Top 100 firme — Sănătate, Prahova după lichiditate ridicată în 2021
306 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 2,8×, iar liderul atinge 80,2×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CARDIOLOGY PROTECT CENTER SRL▲ 9 | Sat Ţânţăreni, Comuna Blejoi, Prahova | 80,2×▲ 360,3 % | ▲ 360,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.DIANUTRILIFE MEDICA SRL▲ 34 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 78,6×▲ 848,9 % | ▲ 848,9 % | 987,3 K RON | |
| 3 | 3.INA DENT SPECIALISTS S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 58,6×▼ 58,8 % | ▼ 58,8 % | 2,2 mil. RON | |
| 4 | 4.ALVA EUROMED CONSULT SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 54,8×▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 2,1 mil. RON | |
| 5 | 5.SANOPSY S.R.L.nou | Municipiul Câmpina, Prahova | 53,6×▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 600,5 K RON | |
| 6 | 6.VARAANG COM SRL▲ 22 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 47,7×▲ 382,6 % | ▲ 382,6 % | 205,8 K RON | |
| 7 | 7.DENT TOTAL SRL▲ 56 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 41,5×▲ 872,1 % | ▲ 872,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 8 | 8.MEDICAL CENTER GAJMAN SRL▼ 3 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 39,2×▲ 68,2 % | ▲ 68,2 % | 329,2 K RON | |
| 9 | 9.CABINET NEUROMEDIK SRL▲ 38 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 34,1×▲ 518,2 % | ▲ 518,2 % | 415,1 K RON | |
| 10 | 10.EVMEDICA MM SRL▲ 32 | Municipiul Câmpina, Prahova | 33,9×▲ 393,7 % | ▲ 393,7 % | 126 K RON | |
| 11 | 11.ELPSY MEDICAL S.R.L.nou | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 32,2×▲ 13 % | ▲ 13 % | 306,9 K RON | |
| 12 | 12.CORDCONSULT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 28,9×▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 368,6 K RON | |
| 13 | 13.DENTADOR SRL▼ 10 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 27,5×▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 360,3 K RON | |
| 14 | 14.PSYHOLAND S.R.L.▲ 11 | Municipiul Câmpina, Prahova | 26,8×▲ 154,1 % | ▲ 154,1 % | 179,2 K RON | |
| 15 | 15.AULA MEDICA SRL▲ 6 | Municipiul Câmpina, Prahova | 26,7×▲ 135,3 % | ▲ 135,3 % | 77,3 K RON | |
| 16 | 16.DIABMED DR. POPESCU ALEXANDRINA SRL▲ 66 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 26×▲ 711,6 % | ▲ 711,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 17 | 17.GALEX CABINET MEDICAL DE OBSTETRICĂ ȘI GINECOLOGIE S.R.L.▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 25×▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 18 | 18.CABINET MEDICAL PETROVICI MIHAELA SRL▼ 3 | Municipiul Câmpina, Prahova | 19,6×▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 249 K RON | |
| 19 | 19.PULSATILLA SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 18×▼ 28 % | ▼ 28 % | 84 K RON | |
| 20 | 20.SENOGIN SRL▲ 100 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 16,8×▲ 996,1 % | ▲ 996,1 % | 165,7 K RON | |
| 21 | 21.SAB MIND MEDICAL SRL▲ 46 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 16,6×▲ 333,8 % | ▲ 333,8 % | 517,1 K RON | |
| 22 | 22.MEDOR MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 15,6×— | — | — | 409,2 K RON |
| 23 | 23.CABINET MEDICAL DR. EDUARD MILU SRL▲ 7 | Municipiul Câmpina, Prahova | 14,5×▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 118,8 K RON | |
| 24 | 24.YOKO GENETICS S.R.L.▲ 84 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14,3×▲ 661,7 % | ▲ 661,7 % | 2,9 mil. RON | |
| 25 | 25.ASKDOC MEDICAL CENTER SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 14,2×▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 141,7 K RON | |
| 26 | 26.AMEDENT ESTET SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 14,1×▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 189 K RON | |
