Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Suceava după lichiditate ridicată în 2024
52 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 14,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.BUJY EXCHANGE SRL▲ 1 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 14,1×▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 57,2 K RON | |
| 2 | 2.MMT SMART ASIG S.R.L.▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 12,2×▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 147,6 K RON | |
| 3 | 3.RM PARTENER S.R.L.▲ 17 | Sat Arbore, Comuna Arbore, Suceava | 9,4×▲ 138,7 % | ▲ 138,7 % | 219,6 K RON | |
| 4 | 4.RAZETU-ASIG S.R.L.nou | Sat Arbore, Comuna Arbore, Suceava | 7,2×▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 138,1 K RON | |
| 5 | 5.ZANCU INVESTMENTS S.R.L.▲ 3 | Sat Valea Glodului, Comuna Vultureşti, Suceava | 5,8×▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 57,5 K RON | |
| 6 | 6.KANTOR EXCHANGE SRL▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,7×▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 21,5 K RON | |
| 7 | 7.ARTHAUS CONCEPT S.R.L.▲ 7 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 5,6×▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 131,1 K RON | |
| 8 | 8.ANAVIO SRL▲ 5 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 5,6×▲ 11 % | ▲ 11 % | 31,6 K RON | |
| 9 | 9.CAMBIO SRL▲ 3 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 5,3×▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 143,4 K RON | |
| 10 | 10.BOBOC FREEDOM GROUP SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 5,1×▼ 96,9 % | ▼ 96,9 % | 79,2 K RON | |
| 11 | 11.CLEVER INSURANCE SERVICES S.R.L.▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,1×▼ 23 % | ▼ 23 % | 1,4 mil. RON | |
| 12 | 12.CASA ONUȚ S.R.L.▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,2×▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 105,6 K RON | |
| 13 | 13.IANRAL SRL▲ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,7×▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | -2,2 K RON | |
| 14 | 14.ASI CARD SRL▲ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,6×▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | 704,8 K RON | |
| 15 | 15.XASIG S.R.L.▲ 17 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,4×▲ 65,7 % | ▲ 65,7 % | 255,4 K RON | |
| 16 | 16.AN-DOR CONT EXPERT ASIG S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 3,3×▲ 127,2 % | ▲ 127,2 % | 111,6 K RON | |
| 17 | 17.TRUST INSURANCE SERVICES SRL▲ 28 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,2×▲ 285,7 % | ▲ 285,7 % | 21,1 K RON | |
| 18 | 18.FLUTURII S.R.L.▲ 7 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 2,7×0,0% | 0,0% | 11,9 K RON | |
| 19 | 19.ADEONA SRL▲ 8 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 2,5×0,0% | 0,0% | 184,7 K RON | |
| 20 | 20.DAC EXPERT AGENT DE ASIGURĂRI S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 2,2×▼ 81,3 % | ▼ 81,3 % | 25,9 K RON | |
| 21 | 21.YDA BUSINESS S.R.L.▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,1×▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | 20,9 K RON | |
| 22 | 22.ANDCO OFFICE S.R.L.▲ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,1×▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | -29,4 K RON | |
| 23 | 23.SUPRON-EXCHANGE SRL▲ 10 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 2,1×▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 32,8 K RON | |
| 24 | 24.D'ASSURANCE POWER S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 1,9×— | — | -14,4 K RON | |
| 25 | 25.CONTASTEL ASIGURĂRI SRL▼ 1 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,9×▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 21,7 K RON | |
| 26 | 26.PROXIMA ASIGURĂRI S.R.L.▼ 23 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,8×▼ 88,8 % | ▼ 88,8 % | 132,8 K RON | |
| 27 | 27.AMADA GOLD SRL▼ 26 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,8×▼ 95,8 % | ▼ 95,8 % | 125,4 K RON | |
