Top 100 firme — Sănătate, Prahova după creștere YoY în 2025
385 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 38,9 %, iar liderul atinge 478,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Creștere YoY | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DR. RC DENTISTRY S.R.L.nou | Sat Gura Vadului, Comuna Gura Vadului, Prahova | 478,9 % | 785 K RON | |
| 2 | 2.MEDICAL SPORT CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 418,3 % | 71,2 K RON | |
| 3 | 3.ANLUC BUSINESS CONSULTING S.R.L.nou | Sat Colţu de Jos, Comuna Cocorăştii Colţ, Prahova | 382,8 % | -191,9 K RON | |
| 4 | 4.GENEO MINDHUB S.R.L.▲ 45 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 371,7 % | 132,8 K RON | |
| 5 | 5.KAZI HUB S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 362 % | 47,6 K RON | |
| 6 | 6.CRISTEA PERFECT SMILE S.R.L.nou | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 300,4 % | 29,8 K RON | |
| 7 | 7.YAEL TERAPEUT CLINIC S.R.L.nou | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 267,2 % | 45,5 K RON | |
| 8 | 8.BABY PLAZA S.R.L.nou | Sat Şipotu, Comuna Lipăneşti, Prahova | 240,8 % | 178,9 K RON | |
| 9 | 9.NEOVASCULAR S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 230,7 % | 584,2 K RON | |
| 10 | 10.SANOBABY MEDICAL S.R.L.▲ 32 | Municipiul Câmpina, Prahova | 229,2 % | 504,7 K RON | |
| 11 | 11.KARAOUNIMED S.R.L.▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 222,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 12 | 12.PRAXISALD MED S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 201,9 % | 451,1 K RON | |
| 13 | 13.PKN GABISA S.R.L.nou | Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 194,5 % | 23,3 K RON | |
| 14 | 14.ACONITOM DAS SRL▲ 259 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 191,9 % | 259,2 K RON | |
| 15 | 15.DENTIRAD HOSPITAL SRL▲ 22 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 188,8 % | 2 mil. RON | |
| 16 | 16.AP STOMATOLOGIC HEALTH S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 184,2 % | 199,9 K RON | |
| 17 | 17.HOSPIMED S.R.L.nou | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 182,2 % | 2,7 mil. RON | |
| 18 | 18.POSITIVE VIBRATIONS S.R.L.nou | Sat Zănoaga, Comuna Dumbrava, Prahova | 172,6 % | 210,2 K RON | |
| 19 | 19.HOUSE OF SMILES S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 153,5 % | 70,7 K RON | |
| 20 | 20.STUDIODENT DR. GEORGESCU S.R.L.nou | Municipiul Câmpina, Prahova | 151,4 % | 20,4 K RON | |
| 21 | 21.BIOGIDE ORAL REHABILITATION S.R.L.▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 146,1 % | 784,9 K RON | |
| 22 | 22.MAGIC DENTAL OFFICE S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 141,9 % | 437,4 K RON | |
| 23 | 23.STEF - DENT SRLnou | ***localitatea negasita***, Prahova | 130,9 % | -45,4 K RON | |
| 24 | 24.COSTIN ȘI ORESTA S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 127,3 % | 196,9 K RON | |
| 25 | 25.CLINICA DE RECUPERARE LARISA IACOB SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 126,9 % | 79,5 K RON | |
| 26 | 26.ANDY MED S.R.L.nou | Municipiul Câmpina, Prahova | 121,4 % | 44,2 K RON | |
| 27 | 27.DRAGOMED PLUS S.R.L.nou | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 118,4 % | 17,2 K RON | |
| 28 | 28.ANGELS ALIVE S.R.L.nou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 113,7 % | 6,8 K RON | |
| 29 | 29.DENTART FABRICA DE ZÂMBETE CLINIC SRLnou | Sat Lapoş, Comuna Lapoş, Prahova | 109,7 % | 554 K RON | |
| 30 | 30.AESTHETIC-DENTALALEXC S.R.L.▲ 38 | Loc. Comarnic, Oraş Comarnic, Prahova | 103,2 % | 136,9 K RON | |
| 31 | 31.UROLITH MED FAM S.R.L.nou | Sat Meri, Comuna Drăgăneşti, Prahova | 103,2 % | 227,6 K RON | |
| 32 | 32.ORTHODEL EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 102,1 % | 273 K RON | |
| 33 | 33.SPIASDENT S.R.L.nou | Sat Bucov, Comuna Bucov, Prahova | 100,2 % | 161,1 K RON | |
| 34 | 34.MONIQUE DENTAL CLINIQUE S.R.L.▲ 214 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 98,4 % | -132,2 K RON | |
| 35 | 35.DENTISIM SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 98,1 % | 115,3 K RON | |
