Top 100 firme — IT și comunicații, Satu Mare după lichiditate ridicată în 2023
156 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2,3×, iar liderul atinge 56,8×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DYNAMIC MICRO SYSTEMS S.R.L.▲ 16 | Municipiul Carei, Satu Mare | 56,8×▲ 249,8 % | ▲ 249,8 % | 962,4 K RON | |
| 2 | 2.ITCODE S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 50,3×— | — | — | 593,6 K RON |
| 3 | 3.APE GROWTH CONSULTING S.R.L.▲ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 40,3×▲ 106,1 % | ▲ 106,1 % | 513,6 K RON | |
| 4 | 4.ALEX CRISTIAN MEDIA S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 35×— | — | — | 344,7 K RON |
| 5 | 5.CODEMACHINE SRL▼ 1 | Sat Trip, Comuna Bixad, Satu Mare | 32,3×▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 29,8 K RON | |
| 6 | 6.RP NET MEDIA SRL▲ 33 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 31,3×▲ 435,3 % | ▲ 435,3 % | 712,5 K RON | |
| 7 | 7.MERGE PAGE CE7 S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 29,3×▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 156,3 K RON | |
| 8 | 8.ANNOTECH SERVICES S.R.L.▲ 73 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 28,3×▲ 1.492,1 % | ▲ 1.492,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 9 | 9.FIRST MILESTONE RDN S.R.L.nou | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | 26,9×▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | 362,5 K RON | |
| 10 | 10.MIHAITA CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 26,8×▼ 85,5 % | ▼ 85,5 % | 414 K RON | |
| 11 | 11.CCD COSTIFY SOLUTIONS S.R.L.nou | Loc. Mădăras, Oraş Ardud, Satu Mare | 25,6×▼ 77,9 % | ▼ 77,9 % | 1 mil. RON | |
| 12 | 12.DIMAND ENGINEERING S.R.L.nou | Municipiul Carei, Satu Mare | 23,5×▲ 201,7 % | ▲ 201,7 % | 255,9 K RON | |
| 13 | 13.ROLAND DEVELOPMENT SOLUTIONS S.R.L.▲ 56 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 22,1×▲ 884,8 % | ▲ 884,8 % | 227,2 K RON | |
| 14 | 14.BIT SORTER S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 21,3×▲ 77,5 % | ▲ 77,5 % | 185,6 K RON | |
| 15 | 15.GEORGE MP SOFTWARE S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 20,3×▲ 22.466,7 % | ▲ 22.466,7 % | 748,9 K RON | |
| 16 | 16.CYENBY SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Carei, Satu Mare | 20×▼ 22 % | ▼ 22 % | 226,3 K RON | |
| 17 | 17.DATCU CONSULTING S.R.L.▲ 27 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 20×▲ 278,6 % | ▲ 278,6 % | 348,7 K RON | |
| 18 | 18.PRIORIGIN S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 18,9×— | — | — | 538,6 K RON |
| 19 | 19.GERAJ IT&TECH S.R.L.nou | Sat Botiz, Comuna Botiz, Satu Mare | 18,9×▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 368,7 K RON | |
| 20 | 20.CONTIVA DVA S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 16,8×— | — | — | 239,9 K RON |
| 21 | 21.VALTOS TECHNOLOGIES S.R.L.= | Sat Boghiş, Comuna Doba, Satu Mare | 16,4×▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 650,7 K RON | |
| 22 | 22.SVENNIS CLOUD SOLUTIONS SRL▲ 19 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 16,1×▲ 178,2 % | ▲ 178,2 % | 2 mil. RON | |
| 23 | 23.HERBS HOUSE S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 15,6×— | — | — | 351,3 K RON |
| 24 | 24.SKYROCKET SOFTWARE S.R.L.nou | Municipiul Carei, Satu Mare | 15,5×▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 309,2 K RON | |
| 25 | 25.LOGYZEN TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 15,3×▲ 834,8 % | ▲ 834,8 % | 172,6 K RON | |
| 26 | 26.CELERIS SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 14,8×▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | 145 K RON | |
| 27 | 27.KALMAR WEB DEV S.R.L.▼ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 14,7×▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 292,6 K RON | |
| 28 | 28.YORGOPS INFRASTRUCTURE SERVICES S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 14×▼ 75,3 % | ▼ 75,3 % | 292,2 K RON | |
| 29 | 29.AIRFIBER TRANSILVANIA SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 13,8×— | — | — | 198,7 K RON |
| 30 | 30.PETCAS SOFTWARE S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 13,6×▼ 59 % | ▼ 59 % | 160,6 K RON | |
| 31 | 31.BYTEBITE S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 13,2×— | — | — | 171,8 K RON |
| 32 | 32.EMATEC WEBSERVICES S.R.L.▼ 18 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 12,9×▼ 23,9 % | ▼ 23,9 % | 506,8 K RON | |
| 33 | 33.CLASSOFT SRL▲ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 12,7×▲ 98,1 % | ▲ 98,1 % | 837,7 K RON | |
| 34 | 34.2WINGS SRL▼ 27 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 12,7×▼ 47,9 % | ▼ 47,9 % | 731,4 K RON | |
| 35 | 35.PORTAL SATU MARE SRLnou | Sat Odoreu, Comuna Odoreu, Satu Mare | 12,3×▼ 34,8 % | ▼ 34,8 % | 149,5 K RON | |
| 36 | 36.KIROLDI TREASURE SRL▼ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 12,1×▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 296,9 K RON | |
| 37 | 37.SPRINT MULTIMEDIA SRL▼ 18 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 12,1×▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 52 K RON | |
