Top 100 firme — Sănătate, Suceava după lichiditate ridicată în 2022
239 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 1,8×, iar liderul atinge 47,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EK CLINIC OPTIK S.R.L.= | Municipiul Suceava, Suceava | 47,9×▼ 33 % | ▼ 33 % | 1,8 mil. RON | |
| 2 | 2.CALIMAN STURDZA S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 30,7×▼ 84,5 % | ▼ 84,5 % | 349,8 K RON | |
| 3 | 3.CRISELIS-MED SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 30,5×▼ 63,7 % | ▼ 63,7 % | 220,5 K RON | |
| 4 | 4.CARDIOVITAE SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 28,1×▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 420,7 K RON | |
| 5 | 5.GINECO PLUS SUCEAVA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 25×▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 887,3 K RON | |
| 6 | 6.SONO-EX TATARANU SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 24,2×▼ 59,7 % | ▼ 59,7 % | 466,1 K RON | |
| 7 | 7.NEUROINFANT SRL▲ 59 | Municipiul Suceava, Suceava | 23,8×▲ 709,9 % | ▲ 709,9 % | 333,3 K RON | |
| 8 | 8.PERSONAL DOCTOR S.R.L.▲ 6 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 23×▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 277,2 K RON | |
| 9 | 9.DR.LARION ECOMED S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 22,8×— | — | 316,5 K RON | |
| 10 | 10.TATARU MEDICAL SRL▲ 78 | Municipiul Suceava, Suceava | 19,8×▲ 1.100,6 % | ▲ 1.100,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 11 | 11.VISUS OPTIK S.R.L.▲ 37 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 17,4×▲ 291,9 % | ▲ 291,9 % | 875 K RON | |
| 12 | 12.FRUMOASA ESTETICA S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 16,8×▼ 73,4 % | ▼ 73,4 % | 52,6 K RON | |
| 13 | 13.BIOTEST SRL▲ 81 | Municipiul Suceava, Suceava | 16,4×▲ 1.160,8 % | ▲ 1.160,8 % | 6,1 mil. RON | |
| 14 | 14.ART - DENT SRL▲ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 14,8×▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 79,3 K RON | |
| 15 | 15.FLEUR DE JOUVENCE SRL▼ 11 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 14,3×▼ 54,9 % | ▼ 54,9 % | 62,5 K RON | |
| 16 | 16.ÎMPREUNĂ PENTRU SUCCES S.R.L.▲ 6 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 11,2×▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 72,4 K RON | |
| 17 | 17.DANADERM MEDICAL SRL▲ 27 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 11,1×▲ 119,2 % | ▲ 119,2 % | 422,9 K RON | |
| 18 | 18.MPO SRL▲ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 11×▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 11,3 K RON | |
| 19 | 19.PRAXIS WERKMEISTER S.R.L.nou | Sat Vatra Moldoviţei, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | 10,9×▼ 68,6 % | ▼ 68,6 % | 308,8 K RON | |
| 20 | 20.PSYCONSULT DORNA S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 10,7×▼ 90,7 % | ▼ 90,7 % | 328,6 K RON | |
| 21 | 21.DOCTOR SMILE PIA S.R.L.▼ 5 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 10,6×▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 8,4 K RON | |
| 22 | 22.NET DENTAL S.R.L.▲ 82 | Municipiul Suceava, Suceava | 10,3×▲ 845 % | ▲ 845 % | 685,1 K RON | |
| 23 | 23.NOBILPLUS SRL▼ 2 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 9,5×▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 297,1 K RON | |
| 24 | 24.FIZIO SPORT MEDICAL TEAM S.R.L.▲ 128 | Municipiul Suceava, Suceava | 9×▲ 3.128,6 % | ▲ 3.128,6 % | 153 K RON | |
| 25 | 25.NATADENT S.R.L.▲ 32 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 8,7×▲ 130,4 % | ▲ 130,4 % | 93,9 K RON | |
| 26 | 26.LUCYLY MEDICARE S.R.L.▼ 2 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 8,6×▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 782 K RON | |