| 27 | 27.SMART DENTAL OFFICE SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13,1×▼ 39 % | ▼ 39 % | 66,2 K RON | |
| 28 | 28.DERMA ONE CONSULT SRL▲ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 13×▲ 148,6 % | ▲ 148,6 % | 318,8 K RON | |
| 29 | 29.OG DR. DUMITRESCU OANA S.R.L.▲ 17 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 12,8×▲ 109,3 % | ▲ 109,3 % | 115,1 K RON | |
| 30 | 30.MARLENNE - DAY OPTIC S.R.L.▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 12,7×▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 94,4 K RON | |
| 31 | 31.OCTAMED VISION SRL▲ 7 | Sat Ceptura de Sus, Comuna Ceptura, Prahova | 12,4×▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 95,5 K RON | |
| 32 | 32.MIULESCU L. &. C. SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 12×▼ 81,8 % | ▼ 81,8 % | 265,3 K RON | |
| 33 | 33.OGODENT SRL▼ 16 | Sat Ploieştiori, Comuna Blejoi, Prahova | 11,6×▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 485,7 K RON | |
| 34 | 34.POSEIDON MEDICAL BLUE SRL▲ 60 | Municipiul Câmpina, Prahova | 11,3×▲ 339,8 % | ▲ 339,8 % | 218 K RON | |
| 35 | 35.PETRU OPTOMED SRL▲ 2 | Oraş Breaza, Prahova | 10,9×▲ 32,8 % | ▲ 32,8 % | 89,2 K RON | |
| 36 | 36.GABY MY DENTA S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,7×▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 189,7 K RON | |
| 37 | 37.ALVA EUROMED PROCENT SRL▼ 36 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 10,4×▼ 84 % | ▼ 84 % | 1,3 mil. RON | |
| 38 | 38.FARMA MAS DISTRIBUTION SRL▼ 22 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 10,3×▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 39 | 39.CARDIOMEDICA COMIMPEX SRL▼ 28 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,9×▼ 41,1 % | ▼ 41,1 % | 182,4 K RON | |
| 40 | 40.PLATINUM DENT SRL▲ 70 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,7×▲ 435,9 % | ▲ 435,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 41 | 41.VERO MEDICA SRL▼ 35 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,5×▼ 59 % | ▼ 59 % | 193,5 K RON | |
| 42 | 42.REDIAL DENT SRL▲ 24 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 9,4×▲ 145,6 % | ▲ 145,6 % | 87,8 K RON | |
| 43 | 43.DERMA VISAGE MED SRL▼ 16 | Municipiul Câmpina, Prahova | 8,9×▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 466,5 K RON | |
| 44 | 44.CRISTINA ANDRONE MED FAM SRL▲ 5 | Municipiul Câmpina, Prahova | 8,8×▲ 73 % | ▲ 73 % | 92,9 K RON | |
| 45 | 45.DOCTOR MIULESCU CĂLIN SRL▲ 17 | Municipiul Câmpina, Prahova | 8,6×▲ 100,2 % | ▲ 100,2 % | 77,7 K RON | |
| 46 | 46.PROSMILE MED SRL▼ 27 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,4×▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 145,7 K RON | |
| 47 | 47.MEDIS WORK SRL▲ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,2×▲ 135,7 % | ▲ 135,7 % | 509,3 K RON | |
| 48 | 48.OPHTAMAX CLINIC S.R.L.▼ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8,1×▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 49 | 49.PRODARIA LAND S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 8×▲ 188,1 % | ▲ 188,1 % | 51,7 K RON | |
| 50 | 50.MADRADENT SRL▼ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 7,6×▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 233,8 K RON | |
| 51 | 51.MEDICAL RECORD UCADENT S.R.L.nou | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 7,5×— | — | 100,9 K RON | |
| 52 | 52.MILI PSYSAN SRLnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 7,5×▼ 69 % | ▼ 69 % | 304,1 K RON | |
| 53 | 53.DR.VANGHELE SNCnou | Municipiul Câmpina, Prahova | 6,8×▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | 65,4 K RON | |
| 54 | 54.PLUSMEDSANA S.R.L.nou | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 6,8×▼ 86 % | ▼ 86 % | 200,2 K RON | |
