moşniţa Veche, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 13,7×▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 204,8 K RON | |
| 99 | 99.ALIN TERMOINSTAL SRLnou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 13,4×— | — | 210,2 K RON | |
| 100 | 100.ADI & GEO GRAND CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 13,4×▲ 1.046,2 % | ▲ 1.046,2 % | 168,5 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Timiș
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
654 firme · 1,4 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.470 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
113 firme · 998,5 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
528 firme · 958,7 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
487 firme · 840,3 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
47 firme · 353 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
409 firme · 280 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
185 firme · 179,3 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
176 firme · 130 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
134 firme · 121,7 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
94 firme · 95,4 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
151 firme · 77,8 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
24 firme · 33,3 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
7 firme · 29,9 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
7 firme · 28,1 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
25 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
20 firme · 18,1 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
22 firme · 17,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
29 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
44 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
42 firme · 12,7 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
21 firme · 12 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
28 firme · 10,9 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
2 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
9 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
4 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 360 K RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
2 firme · 248,1 K RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
1 firme · 166,2 K RON