| 27 | 27.VANDELIS SRL▼ 10 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 8,4×▼ 23,4 % | ▼ 23,4 % | 277,9 K RON | |
| 28 | 28.CENTRUL MEDICAL CAJVANA S.R.L.▲ 27 | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 7,7×▲ 85,5 % | ▲ 85,5 % | 50 K RON | |
| 29 | 29.DENTIUM CARE THERAPY S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 7,2×— | — | — | 84,9 K RON |
| 30 | 30.MEDTIC DENTAL S.R.L.▲ 32 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 7×▲ 122,5 % | ▲ 122,5 % | 132,2 K RON | |
| 31 | 31.ACU-PRO-MED SRL▲ 16 | Municipiul Suceava, Suceava | 7×▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 115,6 K RON | |
| 32 | 32.IDENT SRL▲ 65 | Sat Grămeşti, Comuna Grămeşti, Suceava | 6,8×▲ 450,8 % | ▲ 450,8 % | 90,1 K RON | |
| 33 | 33.AEVOAEDENT BUCOVINA S.R.L.▼ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 6,1×▼ 31,3 % | ▼ 31,3 % | 196,9 K RON | |
| 34 | 34.ROYAL AD DENTAL AESTHETICS SRL▲ 25 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 5,9×▲ 71,2 % | ▲ 71,2 % | 245,1 K RON | |
| 35 | 35.DOCTOR FILIP FLORIN S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 5,7×▼ 63,6 % | ▼ 63,6 % | 171,9 K RON | |
| 36 | 36.11 DENTAS SRL▲ 131 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,6×▲ 3.653,3 % | ▲ 3.653,3 % | 55,9 K RON | |
| 37 | 37.ROSE DENTAL EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 5,6×▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 21,9 K RON | |
| 38 | 38.CARDIO PAUL S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 5,5×▼ 89,9 % | ▼ 89,9 % | 328,8 K RON | |
| 39 | 39.ALFA MED STOLERU SRL▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,4×▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 205,9 K RON | |
| 40 | 40.ELYTIS HOPE S.R.L.▲ 43 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,3×▲ 158,8 % | ▲ 158,8 % | 4 mil. RON | |
| 41 | 41.LC BEST MEDICAL S.R.L.▲ 35 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,2×▲ 117,7 % | ▲ 117,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 42 | 42.MEDICAL MARK SRL▼ 2 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 5,1×▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 148,8 K RON | |
| 43 | 43.OPAITS DENT S.R.L.nou | Sat Panaci, Comuna Panaci, Suceava | 5,1×▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 73,6 K RON | |
| 44 | 44.DORNA PSIHIATRIE SRL▼ 34 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 5×▼ 79,4 % | ▼ 79,4 % | 296,4 K RON | |
| 45 | 45.ENDOMEDPLUS S.R.L.▲ 18 | Municipiul Suceava, Suceava | 5×▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 40,5 K RON | |
| 46 | 46.OPTIK TATARU SRL▼ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 5×▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 47 | 47.POLICLINICA BUCOVINA S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 4,8×▲ 796,3 % | ▲ 796,3 % | 89,9 K RON | |
| 48 | 48.CONFIDENS-TERAPII HOLISTICE S.R.L.▲ 34 | Sat Adâncata, Comuna Adâncata, Suceava | 4,6×▲ 117 % | ▲ 117 % | 913,9 K RON | |
| 49 | 49.PLATINUM OPTIC MEDICAL SRLnou | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 4,5×▼ 88,4 % | ▼ 88,4 % | 123,5 K RON | |
| 50 | 50.ORTOGRUNI S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 4,5×▲ 192,8 % | ▲ 192,8 % | 345,3 K RON | |
| 51 | 51.SAN KRUK SRL▼ 43 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,3×▼ 84,4 % | ▼ 84,4 % | 199,8 K RON | |
| 52 | 52.MEDISTOM SRL▲ 8 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 4,2×▲ 26 % | ▲ 26 % | 157,2 K RON | |
| 53 | 53.MED FAM HELP S.R.L.▼ 34 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,1×▼ 58,9 % | ▼ 58,9 % | 186 K RON | |