| 55 | 55.ZARALISERV SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,7×▲ 73 % | ▲ 73 % | 145,6 K RON | |
| 56 | 56.PANACEA IMPEX SRL▲ 50 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,7×▲ 250 % | ▲ 250 % | 431,8 K RON | |
| 57 | 57.POLITEA MED SRL▼ 33 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,5×▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 274,1 K RON | |
| 58 | 58.SCHNELBACH MEDICAL CARE SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 6,4×▲ 1.890,6 % | ▲ 1.890,6 % | 120,3 K RON | |
| 59 | 59.IMPERIYUM COMPANY S.R.L.▲ 44 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 6×▲ 186,1 % | ▲ 186,1 % | 139,2 K RON | |
| 60 | 60.COMO CLINIC SRL▲ 26 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,9×▲ 100,7 % | ▲ 100,7 % | 679,5 K RON | |
| 61 | 61.DENTASLAN S.R.L.nou | Sat Stejaru, Comuna Brazi, Prahova | 5,8×▼ 66,4 % | ▼ 66,4 % | 62,2 K RON | |
| 62 | 62.HOMEODENT SRL▼ 27 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,6×▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 310,7 K RON | |
| 63 | 63.MEDIURG INTERNAŢIONAL SRLnou | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 5,4×▼ 98,2 % | ▼ 98,2 % | 259,5 K RON | |
| 64 | 64.ANDODENT MEDICAL SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,3×▼ 77,3 % | ▼ 77,3 % | 170,8 K RON | |
| 65 | 65.FIRST DENT KIDS SRL▼ 51 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,2×▼ 66,7 % | ▼ 66,7 % | 513,9 K RON | |
| 66 | 66.NAUPLUS SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5,1×▼ 16 % | ▼ 16 % | 16,3 K RON | |
| 67 | 67.CAB.MED.DR.TĂLEANU M. S.R.L.▼ 17 | Municipiul Câmpina, Prahova | 5,1×▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 41,1 K RON | |
| 68 | 68.SPÂNU IRINA-IOANA - DIABET ZAHARAT SI NUTRIŢIE S.R.L.▲ 31 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5×▲ 123,6 % | ▲ 123,6 % | 140,9 K RON | |
| 69 | 69.OCTAMED NEUROCLINIC S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 5×▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 97,8 K RON | |
| 70 | 70.DENTIRAD STEJARU SRL▲ 82 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 4,8×▲ 650 % | ▲ 650 % | 364,2 K RON | |
| 71 | 71.SOFIDENT EXPERT S.R.L.▲ 116 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,7×▲ 1.254,3 % | ▲ 1.254,3 % | 309,3 K RON | |
| 72 | 72.CHARMDENTAL ENACHESCU SNC▲ 44 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,7×▲ 189,5 % | ▲ 189,5 % | 490,7 K RON | |
| 73 | 73.MIROPTIC MED SRL▼ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,6×▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 360,5 K RON | |
| 74 | 74.NISMASMILE S.R.L.nou | Sat Făgetu, Comuna Gura Vitioarei, Prahova | 4,4×▼ 93,2 % | ▼ 93,2 % | 342,9 K RON | |
| 75 | 75.POLICLINICA DORELA PACU SNC▲ 27 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,4×▲ 105,6 % | ▲ 105,6 % | 194,9 K RON | |
| 76 | 76.CABINET MED ADELINA SURCELEA S.R.L.▲ 37 | Municipiul Câmpina, Prahova | 4,1×▲ 140,4 % | ▲ 140,4 % | 61,7 K RON | |
| 77 | 77.CLINICA MEDICALA ACESO S.R.L.▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,1×▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 879,9 K RON | |
| 78 | 78.CABINET MEDICAL DR. REBEGEA CRISTINA ELENA SRL▲ 138 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,1×▲ 2.305,9 % | ▲ 2.305,9 % | 137 K RON | |
| 79 | 79.PSYCHO CARE SERVICES SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,1×▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 33,4 K RON | |
| 80 | 80.MANOR CARE HOUSE SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 4,1×▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 929,3 K RON | |
| 81 | 81.GYNECONSEIL SRL▼ 21 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 4×▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | 662,9 K RON | |
