Top 100 firme — Învățământ, Neamț după cifră de afaceri în 2025
139 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 36,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 35,5 K RON, iar liderul atinge 7,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PRIM DRIVER SRL= | Sat Poloboc, Comuna Rediu, Neamţ | 7,3 mil. RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 689,7 K RON | |
| 2 | 2.AUTO DIAMOND PROFESIONAL S.R.L.▲ 3 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 1,4 mil. RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 22,7 K RON | |
| 3 | 3.BEST RZV DRIVE SRL▲ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,3 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 215,7 K RON | |
| 4 | 4.AUTO XOR EXPERT COM S.R.L.▲ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 399 K RON | |
| 5 | 5.ABC LENA-CRIS SRL▼ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,2 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 10,7 K RON | |
| 6 | 6.CENTRUL DE PREGATIRE SI PERFECTIONARE PROFESIONALA SA▼ 4 | Oraş Roznov, Neamţ | 1,2 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -119,7 K RON | |
| 7 | 7.DIALIV SERV SRL= | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 952,9 K RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 36,5 K RON | |
| 8 | 8.LOBUL CREATIV S.R.L.▲ 69 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 910,2 K RON▲ 1.276,6 % | ▲ 1.276,6 % | 629 K RON | |
| 9 | 9.OLDANCOM SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 827 K RON▼ 27 % | ▼ 27 % | 9,9 K RON | |
| 10 | 10.KYMSTAR SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 791,1 K RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 870,4 K RON | |
| 11 | 11.KLEINON SRL▲ 3 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 630,3 K RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 12 | 12.G.Y.A. COMPACT STAR S.R.L.▼ 2 | Sat Stăniţa, Comuna Stăniţa, Neamţ | 604,8 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 175,5 K RON | |
| 13 | 13.VANIREX COM SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 523,7 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 171,9 K RON | |
| 14 | 14.URSAROC SRL▲ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 461,7 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 48,9 K RON | |
| 15 | 15.DACAR BEST DRIVE S.R.L.▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 459 K RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 13 K RON | |
| 16 | 16.AUTO LENA-CRIS-TEO S.R.L.= | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 446,8 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 9,4 K RON | |
| 17 | 17.VIVID EDUCATION & MANAGEMENT SRL▼ 6 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 435,5 K RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 91,5 K RON | |
| 18 | 18.CODRII NEAMTULUI ENTERTAINMENT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 423,4 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 15,6 K RON | |
| 19 | 19.N & G COMPANY SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 412,8 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 1,1 K RON | |
| 20 | 20.PUBLIC EXPERT SERVICES SRL▲ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 394,1 K RON▲ 38,1 % | ▲ 38,1 % | 228,4 K RON | |
| 21 | 21.ADELCOS DRIVER S.R.L.▲ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 392 K RON▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 66,8 K RON | |
| 22 | 22.POPTEAM JUNIOR S.R.L.▲ 18 | Sat Turtureşti, Comuna Girov, Neamţ | 381,5 K RON▲ 48 % | ▲ 48 % | 25,1 K RON | |
| 23 | 23.COMPLET DRIVER SRL▼ 1 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 363 K RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 21,6 K RON | |
| 24 | 24.ISTETII CORNELIEI S.R.L.▲ 42 | Municipiul Roman, Neamţ | 360,5 K RON▲ 205,4 % | ▲ 205,4 % | 213,4 K RON | |
| 25 | 25.NEXT GENERATION KIDS S.R.L.▲ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 359,7 K RON▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 35,1 K RON | |
| 26 | 26.SMART& FUN LANGUAGE CENTER S.R.L.▲ 13 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 355,5 K RON▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | -8,8 K RON | |
| 27 | 27.PROFESSIONAL SERVICE COMPANY SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 347 K RON▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 422 RON | |
| 28 | 28.ISTEŢII IRINEI S.R.L.▲ 18 | Municipiul Roman, Neamţ | 339,2 K RON▲ 48 % | ▲ 48 % | 796 RON | |
| 29 | 29.AUTO MARILYN SRL▲ 7 | Municipiul Roman, Neamţ | 336,8 K RON▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 54,7 K RON | |
| 30 | 30.PRO ATESTAT S.R.L.▲ 66 | Municipiul Roman, Neamţ | 332,3 K RON▲ 1.494,7 % | ▲ 1.494,7 % | -166,7 K RON | |
| 31 | 31.SSA AUTO RUSU SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 327,6 K RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | -37,7 K RON | |
| 32 | 32.ISTEŢII MARIEI S.R.L.▼ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 310,5 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 287 RON | |
| 33 | 33.CRISTAL AUTO EXPERT S.R.L.▼ 21 | Municipiul Roman, Neamţ | 307,3 K RON▼ 50 % | ▼ 50 % | -63,5 K RON | |