| 36 | 36.ORTODENT SRL▼ 23 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 95,3 % | 15 K RON | |
| 37 | 37.CRISTAL ADYDENT CLINIC S.R.L.▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 93,5 % | 224,9 K RON | |
| 38 | 38.DENTALUX SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 91,8 % | 69,2 K RON | |
| 39 | 39.IRIS FIZIO - REMED S.R.L.nou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 91,8 % | -4,6 K RON | |
| 40 | 40.IMPLANTODENT BY DR. BELDIMAN S.R.L.▼ 36 | Sat Cioranii de Jos, Comuna Ciorani, Prahova | 91 % | 432,7 K RON | |
| 41 | 41.TANBOURA MEDSERV S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 90,8 % | 345,1 K RON | |
| 42 | 42.KOZMODENT CENTER SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 88 % | 397,3 K RON | |
| 43 | 43.PROSMILE SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 85,6 % | 44,3 K RON | |
| 44 | 44.WIKASIST CHIRURGICAL CENTER S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 85,6 % | 137,6 K RON | |
| 45 | 45.EXPERT DENT SOLUTIONS S.R.L.nou | Loc. Slănic, Oraş Slănic, Prahova | 84,1 % | 120,8 K RON | |
| 46 | 46.AMBULANȚA KYOS MED S.R.L.▲ 65 | Sat Filipeştii de Târg, Comuna Filipeştii de Târg, Prahova | 83,5 % | 168,5 K RON | |
| 47 | 47.ZDI MEDHUNTER MEDICAL S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 82,1 % | 220,3 K RON | |
| 48 | 48.AMIRADENT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 75,8 % | 100,6 K RON | |
| 49 | 49.NED ORTOMED S.R.L.▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 75,4 % | 69,8 K RON | |
| 50 | 50.MEDI MARACINE S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 74,9 % | -18,1 K RON | |
| 51 | 51.IOANA AESTHETIC DENTISTRY S.R.L.▲ 210 | Sat Homorâciu, Comuna Izvoarele, Prahova | 74,4 % | 2,9 K RON | |
| 52 | 52.PROVIDENT SMILE CARE S.R.L.nou | Sat Proviţa de Sus, Comuna Proviţa de Sus, Prahova | 73,4 % | -20,1 K RON | |
| 53 | 53.SIA WHITE SMILE DENTAL S.R.L.nou | Municipiul Câmpina, Prahova | 72,5 % | 108,8 K RON | |
| 54 | 54.RUDZIK DC SRL▲ 70 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 72,3 % | 277,9 K RON | |
| 55 | 55.CLINICA MEDICALĂ AB DENT S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 70,9 % | 48,6 K RON | |
| 56 | 56.DR. LUCACI M&F S.R.L.▲ 30 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 69,7 % | 93 K RON | |
| 57 | 57.NISTOR DENTAL CLINIC S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 69,3 % | 188,6 K RON | |
| 58 | 58.DENTIRAD CEPTURA SRLnou | Sat Ceptura de Jos, Comuna Ceptura, Prahova | 69,1 % | 55,3 K RON | |
| 59 | 59.NEAGU MEDICAL SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 68,8 % | 721,6 K RON | |
| 60 | 60.FIRST DENT KIDS SRL▲ 162 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 66,4 % | 995,3 K RON | |
| 61 | 61.IMPERIAL DENT ART S.R.L.▼ 58 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 65,9 % | 414,4 K RON | |
| 62 | 62.CLINICA DENTAL CHIC ALLIANCE S.R.L.▲ 132 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 65,7 % | -41,5 K RON | |
| 63 | 63.KIRUDENT MEDICAL S.R.L.nou | Sat Cocorăştii Grind, Comuna Cocorăştii Colţ, Prahova | 63,2 % | -88,3 K RON | |
| 64 | 64.DENTASLAN S.R.L.▲ 240 | Sat Stejaru, Comuna Brazi, Prahova | 59 % | 21,8 K RON | |
| 65 | 65.DENTAL OLEG CLASSIC SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 57,4 % | 138,6 K RON | |
| 66 | 66.TOVIC-MED SRLnou | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 57,1 % | 10 K RON | |
| 67 | 67.EVO-FITNESS & PHYSIO S.R.L.▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 56,6 % | 56,2 K RON | |
| 68 | 68.CLEVER KIDS S.R.L.nou | Sat Valea Nicovani, Comuna Valea Călugărească, Prahova | 56,3 % | 12,7 K RON | |
| 69 | 69.LAMPERA DENT S.R.L.▼ 45 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 55,6 % | 44,5 K RON | |
| 70 | 70.IDENTISTRY DENTAL CLINIC SRLnou | Sat Şirna, Comuna Şirna, Prahova | 53,8 % | 10,4 K RON | |
| 71 | 71.RADU BOGDAN MED S.R.L.▼ 28 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 52,8 % | 463,5 K RON | |
| 72 | 72.ARADAL PREMIUM DENT S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 52,7 % | 65,3 K RON | |
| 73 | 73.POLITEA MED SRL▲ 24 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 51,6 % | 81,2 K RON | |