| 82 | 82.GENTIANA VITAE MED SRL▼ 12 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 3,9×▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 63,3 K RON | |
| 83 | 83.ELPOMED SERV SRLnou | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 3,8×▼ 89,9 % | ▼ 89,9 % | 259,1 K RON | |
| 84 | 84.GALENOS CAREMED S.R.L.▲ 87 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,7×▲ 613,5 % | ▲ 613,5 % | 47 K RON | |
| 85 | 85.CAREXMED CONSULT SRL▲ 11 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,5×▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 59 K RON | |
| 86 | 86.CLINICA VLĂDILĂ S.R.L.▲ 26 | Oraş Breaza, Prahova | 3,5×▲ 105,9 % | ▲ 105,9 % | 216,9 K RON | |
| 87 | 87.IRENE OFTALMO SRL▲ 28 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,5×▲ 111,7 % | ▲ 111,7 % | 33,9 K RON | |
| 88 | 88.EPIONA SRL▼ 35 | Sat Bătrâni, Comuna Bătrâni, Prahova | 3,3×▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 13,9 K RON | |
| 89 | 89.EPISHIELD SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,2×▲ 89,3 % | ▲ 89,3 % | 40,1 K RON | |
| 90 | 90.BESTMED SERV SRL▼ 6 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 3,2×▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 91 | 91.SPITAL AS MEDICA SRL▼ 4 | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 3,2×▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 580,2 K RON | |
| 92 | 92.POP MAXMED FAM SRL▼ 4 | Municipiul Câmpina, Prahova | 3,1×▲ 7 % | ▲ 7 % | 147 K RON | |
| 93 | 93.FIRST DENT ESTHETIC SRL▼ 85 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3×▼ 84,7 % | ▼ 84,7 % | 830,1 K RON | |
| 94 | 94.AMBULANȚA KYOS MED S.R.L.nou | Sat Filipeştii de Târg, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 2,9×— | — | 104,5 K RON | |
| 95 | 95.PROSMILE SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,9×▲ 84,2 % | ▲ 84,2 % | 28,2 K RON | |
| 96 | 96.DOCTOR VASZIL S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,9×▼ 94,9 % | ▼ 94,9 % | 101,3 K RON | |
| 97 | 97.MEDEXPERT A & A SERVCONSULT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,9×▼ 98,6 % | ▼ 98,6 % | 676,4 K RON | |
| 98 | 98.PREMEDO SRL▼ 19 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 2,8×▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 161,6 K RON | |
| 99 | 99.DANI BIOMED CENTER SRL▼ 87 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,8×▼ 82,5 % | ▼ 82,5 % | 254,6 K RON | |
| 100 | 100.DENTOVIT ASIST SRL▲ 35 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,8×▲ 175 % | ▲ 175 % | 549,6 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Prahova
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
265 firme · 273,3 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
333 firme · 253,3 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
11 firme · 143,7 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
151 firme · 82,1 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
49 firme · 38,8 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
13 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
39 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
26 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 3 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
4 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
8 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 761 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
3 firme · 623,3 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
3 firme · 333,7 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 111,3 K RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
2 firme · 6,4 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
2 firme · 0 RON