Top 100 firme — Învățământ, Neamț după lichiditate ridicată în 2024
58 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0×, iar liderul atinge 16×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ISTEŢII SOFIEI S.R.L.▲ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 16×▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 249,8 K RON | |
| 2 | 2.KIM STAR BEST S.R.L.= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 9,7×▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 59,4 K RON | |
| 3 | 3.KLEINON SRL▼ 2 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 8×▼ 64,6 % | ▼ 64,6 % | 380,9 K RON | |
| 4 | 4.CRISTAL AUTO EXPERT S.R.L.▲ 39 | Municipiul Roman, Neamţ | 6,6×▲ 3.566,7 % | ▲ 3.566,7 % | 262,7 K RON | |
| 5 | 5.JS LEAGUE TECHNOLOGIES S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,9×▼ 86,4 % | ▼ 86,4 % | 32,3 K RON | |
| 6 | 6.BESMART ENGLISH S.R.L.nou | Sat Cîndeşti, Comuna Cîndeşti, Neamţ | 3,9×▼ 79,6 % | ▼ 79,6 % | 10,8 K RON | |
| 7 | 7.CATYANNA CREATIV S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,9×▼ 56,6 % | ▼ 56,6 % | 86,2 K RON | |
| 8 | 8.COMPLET DRIVER SRL▲ 4 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 2,7×▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 29 K RON | |
| 9 | 9.CENTRUL DE PREGATIRE SI PERFECTIONARE PROFESIONALA SA= | Oraş Roznov, Neamţ | 2,5×▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | -138,1 K RON | |
| 10 | 10.VIVID TRAINING S.R.L.▼ 3 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 2,5×▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | 22,8 K RON | |
| 11 | 11.TERRA WOOD SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,2×▼ 55,6 % | ▼ 55,6 % | 7,1 K RON | |
| 12 | 12.G.Y.A. COMPACT PREST S.R.L.▲ 1 | Sat Stăniţa, Comuna Stăniţa, Neamţ | 1,9×▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 110 K RON | |
| 13 | 13.KYMSTAR SRL▲ 23 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,8×▲ 291,3 % | ▲ 291,3 % | -20,6 K RON | |
| 14 | 14.PUBLIC EXPERT SERVICES SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,8×▼ 55,3 % | ▼ 55,3 % | 152 K RON | |
| 15 | 15.G.Y.A. COMPACT STAR S.R.L.▼ 4 | Sat Stăniţa, Comuna Stăniţa, Neamţ | 1,8×▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | 255,6 K RON | |
| 16 | 16.ISTEŢII MARIEI S.R.L.▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,7×▲ 13 % | ▲ 13 % | 33,1 K RON | |
| 17 | 17.FORMTRANS PROFESSIONAL SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,7×▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 2,9 K RON | |
| 18 | 18.BEST RZV DRIVE SRL▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,7×▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 304,8 K RON | |
| 19 | 19.AUTO LENA-CRIS-TEO S.R.L.▲ 9 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,6×▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 2,5 K RON | |
| 20 | 20.AUTO XOR EXPERT COM S.R.L.▲ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,5×▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 228,7 K RON | |
| 21 | 21.PROFESSIONAL SERVICE COMPANY SRL▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,4×▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 3,7 K RON | |
| 22 | 22.RICHWORKS S.R.L.▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,4×▲ 81,6 % | ▲ 81,6 % | 23,3 K RON | |
| 23 | 23.DITHE ROM SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,3×▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 21,6 K RON | |
| 24 | 24.ISTEŢII IRINEI S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 1,3×— | — | — | 13,5 K RON |
| 25 | 25.NEXT GENERATION KIDS S.R.L.▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,3×▲ 56 % | ▲ 56 % | 71,5 K RON | |
| 26 | 26.MIND FOSTERS TRAINING & CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,3×▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | -38,8 K RON | |
| 27 | 27.VIVID EDUCATION & MANAGEMENT SRL▼ 22 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 1,3×▼ 90,2 % | ▼ 90,2 % | 365,6 K RON | |
| 28 | 28.PRIM DRIVER SRL▼ 3 | Sat Poloboc, Comuna Rediu, Neamţ | 1×▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 577,1 K RON | |
| 29 | 29.SMART INVENTING S.R.L.▼ 15 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1×▼ 56,7 % | ▼ 56,7 % | 129,4 K RON | |
| 30 | 30.N & G COMPANY SRL▼ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1×▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | 4,7 K RON | |