| 34 | 34.3FAN FIRST GEAR S.R.L.▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 294,3 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 352 RON | |
| 35 | 35.NOVA MUNDO IMPERIUM S.R.L.▲ 43 | Sat Ţibucani, Comuna Ţibucani, Neamţ | 292,9 K RON▲ 370,6 % | ▲ 370,6 % | 121,7 K RON | |
| 36 | 36.VIVID TRAINING S.R.L.▼ 2 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 288,9 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 176,4 K RON | |
| 37 | 37.EXPERT DRIVER GLOBAL S.R.L.▲ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 279,2 K RON▲ 27,7 % | ▲ 27,7 % | 67,8 K RON | |
| 38 | 38.TERRA WOOD SRL▲ 30 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 272,7 K RON▲ 158,4 % | ▲ 158,4 % | 19,2 K RON | |
| 39 | 39.AMI STAR AUTO S.R.L.▲ 35 | Municipiul Roman, Neamţ | 270,5 K RON▲ 249,2 % | ▲ 249,2 % | 33 K RON | |
| 40 | 40.TURBO DRIVE SRL▲ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 270,4 K RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 73,7 K RON | |
| 41 | 41.RICHWORKS S.R.L.▼ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 268,1 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 8,5 K RON | |
| 42 | 42.ALLURE LEARNING SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 263,7 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 12,8 K RON | |
| 43 | 43.DITHE ROM SRL▲ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 259,3 K RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 50,4 K RON | |
| 44 | 44.AWAKETING S.R.L.nou | Oraş Roznov, Neamţ | 259 K RON— | — | 100 K RON | |
| 45 | 45.POP TEAM SRL▼ 15 | Sat Turtureşti, Comuna Girov, Neamţ | 250,7 K RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 63 K RON | |
| 46 | 46.G.Y.A. COMPACT PREST S.R.L.▼ 18 | Sat Stăniţa, Comuna Stăniţa, Neamţ | 246 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 117,4 K RON | |
| 47 | 47.SMARTY COOL S.R.L.▲ 9 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 234,3 K RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 21 K RON | |
| 48 | 48.PREDA GARAGE TOTAL AUTO S.R.L.nou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 216 K RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 42,2 K RON | |
| 49 | 49.AMMARG EDU S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 215,9 K RON▲ 39 % | ▲ 39 % | 79,1 K RON | |
| 50 | 50.INARA LANGUAGE CLUB S.R.L.▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 212,4 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 28,8 K RON | |
| 51 | 51.DESTINY INTELIGENT KIDS S.R.L.▲ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 210,4 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 1,9 K RON | |
| 52 | 52.FORMTRANS PROFESSIONAL SRL▲ 12 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 210,4 K RON▲ 68,4 % | ▲ 68,4 % | 48,8 K RON | |
| 53 | 53.NERD KAR SRL▼ 29 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 210,4 K RON▼ 30 % | ▼ 30 % | -2,2 K RON | |
| 54 | 54.BESMART ENGLISH S.R.L.▼ 4 | Sat Cîndeşti, Comuna Cîndeşti, Neamţ | 204,4 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -52,5 K RON | |
| 55 | 55.SONIAND PLUS S.R.L.▼ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 203,4 K RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | -28,8 K RON | |
| 56 | 56.ISTEŢII SOFIEI S.R.L.▼ 39 | Municipiul Roman, Neamţ | 200,8 K RON▼ 56,1 % | ▼ 56,1 % | 83,3 K RON | |
| 57 | 57.KIM STAR BEST S.R.L.▼ 20 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 198,4 K RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | 789 RON | |
| 58 | 58.DISTINGUO SRL▼ 23 | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 196,4 K RON▼ 29,1 % | ▼ 29,1 % | 13,9 K RON | |
| 59 | 59.DELRUX TRANS SRL▼ 4 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 189,6 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -56,5 K RON | |
| 60 | 60.VLAD DRIVE SRL▲ 9 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 186,1 K RON▲ 88,8 % | ▲ 88,8 % | 12,5 K RON | |
| 61 | 61.WERISE S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 178,8 K RON▲ 718,4 % | ▲ 718,4 % | 78,4 K RON | |
| 62 | 62.JS LEAGUE TECHNOLOGIES S.R.L.▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 171,1 K RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 34,3 K RON | |
| 63 | 63.GAMA MANAGERIAL S.R.L.▲ 7 | Sat Plăieşu, Comuna Timişeşti, Neamţ | 167 K RON▲ 72,2 % | ▲ 72,2 % | 62 K RON | |
| 64 | 64.TRANS GIULIA TLX SRL▼ 12 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 165 K RON▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | 269 RON | |
| 65 | 65.FLO-TA BEST CARS S.R.L.▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 164,8 K RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 67,4 K RON | |
| 66 | 66.GHIDUŢU SRLnou | Sat Almaş, Comuna Gîrcina, Neamţ | 162 K RON▲ 86,1 % | ▲ 86,1 % | 86,3 K RON | |
| 67 | 67.NERD-KAR-JR-NHA S.R.L.▲ 44 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 161,1 K RON— | — | 27,1 K RON | |
| 68 | 68.ATELIERUL DE VOCI ALINA FOTEA S.R.L.▼ 5 | Municipiul Roman, Neamţ | 160,6 K RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | -15,2 K RON | |
