Top 100 firme — IT și comunicații, Satu Mare după lichiditate ridicată în 2021
70 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,2×, iar liderul atinge 27,9×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.VEMIDOR DEVELOPMENT S.R.L.nou | Sat Sanislău, Comuna Sanislău, Satu Mare | 27,9×▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 332,1 K RON | |
| 2 | 2.GA INTERNATIONAL MANAGEMENT S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 24,6×— | — | 184,6 K RON | |
| 3 | 3.REVISION SRL▼ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 17,6×▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 367,2 K RON | |
| 4 | 4.MERGE PAGE CE7 S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 16,6×▲ 132,8 % | ▲ 132,8 % | 131,2 K RON | |
| 5 | 5.SMART HOME SERVICES S.R.L.nou | Sat Mărtineşti, Comuna Odoreu, Satu Mare | 13,3×— | — | — | 166,5 K RON |
| 6 | 6.NEW TECHNOLOGY SOFTWARE SRL▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 13×▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 221,8 K RON | |
| 7 | 7.VERVA SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 38 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 11,8×▲ 553,9 % | ▲ 553,9 % | 585,5 K RON | |
| 8 | 8.KOCSIS PRESS SRL▲ 5 | Sat Ambud, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 11,4×▲ 56,6 % | ▲ 56,6 % | 45,2 K RON | |
| 9 | 9.BESTSOFT INNOVATION S.R.L.▲ 8 | Sat Târşolţ, Comuna Târşolţ, Satu Mare | 11×▲ 71,7 % | ▲ 71,7 % | 257 K RON | |
| 10 | 10.CLASSOFT SOLUTION SRL▲ 8 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 10,2×▲ 72 % | ▲ 72 % | 285,2 K RON | |
| 11 | 11.SOFTWELL DSDW S.R.L.▼ 5 | Sat Halmeu, Comuna Halmeu, Satu Mare | 9,8×▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | 325,5 K RON | |
| 12 | 12.INTELLIGENT BUSINESS SOLUTIONS CENTER S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 8,8×▼ 99,6 % | ▼ 99,6 % | 241 RON | |
| 13 | 13.CLASSOFT SRL▲ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 8,1×▲ 22,9 % | ▲ 22,9 % | 306 K RON | |
| 14 | 14.IT SERVICE MANAGEMENT BACKOFFICE S.R.L.▲ 44 | Sat Beltiug, Comuna Beltiug, Satu Mare | 7×▲ 711,6 % | ▲ 711,6 % | 467,4 K RON | |
| 15 | 15.MOTIONTECH MEDIA SRL▲ 9 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 6,8×▲ 48 % | ▲ 48 % | 153,8 K RON | |
| 16 | 16.EDS PROFESIONAL SRL▲ 31 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 6,2×▲ 268,9 % | ▲ 268,9 % | 36,6 K RON | |
| 17 | 17.CLAUS WEB SRL▲ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 6,1×▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 1,7 mil. RON | |
| 18 | 18.DUOTECH CONSULTING S.R.L.nou | Sat Turţ, Comuna Turţ, Satu Mare | 6×— | — | — | 91,9 K RON |
| 19 | 19.MICROO FIRST LAB S.R.L.▼ 17 | Municipiul Carei, Satu Mare | 6×▼ 82,8 % | ▼ 82,8 % | 825,5 K RON | |
| 20 | 20.SMIDTECH SRL▲ 24 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 5,6×▲ 207,1 % | ▲ 207,1 % | 83 K RON | |
| 21 | 21.DUPLEX PREST SRL▼ 13 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 5,3×▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | 372,7 K RON | |
| 22 | 22.MOV SOUND MIX SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 5×— | — | 139,6 K RON | |
| 23 | 23.GORILLA DEV S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,7×▼ 90,6 % | ▼ 90,6 % | 201,8 K RON | |
| 24 | 24.TBA RO SRL▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,5×▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 25 | 25.PHOENIX MENTOR S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 4,4×— | — | — | 256,4 K RON |
| 26 | 26.DR.CALM S.R.L.nou | Sat Botiz, Comuna Botiz, Satu Mare | 4,3×▼ 74,7 % | ▼ 74,7 % | 5,6 K RON | |
| 27 | 27.SEAP SRL▲ 14 | Sat Cărăşeu, Comuna Culciu, Satu Mare | 3,9×▲ 107,5 % | ▲ 107,5 % | 393,1 K RON | |
| 28 | 28.SVENNIS CLOUD SOLUTIONS SRL▲ 12 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3,5×▲ 83,6 % | ▲ 83,6 % | 355,2 K RON | |
| 29 | 29.VELCONT PRELUCRARI DATE CONTABILE S.R.L.▲ 14 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3,2×▲ 77,1 % | ▲ 77,1 % | 254,5 K RON | |
| 30 | 30.SESAM SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3,2×▲ 80,7 % | ▲ 80,7 % | 20,3 K RON | |
| 31 | 31.SECRET DATA SRL▲ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3,1×▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | 142,3 K RON | |
| 32 | 32.GIB SRL▼ 21 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3,1×▼ 61,3 % | ▼ 61,3 % | 4,5 K RON | |
| 33 | 33.WEBTILT STUDIO S.R.L.= | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 3×▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 132,3 K RON | |
| 34 | 34.D WELOP S.R.L.nou | Municipiul Carei, Satu Mare | 2,9×— | — | — | 56,9 K RON |
| 35 | 35.AMBO CONSULTING SRL▲ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,8×▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 122,9 K RON | |
| 36 | 36.KAJTECH INFO SOFT S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,8×▼ 90,6 % | ▼ 90,6 % | 365,1 K RON | |
| 37 | 37.PORTAL SATU MARE SRLnou | Sat Odoreu, Comuna Odoreu, Satu Mare | 2,8×▼ 93,7 % | ▼ 93,7 % | 97,3 K RON | |
| 38 | 38.KIROLDI TREASURE SRL▲ 11 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,5×▲ 70,3 % | ▲ 70,3 % | 120,3 K RON | |
| 39 | 39.P SOFT SRL▼ 14 | Municipiul Carei, Satu Mare | 2,5×▼ 42,6 % | ▼ 42,6 % | 20,1 K RON | |
| 40 | 40.BUSTECO GLOBAL BRAIN SRL▼ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,5×▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 584,5 K RON | |
| 41 | 41.NETACCESS SRL▲ 7 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,3×▲ 55,3 % | ▲ 55,3 % | 409,4 K RON | |
| 42 | 42.NETWORK SYSTEMS SRL▼ 14 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,3×▼ 27,2 % | ▼ 27,2 % | 331,8 K RON | |