| 31 | 31.SMARTY COOL S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1×▲ 277,8 % | ▲ 277,8 % | 39,3 K RON | |
| 32 | 32.SMARTY 1 DESTINY SISTERS S.R.L.▼ 12 | Municipiul Roman, Neamţ | 1×▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | -13,7 K RON | |
| 33 | 33.CODRII NEAMTULUI ENTERTAINMENT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▼ 7 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,7×▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 89,4 K RON | |
| 34 | 34.POPTEAM JUNIOR S.R.L.nou | Sat Turtureşti, Comuna Girov, Neamţ | 0,7×▼ 13 % | ▼ 13 % | 53,6 K RON | |
| 35 | 35.DIALIV SERV SRL= | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 0,6×▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 18,4 K RON | |
| 36 | 36.DANANDRE SRLnou | Sat Piatra Şoimului, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 0,6×▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 43,9 K RON | |
| 37 | 37.URSAROC SRL▲ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 0,5×▲ 147,6 % | ▲ 147,6 % | 16,3 K RON | |
| 38 | 38.SONIAND PLUS S.R.L.▲ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,5×▲ 316,7 % | ▲ 316,7 % | 23,7 K RON | |
| 39 | 39.AUTO DIAMOND PROFESIONAL S.R.L.▼ 18 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 0,4×▼ 67,9 % | ▼ 67,9 % | 62,5 K RON | |
| 40 | 40.3FAN FIRST GEAR S.R.L.▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,4×▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 986 RON | |
| 41 | 41.ADELCOS DRIVER S.R.L.▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,4×▲ 100 % | ▲ 100 % | 240 RON | |
| 42 | 42.SMART& FUN LANGUAGE CENTER S.R.L.▼ 19 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,3×▼ 71,4 % | ▼ 71,4 % | -26,2 K RON | |
| 43 | 43.DELRUX TRANS SRL▼ 12 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 0,3×▼ 63,8 % | ▼ 63,8 % | -26,2 K RON | |
| 44 | 44.POP TEAM SRL▲ 3 | Sat Turtureşti, Comuna Girov, Neamţ | 0,2×▲ 166,7 % | ▲ 166,7 % | 49,1 K RON | |
| 45 | 45.ABC LENA-CRIS SRL▼ 1 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 0,2×▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 75,6 K RON | |
| 46 | 46.DESTINY INTELIGENT KIDS S.R.L.▼ 12 | Municipiul Roman, Neamţ | 0,2×▼ 59,3 % | ▼ 59,3 % | -14,4 K RON | |
| 47 | 47.DACAR BEST DRIVE S.R.L.▼ 39 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,2×▼ 96 % | ▼ 96 % | 7,8 K RON | |
| 48 | 48.AUTO MARILYN SRL▼ 7 | Municipiul Roman, Neamţ | 0,1×▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | -12,1 K RON | |
| 49 | 49.DISTINGUO SRL▼ 9 | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 0,1×▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | -41,2 K RON | |
| 50 | 50.PROTECH TRAINING CENTER S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,1×▼ 75 % | ▼ 75 % | -716,2 K RON | |
| 51 | 51.SSA AUTO RUSU SRL▼ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,1×▼ 45,5 % | ▼ 45,5 % | 6,8 K RON | |
| 52 | 52.VANIREX COM SRL▼ 7 | Municipiul Roman, Neamţ | 0,1×▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | 125,7 K RON | |
| 53 | 53.ATELIERUL DE VOCI ALINA FOTEA S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 0,1×— | — | -7 K RON | |
| 54 | 54.SMARISA IT S.R.L.nou | Sat Podoleni, Comuna Podoleni, Neamţ | 0,1×▲ 25 % | ▲ 25 % | 26,7 K RON | |
| 55 | 55.RIANDIA DAS SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,1×▼ 98,4 % | ▼ 98,4 % | 3,5 K RON | |
| 56 | 56.SIMBA DRIVE S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 0,1×▲ 400 % | ▲ 400 % | 5,2 K RON | |
| 57 | 57.OLDANCOM SRL▼ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0×▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 233,5 K RON | |
| 58 | 58.FLO-TA BEST CARS S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0×▼ 80 % | ▼ 80 % | -48,5 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Neamț
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
42 firme · 23,4 mil. RON
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
73 firme · 10 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
14 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
3 firme · 844,4 K RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
4 firme · 150,7 K RON
CAEN 8520
Învățământ primar
1 firme · 0 RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
1 firme · 0 RON