| 54 | 54.BIOSMILE DENT S.R.L.▼ 25 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,1×▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 501,4 K RON | |
| 55 | 55.CLINICA MEDSTAR S.R.L.nou | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 4×▲ 20 % | ▲ 20 % | 53,7 K RON | |
| 56 | 56.MEDPRIME DENTISTRY S.R.L.nou | Sat Adâncata, Comuna Adâncata, Suceava | 3,9×— | — | — | 142,7 K RON |
| 57 | 57.A.D.G. MEDICAL S.R.L.nou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 3,9×▼ 84,1 % | ▼ 84,1 % | 183,3 K RON | |
| 58 | 58.MEDIZEN PSIHIATRIE S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 3,9×— | — | 844,2 K RON | |
| 59 | 59.CUPOLA TRUCK SERVICE S.R.L.nou | Sat Pătrăuţi, Comuna Pătrăuţi, Suceava | 3,8×— | — | — | 474,2 K RON |
| 60 | 60.DIOPTIC SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 3,8×▼ 40,1 % | ▼ 40,1 % | 198,2 K RON | |
| 61 | 61.YOUR CONSULTING SOFT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 3,6×▼ 52,3 % | ▼ 52,3 % | 2 mil. RON | |
| 62 | 62.MEDART EXCELLENCE S.R.L.▲ 77 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 3,6×▲ 828,2 % | ▲ 828,2 % | 403,7 K RON | |
| 63 | 63.IDADENT EXCLUSIV S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 3,5×— | — | 378,9 K RON | |
| 64 | 64.BOGDAN AGRIGOROAIE - CMF S.R.L.▼ 37 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 3,4×▼ 60,4 % | ▼ 60,4 % | 319 K RON | |
| 65 | 65.AMBU-LIFE S.R.L.▲ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,4×▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 307,8 K RON | |
| 66 | 66.ULTRATEST SRL▼ 23 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 3,4×▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 567,3 K RON | |
| 67 | 67.GASTRO-CLINIC S.R.L.nou | Sat Tişăuţi, Comuna Ipoteşti, Suceava | 3,4×▼ 99,2 % | ▼ 99,2 % | 149,5 K RON | |
| 68 | 68.NEUROMED DORNA S.R.L.▼ 4 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 3,3×▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 240,9 K RON | |
| 69 | 69.MAKOS MED S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 3,3×▼ 79,9 % | ▼ 79,9 % | 187,6 K RON | |
| 70 | 70.ALL CLINIC MED S.R.L.▲ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,2×▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 123,5 K RON | |
| 71 | 71.DIET 4 YOU S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 3,2×▼ 88,8 % | ▼ 88,8 % | 27,6 K RON | |
| 72 | 72.OGCRISTE S.R.L.▲ 55 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,1×▲ 430,5 % | ▲ 430,5 % | 476,7 K RON | |
| 73 | 73.ADRIANA ISTOCESCU SRL▲ 33 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,1×▲ 192,5 % | ▲ 192,5 % | 815,3 K RON | |
| 74 | 74.DR MIHAI MORAR S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 3×— | — | — | 53,4 K RON |
| 75 | 75.RUSU DENTAL CLINIC S.R.L.▼ 44 | Sat Mănăstirea Humorului, Comuna Mănăstirea Humorului, Suceava | 3×▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | 364 K RON | |
| 76 | 76.NEW DENT DR GOIAN SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 2,8×▼ 86,5 % | ▼ 86,5 % | 19,3 K RON | |
| 77 | 77.ISSAMA DENTAL ART S.R.L.▼ 26 | Sat Măriţei, Comuna Dărmăneşti, Suceava | 2,7×▼ 37 % | ▼ 37 % | 34,5 K RON | |
| 78 | 78.ANA ROM DIVIZIA MEDICALĂ S.R.L.▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,4×▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 704,7 K RON | |
| 79 | 79.CARPATH PROJECTS MANAGEMENT S.R.L.nou | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | 2,4×▲ 114,4 % | ▲ 114,4 % | 267,8 K RON | |
| 80 | 80.ENT.URO S.R.L.nou | Sat Tişăuţi, Comuna Ipoteşti, Suceava | 2,3×▼ 97,2 % | ▼ 97,2 % | 540,9 K RON | |
| 81 | 81.OPHTAMEDICA VISION S.R.L.nou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 2,3×▼ 96,2 % | ▼ 96,2 % | 395,1 K RON | |