| 43 | 43.BLUE SOUND SRL▲ 20 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2,3×▲ 323,6 % | ▲ 323,6 % | 163,5 K RON | |
| 44 | 44.HOSTIX ZSO S.R.L.▼ 32 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 2×▼ 74,7 % | ▼ 74,7 % | 636,9 K RON | |
| 45 | 45.HEXALAB SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▼ 16 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,8×▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | 537,8 K RON | |
| 46 | 46.REALSERVER HOSTING SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,8×▼ 83 % | ▼ 83 % | 10,6 K RON | |
| 47 | 47.RND AUTOMATIC SOL SRL▼ 21 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,8×▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | 184,1 K RON | |
| 48 | 48.CRIS DIGITAL BRANDING S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,8×▼ 79 % | ▼ 79 % | 91,8 K RON | |
| 49 | 49.MMS CONSULTING SRL▼ 22 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,7×▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | 99,8 K RON | |
| 50 | 50.ASTONA TECH S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,7×▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 129,1 K RON | |
| 51 | 51.NOLIMITS TECHNOLOGIES SRL▼ 17 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,6×▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | 51,6 K RON | |
| 52 | 52.WORKMEDIA B2B S.R.L.▼ 16 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,6×▼ 24 % | ▼ 24 % | 66,1 K RON | |
| 53 | 53.ARMAND SOFT SRL▼ 3 | Municipiul Carei, Satu Mare | 1,3×▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 4,7 K RON | |
| 54 | 54.BLINK TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,3×— | — | 8,5 K RON | |
| 55 | 55.AMBO SOFTWARE SRL▼ 18 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1,2×▼ 41,2 % | ▼ 41,2 % | 30,5 K RON | |
| 56 | 56.IDEA STUDIO SRL▼ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1×▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 97,2 K RON | |
| 57 | 57.BIT SORTER S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 1×▼ 95,7 % | ▼ 95,7 % | 102,7 K RON | |
| 58 | 58.NORD VEST TV ADVERTISING SRL▼ 4 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,9×▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 81,2 K RON | |
| 59 | 59.ACCESSIBLE IT WARE S.R.L.▲ 6 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,8×▲ 104,9 % | ▲ 104,9 % | 30,4 K RON | |
| 60 | 60.DUPLEX SERVER PREST S.R.L.▼ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,8×▼ 17,5 % | ▼ 17,5 % | 191,1 K RON | |
| 61 | 61.NOW DIGITAL AGENCY S.R.L.▼ 31 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,8×▼ 72 % | ▼ 72 % | 154,6 K RON | |
| 62 | 62.PLAZA INFO 2013 SRL▼ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,7×▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 9,3 K RON | |
| 63 | 63.FRISS PRESS S.R.L.▼ 2 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,6×▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 43,3 K RON | |
| 64 | 64.VEMA CALCUL ELECTRONIC SRL▼ 5 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,6×▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 78 K RON | |
| 65 | 65.VOICE MEDIA CENTER SRL▼ 9 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,5×▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 83,1 K RON | |
| 66 | 66.AGRO KIR & KIT SRL▼ 9 | Sat Dorolţ, Comuna Dorolţ, Satu Mare | 0,5×▼ 43 % | ▼ 43 % | 276,1 K RON | |
| 67 | 67.SERMIS ELECTRONIC SRL▼ 1 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,5×▲ 25 % | ▲ 25 % | 146,9 K RON | |
| 68 | 68.RMH SOFTWARE SYSTEMS S.R.L.nou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,4×— | — | — | 333,1 K RON |
| 69 | 69.SING SONG STUDIO SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,4×▲ 20 % | ▲ 20 % | -1,1 K RON | |
| 70 | 70.NIRAMAX GLOBAL COMUNICATION SRL▼ 19 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0,2×▼ 81 % | ▼ 81 % | 5,5 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Satu Mare
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
173 firme · 98,1 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
34 firme · 21,1 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
65 firme · 16,8 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
14 firme · 6,6 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
13 firme · 6,5 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
22 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
3 firme · 3 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
15 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
9 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
2 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
2 firme · 1,5 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
3 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
1 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
16 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
8 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
2 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
7 firme · 954,6 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
5 firme · 925,2 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
4 firme · 641,2 K RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
6 firme · 547,8 K RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
4 firme · 400,3 K RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
3 firme · 380,3 K RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
3 firme · 137,2 K RON
CAEN 5814
Activități de editare a revistelor și periodicelor
1 firme · 85,2 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
1 firme · 42,5 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
2 firme · 7,2 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
4 firme · 3,9 K RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 0 RON