| 38 | 38.TANWEB S.R.L.nou | Sat Noroieni, Comuna Lazuri, Satu Mare | 11,9×▼ 81,1 % | ▼ 81,1 % | 164,6 K RON | |
| 39 | 39.COMAR SOFTWARE INOVATINS S.R.L.nou | Sat Botiz, Comuna Botiz, Satu Mare | 11,2×— | — | — | 134,8 K RON |
| 40 | 40.INTER GLIMMER SYNC S.R.L.▲ 62 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 10,7×▲ 899,1 % | ▲ 899,1 % | 199,8 K RON | |
| 41 | 41.ASSENTA CREATIVE S.R.L.▼ 36 | Sat Amaţi, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 10,4×▼ 64,5 % | ▼ 64,5 % | 175,9 K RON | |
| 42 | 42.KALLOSSOFT.COM S.R.L.▼ 41 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 10,2×▼ 82,9 % | ▼ 82,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 43 | 43.CLASSOFT SOLUTION SRL▲ 9 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 9,9×▲ 158 % | ▲ 158 % | 310 K RON | |
| 44 | 44.SAM LEX SRL▲ 31 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 9,9×▲ 422,8 % | ▲ 422,8 % | 487,1 K RON | |
| 45 | 45.MOTIONTECH MEDIA SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 9,6×▲ 92 % | ▲ 92 % | 229,9 K RON | |
| 46 | 46.DUOTECH CONSULTING S.R.L.▼ 15 | Sat Turţ, Comuna Turţ, Satu Mare | 9,1×▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 219,3 K RON | |
| 47 | 47.NULLIFY S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 7,8×▼ 74,2 % | ▼ 74,2 % | 62,7 K RON | |
| 48 | 48.BESTSOFT INNOVATION S.R.L.▼ 15 | Sat Târşolţ, Comuna Târşolţ, Satu Mare | 7,8×▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 295,5 K RON | |
| 49 | 49.DEVELOPMENT TESTING BY P & B S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 7,7×— | — | — | 241,1 K RON |
| 50 | 50.AMGWEB RO S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 7,6×▼ 83 % | ▼ 83 % | 90,8 K RON | |
| 51 | 51.ASKIT S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 7,5×▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 31,4 K RON | |
| 52 | 52.AMBO SYSTEMS SRL▼ 32 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 7,4×▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 2,7 K RON | |
| 53 | 53.MIHALACHE DIGIT CONSULTING S.R.L.nou | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 7,4×▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | 122,5 K RON | |
| 54 | 54.EDS PROFESIONAL SRL▲ 46 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 7,2×▲ 565,7 % | ▲ 565,7 % | 254,2 K RON | |
| 55 | 55.TROUVILLE ENGINE SMSTA S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 6,9×▼ 94,3 % | ▼ 94,3 % | 30,8 K RON | |
| 56 | 56.BITMIXSOFT SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 6,7×▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | 112,4 K RON | |
| 57 | 57.PLANINGPLUS S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 6,5×— | — | — | 95,2 K RON |
| 58 | 58.BLINK TECHNOLOGIES S.R.L.▼ 22 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 6,3×▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 497 K RON | |
| 59 | 59.FOCUS VIDEO SOLUTIONS S.R.L.▼ 16 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 6,3×▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 72 K RON | |
| 60 | 60.CARPATHICA AUTHENTIC SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 6,1×▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 35,7 K RON | |
| 61 | 61.P SOFT SRL▲ 2 | Municipiul Carei, Satu Mare | 5,4×▲ 90,1 % | ▲ 90,1 % | -7,7 K RON | |
| 62 | 62.WEBBTIK.IO S.R.L.▼ 53 | Municipiul Carei, Satu Mare | 5,4×▼ 75,1 % | ▼ 75,1 % | 556,4 K RON | |
| 63 | 63.KITOTECHNOLOGIES S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 5,3×— | — | — | 95,4 K RON |
| 64 | 64.SOFTWARE INSPECTOR S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 5,3×▼ 96,7 % | ▼ 96,7 % | 442,3 K RON | |
| 65 | 65.SCARLET SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 5,3×▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | 63,1 K RON | |
| 66 | 66.NETWORK SYSTEMS SRL▼ 34 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 5,2×▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | 253,6 K RON | |
| 67 | 67.IMOVEST EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,8×— | — | 7,3 K RON | |
| 68 | 68.AMBO SOFTWARE SRL▲ 14 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,6×▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | 80,5 K RON | |
| 69 | 69.MONDINION SRL▼ 13 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,6×▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 70 K RON | |
| 70 | 70.AMBO CONSULTING SRL▼ 22 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,6×▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 126,9 K RON | |
| 71 | 71.R CONTA S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,5×— | — | — | 83,5 K RON |
| 72 | 72.HUB TELECOMUNICATIONS S.R.L.▲ 15 | Sat Lazuri, Comuna Lazuri, Satu Mare | 4,4×▲ 174,8 % | ▲ 174,8 % | 114,5 K RON | |
| 73 | 73.HGM TESTING S.R.L.nou | Sat Vama, Comuna Vama, Satu Mare | 4,3×— | — | — | 246,8 K RON |
| 74 | 74.CONTAB CLOUD ONE S.R.L.nou | Oraş Ardud, Satu Mare | 4,2×▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 94,1 K RON | |
| 75 | 75.TBA RO SRL▼ 26 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,1×▼ 8 % | ▼ 8 % | 830,5 K RON | |
| 76 | 76.INNOVACTORS S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,1×▼ 80,3 % | ▼ 80,3 % | 348,9 K RON | |