| 28 | 28.EURO TEHNIC - IFN SRL▲ 3 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,6×▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 191,8 K RON | |
| 29 | 29.CRIBODNAR S.R.L.▲ 13 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 1,6×▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 39,1 K RON | |
| 30 | 30.CASA DE SCHIMB VALUTAR KROGER SRL▲ 5 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,6×▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | 3,7 K RON | |
| 31 | 31.RESTMO EXCHANGE SRL▲ 8 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 1,4×▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 296,6 K RON | |
| 32 | 32.GM MOMENT INVEST S.R.L.▲ 4 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 1,3×▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | -42,6 K RON | |
| 33 | 33.FANBRAND ASIG S.R.L.▼ 11 | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 1,3×▼ 65,8 % | ▼ 65,8 % | 155,9 K RON | |
| 34 | 34.BOBY INSURANCE SOLUTIONS S.R.L.▲ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3×▲ 37,2 % | ▲ 37,2 % | 35,3 K RON | |
| 35 | 35.EURO INSURANCE SRL▼ 31 | Municipiul Suceava, Suceava | 1×▼ 92,8 % | ▼ 92,8 % | 146,9 K RON | |
| 36 | 36.OLL INSURANCE S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1×— | — | — | 92,6 K RON |
| 37 | 37.AUTOSPACE SHIP S.R.L.▲ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,8×▲ 136,4 % | ▲ 136,4 % | 2,9 K RON | |
| 38 | 38.CASA DE AMANET MŞ S.R.L.nou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 0,7×▲ 60 % | ▲ 60 % | -63,3 K RON | |
| 39 | 39.VOX NATURAE SRL▼ 2 | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 0,7×▼ 57,6 % | ▼ 57,6 % | 102,6 K RON | |
| 40 | 40.BUCOVINA CASIAN S.R.L.▼ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,6×▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | 356 K RON | |
| 41 | 41.MIHA-PREVENT SRL▲ 5 | Sat Satu Mare, Comuna Crucea, Suceava | 0,6×▼ 20 % | ▼ 20 % | -25,1 K RON | |
| 42 | 42.MARERAS S.R.L.▼ 19 | Sat Văleni-Stânişoara, Comuna Mălini, Suceava | 0,5×▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | 3,1 K RON | |
| 43 | 43.ARINVEST HOLDING S.R.L.▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,5×▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -8,9 mil. RON | |
| 44 | 44.ACTIVE MOBILE SRL▲ 6 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 0,4×▲ 34,4 % | ▲ 34,4 % | 163,9 K RON | |
| 45 | 45.SAFE SIANDAN S.R.L.▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,4×▲ 60,9 % | ▲ 60,9 % | 12,7 K RON | |
| 46 | 46.PREMIUM AUTO CENTER S.R.L.▲ 1 | Sat Vereşti, Comuna Vereşti, Suceava | 0,3×▼ 54,1 % | ▼ 54,1 % | 68,7 K RON | |
| 47 | 47.JAD CONSULT S.R.L.▼ 9 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 0,3×▼ 80,4 % | ▼ 80,4 % | 206,7 K RON | |
| 48 | 48.B&B ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▼ 30 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 0,3×▼ 93,8 % | ▼ 93,8 % | 59,3 K RON | |
| 49 | 49.BOSBANCA S.R.L.▲ 4 | Sat Mălini, Comuna Mălini, Suceava | 0,1×▲ 180 % | ▲ 180 % | 33,1 K RON | |
| 50 | 50.EXPERT CONSULT AMP S.R.L.▲ 1 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 0,1×▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | 31,3 K RON | |
| 51 | 51.DALIA MOB SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 0,1×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 9,9 K RON | |
| 52 | 52.PSG ASIGURĂRI S.R.L.▼ 22 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 0×▼ 99,1 % | ▼ 99,1 % | 169,6 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Suceava
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
119 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
7 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
13 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
13 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
17 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
3 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
7 firme · 910,4 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
1 firme · 0 RON
CAEN 6630
Activități de administrare a fondurilor
1 firme · 0 RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
8 firme · 0 RON