| 69 | 69.TEHNO PROFESIONAL EXPERT SRL▼ 10 | Municipiul Roman, Neamţ | 159,5 K RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 62,1 K RON | |
| 70 | 70.DANANDRE SRL▼ 5 | Sat Piatra Şoimului, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 158,6 K RON▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 56,5 K RON | |
| 71 | 71.SMARISA IT S.R.L.▼ 24 | Sat Podoleni, Comuna Podoleni, Neamţ | 148,5 K RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 406 RON | |
| 72 | 72.SIMBA DRIVE S.R.L.▼ 10 | Municipiul Roman, Neamţ | 143,8 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 8,8 K RON | |
| 73 | 73.AMI GYM S.R.L.▲ 16 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 139,6 K RON▲ 244,7 % | ▲ 244,7 % | 75,1 K RON | |
| 74 | 74.PARENTING & KIDS IN MOTION S.R.L.▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 130,8 K RON▲ 182,7 % | ▲ 182,7 % | 15,3 K RON | |
| 75 | 75.VIVA ALLEGRIA SRL▼ 52 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 124 K RON▼ 63,7 % | ▼ 63,7 % | 11,8 K RON | |
| 76 | 76.ANGEL THERAPY S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 121,1 K RON▲ 174,3 % | ▲ 174,3 % | 30,8 K RON | |
| 77 | 77.AGILE MINDS EDUCATION S.R.L.▼ 2 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 118,5 K RON▲ 59,5 % | ▲ 59,5 % | 5,6 K RON | |
| 78 | 78.CATYANNA CREATIV S.R.L.▼ 40 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 110,8 K RON▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | -7,9 K RON | |
| 79 | 79.ANGELDESIGN ROMAN S.R.L.▲ 20 | Municipiul Roman, Neamţ | 100,4 K RON▲ 497,1 % | ▲ 497,1 % | -14,6 K RON | |
| 80 | 80.PACOPA SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 99,6 K RON▲ 80,4 % | ▲ 80,4 % | 10,8 K RON | |
| 81 | 81.CONSULTEXPERT S.R.L.▲ 14 | Sat Oglinzi, Comuna Răuceşti, Neamţ | 98,5 K RON▲ 364,8 % | ▲ 364,8 % | 7,5 K RON | |
| 82 | 82.RIANDIA DAS SRL▼ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 97,2 K RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 2,3 K RON | |
| 83 | 83.SMARTY 1 DESTINY SISTERS S.R.L.▼ 41 | Municipiul Roman, Neamţ | 96,2 K RON▼ 61,7 % | ▼ 61,7 % | 31,2 K RON | |
| 84 | 84.ALFABOX LEARNING & RESEARCH S.R.L.▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 85,8 K RON▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 23,5 K RON | |
| 85 | 85.KTA ELITE DRIVING S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 85,1 K RON— | — | — | 31,4 K RON |
| 86 | 86.CONTI STAR SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 83,3 K RON— | — | — | 67,2 K RON |
| 87 | 87.JIPATIM S.R.L.▼ 7 | Sat Ruseni, Comuna Borleşti, Neamţ | 70,7 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 948 RON | |
| 88 | 88.AGILUS S.R.L.▲ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 63,2 K RON▲ 96,8 % | ▲ 96,8 % | 3,3 K RON | |
| 89 | 89.MARC MEDITATII S.R.L.▼ 4 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 62,9 K RON▲ 40,3 % | ▲ 40,3 % | 36,2 K RON | |
| 90 | 90.GO2COACHING S.R.L.▲ 2 | Sat Adjudeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 61,1 K RON▲ 90,4 % | ▲ 90,4 % | 6,4 K RON | |
| 91 | 91.ZING COACHING S.R.L.▲ 20 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 60 K RON— | — | -111 K RON | |
| 92 | 92.DCM EDUCATION SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂnou | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 58,4 K RON— | — | — | -100,5 K RON |
| 93 | 93.TRIDENT ASA S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 54,1 K RON— | — | — | -22,9 K RON |
| 94 | 94.RICHMINDS S.R.L.▼ 23 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 51,1 K RON▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | -47,1 K RON | |
| 95 | 95.CURS ARM SRL▼ 19 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 43,6 K RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 5,7 K RON | |
| 96 | 96.DME S.R.L.▼ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 42,5 K RON▼ 21 % | ▼ 21 % | 31 K RON | |
| 97 | 97.COSTA CREATIVES SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 41,9 K RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 5,6 K RON | |
| 98 | 98.CROSS - TOURISM & EDUCATION CENTER S.R.L.▼ 25 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 41,7 K RON▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | -12,9 K RON | |
| 99 | 99.WIKINETO SMART S.R.L.▼ 2 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 36 K RON▲ 73,9 % | ▲ 73,9 % | 17 K RON | |
| 100 | 100.IASMINDEEA S.R.L.▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 35,5 K RON▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | 2,2 K RON |
Codurile CAEN din învățământ — Neamț
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
42 firme · 23,4 mil. RON
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
73 firme · 10 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
14 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
1 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
3 firme · 844,4 K RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
4 firme · 150,7 K RON
CAEN 8520
Învățământ primar
1 firme · 0 RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
1 firme · 0 RON