Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Neamț după lichiditate ridicată în 2023
42 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,1×, iar liderul atinge 51,1×.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Lichiditate | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CASA DE SCHIMB VALUTAR SELF EXCHANGE SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 51,1×▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 77,1 K RON | |
| 2 | 2.STELL INVEST IFN SRL▲ 12 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 47,1×▲ 699,5 % | ▲ 699,5 % | 433,6 K RON | |
| 3 | 3.TEHNO VEST SRL▲ 5 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 24,4×▲ 117,6 % | ▲ 117,6 % | 5,6 mil. RON | |
| 4 | 4.CASA DE SCHIMB VALUTAR ROCRI SRL▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 22×▲ 151,3 % | ▲ 151,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 5 | 5.D&D EUROTOTAL OFFICE SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 17,9×▼ 63,2 % | ▼ 63,2 % | 369,3 K RON | |
| 6 | 6.MATIAT CAPITAL S.R.L.▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 16,9×▲ 209,9 % | ▲ 209,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 7 | 7.CASA DE SCHIMB VALUTAR ATLANTIC EXCHANGE SRL▼ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 16,5×▼ 63 % | ▼ 63 % | 164,4 K RON | |
| 8 | 8.ROCRI TRADE SRL▲ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 15,4×▲ 115,7 % | ▲ 115,7 % | 7,3 mil. RON | |
| 9 | 9.CODMINA IFN SRL▲ 10 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 14×▲ 243,8 % | ▲ 243,8 % | 111,2 K RON | |
| 10 | 10.OVB DIACONU SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 11,8×▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 143 K RON | |
| 11 | 11.G & H STAR IFN SRL▲ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 7,8×▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 727,9 K RON | |
| 12 | 12.MCDE INSURANCE S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7,6×— | — | — | 133,5 K RON |
| 13 | 13.BIROTIC GENERAL CONCEPT S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 7,5×▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 66,9 K RON | |
| 14 | 14.TREND INVEST ISF SRL▲ 7 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 5,2×▲ 51 % | ▲ 51 % | 3,8 K RON | |
| 15 | 15.HAGI GOLD SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4×▼ 78,5 % | ▼ 78,5 % | 454,5 K RON | |
| 16 | 16.EXPERT BANKING SRL▲ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,8×▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 177,7 K RON | |
| 17 | 17.REDWOOD COMPANY IFN SRL▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,9×▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 3,9 mil. RON | |
| 18 | 18.ROALMASIG S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,9×▼ 93,5 % | ▼ 93,5 % | 34,4 K RON | |
| 19 | 19.AFAL EXPERT SRL▲ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,7×▲ 101,5 % | ▲ 101,5 % | 17,8 K RON | |
| 20 | 20.BCJ DIAMOND AMANET SRL▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,5×▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 163,8 K RON | |
| 21 | 21.ABBA ASISTENT BROKER SRLnou | Sat Bodeşti, Comuna Bodeşti, Neamţ | 2,4×— | — | -51,7 K RON | |
| 22 | 22.CASA DE SCHIMB VALUTAR MARANATA SRL▲ 9 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,3×▲ 107,1 % | ▲ 107,1 % | 1 mil. RON | |
| 23 | 23.POPULAR ASIG SRL▼ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,3×▼ 86,3 % | ▼ 86,3 % | 9,1 K RON | |
| 24 | 24.SISTED EVAL SRL▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,2×▲ 92,2 % | ▲ 92,2 % | 66,9 K RON | |
| 25 | 25.INDUSTRIAL EXPERT SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 2,2×▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 9,7 K RON | |
| 26 | 26.DIAMANT CLA S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 2,1×— | — | 211,5 K RON | |
| 27 | 27.G-TRUST CLASSIO FINANCE S.R.L.nou | Sat Adjudeni, Comuna Tămăşeni, Neamţ | 1,9×— | — | 11,1 K RON | |
| 28 | 28.GERALCOP S.R.L.▼ 10 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 1,6×▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | -28,6 K RON | |
| 29 | 29.CORELIA IFN SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,4×— | — | 558,2 K RON | |
| 30 | 30.B.N.C. ASISTENT BROKERAJ SRL▼ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,3×▼ 51,6 % | ▼ 51,6 % | 4,1 K RON | |
| 31 | 31.ROLED SRL▲ 3 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,2×▲ 24 % | ▲ 24 % | 2,5 mil. RON | |
| 32 | 32.ADI HERA ASIG SRL▲ 9 | Municipiul Roman, Neamţ | 1,1×▲ 2.650 % | ▲ 2.650 % | 76,1 K RON | |
| 33 | 33.FARELL SRL▼ 22 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1,1×▼ 86 % | ▼ 86 % | -40,2 K RON | |
| 34 | 34.MARKETING & MORE SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 1×▼ 79,6 % | ▼ 79,6 % | 19,6 K RON | |
| 35 | 35.TRANSILVANIA ASISTENT BROKER SRL▼ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 0,8×▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 117,5 K RON | |
| 36 | 36.LUKY AMANETO IFN SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,7×▼ 53,2 % | ▼ 53,2 % | -38,8 K RON | |
| 37 | 37.AMANET AUTOIMOB S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0,6×▼ 82,2 % | ▼ 82,2 % | -25 K RON | |
| 38 | 38.EUROLIRA SRL▼ 1 | Municipiul Roman, Neamţ | 0,5×▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 8,9 K RON | |
| 39 | 39.EMA ONE ASIG SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 0,2×▲ 214,3 % | ▲ 214,3 % | 83,7 K RON | |
| 40 | 40.ROMINERSIG SRL▼ 2 | Municipiul Roman, Neamţ | 0,1×▼ 52 % | ▼ 52 % | -21,8 K RON | |
| 41 | 41.ROMANEL HOLDING SERVICES SRL▼ 1 | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 0,1×▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -715,3 K RON | |
| 42 | 42.ATR INSURANCE S.R.L.nou | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 0,1×— | — | — | 59,7 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Neamț
CAEN 6492
Alte activități de creditare
12 firme · 96,4 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
71 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
4 firme · 8,8 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
6 firme · 7,7 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
7 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
2 firme · 487,9 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
3 firme · 360,7 K RON
CAEN 6491
Leasing financiar
1 firme · 114,6 K RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
1 firme · 50 K RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
4 firme · 32,8 K RON
CAEN 6511
Activități de asigurări de viață
1 firme · 0 RON