Top 100 firme — Sănătate, Suceava după lichiditate ridicată în 2017
98 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este -0,3×, iar liderul atinge 17,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SAN KRUK SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 17,4×▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 64,3 K RON | |
| 2 | 2.PNEUMOCLINIC DR. MERCHEA S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 11,6×▲ 267,6 % | ▲ 267,6 % | 234,3 K RON | |
| 3 | 3.LC BEST MEDICAL S.R.L.▲ 58 | Municipiul Suceava, Suceava | 8,1×▲ 4.968,8 % | ▲ 4.968,8 % | 431,9 K RON | |
| 4 | 4.CABINET MEDICAL DR. LĂPUŞAN DAN S.R.L.nou | Sat Voitinel, Comuna Voitinel, Suceava | 7,9×▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 57,2 K RON | |
| 5 | 5.VANDELIS SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 7,7×▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | 117 K RON | |
| 6 | 6.BIOTEST SRL▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 6,6×▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 3,4 mil. RON | |
| 7 | 7.FLEUR DE JOUVENCE SRL▲ 5 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 4,9×▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 75,4 K RON | |
| 8 | 8.VISUS OPTIK S.R.L.▲ 6 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 4,5×▲ 73,4 % | ▲ 73,4 % | 139,7 K RON | |
| 9 | 9.CHIFANMED SRL▼ 7 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 4,4×▼ 67,8 % | ▼ 67,8 % | 31,4 K RON | |
| 10 | 10.EYE'S OPTIC MRC S.R.L.▲ 1 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 4,2×▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 85 K RON | |
| 11 | 11.CRIDENTISTRY S.R.L.▲ 46 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 4,1×▲ 2.063,2 % | ▲ 2.063,2 % | 177,5 K RON | |
| 12 | 12.LUCYLY MEDICARE S.R.L.▲ 12 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 4×▲ 161,4 % | ▲ 161,4 % | 105,1 K RON | |
| 13 | 13.CLINICBEL S.R.L.▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,8×▲ 86,6 % | ▲ 86,6 % | 156,3 K RON | |
| 14 | 14.PRAXIOPTIC SRL▲ 32 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 3,6×▲ 632,7 % | ▲ 632,7 % | 180,8 K RON | |
| 15 | 15.ELICONST SRL▼ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,5×▼ 71,7 % | ▼ 71,7 % | 195,4 K RON | |
| 16 | 16.HIPOCRAT SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,3×▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 251,9 K RON | |
| 17 | 17.PEC-STOLERU SNC▲ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,2×▲ 158,1 % | ▲ 158,1 % | 175,3 K RON | |
| 18 | 18.ANADENT SRL▲ 7 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 2,8×▲ 81,6 % | ▲ 81,6 % | 142,8 K RON | |
| 19 | 19.BOGDAN AGRIGOROAIE - CMF S.R.L.▼ 3 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 2,6×▲ 15 % | ▲ 15 % | 29,3 K RON | |
| 20 | 20.MED FAM HELP S.R.L.▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,5×▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 59,9 K RON | |
| 21 | 21.ESDERM CLINIC SRLnou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 2,3×▲ 882,6 % | ▲ 882,6 % | 206,2 K RON | |
| 22 | 22.BETHESDA SRL▲ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 2×▲ 74,4 % | ▲ 74,4 % | 3,4 mil. RON | |
| 23 | 23.RENIMED S.R.L.nou | Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 2×▼ 93,1 % | ▼ 93,1 % | 101,2 K RON | |
| 24 | 24.GINECO MED - SRL▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 2×▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 96,7 K RON | |
| 25 | 25.OPTI BIOMEDIC SRL▼ 19 | Municipiul Suceava, Suceava | 2×▼ 68,1 % | ▼ 68,1 % | 181,3 K RON | |
| 26 | 26.BIOSANTEST SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,8×▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 8,9 K RON | |
| 27 | 27.BALNEO FIZIOMED S.R.L.▲ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,7×▲ 138,4 % | ▲ 138,4 % | 442 K RON | |
| 28 | 28.OPTIK TATARU SRL▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,7×▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 29 | 29.U 2 SERV COM SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,7×▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 195,6 K RON | |
| 30 | 30.ART - DENT SRL▲ 23 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,7×▲ 453,3 % | ▲ 453,3 % | 42,8 K RON | |
| 31 | 31.DUO STIL SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,6×▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 864,4 K RON | |
| 32 | 32.ARTIO MEDICA S.R.L.nou | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 1,6×▲ 217,7 % | ▲ 217,7 % | 103,5 K RON | |
| 33 | 33.DENTAL MODERN SRL▼ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,6×0,0% | 0,0% | 51,2 K RON | |
| 34 | 34.A.D.G. MEDICAL S.R.L.nou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 1,6×▼ 75,4 % | ▼ 75,4 % | 67,8 K RON | |
| 35 | 35.CARPATH PROJECTS MANAGEMENT S.R.L.▼ 22 | Sat Râşca, Comuna Râşca, Suceava | 1,5×▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | 69,6 K RON | |