| 77 | 77.SOFT EUREKA SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,1×▲ 297,1 % | ▲ 297,1 % | 33,1 K RON | |
| 78 | 78.LEITNER IT S.R.L.▼ 10 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,1×▲ 76,3 % | ▲ 76,3 % | 132,4 K RON | |
| 79 | 79.VEMIDOR DEVELOPMENT S.R.L.▼ 69 | Sat Sanislău, Comuna Sanislău, Satu Mare | 3,8×▼ 80,5 % | ▼ 80,5 % | 238 K RON | |
| 80 | 80.NETACCESS SRL▼ 14 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3,6×▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 382,2 K RON | |
| 81 | 81.DEVCRAFT ROMANIA S.R.L.▼ 16 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3,6×▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 204,2 K RON | |
| 82 | 82.SMIDTECH SRL▼ 18 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 3,6×▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 84,3 K RON | |
| 83 | 83.SOFTWELL DSDW S.R.L.▼ 59 | Sat Halmeu, Comuna Halmeu, Satu Mare | 3,4×▼ 71,8 % | ▼ 71,8 % | 361,9 K RON | |
| 84 | 84.MICROO FIRST LAB S.R.L.▼ 25 | Municipiul Carei, Satu Mare | 3,3×▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 380,2 K RON | |
| 85 | 85.MOV SOUND MIX SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3,2×▼ 79 % | ▼ 79 % | 110,6 K RON | |
| 86 | 86.CLAUS WEB SRL▼ 33 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3,1×▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | 2 mil. RON | |
| 87 | 87.DUPLEX PREST SRL▼ 29 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3×▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 307,8 K RON | |
| 88 | 88.DEVFIRE WEB S.R.L.▼ 61 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,9×▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | 108,1 K RON | |
| 89 | 89.BLOCKCHAIN SOLUTION S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,8×— | — | — | 131,3 K RON |
| 90 | 90.BEVEL SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.▲ 7 | Municipiul Carei, Satu Mare | 2,8×▲ 149,6 % | ▲ 149,6 % | 415,7 K RON | |
| 91 | 91.VERUM SOLUTIONS S.R.L.▼ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,7×▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 473,8 K RON | |
| 92 | 92.LEVAND SRL▼ 22 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,6×▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 107,5 K RON | |
| 93 | 93.INTELLSTELLAR CODE SOFT S.R.L.▼ 81 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,5×▼ 86,6 % | ▼ 86,6 % | 296,2 K RON | |
| 94 | 94.NEW TECHNOLOGY SOFTWARE SRL= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,4×▲ 107,7 % | ▲ 107,7 % | 185,7 K RON | |
| 95 | 95.ALL IN THREE STUDIOS SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,4×▼ 50,4 % | ▼ 50,4 % | 38,4 K RON | |
| 96 | 96.SESAM SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,4×▲ 143,4 % | ▲ 143,4 % | 650,5 K RON | |
| 97 | 97.SEAP SRL▼ 12 | Sat Cărăşeu, Comuna Culciu, Satu Mare | 2,4×▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 242,1 K RON | |
| 98 | 98.NOLIMITS TECHNOLOGIES SRL▼ 20 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,4×▲ 26,2 % | ▲ 26,2 % | 26,2 K RON | |
| 99 | 99.ASTONA TECH S.R.L.▼ 10 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,3×▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 544,1 K RON | |
| 100 | 100.VELCONT PRELUCRARI DATE CONTABILE S.R.L.▼ 17 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,3×▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 115,5 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Satu Mare
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
173 firme · 98,1 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
34 firme · 21,1 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
65 firme · 16,8 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
14 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
13 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
22 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
3 firme · 3 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
15 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
9 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
2 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
1 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
16 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
8 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
7 firme · 954,6 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
5 firme · 925,2 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
4 firme · 641,2 K RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
6 firme · 547,8 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
4 firme · 400,3 K RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
3 firme · 380,3 K RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
3 firme · 137,2 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
1 firme · 85,2 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
1 firme · 42,5 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
2 firme · 7,2 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
4 firme · 3,9 K RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 0 RON