| 82 | 82.CABINET VICOMED S.R.L.▼ 57 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,2×▼ 75,6 % | ▼ 75,6 % | 332,4 K RON | |
| 83 | 83.BELDENT SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,2×▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 13,2 K RON | |
| 84 | 84.ICD GRUP SRL▼ 34 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,2×▼ 49,7 % | ▼ 49,7 % | 328,6 K RON | |
| 85 | 85.AEG DENTAL S.R.L.▼ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,2×▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 162,6 K RON | |
| 86 | 86.CC ORTHO DENTAL S.R.L.= | Sat Horodnic de Sus, Comuna Horodnic de Sus, Suceava | 2,1×▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 46,2 K RON | |
| 87 | 87.OFTALMOPTIK TATARU S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 2,1×▼ 92,9 % | ▼ 92,9 % | 207,3 K RON | |
| 88 | 88.NEW DENT SRL▼ 51 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,1×▼ 68,4 % | ▼ 68,4 % | 1 mil. RON | |
| 89 | 89.MENTISE EDU S.R.L.▲ 12 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 2,1×▲ 85,8 % | ▲ 85,8 % | 63,2 K RON | |
| 90 | 90.DOCTOR PAUL S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 2,1×▼ 91,5 % | ▼ 91,5 % | 39,3 K RON | |
| 91 | 91.DIABNUTRITION S.R.L.▼ 76 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 2×▼ 86,4 % | ▼ 86,4 % | 220,9 K RON | |
| 92 | 92.SISTOLIC MED S.R.L.▼ 1 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 2×▲ 43,1 % | ▲ 43,1 % | 174,9 K RON | |
| 93 | 93.VIDA CORDA S.R.L.▼ 52 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,9×▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | 187,8 K RON | |
| 94 | 94.PEDILITTLESTAR S.R.L.▼ 64 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,9×▼ 74,5 % | ▼ 74,5 % | 121,3 K RON | |
| 95 | 95.ENDONUTRILIZ S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 1,9×▲ 250 % | ▲ 250 % | 168,4 K RON | |
| 96 | 96.DOMINTE DENTAL STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 1,9×— | — | 22,2 K RON | |
| 97 | 97.HOPE SMILE S.R.L.nou | Sat Mihoveni, Comuna Şcheia, Suceava | 1,8×▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 11,8 K RON | |
| 98 | 98.IMAGISTICA PD S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 1,8×▼ 77,6 % | ▼ 77,6 % | 227,2 K RON | |
| 99 | 99.DIABNUTRIMED S.R.L.▼ 86 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,8×▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | 316,3 K RON | |
| 100 | 100.OCCLUDENT S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1,8×▼ 74,3 % | ▼ 74,3 % | 54,7 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Suceava
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
184 firme · 185,1 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
122 firme · 145,9 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
232 firme · 111,1 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
5 firme · 48,7 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
26 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
23 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
4 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
2 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
7 firme · 971,2 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
13 firme · 970,9 K RON
CAEN 8791
Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
1 firme · 73,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 42,5 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 35,8 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 11,9 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
2 firme · 550 RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 0 RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 0 RON