| 36 | 36.CLAROPTIC SRL▼ 2 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,4×▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 75,7 K RON | |
| 37 | 37.INMEDICAL S.R.L.▼ 17 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3×▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 344,9 K RON | |
| 38 | 38.INTERAND SRL▼ 17 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 1,3×▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 1 mil. RON | |
| 39 | 39.GIRALMED ROM S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 1,2×▼ 57,3 % | ▼ 57,3 % | 26,2 K RON | |
| 40 | 40.DIABNUTRITION S.R.L.nou | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,2×▲ 413 % | ▲ 413 % | 46,5 K RON | |
| 41 | 41.MENSAN SRL▼ 9 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1,1×▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 230,5 K RON | |
| 42 | 42.MAMA ROA SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 1×— | — | — | 399 RON |
| 43 | 43.CORISIMED S.R.L.▲ 7 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 0,9×▲ 151,4 % | ▲ 151,4 % | 46,5 K RON | |
| 44 | 44.CLINICA ALIAT GAMA SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 0,8×▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 1,1 K RON | |
| 45 | 45.NET DENTAL S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 0,8×▼ 92,8 % | ▼ 92,8 % | 128,9 K RON | |
| 46 | 46.EXPLORA GROUP SRL▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,8×▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 47 | 47.PLATINUM SRL▼ 10 | Sat Cornu Luncii, Comuna Cornu Luncii, Suceava | 0,8×▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 658 K RON | |
| 48 | 48.DOCTOR PERIANU SRL▼ 7 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 0,8×▲ 20 % | ▲ 20 % | 137 K RON | |
| 49 | 49.SAFECAREMED SRLnou | Oraş Salcea, Suceava | 0,8×▼ 85,8 % | ▼ 85,8 % | 1,9 K RON | |
| 50 | 50.MAKOS MED S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 0,7×▲ 184,6 % | ▲ 184,6 % | 33,1 K RON | |
| 51 | 51.ULTRATEST SRL= | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 0,7×▲ 115,2 % | ▲ 115,2 % | 106,9 K RON | |
| 52 | 52.HEL DENT SRL▲ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,7×▲ 446,2 % | ▲ 446,2 % | 429,9 K RON | |
| 53 | 53.PALTIMEDLAB S.R.L.▼ 10 | Sat Paltinu, Comuna Vatra Moldoviţei, Suceava | 0,6×▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 48,6 K RON | |
| 54 | 54.MEDIGAL CLINIC S.R.L.▲ 20 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 0,6×▲ 600 % | ▲ 600 % | 134,3 K RON | |
| 55 | 55.ORTODENT STEEL S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 0,6×▲ 816,7 % | ▲ 816,7 % | 39,1 K RON | |
| 56 | 56.OVIDENT SRL▲ 15 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 0,5×▲ 488,9 % | ▲ 488,9 % | 235,7 K RON | |
| 57 | 57.CENTRUL MEDICAL BUCOVINA SRL▲ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,5×▲ 307,7 % | ▲ 307,7 % | 946,8 K RON | |
| 58 | 58.RIDERE D.C. S.R.L.▼ 16 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,5×▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 218,5 K RON | |
| 59 | 59.SERVICII PALIATIVE S.R.L.▼ 10 | Sat Ilişeşti, Comuna Ilişeşti, Suceava | 0,4×▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 27,3 K RON | |
| 60 | 60.MEDISTOM SRL▼ 6 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 0,4×▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 19 K RON | |
| 61 | 61.DORNA MEDICAL SRL▼ 14 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 0,4×▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 2,5 mil. RON | |
| 62 | 62.NORD DENT MEDICA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 0,4×▲ 123,5 % | ▲ 123,5 % | 11,9 K RON | |
| 63 | 63.SIGMEDICAL SERVICES S.R.L.▼ 28 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,4×▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | 663 RON | |
| 64 | 64.NEW DENT SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 0,4×▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | 23 K RON | |
| 65 | 65.AMBU-LIFE S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 0,4×▲ 218,2 % | ▲ 218,2 % | 47,3 K RON | |
| 66 | 66.CLUBUL CURIOSILOR S.R.L.▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,3×▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | 1,1 K RON | |
| 67 | 67.CLINICALMA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 0,3×▲ 163,6 % | ▲ 163,6 % | 196,7 K RON | |
| 68 | 68.MOLDOMED D.I.A. S.R.L.▼ 16 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 0,3×▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 29,7 K RON | |
| 69 | 69.ALPHA SERVICII MEDICALE SRL▼ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,2×▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 131,4 K RON | |
| 70 | 70.RADIOLOGIE DENTARA VIDEC S.R.L.▼ 37 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,2×▼ 79,6 % | ▼ 79,6 % | 180,5 K RON | |