| 74 | 74.MEDDAR KINETO MEDICAL S.R.L.▲ 49 | Municipiul Câmpina, Prahova | 50,7 % | -39,3 K RON | |
| 75 | 75.WITH HOPE CENTER S.R.L.nou | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 50,7 % | 1,5 K RON | |
| 76 | 76.FAIRY CROWNS SOLUTIONS S.R.L.▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50,7 % | -184,8 K RON | |
| 77 | 77.CENTRUL DE RECUPERARE "FIZIO POINT" CAMPINA S.R.L.▼ 19 | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 50,4 % | 116 K RON | |
| 78 | 78.SANOPSY S.R.L.▼ 12 | Municipiul Câmpina, Prahova | 50 % | 757,7 K RON | |
| 79 | 79.BETTER MEDICINE CENTER S.R.L.▼ 72 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 49,7 % | 194,5 K RON | |
| 80 | 80.DIVA BEAUTY ESTETIC SRL▲ 240 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 48,9 % | 378,3 K RON | |
| 81 | 81.ALVA EUROMED CONSULT SRL▲ 66 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 48,8 % | 827,8 K RON | |
| 82 | 82.FLACĂRA VIEȚII S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 48,8 % | 26 K RON | |
| 83 | 83.DRR RADONC S.R.L.▲ 220 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 48,6 % | 369,3 K RON | |
| 84 | 84.FIZIOTEAM KINETICA S.R.L.▲ 176 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 48,5 % | 144,8 K RON | |
| 85 | 85.SENSODENT SRL▲ 36 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 46 % | 72,1 K RON | |
| 86 | 86.DR SANDU UROLOG S.R.L.nou | Loc. Băicoi, Oraş Băicoi, Prahova | 46 % | 143,3 K RON | |
| 87 | 87.AMARA DENTALMED S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 45,5 % | 70,8 K RON | |
| 88 | 88.FAMILY MEDICAL CENTER S.R.L.▼ 43 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 44,3 % | 297,6 K RON | |
| 89 | 89.SPECIAL KIDS S.R.L.▼ 81 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 44,2 % | 188,8 K RON | |
| 90 | 90.CONFIDENTA ORTHO OFFICE S.R.L.nou | Municipiul Câmpina, Prahova | 43,3 % | 203,4 K RON | |
| 91 | 91.SCHNELBACH MEDICAL CARE SRL▼ 20 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 43 % | 870,2 K RON | |
| 92 | 92.CABINET MEDICAL DR. AURELIA NICOLAE S.R.L.▲ 205 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 42,4 % | 255,3 K RON | |
| 93 | 93.PURE CLINIQUE DENT S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 41,4 % | 83,1 K RON | |
| 94 | 94.MEDICALGYN RC S.R.L.nou | Municipiul Câmpina, Prahova | 41,3 % | 102 K RON | |
| 95 | 95.CABI DENT SRL▼ 14 | Municipiul Câmpina, Prahova | 41,2 % | 434,5 K RON | |
| 96 | 96.DARIDENT SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 41 % | 28,7 K RON | |
| 97 | 97.NICASIA DENT S.R.L.▼ 83 | Municipiul Câmpina, Prahova | 40,8 % | -40 K RON | |
| 98 | 98.DENTOPIACARE S.R.L.▼ 88 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 40 % | 86,6 K RON | |
| 99 | 99.MAJESTIQ STORY SRL▲ 140 | Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi, Prahova | 39,8 % | 348,8 K RON | |
| 100 | 100.TEO SMILE S.R.L.▼ 23 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 38,9 % | 3,3 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Prahova
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
265 firme · 273,3 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
333 firme · 253,3 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
11 firme · 143,7 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
151 firme · 82,1 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
49 firme · 38,8 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
13 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
39 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
26 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 3 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
4 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
8 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 761 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
3 firme · 623,3 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
3 firme · 333,7 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 111,3 K RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
2 firme · 6,4 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
2 firme · 0 RON