Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Suceava după lichiditate ridicată în 2022
53 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 91,6×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.XASIG S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 91,6×▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | 483 K RON | |
| 2 | 2.COMPLETE INSURANCE SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 47,6×▼ 74,3 % | ▼ 74,3 % | 841,1 K RON | |
| 3 | 3.ELMY ASIG CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 40,7×▼ 56,3 % | ▼ 56,3 % | 32,4 K RON | |
| 4 | 4.EURO INSURANCE SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 33,6×▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | 401,8 K RON | |
| 5 | 5.FANBRAND ASIG S.R.L.▲ 1 | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 32,4×▲ 98,7 % | ▲ 98,7 % | 496,1 K RON | |
| 6 | 6.BUJY EXCHANGE SRL▲ 10 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 27,7×▲ 579,9 % | ▲ 579,9 % | 301,7 K RON | |
| 7 | 7.GLOBAL SALES CONSULTING S.R.L.nou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 26,2×▼ 81,6 % | ▼ 81,6 % | 581 K RON | |
| 8 | 8.B&B ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL= | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 17,6×▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 171,9 K RON | |
| 9 | 9.ACTIVE MOBILE SRL▲ 15 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 12,5×▲ 445,2 % | ▲ 445,2 % | 477,5 K RON | |
| 10 | 10.ANDACORA S.R.L.nou | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 11,9×— | — | 73,7 K RON | |
| 11 | 11.SILV-INVEST EXPERT S.R.L.▲ 12 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 11,6×▲ 372,4 % | ▲ 372,4 % | 145,7 K RON | |
| 12 | 12.FLORPRICE SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 11,2×▼ 92,6 % | ▼ 92,6 % | 186,8 K RON | |
| 13 | 13.M & M PRACTIC ASIG S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 10,9×▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | 129,7 K RON | |
| 14 | 14.PSG ASIGURĂRI S.R.L.▲ 8 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 10,6×▲ 311,6 % | ▲ 311,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 15 | 15.GRENNSPOT S.R.L.nou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 9,6×▲ 355,9 % | ▲ 355,9 % | 91,2 K RON | |
| 16 | 16.SYMPOLAND SRL▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 9,2×▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 151,1 K RON | |
| 17 | 17.MARERAS S.R.L.nou | Sat Văleni-Stânişoara, Comuna Mălini, Suceava | 7,8×▲ 182,6 % | ▲ 182,6 % | 141,3 K RON | |
| 18 | 18.CONTASTEL ASIGURĂRI SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 6,8×▼ 32,2 % | ▼ 32,2 % | 65,9 K RON | |
| 19 | 19.LEX PECUNIA SRLnou | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 6×▼ 97,1 % | ▼ 97,1 % | 78,3 K RON | |
| 20 | 20.BUSINESS FINANCE ASIG S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 5,8×— | — | 272,7 K RON | |
| 21 | 21.KANTOR EXCHANGE SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,3×▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 573 K RON | |
| 22 | 22.YDA BUSINESS S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 5,3×— | — | 99,2 K RON | |
| 23 | 23.ANAVIO SRL▼ 4 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 5,3×▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 32 K RON | |
| 24 | 24.BOBOC FREEDOM GROUP SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 4,9×— | — | 78 K RON | |
| 25 | 25.CAMBIO SRL▼ 13 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 4,8×▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 575 K RON | |
| 26 | 26.BUCOVINA CASIAN S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 4,4×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 275,7 K RON | |
| 27 | 27.CASA ONUȚ S.R.L.▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,7×▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 552,2 K RON | |
| 28 | 28.IANRAL SRL▼ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,6×▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 446,7 K RON | |
| 29 | 29.CLEVER INSURANCE SERVICES S.R.L.▼ 28 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,5×▼ 98,1 % | ▼ 98,1 % | 3,4 mil. RON | |
| 30 | 30.PROXIMA ASIGURĂRI S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 3,5×— | — | 187,4 K RON | |
| 31 | 31.CASA DE SCHIMB VALUTAR KROGER SRL▼ 16 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 2,8×▼ 37,7 % | ▼ 37,7 % | 118,3 K RON | |
| 32 | 32.ADEONA SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 2,8×▼ 96,7 % | ▼ 96,7 % | 91 K RON | |
| 33 | 33.ANDCO OFFICE S.R.L.▼ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 2,7×▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 320,9 K RON | |
| 34 | 34.ASICRED-EN 2016 S.R.L.nou | Sat Botoş, Comuna Ciocăneşti, Suceava | 2,6×▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 98,1 K RON | |
| 35 | 35.VOX NATURAE SRL▼ 21 | Sat Bulai, Comuna Moara, Suceava | 2,2×▼ 63,8 % | ▼ 63,8 % | 273,1 K RON | |
| 36 | 36.EURO TEHNIC - IFN SRL▼ 9 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 2,2×▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 314,3 K RON | |
| 37 | 37.SUPRON-EXCHANGE SRL▼ 17 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 2×▼ 41,4 % | ▼ 41,4 % | 195,9 K RON | |
| 38 | 38.RESTMO EXCHANGE SRL▼ 12 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 1,7×▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 909,8 K RON | |
| 39 | 39.PEB INSURANCE S.R.L.nou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 1,7×▼ 98,7 % | ▼ 98,7 % | 94,9 K RON | |
| 40 | 40.AMADA GOLD SRL▼ 35 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,7×▼ 92,1 % | ▼ 92,1 % | 154,8 K RON | |
| 41 | 41.GM MOMENT INVEST S.R.L.▼ 9 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 1,6×▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 43,7 K RON | |
| 42 | 42.FLUTURII S.R.L.▼ 11 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,3×▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 131,7 K RON | |
| 43 | 43.MIHA-PREVENT SRLnou | Sat Satu Mare, Comuna Crucea, Suceava | 1,3×▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | -7,5 K RON | |
| 44 | 44.TRUST INSURANCE SERVICES SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 1,2×▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 46,3 K RON | |
| 45 | 45.PROMICO SRL▼ 15 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,2×▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 69,3 K RON | |
| 46 | 46.CRIBODNAR S.R.L.▼ 13 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 1,1×▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 67 K RON | |
| 47 | 47.ASI CARD SRL▼ 37 | Municipiul Suceava, Suceava | 1×▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | 438,1 K RON | |
| 48 | 48.AGAPSIS PRO S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 0,8×▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 54,7 K RON | |
| 49 | 49.ARINVEST HOLDING S.R.L.▼ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,4×▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | -12,5 mil. RON | |
| 50 | 50.EXPERT CONSULT AMP S.R.L.▼ 16 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 0,3×▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | 224,5 K RON | |
| 51 | 51.AUTOSPACE SHIP S.R.L.▼ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,2×▲ 283,3 % | ▲ 283,3 % | 80,4 K RON | |
| 52 | 52.SAFE SIANDAN S.R.L.▼ 24 | Municipiul Suceava, Suceava | 0,2×▼ 87,3 % | ▼ 87,3 % | 61,2 K RON | |
| 53 | 53.ZINOS SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 0×▲ 100 % | ▲ 100 % | 196,9 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Suceava
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
119 firme · 25,1 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
7 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
13 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
13 firme · 5,9 mil. RON
CAEN 6492
Alte activități de creditare
17 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
3 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
7 firme · 910,4 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
1 firme · 0 RON
CAEN 6630
Activități de administrare a fondurilor
1 firme · 0 RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
8 firme · 0 RON