| 71 | 71.ARTDENTIST S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 0,2×— | — | — | 30,4 K RON |
| 72 | 72.MEDICAL MARK SRL▼ 17 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 0,2×▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 29,8 K RON | |
| 73 | 73.DENTAL CONCEPT-JUNIORS & FAMILY S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 0,2×▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 15,7 K RON | |
| 74 | 74.CARDIOVITAE SRL▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,2×▲ 280 % | ▲ 280 % | 163,9 K RON | |
| 75 | 75.SERVICII MEDICALE OFTALMOLOGICE SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 0,2×▲ 137,5 % | ▲ 137,5 % | 28,2 K RON | |
| 76 | 76.BELDENT SRL▼ 18 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,2×0,0% | 0,0% | -10,9 K RON | |
| 77 | 77.MATER ANIMA SRL▼ 39 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 0,2×▼ 78,4 % | ▼ 78,4 % | 301,9 K RON | |
| 78 | 78.BILIUTA SERV SRL▼ 34 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,2×▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | 34,6 K RON | |
| 79 | 79.OMNIS DENTAL MED SRL▼ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,2×▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 313,5 K RON | |
| 80 | 80.ELAMED SRL▲ 3 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 0,2×▲ 1.400 % | ▲ 1.400 % | 16,6 K RON | |
| 81 | 81.INTERCARDIODIAB SRL▼ 25 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,1×▼ 26,3 % | ▼ 26,3 % | -89,6 K RON | |
| 82 | 82.JADENT SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 0,1×▲ 550 % | ▲ 550 % | 490,8 K RON | |
| 83 | 83.DIOPTIC SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,1×▲ 200 % | ▲ 200 % | 54,5 K RON | |
| 84 | 84.SABIDENT SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 0,1×▲ 71,4 % | ▲ 71,4 % | 2,6 K RON | |
| 85 | 85.POLICLINICA CMB S.R.L.▼ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,1×▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 12,8 K RON | |
| 86 | 86.ICD GRUP SRL▼ 18 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,1×▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -48,8 K RON | |
| 87 | 87.EASY MEDICAL S.R.L.▼ 23 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 0,1×▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 32,3 K RON | |
| 88 | 88.3D DINAMIC DENT S.R.L.nou | Sat Şaru Dornei, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 0,1×— | — | — | 31,6 K RON |
| 89 | 89.VITAL DENT SRL▼ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,1×0,0% | 0,0% | 34,7 K RON | |
| 90 | 90.DOCTOR LUNGU SRL▼ 20 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 0,1×▼ 20 % | ▼ 20 % | 275,7 K RON | |
| 91 | 91.SORIENDE SRL▼ 14 | Sat Bilca, Comuna Bilca, Suceava | 0,1×▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -21,3 K RON | |
| 92 | 92.LUCYVAL SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 0,1×▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 636 RON | |
| 93 | 93.KINETOCLINIC REAL S.R.L.nou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 0,1×▲ 400 % | ▲ 400 % | 68,9 K RON | |
| 94 | 94.CRISTEA DENTAL S.R.L.▼ 21 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 0×▼ 77,8 % | ▼ 77,8 % | 48,3 K RON | |
| 95 | 95.CABINET DENTAR DR. STRUGAR SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 0×▼ 97,9 % | ▼ 97,9 % | 38,1 K RON | |
| 96 | 96.TONMEDICA SRL▼ 12 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 0×0,0% | 0,0% | -14,3 K RON | |
| 97 | 97.ELYTIS HOPE S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 0×— | — | -1,1 mil. RON | |
| 98 | 98.OPTIC LAND S.R.L.▼ 20 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | -0,3×▼ 528,6 % | ▼ 528,6 % | -77,9 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Suceava
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
184 firme · 185,1 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
122 firme · 145,9 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
232 firme · 111,1 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
5 firme · 48,7 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
26 firme · 19,5 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
23 firme · 10,1 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
4 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
2 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
7 firme · 971,2 K RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
13 firme · 970,9 K RON
CAEN 8791
Activități de intermediere pentru servicii de îngrijire la domiciliu
1 firme · 73,9 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 42,5 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 35,8 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 11,9 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
2 firme · 550 RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
1 firme · 0 RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
1 firme · 0 RON