Top 100 firme — Sănătate, Sibiu după lichiditate ridicată în 2009
55 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 19,4×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.NIPPUR PHARM MED SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 19,4×▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 231,6 K RON | |
| 2 | 2.M G S MEDICAL GRUP SISTEM SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 16,5×▲ 172,9 % | ▲ 172,9 % | 143,4 K RON | |
| 3 | 3.DOBSI-MED SRL▲ 3 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 6,2×▲ 95,9 % | ▲ 95,9 % | 107,6 K RON | |
| 4 | 4.MED-ELITE SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4,3×▲ 69,3 % | ▲ 69,3 % | 25,8 K RON | |
| 5 | 5.SAM SERVICII AVANSATE MEDICALE SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 4×▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 197,6 K RON | |
| 6 | 6.SANOMED SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,9×▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 95,4 K RON | |
| 7 | 7.DENTICA IMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,7×▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 1,8 K RON | |
| 8 | 8.SAN MED SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4×▲ 76,3 % | ▲ 76,3 % | 229,4 K RON | |
| 9 | 9.DAFORA MEDICA SRL▲ 1 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,8×▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 1,1 K RON | |
| 10 | 10.BELDEAN MED SRL▲ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8×▲ 127,9 % | ▲ 127,9 % | 19,5 K RON | |
| 11 | 11.DIAMED SERV SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,6×▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 58,9 K RON | |
| 12 | 12.CABINET MEDICAL DR.BUNESCU SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2×▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 11,3 K RON | |
| 13 | 13.COMOSAN SRL▲ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,1×▲ 334,6 % | ▲ 334,6 % | 11,9 K RON | |
| 14 | 14.GENERAL TRADE & SERVICES SRL▲ 16 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,1×▲ 116,3 % | ▲ 116,3 % | 18,9 K RON | |
| 15 | 15.MEDICA S.A.▲ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1×▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 110,8 K RON | |
| 16 | 16.ARIA CLINIC SRL▲ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,9×▲ 154,1 % | ▲ 154,1 % | 29,6 K RON | |
| 17 | 17.CABINET MEDICAL SANO DR.ARMEAN SRL▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,9×▲ 93,6 % | ▲ 93,6 % | 63,5 K RON | |
| 18 | 18.CENTRUL MEDICAL POLISANO SRL▲ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,9×▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 995,5 K RON | |
| 19 | 19.LUMO HOTELS S.R.L.▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,9×▼ 57 % | ▼ 57 % | 31,5 K RON | |
| 20 | 20.NURSING MEDICA SRL▲ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,8×▲ 189,7 % | ▲ 189,7 % | 168 K RON | |
| 21 | 21.CENTRUL DE MEDICINA AMBULATORIE SIBIU VEST SRL▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,8×▼ 79 % | ▼ 79 % | 14,3 K RON | |
| 22 | 22.PARACELSUS SRL▼ 1 | Sat Biertan, Comuna Biertan, Sibiu | 0,8×▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 665 RON | |
| 23 | 23.CABINET MEDICAL OFTAMOLOGIE DR. PETRE SRL▲ 1 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 0,8×▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | -35,8 K RON | |
| 24 | 24.FORTUNA DENT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,7×▲ 121,2 % | ▲ 121,2 % | 18,3 K RON | |
| 25 | 25.GENSAN SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,7×▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 377,2 K RON | |
| 26 | 26.PAN MEDICAL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,5×▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 5,8 K RON | |
| 27 | 27.SPLENDIA MEDICA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,5×▼ 75,4 % | ▼ 75,4 % | -18,3 K RON | |
| 28 | 28.CENTRUL MEDICAL INTERMEDICA SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,4×▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | -29,3 K RON | |
| 29 | 29.ESTET-DENT SRL▲ 21 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,4×▲ 950 % | ▲ 950 % | 6,9 K RON | |
| 30 | 30.DR. MÂRZA DENT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,4×▼ 54,9 % | ▼ 54,9 % | 14,2 K RON | |
| 31 | 31.FORUM-DENT SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,4×▼ 92,9 % | ▼ 92,9 % | -74 K RON | |
| 32 | 32.MEDLAB ANALITICA SRL▼ 13 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,3×▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | -123,7 K RON | |
| 33 | 33.VISA MEDICA SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,3×▲ 76,5 % | ▲ 76,5 % | 41,1 K RON | |
| 34 | 34.ABBA DENT SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,3×▲ 45 % | ▲ 45 % | 3,4 K RON | |
| 35 | 35.VLADUTIU & GARABEDIAN SRL▼ 8 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 0,3×▼ 55,4 % | ▼ 55,4 % | -61,4 K RON | |
| 36 | 36.MEDSANA VEST SRL▼ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,2×▼ 80,3 % | ▼ 80,3 % | -22,6 K RON | |
| 37 | 37.MISAN MED SRL▼ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,2×▼ 84,4 % | ▼ 84,4 % | 151,5 K RON | |
| 38 | 38.CENTRUL MEDICAL DR.STANILA SRL▼ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,2×▼ 84,2 % | ▼ 84,2 % | 35,8 K RON | |
| 39 | 39.CLINICA POLISANO SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,2×▲ 25 % | ▲ 25 % | 144 RON | |
| 40 | 40.LIVPSIHOCONS SRLnou | Municipiul Mediaş, Sibiu | 0,2×▼ 99,5 % | ▼ 99,5 % | 19,6 K RON | |
| 41 | 41.MEDICAL COMPLEX SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,2×▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 6 K RON | |
| 42 | 42.ARODENTAL SRL▼ 17 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 0,2×▼ 74,6 % | ▼ 74,6 % | -2,7 K RON | |
| 43 | 43.RMN DIAGNOSTICA SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,2×▼ 36 % | ▼ 36 % | -322,1 K RON | |
| 44 | 44.PRO - COR SRL▲ 1 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 0,2×▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | -22,3 K RON | |
| 45 | 45.COMPLEX MEDICAL DR.ROGOJAN AUREL SRL▼ 2 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 0,1×▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 24,9 K RON | |
| 46 | 46.SPIROMEDICA SRL= | Municipiul Mediaş, Sibiu | 0,1×▲ 25 % | ▲ 25 % | 42,4 K RON | |
| 47 | 47.EURODENT BOGDAN SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,1×▲ 200 % | ▲ 200 % | 5,4 K RON | |
| 48 | 48.TEM BALNEO SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,1×▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 49,2 K RON | |
| 49 | 49.ADRIADENT SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,1×▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -35,4 K RON | |
| 50 | 50.STATIUNEA OCNA SA▼ 2 | Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului, Sibiu | 0,1×▲ 40 % | ▲ 40 % | -2,3 mil. RON | |
| 51 | 51.AMIC SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0,1×▼ 28,6 % | ▼ 28,6 % | -69 RON | |
| 52 | 52.OPHTA DELY SRL▼ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0×0,0% | 0,0% | 8,5 K RON | |
| 53 | 53.CARPE DIEM SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0×▲ 100 % | ▲ 100 % | 46,1 K RON | |
| 54 | 54.CENTRUL MEDICAL PROFESOR DR.ILIE CRACIUN SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0×▼ 50 % | ▼ 50 % | -60 K RON | |
| 55 | 55.MEDCOM SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 0×▼ 100 % | ▼ 100 % | -38,2 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Sibiu
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
317 firme · 476,5 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
223 firme · 129,2 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
13 firme · 55 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
78 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
51 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
5 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
33 firme · 4 mil. RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
6 firme · 935,8 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 795,7 K RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
6 firme · 215 K RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
3 firme · 124,2 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 16 K RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
2 firme · 12,3 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 0 RON